Šķirnes apraksts

Rodēzijas ridžbeks, saukts arī par Āfrikas lauvu suni, ir Dienvidāfrikā izveidota suņu šķirne, kas savulaik nosaukumu guvusi muguras apmatojuma īpatnības dēļ - pāri tā mugurai stiepjas pretēji augoša apmatojuma josla, kas atgādina zobenu (ridge (angļu val.) - zobens; back - mugura. - redakcija).

Šīs šķirnes suns ir liels, augumā sasniedz 61-69 cm. Atlētiskā ķermeņa uzbūve un piesātināti tumšais kviešu krāsas kažoks pilnībā attaisno otru šķirnes nosaukumu - Āfrikas lauvu suns. Tie ir spēcīgi, muskuļoti suņi un savulaik ir bijuši nepārspējami lauvu mednieki. Apzināta šķirnes veidošana uzsākta, baltajiem ieceļotājiem - būriem - krustojot melnajā kontinentā ievestos suņus ar vietējām šķirnēm. Īpatnējā josla uz muguras, iespējams, pārmantota no senajiem hotentotu suņiem.

Ridžbeki ir medību suņi, nevis cīņu suņu šķirne, kā tas maldīgi vietumis tiek uzskatīts. Medībās suns izmanto ne vien lielisko ožu, bet arī aso redzi. Rodēzijas ridžbeks ir gudrs, atklāts suns, kas uzticīgs savam saimniekam un ģimenei. Mūsdienās ridžbeki ir lieliski modri, drosmīgi sargi un ģimenes draugi, kuriem patīk aktīvs dzīvesveids un garas pastaigas. Ārkārtīgi izturīgais medību suns ilgojas pēc fiziskām aktivitātēm, tādēļ tam nepieciešamas garas pastaigas. Kažoks viegli kopjams. Latvijā šī ir ļoti reta šķirne. Pirmais šīs šķirnes pārstāvis mūsu valstī tika ievests pagājušā gadsimta 90.-tajos gados.


Avots: Materiāla tapšanā izmantota "Suņu avīze"