Atpakaļ

Velsas springerspaniels (Welsh Springer Spaniel)

Velsas springerspaniels ir priecīgs un paklausīgs suns, tam piemīt mazāks klejotāja gars par angļu spanieliem. Dažbrīd suns mēdz būt neatkarīgs, taču tas ir arī ļoti jūtīgs un rezervēts pret svešiniekiem.

Šķirnes raksturojums

Velsas springerspaniels ir vidēji liels, kompaktas uzbūves suns ar zīdainu, rudi baltu apmatojumu. Kažoks ir pilnīgi taisns vai nedaudz viļņains, biezs, vidēji garš, ar papildus apspalvojumu uz krūtīm, padusēs, astes un kājām. Galva ir nedaudz ieapaļa, purns – kvadrātveida. Garās nokarenās ausis ir blīvi klātas ar apmatojumu un līdzinās setera ausīm. Acīm jābūt brūnā vai melnā krāsā. Velsas springerspanielam jābūt nedaudz vieglākām un mazākam par angļu spanielu, un nedaudz augstākam un lielākam par amerikāņu kokerspanielu.

Temperaments

Velsas springerspaniels ir priecīgs un paklausīgs suns, tam piemīt mazāks klejotāja gars par angļu spanieliem. Dažbrīd suns mēdz būt neatkarīgs, taču tas ir arī ļoti jūtīgs un rezervēts pret svešiniekiem. Obligāti laicīgi socializējiet savu suni, lai nepieļautu, ka tam izveidojas pārlieku kautrīgs raksturs, daži suņi var uzvesties izteikti teritoriāli. Suns agri jāsāk trenēt medībām, tad tam nebūs tieksme klaiņot vienam pašam. Šī šķirne lieliski saprotas ar citiem suņiem, īpaši, ja ir audzināti kopā kopš kucēnu vecuma, un ir ļoti labi sabiedrotie bērniem.

Augstums (skaustā): suņi- 43-48 cm, kuces- 41-46 cm
Svars: suņi- 18-20 kg, kuces- 16-20 kg

Veselības problēmas: samērā veselīga suņu šķirne, taču daži suņi ir predisponēti uz saslimšanu ar gūžas displāziju, kā arī epilepsiju un entropiju.

Turēšanas apstākļi: Velsas springerspaniels var dzīvot dzīvoklī, ja vien tam nodrošina regulāras pastaigas svaigā gaisā. Iekštelpās suns ir diezgan aktīvs, tādēļ tam lieliski derētu vidēja izmēra piemājas dārzs, kur regulāri izskrieties. Biezais apmatojums suni pasargās gan no pārmērīga aukstuma, gan karstuma.

Treniņi: Velsas springerspaniels ir enerģisks un mundrs suns, kuram nepieciešami regulāri fiziski treniņi, pēc iespējas biežāk atlaižot to no pavadas. Bez iespējām izskrieties, suns kļūs slinks, aptaukojies un miegains.

Dzīves ilgums: aptuveni 12-15 gadi

Kopšana: suņa apmatojuma kopšana nav grūta, katru nedēļu izķemmējiet suni ar cietu saru suku, un tas uzturēs suņa kažoku pirmklasīgā kārtībā. Vannojiet suni tikai tad, kad nepieciešams. Regulāri pārbaudiet suņa nokarenās ausis, vai tajās nav sakrājies sērs un sācies iekaisums. Apgrieziet spalvu starp ķepu spilventiņiem, un regulāri apgrieziet suņa nagus.

Šķirnes vēsture

Velsas springerspaniels ir ievērojams medību suns, kura izcelsmes vēsture sākusies jau aptuveni 1300.gadā, tā ir kopīga ar angļu kokerspanielu, angļu spingerspanielu un citām britu izcelsmes spanielu šķirnēm. Visas agrīnās kokerspanielu šķirnes agrāk tika dēvētas vienā vārdā par „kokeriem” („Cocking dogs”), bija nodibināts arī šķirnes klubs, kas regulēja vaislas darbu kā rezultātā radās vairāki „kokeru” veidi. Mazliet vēlāk spanielu šķirne sāka dalīties sauszemes („land”) spanielos un ūdens spanielos. Daudzos senajos rakstos tiek pieminēts Velsas kokers, kas iespējams ir agrīnais Velsas springerspaniela priekštecis. Vairāku gadu laikā springeri tika nodalīti no kokeriem un Velsas un Anglijas springeri tika nodēvēta par patstāvīgu šķirni 1900.gadā. Angļu kokerspaniels kā šķirne attīstījusies nedaudz vēlāk.
Velsas springerspanielam piemīt milzīga izturība, tas var strādāt stundām ilgi dažādos laika apstākļos un reljefos. Šķirnes nosaukums cēlies no suņa īpašības atrast un uzrādīt noslēpušos medījumu. Kad suns ir to atradis, tā aste sāk vicināties straujāk. Šai šķirnei piemīt tendence aizklīst medību laikā tālāk kā vajadzētu, tāpēc ļoti svarīgi ir uzsākt treniņus jau no agra kucēnu vecuma(aptuveni 6 mēnešiem). Dzīvespriecīgais suņa raksturs padara to arī par lielisku kompanjonu un ģimenes mīluli. Šķirnes talanti ir pēdu dzīšana un medījuma uzmeklēšana.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923