Atpakaļ

Kā iekārtot terāriju?

Izvēloties par mājdzīvnieku kādu no eksotiskajiem dzīvniekiem, abiniekiem vai posmkājiem, ir ļoti būtiski jau savlaicīgi iekārtot jaunā mīluļa vajadzībām atbilstošu vidi. Plašāk par to, ko jāņem vērā, ierīkojot terāriju, kā arī atšķirīgajām eksotisko mājdzīvnieku turēšanas īpatnībām stāsta Dino Zoo dzīvnieku kopšanas speciāliste Zane Zagorska.

Kad pieņemts lēmums iegādāties abinieku, rāpuli vai posmkāji, ir ļoti svarīgi laikus parūpēties par tam piemērota terārija iekārtošanu. Kā uzsver Zane, katram no eksotiskajiem dzīvniekiem vajadzīgs savs specifisks terārijs un tā iekārtojums, kas ietekmē ne tikai dzīvnieka labsajūtu, bet arī pasargā no veselības problēmām, kas var rasties neatbilstošu turēšanas apstākļu dēļ. Tāpat jāņem vērā, ka dažādu sugu eksotiskos dzīvniekus vienā terārijā kopā turēt nedrīkst.

Terāriju iekārtojumi iedalās divās lielās grupās – tirdzniecībā ir pieejami tropiskie terāriji un tuksneša terāriji tiem dzīvniekiem, kuri savā dabiskajā vidē dzīvo stepē.

“Katram dzīvniekam, ņemot vērā tā sugu, būs vajadzīgs savs specifisks terārija iekārtojums. Tāpat no katra dzīvnieka individuāli ir atkarīgs ne tikai terārija iekārtojums, bet arī izmērs un visa nepieciešamā papildu tehnika, kas vajadzīga tā aprīkošanai. Jāņem arī vērā, ka terārija iekārtošana un eksotisko dzīvnieku turēšana nav lēts prieks. Ir ļoti svarīgi ievērot visus tiem nepieciešamos apstākļus. Ja eksotiskie dzīvnieki netiks turēti tiem atbilstošā vidē, tiem radīsies veselības problēmas, kas agrāk vai vēlāk var novest arī pie dzīvnieka nāves,” stāsta Zane, minot populārākās Latvijā iegādājamās eksotisko dzīvnieku sugas un to turēšanas specifiku.

 

STEPES DZĪVNIEKI

 

Leopardgekons

Ideāli piemērots cilvēkiem, kuriem nav pieredzes eksotisko dzīvnieku kopšanā, jo savā dabiskajā vidē dzīvo stepē, kur ir sauss un silts, un šādus apstākļus ir viegli nodrošināt arī terārijā. Leopardgekonus ieteicams turēt pa vienam, it sevišķi cilvēkiem bez pieredzes to turēšanā. Ja ir vēlme turēt vairākus šīs sugas dzīvniekus, vēlams izvēlēties mātītes un iegādāties lielāka izmēra terāriju, kas ir vismaz 90 centimetrus garš. Vienam leopardgekonam savukārt nepieciešams terārijs, kas ir 60x45x45 centimetrus liels. Tā augstuma izmērs nav tik būtisks – svarīgākais, lai pamata zemes platība būtu vismaz 60x45 centimetri. “Leopardgekons ir specifisks ar to, ka siltumu uzņem ar vēderu, nevis no augšpuses, tāpēc terārija apakšā obligāti nepieciešams novietot sildošu paklāju. Savukārt augšā vajadzīgs ultravioletais apgaismojums un sildošās lampas. Ir dažādi uzskati par ultravioleto apgaismojumu un tā lietderību. Tā ir mākslīgi veidota dabīgā saules gaisma, kas palīdz organismā sintezēt kalciju. Ir daudz diskusiju par jautājumu, vai arī leopardgekoniem šīs ultravioletās lampas tiešām ir nepieciešamas, ņemot vērā to dienas ritmu. Tomēr personīgi uzskatu, ka tās ir vajadzīgas, jo, lai arī leopardgekoni dienu lielākoties pavada kaut kur noslēpušies, arī viņiem šī gaisma ir svarīga, lai dzīvošanas apstākļi būtu pēc iespējas līdzīgi dabiskajiem. Leopardgekoni nav tikai nakts dzīvnieki, tie ir aktīvi no rītiem un vakaros, kad saule aust un riet, tāpēc noteikts daudzums gaismas tiem ir būtisks. Ja telpā ir vēss un nav iespējams nodrošināt leopardgekoniem tīkamu temperatūru, noderēs arī sildošās lampas. Terārija iekšpusē ir svarīgi iekārtot vismaz divas slēptuves – vienu novietot tā siltajā pusē, kur ir sildpaklājs, otru – vēsajā. Kad dzīvnieks vēlēsies sasildīties un paslēpties, tas varēs doties uz silto pusi, savukārt, ja vēlēsies atvēsināties – uz otru, kur ir zemāka temperatūra. Kā pakaišus terārijā var izmantot kokosa šķiedras, mālu, kā arī to kombināciju, ko var papildināt ar smiltīm. Savukārt nekādā gadījumā nedrīkst izmantot  tikai smiltis, jo, nejauši tās apēdot, dzīvniekam var tikt nosprostots zarnu trakts,” skaidro Zane.

Noderīgi!

Nokomplektēts terārijs leopardgekonam izmaksās aptuveni 300 eiro!

 

 

Sauszemes bruņurupucis

Latvijā lielākoties ir iegādājami Vidusāzijas bruņurupuči, kuru bruņas izaug 25 – 30 centimetrus lielas, tāpēc tiem vajadzīgs arī plašāks terārijs. Bruņurupučus var turēt pa vienam, tomēr ieteicams vienā terārijā likt vairākus, jo tie ir samērā sociāli dzīvnieki. Vien jāatceras, ka tas ietekmēs arī terārija izmērus. “Mazu sauszemes bruņurupuci var likt terārijā ar 90x45 centimetrus lielu zemes platību, taču, ja rocība ļauj, ideālā variantā tiem vajadzētu būt 120x45 centimetriem. Ja īpašumā ir vairāki jau pieauguši bruņurupuči, ieteicams būvēt individuāli pielāgotu voljēru, jo šādam skaitam dzīvnieku tikai ar terārija izmēriem nepietiks. Tā kā bruņurupuči arī ir stepēs dzīvojoši dzīvnieki, tiem nepieciešami sausi un karsti dzīves apstākļi. Turklāt vairāk par jebkuriem dzīvniekiem tiem nepieciešams ultravioletais apgaismojums, kas vajadzīgs D vitamīna un kalcija sintezēšanai. Jauniem bruņurupučiem vienā terārija pusē var palikt sildpaklāju, savukārt tā augšā ierīkot sildošo lampu. Ja kaut kas no šiem priekšnosacījumiem netiks ievērots – piemēram, nebūs ultravioletā apgaismojuma vai būs pārāk vēsi, bruņurupucim ļoti īsā laikā radīsies veselības problēmas. Nebrīvē turētiem bruņurupučiem ļoti bieži veidojas tā dēvētā piramidizācija, deformējoties bruņām. Tas nozīmē, ka, dzīvniekam augot, nav bijis pietiekami daudz D vitamīna un kalcija, kā arī pareiza uztura, kā rezultātā bruņas aug nepareizi. Savukārt, ja bruņurupucim jau no mazotnes ir bijis pareizi ierīkots terārijs ar sildlampām un ultravioleto apgaismojumu, kā arī ir nodrošināts pareizs uzturs, šādas problēmas neizveidosies vai būs minimālas,” uzsver Zane. “Terārijā vēlams ievietot arī dažādas slēptuves, savukārt nav ieteicams likt mākslīgos augus, jo dzīvnieks var noturēt tos par ēdienu un apēst. Tāpat bruņurupučiem ir vajadzīgi arī trauki ūdenim un ēšanai. Kā pakaišus terārijā izmanto kokosa šķiedras, mulču vai mālu, savukārt tīras smiltis nedrīkst izmantot. Sauszemes bruņurupuči dzīvo stepēs, kur ir mālaina un akmeņaina zeme. Ieteicams šādu vidi izveidot arī terārijā. Var izmantot arī akmentiņus un kombinēt dažāda veida pakaišus, korķa koka mizas, ieteicams arī veidot reljefu, piemēram, no akmeņu vai māla krāvumiem, lai terārija virsma nebūtu pilnīgi plakana. Bruņurupučiem ir nepieciešami uzkalniņi, vietas, kur pakāpties, taču jāuzmanās, lai tās nav tik stāvas, ka dzīvnieks varētu nokrist. Bruņurupuči rāpjoties trenē pakaļkājas. Ja tie visu dzīvi pavada uz plakanas virsmas, pakaļkāju muskuļi atrofējas, turklāt šāda vide tiem ir neinteresanta.”

Noderīgi!

Nokomplektēts terārijs sauszemes bruņurupučiem izmaksās aptuveni starp 400 – 500 eiro!

 

 

Bārdainā agāma

Pieaugusi bārdainā agāma sasniedz 40 centimetru garumu, tāpēc tai vajadzīgs vismaz 120x45 centimetrus liels terārijs. Mazulim var izmantot arī 90 centimetru lielu terāriju, taču mazāku ne. Arī agāmām ir vajadzīgs ultravioletais apgaismojums, sildošās lampas un, kamēr tās ir mazas, – sildpaklājs. Pakaišiem derēs māls, akmeņi, mulča un kokosa šķiedras. Terārijā jāierīko dažādas slēptuves un jānodrošina iespējas rāpties. Šim nolūkam tajā ieteicams likt dažādus koka gabalus, veidot jebkādus krāvumus, kur agāma var uzlīst, patrenēt kāju muskuļus un ar kaut ko nodarboties.

Noderīgi!

Nokomplektēts terārijs bārdainajām agāmām izmaksās aptuveni starp 400 – 500 eiro!

 

 

TROPISKIE DZĪVNIEKI

 

Jemenas hameleons

Viens no populārākajiem tropiskajiem dzīvniekiem, ko varam turēt mājās, ir Jemenas hameleons. Šos dzīvniekus jātur pa vienam. Ja tomēr ir vēlme turēt divus, jāizvēlas mātītes un terārijam jābūt lielam. Vienam tēviņam ieteicams 90x45 centimetru liels terārijs, un tā augstumam jābūt vismaz 90 centimetru lielam. Mātītēm ir nepieciešams tāds pats terārija augstums, savukārt tā platums var būt mazāks – ap 60x45 centimetriem. “Tā kā Jemenas hameleoni ir tropiski dzīvnieki, tiem būs nepieciešams ne tikai siltums, bet arī mitrums. To var nodrošināt, iekārtojot terāriju ar dzīvajiem augiem, kā arī ierīkojot smidzināšanas sistēmu. Arī Jemenas hameleoniem ir nepieciešams ultravioletais starojums un sildošās lampas, savukārt sildpaklāju tiem nevajag, jo savu ikdienu tie lielākoties pavada kokos. Ultravioletais apgaismojums tropiskajiem dzīvniekiem arī ir nepieciešams mazākā daudzumā nekā stepēs mītošajiem, jo savā dabiskajā vidē tie lielāko dienas daļu pavada koku lapotnēs. Hameleoniem ļoti svarīgs ir arī tiem piemērots uzturs, jo nepareiza uztura dēļ ļoti ātri novājinās to imūnsistēma, un rodas dažādas veselības problēmas,” brīdina Zane.

Noderīgi!

Hameleoniem terārijs izmaksās aptuveni 350 – 500 eiro!

 

 

Ūdens agāmas

Ūdens agāmām vajadzīgs vismaz 90x45x90 centimetrus liels terārijs, taču tas var būt arī lielāks. Tāpat tām patīk mitrs un silts gaiss. Nepieciešams arī ultravioletais apgaismojums un sildošā lampa. Kamēr ūdens agāmas ir mazas, terārijā var ielikt arī sildpaklāju. Tāpat tām patiks ūdens vanniņa un dažādi zari, kur rāpties. Pakaišiem var izmantot kokosa šķiedras vai mulču.

Noderīgi!

Ūdens agāmām terārijs izmaksās aptuveni 350 – 500 eiro!

 

 

ABINIEKI

 

Akselots jeb Meksikas salamandra

Atšķirībā no citiem eksotiskajiem dzīvniekiem, akselotus jātur akvārijā, nevis terārijā. “Tam vajadzīgs vēss ūdens, tilpumam jābūt vismaz 50 litru uz vienu akselotu, ieteicami ir pat 100 litri. Tam patiks tumši apstākļi, dažādas slēptuves, savukārt spilgta gaisma radīs diskomfortu. Akselotus nedrīks turēt kopā ar citiem dzīvniekiem, taču var izmitināt kopā ar otru sugas brāli. To noteikti nedrīkst turēt kopā ar zivīm, jo tās var appgrauzt akselota pirkstus un žaunas, radot traumas,” skaidro Zane.

 

 

Posmkāji

No posmkājiem populārākie eksotiskie dzīvnieki, ko ierasts turēt mājās, ir tarantuli, kas ieteicami iesācējiem, kā arī cilvēkiem, kuri nevēlas iegādāties lielu terāriju ar dārgu aprīkojumu. “Atkarībā no tarantula izmēra un sugas tam vidēji vajadzīgs 50x45 centimetrus liels terārijs. Tarantulus tur pa vienam. Terārija malā jānovieto sildošais paklājs, jāierīko slēptuves, apgaismei var izmantot LED lampas, savukārt ultravioletais apgaismojums nav vajadzīgs,” teic Zane.

 

 

Gliemeži

Populārs mājas mīlulis ir arī Āfrikas milzu gliemezis. To parasti tur stikla terārijā, kas ir 45x45x45 centimetrus liels, vai speciālā plastmasas kastē, kas aprīkota ar ventilācijas režģi. Pakaišiem var izmantot kokosa šķiedras, sūnas, mulču. Apsildei vajadzīgs sildpaklājs, ko ievieto terārija vienā malā. Terāriju var aprīkot arī ar ultravioleto apgaismojumu, kas gliemezim nāks tikai par labu, jo uzturēs veselu un spēcīgu tā čaulu, pateicoties organismā sintezētajam D vitamīnam. Tāpat ultravioletās lampas palīdzēs nodrošināt arī labāku vielmaiņu un kopējo veselības stāvokli.

 

 

Svarīgi!!

Pirms eksotiskā dzīvnieka iegādes jāveic izpēte par tā sugas specifiku, apzinot turēšanas vajadzības, lai varētu nodrošināt mīlulim labklājību. Jebkuram dzīvniekam jānodrošina tādi turēšanas apstākļi, kas imitē dabiskos un ir pēc iespējas tuvāki sugas prasībām. “Nereti valda uzskats, ka eksotiskos dzīvniekus var turēt, īpaši nepielāgojot vidi to vajadzībām, taču šāda pieeja rezultēsies ar to veselības problēmām un sliktākajā gadījumā – nāvi. Latvijas platuma grādos tie nevar izdzīvot, jo nāk no eksotiskām valstīm, un, nonākuši ekstremālos apstākļos, cietīs mokas. Piemēram, sauszemes bruņurupuči dzīvo 40 līdz 60 gadus, taču šāds mūža ilgums netiks sasniegts, ja tos izmitināsim, kā pagadās, turklāt iespējamo bruņu deformāciju dēļ tos var pat nākties iemidzināt. Eksotisko dzīvnieku turēšanā galvenais ir nodrošināt to pamatvajadzības. Terārijam nav jābūt iekārtotam ar dārgām dekorācijām, taču atbilstoša izmēra un pareizi aprīkotam – gan!” uzsver Zane.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labdien, manam 5 gadus vecajam leopardgekonam jau pāris nedēļas ir ciet viena actiņa. Esmu tīrījusi ar samitrinātām vatītēm un ausu kociņiem, tad uz mirkli patur actiņu vaļā un pēc kāda mirkļa atkal aizver ciet. Otra actiņa ir vaļā un izskatās labi, kā vienmēr. Slimā actiņa, kad tā ir atvērta izskatās miglaina, tāda pelēcīga, kā noklāta ar miglu. Gekons ēd labi un aste ir liela, pilna ar uzkrātajām barības vielas rezervēm. Ir bijušas reizes, kad gekoniņam no acs velku ārā palikušās ādas daļiņas, ko viņš pats nav spējis novilkt, metot ādu. Tad tās uzmanīgi izvelku un vienmēr viss ir bijis labi. Vai ir pamats satraukumam? Vai ir pieejami kādi medikamenti actiņai? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ja nav izdevies attīrīt aci ar samtrinātu vates kociņu, un nepalīdz arī peldes vecās ādas mīstināšanai, tad ieteicams vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta.

Neatkarīgi, vai pie vainas ir vecā āda vai kāds cits svešķermenis acī, vai pat kāda trauma vai slimība, ilgstoši to ielaist nav ieteicams, lai dzīvnieks nezaudē redzi acī.

Vetārsts aplūkojis traumēto aci, spēs piedāvāt piemērotākos risinājumus un ārstēšanu.

Dino Zoo klīnikā Krasta 52, Rīgā ir pieejama eksotisko dzīvnieku vetārsts, iepriekš gan nepieciešams pierakstīties uz vizīti pa tālruni 67327923.

Sveiki! Internetā izlasīju, ka Latvijā ir aizliegts turēt mājās čūskas. Bet vai tas attiecās arī uz mazajām čūskām, kas ēd tikai kukaiņus? Bet ķirzakas un salamandras drīkst turēt, ja? Un kur būtu vislabākā vieta, kur tos iegādāties? Interesējos par maza izmēra dzīvniekiem, piemēram, mourning geckos (neatradu info par to latviski). Varbūt varētu ieteikt kādas mazas un viegli aprūpējamas ķirzakas un salamandras, info par tām un kur tās var iegādāties? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Latvijā bez speciālām atļaujām nedrīkst turēt nevienas sugas čūskas, varānus un krokodilveidīgos.

Par rāpuļu sugām, kuras iespējams turēt bez speciālām atļaujām, var uzzināt Dabas Aizsardzības pārvaldē.

Dino Zoo veikalos būs pieejami populārākie rāpuļi un abinieki, tādi kā leoparda gekoni, dažādas kokvardes, aksoloti. Protams, neviens rāpulis vai abinieks nav viegli turams, to apkopē un mītnes izveidē bus jāiegulda gan finanses, gan laiks un pūles.

Vairāk informāciju par kādu no Dino Zoo pieejamo rāpulu un abinieku sugām varat iegūt lielākajos Dino Zoo veikalos, kuros konsultantes jums pastāstīs par dzīvnieka turēšanas prasībām un nepieciešamo aprīkojumu.

Ja interesē dzīvnieki, kas nav pieejami Dino Zoo, par to iegādi inormāciju mēs sniegt nespēsim.

 

Terārija izveide

Sveiki! Es vēlētos uztaisīt slēgtu ekosistēmu-akvāriju/terāriju (self sustaining paludarium/riparium) un vēlētos ieteikumus par akvārija izvēli, augiem, dzīvniekiem, kukaiņiem, substrātu, lai tie varētu dzīvot harmonijā ar pēc iespējas minimālu cilvēka iejaukšanos pēc ierīkošanas. Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ja vēlaties izveidot pēc iesējas dabiskaku terāriju, ieteicams meklēt speciālistu, kas nodarbotos ar šāda veida terāriju izveidi. Jebkura veida terārijs būs regulāri jātīra, tamdēļ ikdienas apkope būs neatkarīga neatkarīgi, ja vien netiek nolīgts kāds, kas to apkoptu jūsu vietā.

Par iespejamajiem terarija iemītniekiem, ir jāzin, kādus dzīvniekus un augus jūs pats tur vēlētos turēt un tad no tā tālāk skatīties iespējas, kas ar ko sadzīvos.

Dino Zoo diemžēl nav neviena speciālista, kas jums varētu palīdzēt ar šāda veida terārija izveidi, ieteicams meklēt speciālistu, kam ir piereze un prasmes šādu terāriju iekārtojumā un kurš spēs arī izstastīt par šādu terāriju apkopi. Visticamākais, ka Latvijā šādu speciālistu būs grūti atrast, jo šāda veida terāriji nav bieži sastopami.

Diemžēl arīn piemērotu terāriju, aprīkojumu un iemītniekus jums nebūs iespēju iegadāties Dino Zoo veikalos, tā kā mūsu sortiments ir piemērots vairāk iesācējiem.

Vēlam veiksmi sava sapņa terārija izveidē!

Aсколоти

У вас можно купить асколоти?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Добрый день!

Аксолоти можно приобрести в магазине Dino Zoo Pasaule, Краста 52, Рига.

Eksotiskie dzīvnieki - iegāde

Labdien, vai Latvijā ir iespējams iegādāties lēcējzirneki phidippus regius? Ja nē, tad vai to drīkst pasūtīt no ārzemēm un kādām tad jābūt prasībām?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Par šādas sugas zirnekļa iegādi informāciju nespēsim nodrošināt.

Par eksotisko dzīvnieku ievešanu un turēšanu plašāku informāciju var atrast Sākumlapa | Dabas aizsardzības pārvalde .

Bruņurupucim slima acs

Labdien, mums mājās ir vidusāzijas sauszemes bruņurupucis. Esmu novērojusi, ka rupucim 1 acs neverās vaļā. Tuvāk paskatoties var redzēt, ka acs it kā ir atvērta, bet plakstiņš neveras vaļā. Vai pēc bildes varēsiet pateikt, kas rupuča acij varētu būy un ko mums darīt, lai palīdzētu vai labāk braukt uz klīniku??? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Bruņurupuča nespēja atvērt acis var norādīt uz uzturvielu trūkumu organismā/ nepietiekamu siltumu un mitrumu terārijā.

Ieteicams bruņurupuci aizvest pie eksotisko dzīvnieku vetārsta uz izmeklēšanu.

Tikmēr var peldināt bruņurupuci siltā, seklā ūdenī.

ilgstoši atstājot dzīvnieku šādā stāvoklī, tas nespēs ēst, kā rezultātā tas zaudēs svaru un uzturvielas, kas var novest pie smagām veselības problēmām.

Ahatina gliemeži

Labvakar! Man uzticēts mēnesi pieskatīt Afrikas gliemezi. Izskatās, ka tas grib gulēt. Cik ilgu laiku Afrikas gliemezis guļ ziemas miegu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Āfrikas milzu gliemeži jeb ahatinas gliemeži paliek apātiski un var ieslēgties savā čaulā tad, ja ir nepiemēroti dzīves apstākļi - pārāk vēss, pārāk sauss vai nepietiekami nodrošināta barība.

Šie gliemeži nedodas ziemas miegā.

Optimālā temperatura šo gliemežu terarijos būtu jābūt 26-28 grādi pēc celsija. Mitrums ap 60-70%. Iespēju robežās nodrošināt ar UVB gaismas lampu, lai nodrošinātu veselīgas un cietas čaulas augšanu un uzturēšanu. 

Papildus dažadiem dārzeņiem un augļiem uzturā, ieteicams nodrošināt nelielu procentu proteīna (labprāt ēd kaltētas gammarus garnelītes) un kalciju +D3 vitamīnu.

Sauszemes bruņurupucis

Labdien! Man ir Vidusāzijas sauszemes bruņurupucītis, vēl diezgan mazs. Dzīvo pie mums ~2gadus. Ir pārstājis ēst, bet joprojām katru dienu izlien no mājiņas un iet sildīties zem lampas. Ir izmainījies acu izskats, tās it kā ir mazākas, šaurākas, liekas, ka nav līdz galam atvērtas. Kādu laiku bruņrupucis centās ēst, bet tvēra ar muti gaisu, it kā nevarētu redzēt vai saprast, kur ir barība. Tagad arī to ir pārstājis darīt. Domāju, ka varbūt pietrūkst kādu minerālvielu vai vitamīnu, jo kādu laiku biju aizmirsusi tos dot. Arī barība ziemā, kopš beidzās ārā zaļumi, kļuva vienveidīga. Tagad ir ļoti žēl par savu nolaidību, bet nezinu, kā palīdzēt dzīvnieciņam, ja viņš vairs negrib ēst neko? Kā lai viņu pabaro?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ieteicams nekavējoties nogādāt bruņurupuci pie eksotisko dzīvnieku vetārsta!

Eksotisko dzīvnieku vetārsta var meklēt Dino Zoo klīnikā, Krasta ielā 52,Rīgā. Uz vizīti iepriekš pierakstīties pa tālr. 67327923.

Jebkura vecuma bruņurupucis, īpaši nepieaudzis, bez barības nedrīkst būt ilgāk par dienu! Ja bruņurupucis ilgstoši neēd, tas var novest pie smagām veselības problēmām. Šādā stāvoklī pašiem mājās dzīvniekam palīdzēt vairs nav iespējams! 

Bārdainā agāma

sveiki vai ir iespēja iegadāties bārdaino agāmu? un visu nepieciešamo aprīkojumu. kādas būtu izmaksas, un iespējamības.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Dino Zoo veikalos ir pieejami vairākas bārdainās agāmas. Agāmas vecumā no 6-12 mēneši pieejamas Dino Zoo Alfa, Dino Zoo Pasaule un Dino Zoo Stirnu ielā. Agāmas cena 249,00 EUR.

Agāmas vecumā no 3-6 mēneši pieejamas Dino Zoo Damme un Dino Zoo Spicē. Šo agāmu cena 129,00 EUR. 

Bārdainajai agāmai būs nepieciešams plašs terārijs, pieaugušam indivīdam, kurā garums var sasniegt 40 cm, ieteicams terārijs izm~ros 120x45x60 cm, kura cena ir 299,00 EUR. Papildus tam būs nepieciešamas dažādas lampas - sildlampas, UVB un UVA stara lampas, tiem paredzētie kupoli, sildpaklājs, termometrs/hidrometrs. Un protams, pakaiši, slēptuves, dekorācijas, trauki.

Parasti komplekts bez dzīvnieka izmaksā aptuveni 500-600 EUR.

Viss nepieciešamais aprīkojums, kā arī profesionāla konsultācija par dzīvnieku būs pieejami lielākajos Dino Zoo veikalos! 

Bruņurupuča trauma

Labdien! Ūdensbruņurupucis mēs pārvietojām uz lielāku akvāriju, taču viņš pamanījās tikt pāri malai un savainoja bruņu. Sakiet lūdzu ,kā mums pareizi rīkoties ? Ko mums darīt? Kā kopt ,atveseļot viņu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ieteicams vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta. Salauzta bruņa bruņurupučiem ir bīstama un sāpīga trauma, un brūcē ātri var iemesties infekcija. 

Dino Zoo Pasaule Klīnikā, Krasta ielā 52, ir pieejams eksotisko dzīvnieku vetārsts, uz pierakstu priekšlaicīgi pierakstīties pa tālr. 67327923