Atpakaļ

Velsas springerspaniels (Welsh Springer Spaniel)

Velsas springerspaniels ir priecīgs un paklausīgs suns, tam piemīt mazāks klejotāja gars par angļu spanieliem. Dažbrīd suns mēdz būt neatkarīgs, taču tas ir arī ļoti jūtīgs un rezervēts pret svešiniekiem.

Šķirnes raksturojums

Velsas springerspaniels ir vidēji liels, kompaktas uzbūves suns ar zīdainu, rudi baltu apmatojumu. Kažoks ir pilnīgi taisns vai nedaudz viļņains, biezs, vidēji garš, ar papildus apspalvojumu uz krūtīm, padusēs, astes un kājām. Galva ir nedaudz ieapaļa, purns – kvadrātveida. Garās nokarenās ausis ir blīvi klātas ar apmatojumu un līdzinās setera ausīm. Acīm jābūt brūnā vai melnā krāsā. Velsas springerspanielam jābūt nedaudz vieglākām un mazākam par angļu spanielu, un nedaudz augstākam un lielākam par amerikāņu kokerspanielu.

Temperaments

Velsas springerspaniels ir priecīgs un paklausīgs suns, tam piemīt mazāks klejotāja gars par angļu spanieliem. Dažbrīd suns mēdz būt neatkarīgs, taču tas ir arī ļoti jūtīgs un rezervēts pret svešiniekiem. Obligāti laicīgi socializējiet savu suni, lai nepieļautu, ka tam izveidojas pārlieku kautrīgs raksturs, daži suņi var uzvesties izteikti teritoriāli. Suns agri jāsāk trenēt medībām, tad tam nebūs tieksme klaiņot vienam pašam. Šī šķirne lieliski saprotas ar citiem suņiem, īpaši, ja ir audzināti kopā kopš kucēnu vecuma, un ir ļoti labi sabiedrotie bērniem.

Augstums (skaustā): suņi- 43-48 cm, kuces- 41-46 cm
Svars: suņi- 18-20 kg, kuces- 16-20 kg

Veselības problēmas: samērā veselīga suņu šķirne, taču daži suņi ir predisponēti uz saslimšanu ar gūžas displāziju, kā arī epilepsiju un entropiju.

Turēšanas apstākļi: Velsas springerspaniels var dzīvot dzīvoklī, ja vien tam nodrošina regulāras pastaigas svaigā gaisā. Iekštelpās suns ir diezgan aktīvs, tādēļ tam lieliski derētu vidēja izmēra piemājas dārzs, kur regulāri izskrieties. Biezais apmatojums suni pasargās gan no pārmērīga aukstuma, gan karstuma.

Treniņi: Velsas springerspaniels ir enerģisks un mundrs suns, kuram nepieciešami regulāri fiziski treniņi, pēc iespējas biežāk atlaižot to no pavadas. Bez iespējām izskrieties, suns kļūs slinks, aptaukojies un miegains.

Dzīves ilgums: aptuveni 12-15 gadi

Kopšana: suņa apmatojuma kopšana nav grūta, katru nedēļu izķemmējiet suni ar cietu saru suku, un tas uzturēs suņa kažoku pirmklasīgā kārtībā. Vannojiet suni tikai tad, kad nepieciešams. Regulāri pārbaudiet suņa nokarenās ausis, vai tajās nav sakrājies sērs un sācies iekaisums. Apgrieziet spalvu starp ķepu spilventiņiem, un regulāri apgrieziet suņa nagus.

Šķirnes vēsture

Velsas springerspaniels ir ievērojams medību suns, kura izcelsmes vēsture sākusies jau aptuveni 1300.gadā, tā ir kopīga ar angļu kokerspanielu, angļu spingerspanielu un citām britu izcelsmes spanielu šķirnēm. Visas agrīnās kokerspanielu šķirnes agrāk tika dēvētas vienā vārdā par „kokeriem” („Cocking dogs”), bija nodibināts arī šķirnes klubs, kas regulēja vaislas darbu kā rezultātā radās vairāki „kokeru” veidi. Mazliet vēlāk spanielu šķirne sāka dalīties sauszemes („land”) spanielos un ūdens spanielos. Daudzos senajos rakstos tiek pieminēts Velsas kokers, kas iespējams ir agrīnais Velsas springerspaniela priekštecis. Vairāku gadu laikā springeri tika nodalīti no kokeriem un Velsas un Anglijas springeri tika nodēvēta par patstāvīgu šķirni 1900.gadā. Angļu kokerspaniels kā šķirne attīstījusies nedaudz vēlāk.
Velsas springerspanielam piemīt milzīga izturība, tas var strādāt stundām ilgi dažādos laika apstākļos un reljefos. Šķirnes nosaukums cēlies no suņa īpašības atrast un uzrādīt noslēpušos medījumu. Kad suns ir to atradis, tā aste sāk vicināties straujāk. Šai šķirnei piemīt tendence aizklīst medību laikā tālāk kā vajadzētu, tāpēc ļoti svarīgi ir uzsākt treniņus jau no agra kucēnu vecuma(aptuveni 6 mēnešiem). Dzīvespriecīgais suņa raksturs padara to arī par lielisku kompanjonu un ģimenes mīluli. Šķirnes talanti ir pēdu dzīšana un medījuma uzmeklēšana.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.