Atpakaļ

Ķīnas ūdens agāma (Physignathus Cocincinus)

Ķīnas ūdens agāmu izcelsmes vieta ir Dienvidaustrumu Āzija, īpaši Ķīna. Sastopamas lietus mežos, upju un ezeru krastos.

Izcelsmes vieta: Dienvidaustrumu Āzija, īpaši Ķīna. Sastopamas lietus mežos, upju un ezeru krastos.

Dzīves ilgums: 10-15 gadi. Dzimumbriedums 3-5 gadu vecumā.

Izmērs: 60-100 cm.

Dzimums: Tēviņam izteiktas dzimumporas.

Īpašības: Ieteicams turēt pa vienam. Aktīvi dienas laikā.

Terārijs: 90x45x90 vai lielāks. Terārijam jābūt 2 reizes platākam par dzīvnieka kopgarumu un pusotru reizi augstākam.

Terārijā izvietot ērtus zarus kāpšanai. Var ievietot dzīvos augus, nekāda gadījumā neliekot indīgus augus.

Sildelementi: Sildpaklājs vienā terārija galā pēc vajadzības, obligāta sildlampa, kas piemērota terārija izmēram.

Apgaismojums: UVB100, UVB150, UVB 5.0, UVB 10.0 vai UV 5.0 (T8) un piemērota stipruma sildlampa – Dayligth basking spot, Daytime heat, Solar Glo, Intense basking spot. Apgaismojumam jābūt ieslēgtam vidēji 6-8 stundas dienā.

Substrāts: Rāpuļu paklājs, mulča, kokosa pakaiši, sūnas.

Siltums un mitrums: dienā 25-32 grādi, naktī 24 grādi. Mitrums 75-85%.

Barība un ūdens: barība sastāv no 85-90% kukaiņiem, 10-15% dārzeņiem un augļiem. Līdz 6 mēnešu vecumam barot katru dienu, pēc 6 mēnešu vecuma, barot 3-4 reizes nedēļā. Dienas maltītei jāsastāv no 50% circeņiem un prusakiem, 20% tārpiem un 15% dārzeņiem. Obligāti katrā barošanas reizē pie barības pievienot multivitamīnu un kalciju ar D3. Ieteicams izmantot Nekton, Zoo Med, Exo Terra vai citas profesionālas firmas vitamīnus. Smidzināt terāriju 2 reizes dienā, nodrošināt ar piemērota izmēra ūdens baseinu. Ieteicamā barība:

Kukaiņi

Augļi un dārzeņi

Kārumi

Circeņi

Mellenes

Mazas zivis (gūpijas, pecīlijas, mazās zelta zivis)

Vaska tārpi

Avenes

Jaundzimušas peles

Sliekas

Melone

Nedēļu vecas peles

Zīdtārpi

Vīģes

 

Sienāži

Lapu salāti (dažādi)

 

Miltu tārpi

Saldie kartupeļi

 

Zoofoba kāpuri

Burkāni

 

 

Zaļās pupiņas

 

Ādas maiņa: Vismaz reizi mēnesī agāma maina ādu. Vienmēr pēc ādas maiņas pavērot, vai uz ķermeņa nav palikušas vecās ādas atliekas. Ja nepieciešama palīdzība ādas maiņas laikā, agāmu var ielikt seklā vannā ar siltu ūdeni uz 10-15 minūtēm. Šādas peldes var veikt katru nedēļu.

Biežākās veselības problēmas:

  • Metaboliskā kaulu slimība – rodas dēļ nepietiekama kalcija daudzuma un palielināta fosfora daudzuma organismā, nepietiekama vai nepiemērota UVB apgaismojuma, nepietiekamas vai pārmērīgas gaisa temperatūras. Tas noved pie muskuļu problēmām, kaulu lūzumiem, skeleta deformācijām un nepareizas vai nepietiekamas olu kalcizācijas.
  • Ievainojumi uz purna – biežāk novērots stikla terārijos vai nepiemērota izmēra terārijos, kur ķirzaka konstanti sitas ar seju pret terārija sienām. Neapkoptā brūcē var veidoties infekcijas.
  • Mutes puve – biežāk sastopama ķirzakām ar savainotu purnu.
  • Uzpampuši vai ievainoti locekļi – bieži saistāms ar metabolisko kaulu slimību vai dēļ nepiemērota terārija.
  • Elpceļu iekaisums – rodas, ja terārijā nepiemērota gaisa temperatūra un dzīvnieks cieš stresu.
  • Iesprūdušas olas – nepiemērota temperatūra vai nepareiza diēta, kalcija trūkums un nepiemērota olu dēšanas vieta ietekmē olu dēšanas procesu.
  • Bakteriālas infekcijas un sēnīte – sastopamas pārāk mitrā vidē, kā arī netīrā terārijā.
  • Pirkstu, muguras sekstu un astes bojājumi un to zaudēšana – biežākais iemesls ir nepilnīga ādas nomaiņa, kad vecā āda nospiež asins cirkulāciju, tāpat traumas var tikt iegūtas, turot nepiemērotos un bīstamos terārijos.

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Dzīvnieka veselība

Sveiki, manam leoparda gekona acī iekšā ir āda, pirms 2 dienām viņs laizija daudz aci un tad parādijās, pabrītiņu āda pazūd. Tagad viņs dažreiz pamirkšķina to aci. Es mēğināju ar ausu-bakstāmo dabūt ārā bet es tikai nedaudz pieskāros,jo negribēju pasliktināt situāciju. Ko lai es daru?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Vislabākais variants būtu aizgadāt dzīvnieku līdz vetārstam, kurš varētu aci izskalot ar dzīvniekam nekaitīgiem līdzekļiem. Ieteicams izvēlēties veterinarārstu, kurš specializējies tieši eksotiskajos dzīvniekos, bet šāda gadījumā visticamākais spēs palīdzēt jebkurš vetārsts.

Dzīvnieku iegāde

Sveiki, vēlos iegādāties tritonu, vai jūsu veikalos tas ir iespējams?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Tritoni Dino Zoo veikalos nav pieejami.

Ancistruss

Labdien, nezinu īsti kas pie vainas un tāpēc nolēmu pajautāt: manā akvārijā (56 l) ar dabīgiem augiem, patreiz ir palicis tikai viens no iegādātajiem samiņiem "ancistrus dolichopterus long fin". Citu zivju nav. ir iegādāta mangrovas koka sakne. Man ir aizdomas, ka varētu būt kāda slimība vai iavien vēl stress jo viņš palika strīpains (bija nosacīti parastas krāsas). Iegādājos divus - viens no tiem bija mazliet maāks un albīns -iedzeltens), bet pēc apmēram nedēļas vai mazliet vairāk, vairs neredzēju to akvārijā un arī aizvakar tīrot mazliet un nomainot ūdeni 25 % nekur neredzēju (arī palieku īpaši nekur nebija). Parametri it kā visi normas robežās izņemot varbūt par augstu pH samiem! Lūdzu pasakiet ko darīt, jo negribas pazaudēt arī otro samiņu!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,bildē nekādas slimības pazīmes neredzu.Pigmentācija šīm zivīm var mainīties.Kāds ir PH rādītājs?

Filtrs akvārijā .

Labdien, šodien mūsu 110l akvārijam izbeidzās filtrs, fiksi skrēju pēc jauna, iegādājos - marina jf150 filtru. Bet salīdzinot ar veco filtru, liekas par traku, viss akvārijs kā traks akvaparks uz riņķi iet. Liku mīksto trubiņu ārpusē, nevis tās trubas ,kas jāievieto ūdenī. Varbūt man tikai liekas,ka ir par traku, ko Jūs iesakāt? Viņam visu diennkati tik traki jāstrādā? Pirkt citu? Paldies par atbildi!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,filtram jāstrādā nepārtraukti.Parasti filtriem ir iespēja regulēt ūdens plūsmas spēku,otrs veids ir pagriezt ūdens plūsmu pret tuvāko akvārija sienu.

56 l akvārijs

Labdien! Mums ir 56l akvārijs ar filtru, sākuma periodā kāmēr izdomājam, ko gribam, un kā iekārtojam mums viņā dzīvoja divi mazi signālvēži no mūsu pašu dīķa, kuri diemžēl pēc 2 nedēļām nomira, līdz ar to nesaprašāna, kāpēc tā, vai filtra pildījumā granulas ir par daudz, vai bez filtra ir vēl kas nepieciešams, ir arī ūdens sildītājs, bet to priekš vēžiem neslēdzām, un tagad kad esam nobrieduši gailītim un pāris samiņiem, ir nelielas bailes, vai arī tie izdzīvos mūsu akvārijā.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,iemesli kapēc nomira vēži var būt dažādi un bez garākas sarunas tas nebūs nosakāms,bet vaina nebūs filtrā.Pirms iegādājaties jaunus iemītniekus noteikti izdezinficējiet akvāriju un startējiet to no jauna.

Zelta zivis un ternēcijas.

Sveicināti! Man ļoti interesētu tāda lieta. Mēs mājas esam nobrieduši uz akvāriju. Galvenais nesaprotamas jautājums būtu tāds. Vai var laist kopā zelta zivtiņas ar ternēcijām?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,nē,šīs zivis nebūs savienojamas.Zelta zivtiņām jādzīvo bez papildus apsildes,šīs zivis augstās temperatūrās nebūs veselīgas. Turpretī ternēcijām nepieciešama pastāvīga temperatūra ap + 25 grādi .

Medikaments

У вас есть ветеринарный препарат palladia 50mg?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

 šādi medimkamenti mūsu aptiekās nav pieejami.

Ar cieņu ,

Dino Zoo klīnika

Dzīvnieku iegāde

Labdien.Vai un kurā Dino zoo veikalā Rīgā var nopirkt Āfrikas gliemezi?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Lai precīzi uzzinātu, kuros veikalos iegādājami Āfrikas milzu gliemežus, būs nepieciešams zvanīt individuāliem veikaliem, kuri tirgo eksotiskos dzīvniekus. Noteikti varam teikt, ka šobrīd šādus dzīvniekus ir iespējams iegadāties Dino Zoo Pasaulē, Krasta ielā 52, Rīgā.

Dzīvnieka veselība

Labdien, mūsu bruņurupucim ir balts deguna gals. Kāpēc? Ko darīt?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Bez fotoattēla un precīzas dzīvnieka sugas, būs neiespējami pateikt jebko.

Lūgums iesūtīt bildi ar dzīvnieku, kurā redzama dzīvnieka suga un iespējamā trauma. Tāpat nepieciešama precīzāka informācija par dzīvnieka turēšanas apstākļiem un uzturu.

Suns čurā mājās

Labdien, lūdzu palīdzēt ar padomu. Mans pundurpinčers 1,3 gadi pa nakti čurā mājās konstantā vietā pie ārdurvīm. Izlaižu pagalmā pēdējo x ap pl22; pa nakti ir paradums mani modināt, katru nakti ceļos, lai izlaistu čurāt. Bet tāpat čurā arī mājās. Gribētu, lai nečurā un, lai nemodina. Kādas ir manas kļūdas? Viens dzīvnieks mājās, dzērienu noņemam ap pl20; ēd sausos graudiņus ar konserviem. Staidzinām 2x dienā, pluss pagalms. Pateicos jau iepriekš!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Sāciet ar veselības pārbaudi. Ja ar veselību viss ir labi, pamainiet pārtiku. Iespējams ka tieši šī barība izraisa sunim slāpes.

Var pierādināt suni gulēt būrī. Šajā gadijumā suns nenāks Jūs modināt un diezvai čurās zem sevis.