Atpakaļ

Velsas terjers (Welsh Terrier)

Velsas terjers ir modrs, dzīvespriecīgs, aktīvs un sirsnīgs suns, kas izstaro mīlestību un inteliģenci. Tā kā tas ir mīlošs, lojāls un izturīgs suns, tas labi saprotas ar bērniem un izturēs pat mazu bērnu pāridarījumus. Laimīgi, enerģiski un dedzīgi šie suņi ļoti piemēroti būtu jaunai un aktīvai ģimenei, kas labprāt piedalītos spēlēs un aizrautīgās rotaļās ar velsas terjeru.

Šķirnes raksturojums

Velsas terjers līdzinās miniatūram erdelterjeram- ir kompakts un raupjas miesasbūves suns, ar sprogainu apmatojumu. Galva ir plakana, tainstūra formas, ar biezām uzacīm, bārdu un ūsām. Purns ir kvadrātveida un nekad nebeidzas smaili, tas ir pamatīgāks un dziļāks kā foksterjeram. V formas ausis ir noliekušās uz priekšu. Degungals ir melns un mandeļveida acis ir tumšas un mazas. Zobiem jāsakļaujas šķērveida vai pakāpeniskajā sakodienā (priekšroka tiek dota šķērveida sakodienam). Ķepas ir mazas un apaļas, atgādina kaķa pēdiņas. Obligāti jāapgriež „liekie pirkstiņi” gan uz priekškājām, gan uz pakaļkājām. Mugura veido taisnu līniju. Cietais, sprogainas apmatojums pieļaujams tikai brūnā ar melnu un sirmā krāsojumā. Visi kucēni metienā no sākuma piedzimst melni, tad, pakāpeniski pieaugot, sākot no kājām iekrāsojas brūnais krāsojums, atstājot suni „melnā žaketē”. Aste tiek apgriezta un vienmēr tiek turēta sprigani izslieta gaisā.

Temperaments

Velsas terjers ir modrs, dzīvespriecīgs, aktīvs un sirsnīgs suns, kas izstaro mīlestību un inteliģenci. Tā kā tas ir mīlošs, lojāls un izturīgs suns, tas labi saprotas ar bērniem un izturēs pat mazu bērnu pāridarījumus. Laimīgi, enerģiski un dedzīgi šie suņi ļoti piemēroti būtu jaunai un aktīvai ģimenei, kas labprāt piedalītos spēlēs un aizrautīgās rotaļās ar velsas terjeru. Tie ir samērā drosmīgi suņi, taču var nobīties un kļūt bikli, ja tos pārsteidz nesagatavotus un nobiedē, tādēļ socializējiet savu suni jau agrā jaunībā, lai novērstu šo netikumu. Daži suņi nesaprotas ar citiem dzīvniekiem, bet daži pēc dabas ir ļoti ķildīgi. Salīdzinājumā ar citiem terjeriem, velsas terjers ir nedaudz mierīgāks, tam patīk rakties smiltīs un peldēties. Iespējams, ka radīsies nelielas grūtības apmācīt velsas terjeru nokārtoties ārpus telpām, īpaši kuces. Viņi ļoti ātri saprot, ko saimnieks no viņa grib, taču ir pietiekami viltīgi, lai izmēģinātu pārbaudīt jūsu pacietību un pārliecību par nodomu. Dzīvojot kopā ar suni esiet uzstājīgs un nemainiet savus lēmumus, arī apmācot velsas terjeru, neatkāpieties no prasībām, esiet nelokāms.

Augstums (skaustā): maksimālais pieļaujamais - 39 cm
Svars: 9-9,5 kg

Veselības problēmas: dažas šķirnes līnijas ir predisponētas uz acu un ādas slimībām.

Treniņi: Velsas terjers ir nenogurdināms, viņš vienmēr ir gatavs spēlēties, dzenāties pakaļ bumbiņai vai lēkāt atbrīvots no saites kaut kur parkā vai pļavā. No otras puses skatoties, ja jūs neesat gatavs pavadīt tik daudz laika ar savu suni, viņš to uztvers mierīgi un bez lieka satraukuma. Velsas terjers ļoti mīl dzenāt dažādus priekšmetus un dzīvniekus, tādēļ nelaidiet viņu no saites nenorobežotā teritorijā, ja vien suns nav perfekti apmācīts.

Dzīves ilgums: 10-12 gadi

Kopšana: Velsas terjera kažoku nepieciešams trimmēt vienu, divas vai pat vairākas reizes gadā atkarībā no apmatojuma stāvokļa. Karu nedēļu suni vajag kārtīgi izķemmēt un izsukāt vismaz vairākas reizes. Suņiem, kas piedalās izstādēs apmatojuma kopšana būs vēl rūpīgāka un darbietilpīgāka. Tiem raksturīgo izskatu piešķir nedaudz garākie mati, ko atstāj uz vēdera, purna un kājām. Šķirnei praktiski neizkrīt apmatojums.

Šķirnes vēsture

Velsas terjers tika radīts Velsā ,lai alās medītu ūdrus, lapsas un āpšus, kā arī medītu grupās kopā ar fokshaundiem. Iespējams, ka šķirne veidojusies kā atvase no Britu Brūni melnā terjera (British Black & Tan terrier). Kādu laiku šķirne eksistēja ar nosaukumu- vecais sarkanmelnais asspalvainais terjers (old Reddish-Black Terrier). Pirmo reizi izstādē šķirne parādījās 1884.gadā Anglijā un uz ASV aizvesta 1888.gadā. Mūsdienās velšterjers ir ģimenes kompanjons, kurā vēl ir saglabājies mednieka instinkts, tādēļ tas ir lielisks medību pēddzinis, sargsuns, azartiski izpilda dažādus trikus un nodarbojas ar adžilitī.

Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika