Atpakaļ

Pundurpinčers (Zwergpinscher)

Pundurpinčers ir mazs neatlaidīgs un spītīgs ķipars. Lepnais un pārdrošais suns mīl daudz riet, tie ir ļoti pakļāvīgi savam saimniekam, enerģiski, dedzīgi un modri. Inteliģents un drosmīgs –tas ir liels suns maza suņa ķermenī. Tam ir vidēji izteiktas aizsarga īpašības.

Šķirnes raksturojums

Pundurpinčers ir mazs, kompakts, muskuļots, spīdīgs suns ar kvadrātveida, labi izteiktām ķermeņa proporcijām. Priekšdaļa ir nedaudz zemāka par pakaļdaļu. Priekškājas ir taisnas, ja ir liekie pirkstiņi- tie jāatdala. Ķepas ir mazas un atgādina kaķa ķepiņas. Purns ir spēcīgs un proporcionāls pārējam ķermenim. Zobiem jāsakļaujas šķērveida sakodienā. Tumšās, modrās acis ir ovālas formas. Aste tiek apgriezta, ausis apgriezt ir tikai vēlams. Suns rada koptu un veselīgu iespaidu. Pundurpinčera apmatojums var būt ruds, bet biežāk tas ir melns ar brūnu vai šokolādes krāsā. Šķirnei piemīt neparasta gaita ar augstu paceltām kājām.

Temperaments

Pundurpinčers ir mazs neatlaidīgs un spītīgs ķipars. Lepnais un pārdrošais suns mīl daudz riet, tie ir ļoti pakļāvīgi savam saimniekam, enerģiski, dedzīgi un modri. Inteliģents un drosmīgs –tas ir liels suns maza suņa ķermenī. Tam ir vidēji izteiktas aizsarga īpašības. Daži suņi var būt agresīvi pret citiem suņiem, bet galvenokārt, ļoti labi sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem un bērniem, pie noteikuma, ja bērni to cienīs un pārmērīgi neaizskars. Tie mēdz būt aizdomīgi pret svešiniekiem, bet attieksme veido tas, kā suns bērnībā ir audzināts un socializēts. Neizlutiniet suni bērnībā, citādi izaudzināsiet mājas tirānu. Tie ļoti ātri mācās un nemitīgi ir darboties griboši. Ļoti ieteicams mazo pundurpinčeru vest uz kucēnu skoliņu, kur tas varēs satikties ar citiem kucēniem un cilvēkiem. Jūs būsiet pārsteigts, cik ātri suns visu apgūst un sāk respektēt jūs. Pievērsiet uzmanību kucēna pieradināšanai nokārtoties ārā, tas var būt samērā grūti, jo suņa atstātās mazās pelķītes var būt gandrīz nepamanāmas un suns var saprast, ka drīkst nokārtoties iekštelpās. Šķirni iesaukuši arī par „Rotaļlietu karali”, jo tas neprātīgi mīl rotaļāties ar dažādām mantām, jāuzmanās,  lai graužot tās suns neaizrītos vai nenorītu kādu detaļu. Šķirnei ir tieksme uz aptaukošanos, tādēļ nepārbarojiet to.

Augstums (skaustā): suņi-25-30cm, kuces- 25-28 cm
Svars: suņi-4-5 kg, kuces- aptuveni 4 kg

Veselības problēmas: ļoti veselīga šķirne.

Turēšanas apstākļi: ļoti piemērots dzīvei dzīvoklī, tas būs aktīvs iekštelpās un tam nav vajadzīgs piemājas dārzs, kur izskrieties. Suns jāsargā no aukstuma.

Treniņi: pundurpinčeram nav vajadzīga liela fiziskā slodze, regulāri jānodrošina iespēja izskrieties un brīvi paspēlēties brīvā dabā. Ja laidiet suni dārzā, pārbaudiet vai žogs ir pietiekami augsts un vai tajā nav caurumu, pa kuru mazais pinčers varētu izbēgt un doties [piedzīvojumu meklējumos.

Dzīves ilgums:15 un vairāk gadu.

Kopšana: pinčera īso, pieguļošo, cieto apmatojumu ir ļoti viegli kopt. Regulāri izsukājiet suni ar blīvu saru birstīti. Atmirušos matus var noslaucīt ar mitru, siltu dvielīti, mazgājiet tikai tad, kad nepieciešams.

Šķirnes vēsture

Miniatūrais pinčers nav saistīts ar dobermanpinčeru, patiesībā šī šķirne attīstījusies agrāk kā dobermaņi. Tā cēlusies Vācijā no terjeriem, pamatā ņemot oriģinālo vācu terjeru, pundurpinčers tika radīts kā grauzēju iznīcinātājs staļļos un fermās. Greihaunda asiņu klātbūtne radījusi tievo, smalko ķermenīti un augsto gaitu. Vārds „pincher” vācu valodā nozīmē –terjers. Mūsdienās mazā pinčera aktīvais un možais gars to padarījis par apburošu kompanjonu. Daži no šķirnes talantiem ir paklausības treniņu sacensības un sporta veids adžiliti.


Avots: Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com, www.puppydogweb.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/