Īss ieskats vēsturē

Daudzu gadu garumā starp terjeru pazinējiem valdīja  pretrunīgi uzskati par terjera tipu, ar visai neskaidru nosaukumu – „Džeks Rasels”. Britu kennelklubs saņēma iesniegumus no pietiekama skaita uzticīgu foksterjera šķines piekritēju, kuru bija izveidojis viktoriāņu laikmeta priesteris Džeks Rasels, būdams arī mednieks. Gala rezultātā šis spēcīgais, darba tipa terjers tika atzīts un saņēmis nosaukumu „Pārsona Rasela terjers”. 

Ārējais izskats: Darba terjers, izturīgs, aktīvs un veikls, bez šī raksturojuma pārspīlēšanas. Pilnībā balansēts un ļoti lokans. Rētas ir pieļaujamas. 

Svarīgas proporcijas: labi balansēts; pilns ķermeņa garums ir nedaudz lielāks, nekā augums no zemes līdz skaustam; garums no degungala līdz stopam (pāreja no pieres uz purnu) ir nedaudz īsāks nekā no stopa līdz pakausim. 

Uzvedība\raksturs:  sākotnēji šis terjers tika izveidots lapsu medībām. Pārliecināts par sevi, laimīgs, spējīgs iet alās. Drosmīgs un draudzīgs. 
Deguns: melns.  
Žoklis/zobi: žokļi spēcīgi, muskuļoti; ar nevainojamu, līdzenu un komplektu šķērveida sakodienu, t.i., augšējie griezējzobi cieši nosedz apakšējos un  novietoti perpendikulāri žoklim. 
Acis: tumšas, mandeļveida, diezgan dziļi novietotas (nekādā gadījumā nav izbolītas), ar gudru un vērīgu izteiksmi. 
Ausis: trīsstūrveida formas, proporcionālas galvas lielumam, nokarenas uz priekšu;auss galiņam jābūt vienā līmenī ar ārējo acs kaktiņu; loksnes līnijai nevajadzētu būt augstākai par galvaskausa augšējo līniju; āda mēreni bieza.

Aste: agrāk parasti kupēta. 
Kupēta: garums papildina ķermeni; spēcīga, vēlams – taisna, mēreni augstu pacelta. Kustībās astei jābūt paceltai gaisā, miera stāvoklī iespējama zemāka pozīcija. 
Nekupēta: mēreni gara, vēlams – taisna, piešķir sunim kopīgu balansu; resna pie pamata, pakāpeniski sašaurinās virzienā uz astesgalu. Mēreni augstu pacelta. Kustībās astei jābūt paceltai gaisā, miera stāvoklī iespējama zemāka pozīcija.

Apmatojums: īsspalvains, ar «Lūstošu» spalvu, vai asspalvaina tipa, jābūt izteiktai pavilnai. Visu tipu spalva ir taisna, asa, saraina, ķermenim cieši pieguloša, pasargā no nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Vēderam un iekšējai gurnu daļai jābūt noklātiem ar spalvu. Trimētiem suņiem ir jāizskatās naturāli (dabiski), spalva netiek apgriezta.  

Krāsas: pilnīgi balta, vai balts pamatfons ar  rudiem, citronkrāsas, melniem plankumiem, vai šo krāsu jebkāda kombinācija.Krāsainie plankumi vēlami uz galvas, vai/un pie astes pamata, nelieli plankumi uz ķermeņa ir pieļaujami.  

Izmēri: ideāls augums skaustā  suņiem ir 36 cm, kucēm - 33 cm.

Materiāla tapšanā tika izmantoti interneta resursi: www.jackrussellterrier.ru