Kucēnu skola

Aicinām Jūs kopā ar savu kucēnu apmeklēt KUCĒNU SKOLU!

Parūpējaties par to, lai Jūsu kucēns izaugtu par drošu un laimīgu suni!
 

Kādiem suņiem kucēnu skola paredzēta? 
Kucēnu skola paredzēta kucēniem vecumā no 3,5 līdz 6 mēnešiem (pēc pēdējās kompleksās vakcinācijas jāpaiet vismaz 10 dienām un tad var doties mācīties).

Ko kucēnu skolā var iemācīties?
Kucēnu skolā apvienota gan socializācija, gan pirmo iemaņu apgūšana kucēnam un viņa saimniekam. Nodarbības veidotas tā, lai kucēni iemācītos draudzīgi komunicēt savā starpā un iepazītos ar citiem dažāda auguma, rakstura kucēniem, kā arī satiktu dažādus cilvēkus. Īpaši noderīga šāda apmācība ir suņiem, kuri dzīvo pilsētā un, kuriem ikdienā nāksies sastapt daudz dažādus suņus un cilvēkus, kā arī suņiem, kuri piedalīsies izstādēs (viņiem ir ļoti svarīgi jau laicīgi pierast pie citiem suņiem un cilvēkiem).

Nodarbībās tiks apgūtas pirmās iemaņas un saņemti ieteikumi apmācībai. Katra nodarbība ir veltīta kādai konkrētai tēmai, piemēram, tiks apgūta piesaukšanas komanda vai tiks iemācīts, kā kucēnam draudzīgā veidā “paskaidrot” komandu – “Nedrīkst!”. Katru reizi saņemsiet sev kādu noderīgu padomu! Tiks uzdoti arī mājasdarbi, kurus pildot spersiet pirmos soļus suņu apmācībā.

Kucēnu socializācijas skoliņa sastāv no 6 nodarbībām.

Katra tēma ir ļoti interesanta un noderīga. Lai gan kopumā paredzētas 6 nodarbības, nodarbību skaits atkarīgs no kucēna uzvedības. Cenšamies pielāgot kursu katram kucēnam individuāli.

Nodarbību tēmas:

 1. Pirmās pamata komandas – Sēdi!/Guli!/ Stāvi!
 2. Pamata iemaņas, lai iemācītu sunim iet blakus
 3. Piesaukšana. Biežākas kļūdas, ko pieļauj saimnieks
 4. Gaidīšana un pacietība. Spēles nozīme un kādas spēles pastāv
 5. Aizliegums, robežas un signāls “Nē!”/”Nedrīkst!”
 6. Kucēna ķermeņa apskate un higiēna

Ja gadīsies kādu nodarbību izlaist, droši varat turpināt nākt uz pārējām. Jaunie dalībnieki var pievienoties jebkurā nodarbībā.

Nodarbības pirmajās 10-15 minūtes jaunajiem dalībniekiem treneris pastāsta dažādas svarīgas nianses, ko jāņem vērā komunikācijā ar savu kucēnu. Piemēram, kā pareizi vest kucēnu pie pavadas, lai viņš pavadu nevelk. Tikmēr pārējie dalībnieki iepazīstas un iemēģina laukumā izliktos šķēršļus (tuneļus, barjeras, dažādus interesantus priekšmetus u.tml.), kā arī komunicē ar citiem suņiem un viņu saimniekiem. Pēc tam 20-25 minūtes nodarbība tiek veltīta kādai konkrētai tēmai un vēlāk, ja ir laiks, kucēni brīvi bez pavadām tiek palaisti komunicēt savā starpā (ievērojot kucēnu svara kategorijas).

 

Ieteikumi Kucēnu skolas apmeklētājiem:

 • NEBAROT kucēnu pirms nodarbības! Pēdējā barošanas reize ir pa dienu, var dot arī tikai pusporciju. Pirmkārt, kucēnam negadīsies “čupiņu” avārijas ( ja gadās, tas nav nekas, telpās ir pieejami līdzekļi, lai uzkoptu) un otrkārt, ja kucēns būs paēdis viņam neinteresēs līdzi paņemti našķi apbalvošanai, bet vairāk interesēs viss kas notiek apkārt un būs grūti noturēt viņa uzmanību.
 • Līdzi ņemt našķus, ko kucēnam ir viegli apēst uzreiz (mazos gabaliņos) un nedrūp (neder suņu cepumi vai vārīta vista). Lūdzu sagatavot kārumu somiņu vai kabatu no kuras ērti var paņemt našķus. LŪDZU NEŅEMT polietilēna maisiņus, no kuriem būs “jāmakšķerē” našķi. Ļoti neērti!
 • Līdzi jābūt PARASTAI PAVADAI (apmēram 2,5-3 metri). IZVELKAMĀS PAVADAS (FLEKŠI) NEDER – jo nav ērti, ir aizņemta roka un galvenais - šāda pavada ir tieva kā stieple un var savainot kādu citu kucēnu, gadījumā, ja kucēni sāk spēlēties un pavadas sapiņķerējas.
 • Var paņemt līdzi savu ūdens bļodiņu, lai kucēns varētu padzerties, kad tas vēlas.
 • Var paņemt līdzi kucēna iemīļoto rotaļlietu. Viena no nodarbības tēmām ir veltīta tam, kā pareizi spēlēties ar kucēnu un iemācīt tam pēc saimnieka komandas atdot mantiņu.

 

Lai pieteiktos Kucēnu skolai DINO ZOO ARĒNĀ, aicinām zvanīt pa tālr. 29390650 vai rakstīt uz e-pastu arena@dinozoo.lv.