Atpakaļ

Добрый день! У котёнка шотландской прямоухой ( 3.5 месяца) высунут почти всё время кончик языка, на кончике есть белая выпуклая точка. Что это ? Аномалия / норма. Кошка полностью здорова . Даже при закрытом ротике виден кончик языка, прикус правильный. Спасибо.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Labdien! Bez apskates nevarēs konstatēt kas ir par lietu! Vajadzētu pierakstīties pie veterinārārsta uz konsultāciju!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Ūdens došana kaķim

Labdien. Vēlējos pajautāt, vai kaķim var dot siltu ūdeni, nevis aukstu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Var dot, taču kaķi ir gana izvēlīgi un varētu dot priekšroku vēsam ūdenim. 

Kaķis krāc un trokšņaini elpo

Labdien! Mans kaķis krāc un skaļi, ņurdoši elpo, citu simptomu nav, apetīte laba. Ir liekais svars. Apmēram 8 gadi, pirms 4 gadiem paņēmām no patversmes.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Vai kaķis vienmēr ir krācis un trokšņaini elpojis? Ja tas ir kaut kas jauns kaķa uzvedībā, atrādiet kaķi veterinārārstam.

Saradināt kaķus

Labdien! Pāris nedēļas cenšamies saradināt divas kaķenes (vecākajai 2 gadi, jaunākajai 3 mēneši). Lai gan esam saradinājuši tiktāl, ka abas kopā var dzīvoties un ēst netālu viena no otras, vecākā dažbrīd (kad uznāk), var mazliet agresīvi padauzīties, iedzīt stūrī un uzņurdēt. Apdomāju nopirkt "Feliway" difuzoru, kamēr abas pierod viena pie otras. Bet, ja sāku tādu lietot, vai tāds mājās būs jātur vienmēr, lai noskaņojums būtu labs? Vai arī drīkstu mēģināt difuzoru lietot tikai pierašanas laikā? Mazliet bail - ja nopirkšu vienreiz, tas būs jāizmanto visu laiku :) Kā labāk rīkoties - mēģināt bez tāda iztikt un turpināt ar kārumiem un mīļošanu, vai labāk mīļā miera labad tādu nopirkt? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Šis difuzors izplata kaķu feromonus(kaķu hormons) un pie tā kaķis nomierinās bet nepietod, bet viņu vajadzētu lietot pa iepakojumiem, jo iedarbojas ne uzreiz tapēc labāk ir kad viņš ir ieslēgts visu laiku. Bet droši var lietot pieradināšanas laikā un pēc tam var nelietot!

Kaķim asaro acs

Sveiki Musu 7 gadīgajam runcim pēkšņi ļoti asaro/ir arī biezāki izdalījumi vienā actiņā. Neesam mainijuši barību, dzīvo tikai pa māju. Interesanti,ka tā ir tikai vienai actiņai. Vai ir pamats uztraukumam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Varat patīrīt apvidu ap aci ar kumelīšu tējas novārījumu. Savukārt, ja izdalījumi ir strutaini, tad gan kaķis būtu jāatrāda veterinārārstam. 

Kaķu mājas siltināšana

Jau kopš vasaras man šķūnī dzīvo pieklīdusi bailīga kaķenīte. Baroju un dodu ūdeni katru dienu. Jautājums - vai kaķis nevar liela aukstumā nosalt? Ir uztaisīta guļvieta, vecā skapī ar putoplastu un siltu segu, bet šķiet, viņa guļ kautkur citur. Sola lielu aukstumu, tāpēc uztraucos. Rokās nedodas un apsildīt to šķūni nav iespējams.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien! 

Lai dzīvnieks nenosaltu, viņam ierīkotā mājiņa ir maksimāli jānosiltina.Ja skapis nav liels, apkārt var aplikt siltumu aizturošus materiālus, piemēram, putuplasta plāksnes, dēļus u.tml. Pa virsu var arī segu aptīt un arī iekšā ieklāt, ko Jūs jau izdarījāt. Tāpat arī iekšā var ieklāt sienu. 

Vai plānojat kaķenīti turpināt barot un radināt pie sevis? Kaķenīti var mēģinat radināt, paralēli dodot veterinārajās aptiekās nopērkamus dzīvniekam saudzīgus nomierinošos medikamentus. Ja kaķenīte pie Jums pieradīs, ar laiku iespējams viņa gribēs ieiet mājā sasildīties.

Kaķa ēdināšana

Cik reizes dienā un cik daudz jāēd pieaugušam sterilizētam kaķim

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja izvēlaties kaķi barot ar komerciālo barību, tad ņemiet vērā, ka tai ir jābūt labas kvalitātes (Premium vai SuperPremium klases) un maksimāli sablansētai uzturvērtības ziņā. Zoo veikalos un veterinārajās aptiekās pieejams plašs labas kvalitātes barību klāsts. Uz barības iepakojuma ražotājs ir norādījis dienas devu uz kaķa svaru. Šo devu var sadalīt uz tik ēdienreizēm, cik reizes dienā barojat kaķi. Ja papildus sausajai barībai, dodat konservu, gaļu, kārumus, tad dienas deva attiecīgi samazinās. 

Ja izvēlaties kaķi barot ar dabīgo ēdināšanu, Jums ir jāsastāda uzturvērtību ziņā sabalansēta ēdienkarte. Un to, cik daudz viņam drīkst dot - jāņem vērā dzīvnieka svars un ķermeņa kondīcija. Sīkākai informācijai iespējams konsultēties pie veterinārārsta-ēdināšanas speciālista.  

Runča kastrācija

Labdien. Mums ir runcis no bengālijas šķirnes un 10 mēneši. Sāka iezīmēt teritoriju,bet urinam nav smaka tāda stipra kā runčiem izmazgaju paklajinu ,kur tika iezimets un bija viss kārtībā. varbut vinš mazs vēl varbut pēc tam buus smaka nejauka. negribam viņu sterlizēt ,jo dzirdējām ,ka liels risks ir. Tapēc izdomājām paņemt vēl vienu kaķeni bengālijas un jautājums. Vai runcis beigs iezimet teritoju ,ja viņam būs tā brūte ? ))) paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Paņemot kaķenīti, runcis teritoriju iezīmēs vairāk. Pat, ja nepaņemsiet kaķenīti, var gadīties dažādas situācijas, kuru ietekmē kaķis var vēlēties iezīmēt savu teritoriju. Piemēram, aiz loga sāk klaiņot valdonīgs runcis, kas, savukārt, var likt gribēt Jūsu kaķim iezīmēt savu teritoriju vai apavus, kuriem ir saskare ar āru. Kā arī dzīvnieki ir ļoti pakļauti dzimuminstinktiem. Ja apkaimē klaiņo nestreilizētas kaķenes, kuras runcis sajutīs, viņš būs nemierā un vēlēsies aizmukt pie kaķenes. Kaķis var izlekt pa logu un aizskriet prom. Vai, neveiksmīgi mēģinot izlekt pa logu, sevi satraumēt. Saimniekiem bieži vien liekas, ka viņi jau savu mīluli uzmanīs un nokontrolēs, taču realitātē dzimumdziņas dzīti dzīvnieki var pamanīties izmukt un noklīst. Nonākot ārvidē, savukārt, notiek konkurence, cīņa ar citiem kaķiem un citas likstas. Šādu scenāriju ir daudz.

Pēc kastrācijas runcim vairs nevajadzētu iezīmēt teritoriju. Ja runcis iezīmē teritoriju un viņu kastrē vēlā vecumā, tad kastrācija var arī nemazināt teritorijas iezīmēšanas ieradumu, jo tā var izvērsties par uzvedības problēmu. Tamdēļ ieteicams runci kastrēt pēc iespējas jaunākā (atļautā) vecumā, kad teritorijas iezīmēšana nav izveidojusies par regulāru ieradumu, turklāt kad urīnam nav arī tik izteikta smaka. 

Kastrācija var novērst arī nopietnas veselības problēmas nākotnē, tiesa tas ir vairāk attiecināms uz sieviešu kārtas pārstāvēm, taču arī runči tādējādi var izvairīties, piemēram, no prostatas jaunveidojumiem.

Kaķis urinē neierastās vietās

Mans kaķēns kuram ir aptuveni 7 mēn. nesen sāka čurāt manā gultā. Itkā kaste regulāri tiek tīrīta. Vai vajag vest pie vetārsta?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Vai runcis ir kastrēts? Nekastrēts runcis var urinēt neierastās vietās, iezīmējot teritoriju.

Dzīvnieks var urinēt sev neierastās vietās stresa situācijās. Kā arī - signalizējot par veselības traucējumiem. Ja dzīvnieks ir kastrēts, apdomājiet, vai kaķa ikdienā nekas nav mainījies, kas varētu radīt stresu. Arī tik vienkāršas lietas dēļ kā pakaišu nomaiņa kaķis var negribēt iet uz savu kastīti. Ja arī ikdienā itin nekas nav mainījies, tad ieteicams nodot urīna analīzi. 

Hello, Happy new year! I wanna ask may I take cat to vet to check the Quarantine Certificate and Rabies antibody detection? I want to take my cat to China and the customes ask some of the documents about them. I asked BIOR before and they told me they just accept the sample from vet, so maybe I can come to have a test for my cat? ( I also attached her passport info) Yange Hu

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Hello! Happy New Year to you too!

Yes its possible but  you need to call our clinic and make an appointment to veterinarian!

DinoZoo klīnika +37167327923

Kā lai labāk sadraudzē 6 gadus veco kaķeni ar jauno, aptuveni 7-8 mēneši jau. Jau 2 mēnešus mēģinām un draudzība neveidojās, vecā vai nu uzšņāca vai ar ķepu iesita lai nenāk par tuvu. Tad sākās problēmas ar jauno, meklēšanās, un pēc pēdējā cikla, kad nomierinājās vecā kaķene bez brīdinājumiem uzbruka jaunajai. Vienreiz garām skrienot sāka uzbrukt un otro vakardien līdz asinīm. Jaunā kaķene ir pieteikta uz sterilizāciju gada sākumā. Pašlaik abas nošķiram un barojam konservus kad ir vienā telpā lai rastos pozitīvas asociācijas. Vai ir kautkas kas var palīdzēt sadraudzināt abas, vai arī pec cik ilga laika ir jāsaka pietiek un jāmeklē mājas jaunajai. Bažīgu dara tie uzbrukumi, bez iepriekšējas rūkšanas vai agresijas izrādīšanas, ka pat nevar paspēt noreaģēt.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķus sadraudzēt citreiz prasa ilgāku laiku, līdz pat 6-9 mēneši. Jums noteikti jaunā kaķene ir jāsterilizē, jo tas arī provocē uz teritorijas dalīšanu kaķiem. Pagaidām Jūs darat pareizi ar ēdināšanu kopā, bet tam ir nepieciešams ilgāks laiks. Gan jau spēs sadzīvot kopā ignorējot viena otru.