Atpakaļ

Miniatūrais šnaucers (Zwergschnauzer)

Ļoti rosīgs un modrs, enerģisks, sirsnīgs un paklausīgs. Šie suņi ir kā bērni- rotaļīgi un dzīvespriecīgi. Miniatūrais šnaucers pieprasīs laiku un uzmanību no sava saimnieka, tas mēdz būt pārlieku kašķīgs un pat agresīvs. Šī īpašība bieži var apdraudēt augumā mazo sunīti, kas mēģinās iesaistīties kautiņā ar lielāku šķirņu pārstāvjiem, izraisot sev vairāk nepatikšanu kā no sākuma cerējis.

Šķirnes apraksts

Miniatūrais šnaucers ir mazs, proporcionāls suns, ar garu galvas formu un izteikti kuplām uzacīm, ūsām un bārdu. Biezās uzacis un ūsas parasti tiek apgrieztas, lai uzsvērtu suņa stūrainās proporcijas. Priekškājas ir taisnas, asti parasti apgriež jau agrā kucēnu vecumā. Ovālās acis ir tumšas, ausis V-formas, brīvi nokarājas uz priekšu vai arī ir apgrieztas un stāvošas. Šnauceram ir gara galva, spēcīgi žokļi, šķērveida sakodiens un labi attīstīts, melns deguns. Apmatojuma krāsa var būt būt- sāls ar pipariem, melna, balta, melna ar sudraba krāsas virsējo apmatojumu un mīkstu pavilnu.

Temperaments

Ļoti rosīgs un modrs, enerģisks, sirsnīgs un paklausīgs. Šie suņi ir kā bērni- rotaļīgi un dzīvespriecīgi. Miniatūrais šnaucers pieprasīs laiku un uzmanību no sava saimnieka, tas mēdz būt pārlieku kašķīgs un pat agresīvs. Šī īpašība bieži var apdraudēt augumā mazo sunīti, kas mēģinās iesaistīties kautiņā ar lielāku šķirņu pārstāvjiem, izraisot sev vairāk nepatikšanu kā no sākuma cerējis. Būtu vēlams socializēt suni jau kopš kucēna vecuma. Tas var sadzīvot ar citiem suņiem, ja ir kārtīgi iepazīstināts un pieradināts pie tiem, bet tas nenozīmē, ka viņš mīlēs jebkuru nesen iepazīto suni. Tā kā temperaments šai šķirnei var krasi atšķirties individuāli, izvēlieties kucēnu no tādiem vecākiem, kuru rakstura īpašības jums liekas vispieņemamākās. Tie ir ļoti jauki ģimenes suņi un kompanjoni, mājas sargi un peļu ķērāji. Šnauceriem ir tieksme daudz riet, bet riešana nav spalga un apnicīga, tā drīzāk līdzinās runāšanai ar jums zemākā tonalitātē. Daži suņi var būt nedaudz aizdomīgi pret svešiniekiem, bet vairums tomēr ļoti sirsnīgi izturas pret citiem cilvēkiem.

Augstums (skaustā): 30-36 cm.
Svars: 5-7 kg.

Veselības problēmas: veselīgi suņi. Dažreiz mēdz slimot ar nierakmeņiem, aknu slimībām un cistām, cukura diabētu, „von Willebrands” slimību. Mēdz būt iedzimtas acu slimības, tādēļ pērkot kucēnu vienmēr jāpārbauda tā redze. Nepārbarojiet savu miniatūro šnauceru, tam ir tendence uz aptaukošanos.

Turēšanas apstākļi: ļoti piemērots turēšanai dzīvoklī. Iekštelpās suns ir aktīvs un tam nav vajadzīgs piemājas dārzs, kur izskrieties.

Treniņi: šie mazie, enerģiskie suņi mīl biežas, garas un aktīvas pastaigas, kad var brīvi izkustēties bez pavadas.

Dzīves ilgums: aptuveni 15 gadi, tie noveco strauji un ļoti vēlu.

Kopšana: apmatojums ir viegli kopjams, reizi dienā to vajag rūpīgi izķemmēt un izgriezt savēlušos matu kamolus. Dzīvniekam vajadzētu aplīdzināt apmatojumu vismaz 2 reizes gadā- rudenī un pavasarī, taču šo darbu labāk uzticēt profesionālim. Regulāri jāapgriež uzacis un ūsas, un pēc katras maltītes jānotīra bārda. Ģimenes mīluļiem visbiežāk apmatojumu uz ķermeņa nogriež vienādā garumā, atstājot garāku uz vēdera un kājām. Izstāžu suņus trimmē un apmatojumu speciāli filē. Apmatojums pats praktiski neizkrīt, tādēļ tas ir piemērots suns alerģiskiem cilvēkiem.

Šķirnes vēsture: Miniatūrais šnaucers radīts krustojot vidējo šnauceru, afenpinčeru un iespējams arī pūdeli. Tā oriģināli radīta Vācijā, un nosaukums cēlies no vācu valodas vārda „Schnauze”- latv.val. purns. Tas bijis lielisks žurku mednieks, bet mūsdienās kļuvis par populāru ģimenes kompanjonu. Šnaucers ir talantīgs dzinējs, mednieks, sargsuns un triku meistars.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.