Atpakaļ

Ancistrsamam balts plankums uz sāna.

Sveiki,mums vienam samiņam pirms paris dienām parādijās plēķis balts un kļūst ar vien lielāks.Gribējam pajautāt,kas tas ir un kā ar to cinities? Vai tas nevar parmesties uz citiem samiņiem vai zivīm?Pagaidām ir tikai vienam un kļust lielāks

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Labdien,izskatās ka saminš varētu būt traumējis sānu pret dekoru vai grunti.Ja akvārijs tiek pareizi kopts,tam vajadzētu sadzīt.Ja nepāriet, rakstiet atkal,meklēsim iemeslu.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Aksolots.

Sveiki,vai varbūt jūs zināt kur Latvijā var nopirkt aksalotu? Un vai aksaloti kož rokas,vai tie ļauj ja tos aiztiek ?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,informācijas kur var iegādāties sobrīd aksolotu man nav, mūsu veikalu tīlkā iespējams būs pieejami janvāra mēnesī.Nevienam ūdens dzīvniekam nav patīkami ja to aiztiek ar rokām.

Cīnītājzivtiņa.

Labdien! Mums ir akvārijs 25 l ar filtru un sildītāju. Akvārijā dzīvo tikai viena zivtiņa Gailītis. Gribam iegādāties Gailītim draugus, bet nezinām ar kurām zivtiņām viņš draudzesies. Un kā pareizi jaunus iemītniekus ielaist akvārijā? Kaut kā pakāpeniski vai uzreiz?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,šīs zivtiņas ar citām nedraudzējas,bet var pastāvēt līdzās ar nelielām miermīlīgam zivīm,varat akvārijā pievienot piemēram dažus corydorus samiņus .Jaunus iemītniekus akvārijā laiž veicot aklimatizāciju.Jāizlīdzina ūdens temperatūra un sastāvs,to veic pakāpeniski pievienojot transportēšanas ūdenim ar zivīm  akvārija ūdeni,aptuveni 10-15 min.

Cīnītājzivtiņa.

Sveiki, Man ir cīnītājzivs jeb gailītis. 1)Vai gailītima vajg kādu filtru vai ko tam līdzīgu 2)Vai ir kāda zivs ar ko kopā var turēt ar gailīti 3) Man ir dzīvias augs un vai ir kāds veidz kā tikt vaļā no gliemežiem 4) Kurš ēdiens ir labs gailītim jo tikmēr es viņu baroju ar Tetra Min flakes, vai ar to pietiek? (kādreaiz iedotu arī saldēto barību) Paldies

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,filtrs vienmēr nāks par labu,jo mehāniski savāc netīrumu daļiņas un veido ūdens cirkulāciju, kura nodrošina skābekļa apriti akvārijā.Ar cīnītāju kopā var turēt  miermīlīgas zivtiņas ,bet jāzin Jūsu akvārija tilpums, lai varētu ko ieteikt.Gliemežus jālasa ārā no akvārija mehāniski.Barošana ir pareiza.

Akvārija augi.

Labdien! Vēlos savā akvārijā sastādīt augus, kas nepieciešams to veiksmīgai augšanai ? Vai ir kādi nepieciešami meslojumi vai vel kaut kas ?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,jāsāk ar augu izvēli,tatad jāzin cik liels ir Jūsu akvārijs un kādas zivis tajā dzīvo :).Lielos vilcienos - nepieciešams pareizs gaismas režīms - vidēji 8h dienā.Vēlamas augiem domātas lampas.Ieteicami arī mēslojumi,sortimentu var izpētīt veikalos.

Cīnītājzivtiņa.

Sveiki, nesen iegādājos zivtiņu- gailīti.uz trim dienam braukšu prom. Domāju kā ir ar barošanu vai ielikt vairāk barību? Vai tomēr viņa var pārēsties? Bariba ir birdināmā un akvārijs ir tāds, kurš automātiski ar pilieniem tīriās.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,ja zivtiņa ir pieaugusi tad trīs dienas to pilnīgi noteikti var nebarot.Zivīm ir lēna vielmaiņa. Problēmas var rasties ja akvārijā paliek neapēsta barība.

Aquavital conditioner pilieni.

Man ir aquavital conditioner pilieni,bet nezinu cik tos pilināt 3 l liela apaļajā akvarija bez filtra!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien, līdzekļa iepakojumā jābūt ražotāja instrukcijai ,jāvadās pēc tās.

Papagaizivs.

Labdien. Šodien ievēroju, ka manai papagaiļzivij ir savilkta mute uz priekšu un lūpas ir baltas, nevis oranžas kā pati zivs. Lūpas ir baltas, bet ne pūkainas. Kas tā ir par slimību un kā viņu ārstēt?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,atsūtiet lūdzu vēl kādu foto.Atsūtītais ir neskaidrs.Pārējām zivīm nekā tāda nav? Iespējams zivtiņa ir traumējusies pret kādu dekoru.

Sams,

No rīta ieraudzījām, ka samam ir balti pleķi, no kā tas varētu būt?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,izskatās pēc nobrāzumiem,iespējams gar dekoriem,vai akvārijā ir vēl kādi iemītnieki?

Cīnītājzivtiņa.

Labdien, Mums ir Gailītis apaļajā akvārijā. Vai apaļais akvārijs ir sakarīga izvēle, vai labāk mainīt uz kantaino? Vēl jautājums vai gailītim vienam nav skumji? Vai var likt kopā ar vienu vistiņu, vai vajadzīgas vairākas, ja vairākas, kāds ir minimālais vistiņu skaits uz vienu gailīti?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,kāds tilpums ir Jūsu akvārijam?Nozīme ir tilpumam ,formai mazāk.Lai varētu pareizi kopt akvāriju un pievienot vēl kādu iemītnieku,tilpumam jābūt ap 30l.Skumji zivtiņai nav ,jo šīs zivis nedzīvo baros,un arī neveido pārus,pretējo dzimumu tās satiek tikai lai vairotos un pēc nārsta tēviņš mātīti padzen un turpina mazuļu kopšanu viens.Tādēļ "vistiņas" neieteiktu.Iespējams turēt kopā ar citām nelielām ,miermīlīgām zivtiņām,bet tad būs nepieciešama papildus aerācija un vēlams akvārija filtrs.

ERPETOICHTHYS CALABARICUS un cīnītājzivtiņas.

Sveiki! Man ir jautājums, vai ERPETOICHTHYS CALABARICUS Niedrzivi, var turēt kopā ar vistiņām (sieviešu gailīšiem)?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,neieteiktu,jo niedrzivis visas mazās zivis uztver kā pārtiku.