Atpakaļ

Vidējais šnaucers (Mittelschnauzer)

Šnaucers ir bezbailīgas dabas ar labām aizsarga dotībām. Tas ir kustīgs un modrs, un līdzīgi kā terjeri ļoti pieķeras cilvēkiem, ir mīloši un dedzīgi. Gudrība, inteliģence, rotaļīgums un neatlaidība ir īpašības, kas šnauceru padara par lielisku kompanjonu un ceļabiedru. Tie ātri apgūst uzdevumus, taču reizēm ir stūrgalvīgi un slinki, tādēļ tiem nepieciešama stingra un neatlaidīga apmācība.

Šķirnes raksturojums

Mitelšnaucers ir vidēji liels, spēcīgs un robusts suns ar biezām ūsām, uzacīm un bārdu. Galva ir tainstūrveida formas, gara, ar izteiktu purna daļu. Deguns ir melns, acis- tumši brūnas un ovālas. Zobiem jāsakļaujas šķērveida sakodienā. Kājas ir tievas, ķepas apaļas, ar saliektiem pirkstiem. Aste parasti tiek nogriezta aiz ceturtā astes skriemeļa, ausis var griezt vai atstāt dabīgā izskatā. Priekškājām jābūt ļoti taisnām no jebkura skatu punkta, turpretī pakaļkājām un gūžām jābūt apaļām un muskuļotām. Liekos pirkstiņus no ķepām obligāti jāatdala. Muguras līnija mēreni ieliecas no skausta virzienā uz muguru. Sunim ir cieta un raupja ārējā apmatojuma kārta un mīksta, pieguļoša pavilna. Krāsa ir pilnīgi melna vai „sāls ar pipariem”.

Temperaments

Šnaucers ir bezbailīgas dabas ar labām aizsarga dotībām. Tas ir kustīgs un modrs, un līdzīgi kā terjeri ļoti pieķeras cilvēkiem, ir mīloši un dedzīgi. Gudrība, inteliģence, rotaļīgums un neatlaidība ir īpašības, kas šnauceru padara par lielisku kompanjonu un ceļabiedru. Tie ātri apgūst uzdevumus, taču reizēm ir stūrgalvīgi un slinki, tādēļ tiem nepieciešama stingra un neatlaidīga apmācība. Šnauceri var būt izteikti dominanti un agresīvi aizsargājot māju, īpašumu, objektus un cilvēkus no citiem cilvēkiem, tādēļ tie jāapmāca jau no agras bērnības un jānovērš pārāk izteiktais aizsardzības instinkts. Šiem enerģiskajiem suņiem nepieciešams enerģisks un dominants saimnieks, kurš varētu nekļūdīgi parādīt sunim kurš ir boss mājās. Šķirne nav piemērota dzīvei ar bērniem.

Augstums (skaustā): suņi- 46-51 cm, kuces- 43-48 cm. Ideāli būtu, ja ķermeņa augstums būtu vienlīdzīgs garumam, kas radītu kvadrātveida iespaidu.

Svars: suņi- 14-20 kg, kuces- 14-18 kg

Veselības problēmas: ļoti veselīga šķirne.

Turēšanas apstākļi: vidējais šnaucers ir ļoti piemērots dzīvei dzīvoklī, iekštelpās tas ir aktīvs un var iztikt ar regulārām pastaigām un izskraidīšanos brīvā dabā.

Treniņi: šie enerģiskie suņi trenēsies un skraidīs tik ilgi, cik tiem atļaus, tie ir sajūsmā par rotaļām brīvā dabā, tādēļ tiem jānodrošina vismaz 2 reizes dienā aktīvas, garas un aizraujošas pastaigas. Kucēnu fiziskās aktivitātes vajadzētu nedaudz ierobežot, jo tiem ir augošs organisms, kas vēl  formējās.

Dzīves ilgums: 15 un vairāk gadu.

Kopšana

Cietais un sarainais apmatojums ir viegli kopjams, taču uzmanība jāpievērš pavilnai, kas mēdz savelties un neķemmējot to, tā kļūs nespodra. Būtu vēlams regulāri kažoku izsukāt, atbrīvojot to no mirušajiem matiem. Izgrieziet savēlušos matu kamolus, izķemmējiet suni pa spalvai un tad pret spalvas augšanas virzienu, lai paceltu apmatojumu. Divas reizes gadā(pavasarī un rudenī) viss apmatojums jāapgriež vienādā garumā, to var iemācīties darīt pats saimnieks. Ap acīm un ausīm mati jāapgriež un pēc katras ēdienreizes jānoslauka bārda. Apmatojums praktiski nemaz neizkrīt un tam nepiemīt raksturīgs suņa smaka.

Šķirnes vēsture

Vidējais šnaucers iespējams ir pati vecākā no trijām šnauceru šķirnēm. Nosaukums cēlies no vācu valodas vārda „schnauze”- latv.val. ”purns”. Šķirne izmantota kā kariešu pavadoņi un ziņneši 1.pasaules karā un kā grauzēju iznīcinātāji daudzās fermās un staļļos. Tie savulaik pieskatīja bērnus un pat ieguvuši nosaukumu- bērnu pieskatītāji- ”kinderwatcher”. Veiksmīgi apmācāmi kā ganāmpulka gani un mednieki. Šķirne redzama daudzu ievērojamu mākslinieku gleznās, kā piemēram, Rembranta un Durē, kuram pašam šāds suns piederējis. Mūsdienās šnaucers ir labs sargsuns un miesassargs, taču galvenokārt jau mīlošs, lojāls, dedzīgs un rotaļīgs kompanjons. Šnaucers ir piemērots darbam medībās, apsardzē, militārajā dienestā, adžilitī un paklausības treniņos, kā arī pat izpildot trikus.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.