Atpakaļ

Pārsona Rasela terjers (Parson Russell Terrier)

Darba terjers, izturīgs, aktīvs un veikls, bez šī raksturojuma pārspīlēšanas. Pilnībā balansēts un ļoti lokans. Sākotnēji šis terjers tika izveidots lapsu medībām. Pārliecināts par sevi, laimīgs, spējīgs iet alās. Drosmīgs un draudzīgs. 

Īss ieskats vēsturē

Daudzu gadu garumā starp terjeru pazinējiem valdīja  pretrunīgi uzskati par terjera tipu, ar visai neskaidru nosaukumu – „Džeks Rasels”. Britu kennelklubs saņēma iesniegumus no pietiekama skaita uzticīgu foksterjera šķines piekritēju, kuru bija izveidojis viktoriāņu laikmeta priesteris Džeks Rasels, būdams arī mednieks. Gala rezultātā šis spēcīgais, darba tipa terjers tika atzīts un saņēmis nosaukumu „Pārsona Rasela terjers”. 

Ārējais izskats: Darba terjers, izturīgs, aktīvs un veikls, bez šī raksturojuma pārspīlēšanas. Pilnībā balansēts un ļoti lokans. Rētas ir pieļaujamas. 

Svarīgas proporcijas: labi balansēts; pilns ķermeņa garums ir nedaudz lielāks, nekā augums no zemes līdz skaustam; garums no degungala līdz stopam (pāreja no pieres uz purnu) ir nedaudz īsāks nekā no stopa līdz pakausim. 

Uzvedība\raksturs:  sākotnēji šis terjers tika izveidots lapsu medībām. Pārliecināts par sevi, laimīgs, spējīgs iet alās. Drosmīgs un draudzīgs. 
Deguns: melns.  
Žoklis/zobi: žokļi spēcīgi, muskuļoti; ar nevainojamu, līdzenu un komplektu šķērveida sakodienu, t.i., augšējie griezējzobi cieši nosedz apakšējos un  novietoti perpendikulāri žoklim. 
Acis: tumšas, mandeļveida, diezgan dziļi novietotas (nekādā gadījumā nav izbolītas), ar gudru un vērīgu izteiksmi. 
Ausis: trīsstūrveida formas, proporcionālas galvas lielumam, nokarenas uz priekšu;auss galiņam jābūt vienā līmenī ar ārējo acs kaktiņu; loksnes līnijai nevajadzētu būt augstākai par galvaskausa augšējo līniju; āda mēreni bieza.

Aste: agrāk parasti kupēta. 
Kupēta: garums papildina ķermeni; spēcīga, vēlams – taisna, mēreni augstu pacelta. Kustībās astei jābūt paceltai gaisā, miera stāvoklī iespējama zemāka pozīcija. 
Nekupēta: mēreni gara, vēlams – taisna, piešķir sunim kopīgu balansu; resna pie pamata, pakāpeniski sašaurinās virzienā uz astesgalu. Mēreni augstu pacelta. Kustībās astei jābūt paceltai gaisā, miera stāvoklī iespējama zemāka pozīcija.

Apmatojums: īsspalvains, ar «Lūstošu» spalvu, vai asspalvaina tipa, jābūt izteiktai pavilnai. Visu tipu spalva ir taisna, asa, saraina, ķermenim cieši pieguloša, pasargā no nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Vēderam un iekšējai gurnu daļai jābūt noklātiem ar spalvu. Trimētiem suņiem ir jāizskatās naturāli (dabiski), spalva netiek apgriezta.  

Krāsas: pilnīgi balta, vai balts pamatfons ar  rudiem, citronkrāsas, melniem plankumiem, vai šo krāsu jebkāda kombinācija.Krāsainie plankumi vēlami uz galvas, vai/un pie astes pamata, nelieli plankumi uz ķermeņa ir pieļaujami.  

Izmēri: ideāls augums skaustā  suņiem ir 36 cm, kucēm - 33 cm.

Materiāla tapšanā tika izmantoti interneta resursi: www.jackrussellterrier.ru

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika