Informējam, ka uz laiku ir slēgts mūsu veikals i/c OZOLS. Aicinām Jūs apmeklēt mūsu tuvākos veikalus, kā arī iepirkties e-veikalā www.dinozoo.lv

Kā parūpēties par suņa redzamību tumsā?

Iestājoties rudenim un dienām kļūstot arvien īsākām, aktuāla kļūst ne tikai cilvēku, bet arī mājdzīvnieku drošība uz ceļa. Lai mīlulis tumsā būtu labāk redzams, ieteicams izvēlēties kādu no aksesuāriem, kas drošas pastaigas ļaus izbaudīt gan sunim un tā saimniekam, gan līdzcilvēkiem. Par iespējām, kā mājdzīvnieku pasargāt, atrodoties ārā diennakts tumšajā laikā, vairāk stāsta “Dino Zoo” Suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Kā skaidro Tatjana, pastāv vairāki varianti, kā nodrošināt suņa redzamību tumšajā diennakts laikā. Tirdzniecībā ir pieejami dažādi šim mērķim mīluļiem paredzēti aksesuāri, un atliek vien izvēlēties sev tīkamāko. Vieni  no populārākajiem ir mirgojoši breloki, kas piestiprināmi pie suņa kakla siksniņas un aprīkoti ar lampiņu, kam var iestatīt gan mirgošanas, gan nemirgošanas režīmus. Tāpat suņu saimnieki bieži izvēlas mirgojošas kakla siksnas ar vairākiem režīmiem. Tās iespējams ieslēgt gan tā, lai siksniņa mirgotu visu laiku, gan vienkārši spīdētu. Vēl pieejamas ir atstarojošas kakla siksnas un pavadas, kā arī kombinezoni, vestes un zābaciņi ar atstarotājiem.

“Ja suns bieži iet pastaigā ar pavadu, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai tumsā būtu redzams ne tikai suns, bet arī pati pavada, par ko suņu saimnieki nereti aizmirst. Ja, piemēram, pavadas garums ir divi līdz pieci metri, taču tā nav pamanāma, garāmgājējs vai riteņbraucējs var aiz tās aizķerties, nokrist un savainot ne tikai sevi, bet arī suni,” uzsver Tatjana. “Tāpat jāpatur prātā, ka sunim ir jābūt redzamām no visām pusēm – ne tikai no priekšpuses vai sāniem, bet arī no aizmugures. Tāpēc, piemēram, ar vienu mirgojošu breloku nepietiks. Man pašai ir melns pūdelis, kuru tumsā ieraudzīt nav iespējams. Tāpēc, lai mūsu pastaigas būtu drošas gan pašam sunim, gan cilvēkiem mums apkārt, izmantoju inerces pavadu neona krāsā un tai papildus sunītim uzvelku arī atstarojošu vesti vai kombinezonu.”

Jāpiebilst, ka atstarojošus elementus var labi pamanīt arī autovadītāji, tāpēc ar tiem pastaigas būs drošākas arī brauktuvju tuvumā. Savukārt pilnīgā tumsā labāk papildus izmantot arī lampiņas, brelokus vai mirgojošās kakla siksnas. Daudzi no šiem aksesuāriem ir ūdensnecaurlaidīgi un aprīkoti ar vairākiem darbības režīmiem. Tie vienkārši mirgo, mirgo ļoti ātri vai spīd bez pārtraukuma. Turklāt kakla siksnas, kuru redzamība parasti ir līdz 500 metriem, mēdz būt uzlādējamas ar USB palīdzību, tāpēc to darbības uzturēšanai nebūs vajadzības iegādāties baterijas.

“Man ļoti patīk, piemēram, zīmola “Trixie” atstarojošā veste. Tajā ietilpst gan atstarotāji, gan mirgojoši elementi. Dizains ir ļoti pārdomāts, jo suns ar vestes palīdzību var būt redzams no visām pusēm. Turklāt mirgojošais elements ir izvietots uz suņa ķermeņa, nevis pie purna. Tas ir ļoti labi, jo tādējādi gaismeklis nevar ietekmēt dzīvnieka redzi,” uzsver Tatjana. “Šī iemesla dēļ arī, izmantojot lampiņas un brelokus, speciālisti rekomendē tās nelietot, iestatot mirgojošo režīmu. Pretējā gadījumā tas var traucēt sunim ērti pārvietoties vai tumsā kaut ko saskatīt.”

Starp citu - oktobrī Dog Fantasy un Trixie atstarojošajiem aksesuāriem visos Dino Zoo veikalos īpašas cenas! Lai rudenīgās pastaigas prieka pilnas un drošas!