Atpakaļ

Hameleoni, Vardes- Kā pareizi jātur mājās un kas jādod ēst?

Jautājums par hamaleoniem. Kā viņi ir pareizi jātur mājās un kas jādod ēst? Interesē viss par kopšanu. Un vēl interesē par vardēm, kas tām nepieciešams. Vēlamies kādu no šiem iegādāties, bet nevaram izlemt kuru labāk :)

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

"Paldies par jūsu jautājumu!
HAMELEONUS tur pa vienam, jo tie savā starpā nesatiek, it īpaši tēviņi. Tēviņu dzīves ilgums ir lielāks (6-8 gadi) kā mātītēm (4-6 gadi). Dzīvnieku var pieradināt kāpt uz rokas. Interesanti ir vērot, kā hameleons ķer kukaiņus, kā arī krāsojuma maiņu. Aktīvi dienas laikā.

Hameleona turēšanai nepieciešamas augsts terārijs, tēviņam vismaz 50 cm plats, 50 cm garš un 100 cm augsts, mātītei var būt nedaudz mazāks. Terārijam jābūt ar labu ventilāciju (siets no sāniem un terārija augšā. Hameleonu turēšanai izmanto arī speciālus, no sieta veidotus terārijus. Ja gaisa cirkulācija ir nepietiekama, hameleoni sāk slimot. Terāriju vēlams iekārtot ar zariem kāpelēšanai un augiem (dzīviem vai mākslīgiem), kur dzīvnieks labprāt slēpjas.
Hameleoni nedzer no ūdens traukiem, ūdeni tie iegūst no rasas pilieniem uz augiem, tādēļ terārijs regulāri jāapsmidzina, vai arī jāierīko automātiska smidzināšanas sistēma. Temperatūrai terārijā jābūt 22 - 27 C, bet nepieciešama
sildlampa, zem kuras temperatūra sasniedz 39 - 32 C. Tāpat noteikti vajadzīga UV spuldze (piemēram, Reptile UVB 150), lai dzīvniekam neveidotos kaulu deformācijas. Baro pieaugušu hameleonu ar kukaiņiem (circeņi, tarakāni) katru
otro - trešo dienu. Jauniem, nepieaugušiem dzīvniekiem barības kukaiņiem jābūt pieejamiem visu laiku. Barības kukaiņi pirms katras barošanas jāapkaisa ar rāpuļiem domātām minerālvielām un vitamīniem (piemēram, TerraVit).

VARDES parasti tur grupās, lai gan var turēt arī pa vienai. Dzīves ilgums caurmērā ir 10 un vairāk gadi. Vairums varžu sugu ir aktīvas naktī (dienu pavada nekustīgi, naktī var dziedāt), bet dažas sugas (piemēram, lapvardes) ir aktīvas dienā. Abiniekus nav ieteicams ņemt rokās. Interesanti ir vērot varžu barošanos, kā arī citu uzvedību (īpaši lapvardēm). Turēšanai nepieciešams mitrs terārijs. Kokvardēm (ausainā kokvarde, litorija) vajadzīgs vertikāla tipa terārijs, lapvardes un ragvardes var turēt horizontāla tipa terārijā. Kokvardēm un lapvardēm terārijs jāaprīko ar zariem kāpelēšanai, kā arī mākslīgiem vai dzīviem augiem. Noteikti
jābūt ūdens traukam ar tīru ūdeni, jo dzīvnieki dzer ar visu ķermeņa virsmu. 

Temperatūrai terārijā jābūt 20 - 26 C (istabas temperatūra, parasti papildus apsilde nav vajadzīga). Vardes nedrīkst pārkarsēt- vairāk kā 30 C lielākajai daļai sugu ir nāvējoša). Kokvardēm nepieciešams UV apgaismojums, lai neveidotos kaulu deformācijas. Jāuztur 80 - 90 % gaisa mitrums, dzīvnieki nedrīkst izžūt,
tādēļ ieteicams terāriju vismaz reizi dienā smidzināt ar ūdeni, vai arī ierīkot automātisku laistīšanas sistēmu. Arī dzīvi augi palīdz uzturēt vajadzīgo gaisa mitrumu.

Vardes pārtiek no atbilstoša izmēra kukaiņiem (circeņi, tarakāni, auglu mušas). Ragvardes un litorijas var pieradināt ēst liesu gaļu no pincetes. Pieaugušas vardes baro 2 - 3 reizes nedēļā (veseli un labi baroti dzīvnieki nepieciešamības
gadījumā var nedēļu iztikt bez barības). Kukaiņi katru reizi jāapkaisa ar rāpuļiem domātām minerālvielām un vitamīniem. Ja vēl kādi jautājumi, ar prieku palīdzēsim!"

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

zelta zivs

Labdien! Zelta zivtiņa peld ar vēderu uz augšu ar vaļā muti. Vai iespējams viņai palīdzēt?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Atsūtiet zivtiņas foto,un aprakstiet kad un kā sākās prolēmas zivij ar veselību.Paldies.

Dzīvnieka veselība

Aksolotls man jau ir vairāk kā 2 gadus, dzīvo 80l akvārijā, tiek barots katru dienu, rutīnā nekas nav mainīts. Pēdējās dienas aksolotls uzturas tikai akvārija augšpusē, peldot tikai pa akvārija augšu. Izskatās, ka tas nevar tikt lejā uz akvārija gultnes, kur arī nogrimst viss ēdiens. Vai ir vērts satraukties? Vai tas ir normāli, vai kaut kas jāmaina?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Akolotla nespējai nogrimt ir vairāki iemesli. Pamata iemesls ir gaisa/gāzu uzkrāšanās organismā.

Ieteicams sākumā veikt ūdens testēšanu, lai pārliecinātos, vai amonijs, nitrīti un nitrāti ir normas robežas. Svarīgi arī pārliecināties, ka pH līmenis ir adekvāts.

Tāpat pārliecināties, ka filtrācija akvarijam ir pilnīgā darba kārtībā, un airācija darbojas perfekti (laba airācija palīdz ūdens cirkulacijā un izvada izveidojušās gāzes no ūdens). Pārliecinieties, ka temperatūra akvārijā ir 16-18 grādi. Ūdens temperatūra var būt zemāka, bet nedrīkst būt augstāka par 18 grādiem.

Dzīvnieka nespējai nogrimt - gāzu veidošanās organismā, cēloņi var būt dažādi: nekvalitatīva barība, zarnu nosprostošanās ar barību vai grunti, netīrs ūdens, traumas, stress un infekcijas...

Pirmā palīdzība aksolotlam būtu dažas dienas to turēt atsevisķā karantīnas akvārijā ar pazeminātu ūdens temperatūru, kurā ik dienas mainām ūdeni. Ja tuvāko dienu laikā dzīvniekam nepaliek labāk, tad ieteicams uzmeklēt eksotisko dzīvnieku veterinārārstu, kuram ir zināšanas abiniekos.

Dzīvnieka veselība

Labdien! Kāpēc agāmai paliek melna aste? Sākusi arī slikti ēst

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Neredzot vizuāli bojājumu, grūti spriest par iespējamo bojājumu.

Bieži mēdz gadīties, ka agāmas nespēj līdz galam nomainīt ādu, arī uz astes, un vecajai ādai nospiežot asinsriti astē, sāk atmirt audi.

Primāri nepieciešams reizi nedēļā agāmu izmērcēt siltā ūdens vannā, jo, ja vainīga vecā āda, tad ūdens vannas palīdzēs to mīsktināt.

Ja aste ir palikusi ļoti melna, un dzīvnieks palicis mazaktīvāks un zaude apetīti, ieteicams tomēr ar dzīvnieku vērsties pie ekotisko dzīvnieku veterinārārsta.

Karaliskais pitons iestrēga terārija dekorācijā. Agrāk viņš tur rāpoja, bet tagad ir izaudzis tik liels, ka vairs nevarēja izkļūt. Mēs dzirdējām skaņas, kā viņš apgāž visu terārijā, un sapratām, ka viņš nevar izkļūt no dekorācijas. Mums nācās sazāģēt dekorācijas, lai viņam palīdzētu, jo pats viņš izkļūt nevarēja. Mēs ļoti nobijāmies un rīkojāmies ātri, jo šķita, ka viņam kaut kas spiež, viņš dažreiz čīkstēja. Kad beidzot viņu izņēmām, uz viņa ķermeņa bija nelīdzenumi (iespējams, tāpēc, ka kaut kas spieda), kā arī sarkanas svītras uz vēdera tajā vietā, kur viņš bija iesprūdis. Tomēr kopumā viņš ir aktīvs. Ko darīt? Vai obligāti jāiet pie veterinārārsta, vai pietiek pašam apstrādāt ievainojumus? Ja to var darīt mājās, ar ko apstrādāt un cik bieži? Fotogrāfijas tika uzņemtas uzreiz pēc tam, kad čūska tika atbrīvota no dekorācijas. Dekorāciju, protams, izmetām.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ja pitonam nav atvērtu brūču, bet tikai tūska no saspiedumiem, nav nepieciešams uzreiz skriet pie veterinārārsta.

Izņemiet visu, kur vēl čūskai būtu iespēja iesprūst, nomainiet pret lielākām slēptuvēm. Un vismaz pāris dienas pavērojiet. Ja nav gūti nekādi smagi ievainojumi, tūskai vajadzētu mazināties tuvāko dienu laikā pašai no sevis, un tāpat sarkanās svītras ar laiku mazināsies.

kaķim slikti

добрый день хочу спросить чем можно спасти котика со вчерашнего дня нечего некушал почти весь день рвало сегодня понемножку пьет водичку но вялый в туалет неходил совчерашнего.к доктору записаны на завтра но больно смотреть как он мучаетса.Можно ли сделать клизму чтоб животик облегчить и в какой дозе.котику 10 месяцев резко стало плохо до вчерашнего дня был весёлым.с уважением

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl attālināti nevaram dot nekādas rekomendācijas attiecībā uz kaķēna veselību  vai kā palīdzēt. Jums nepieciešams doties nekavējoties uz veterināro klīniku.

 

Ar cieņu,

Dino ZOO klīnika

Suns bezsamaņā

Sveicināti! Vakar agri no rīta pagalmā izlaists suns vēl kādu aprēja pie sētas, nebija manāmas nekādas veselības problēmas, bet pēc 15 minūtēm tika atrasts guļam zemē . Viņš izskatījās bezsamaņā, smagi elpoja, mēle zilgana. Steigā likām automašīnā, lai vestu uz klīniku , taču varēja saprast , ka viņš mirst un ir par vēlu. Sunim gandrīz 10 gadi, šķirne Austrumeiropas aitu suns, nebija slimojis, bez liekā svara, dzīvojis pagalmā ar regulāru izskriešanos mežā. Ir bijusi narkoze 3 gadus atpakaļ , kad vajadzēja izgriezt bumbuli uz elkoņa, kas bija labdabīgs. Iepriekšējā dienā , paskrējis pa mežu, smagāk elpojis, ko klātesošs cilvēks pamanījis, bet nepievērsis īpašu uzmanību. No rīta suns vēl nebija ēdis. Vai varētu būt , ka noticis ļaunprātīgs ietekmējums? Ar cieņu, Anita

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

attālināti noteikt nāvres iemeslu ir neiespējami, taču šajā gadījumā izklausās, ka sunim ir bijusi kāda problēma ar sirdi, kas nav laicīgi  pamanīta.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Zelta zivtiņa.

Labdien! Vienai zelta zivtiņai pie žaunām rozā pleķis vienā pusē,vēl parādījās gūpijām arī rozā pleķīši abās pusēs pie žaunām.Akvārījs 120l ar dzīvajiem augiem,ūdens tīrs,vitamīnus zivis saņem.Atbildi nevarēju attaisīt saiti,parādās 404 lapas ķļūda,arī iegāju eksperta atbildes,arī nav.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Atsūtiet lūdzu zivtiņu foto.Vai zivīm apetīte laba ? Uzvedība normāla?Paldies.

suns kasās

Kāpēc suns kasa muguru lidzplikumam niez

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

niezei var būt daudz un dažādu iemeslu - gan ektoparazīti, gan alerģija. Lai tiktu skaidrībā par niezes iemeslu, suns ir jāved uz konsultāciju pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pietekties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

 

 

pēcoperācijas veste kaķim

Kaķene tajā paša dienā pēc sterilizācijas pa nakti novilka “uzvelku”, nākamajā rītā ar grūtībām viņai to uzvilku un pa visām varītēm viņai vajadzēja tikt ārā. Ko iesākt? Cik ilgi parasti tas jānēsā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

veste dzīvniekam pēc operācijas tiek vilkta ar mērķi, lai tas nelaiza operācijas brūci. Veste pēc operācijas  ir jānēsā tik ilgi , cik to norādijis veterinārārsts. Parasti tas ir 7-10 dienas. 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Dzīvnieka veselība

Labdien! Mans gliemezis tikko kritiena dēļ zaudēja čaulas daļu, kur orgāni ir redzami, bet nav atvērti, apkārt ir plāna āda. Kā es varu viņam palīdzēt, un vai pastāv iespēja viņam vēl dzīvot? Paldies

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Diemžēl Latvijā nav zināms vetarsts, kas varetu palīdzēt uzlikt elpojošu pagaida bruņu, bet, ja sasistajā daļā nesākas iekaisums, tad, piebarojot gliemezi ar pietiekamu daudzumu kalcija un proteīna, bruņa ātri saaug no jauna.