Atpakaļ

Krievu toiterjers (Russkiy Toy / Russian Toy Terrier)

Tojterjers būs mīlošs, inteliģents un uzticams draugs jums un jūsu ģimenei. Jūs iemīlēsiet šo mazo sunīti jau kopš iegādes brīža, un vienīgā problēma, ko viņš jums sagādās- tas liks jums vēlēties vēl vienu toiterjeru. Kustīgs, izturīgs, bezbailīgs, līdz nāvei uzticīgs savam saimniekam- tieši tā krievu tojterjeru īpašnieki apraksta savus mīluļus.

Šķirnes raksturojums

Krievu toiterjers ir viens no „toy” šķirnes suņiem, tā ir ļoti neparasta izskata suņu šķirne, viena no vismazākajām šķirnēm pasaulēm. Suņi var būt gan garspalvaini, gan īsspalvaini. Īsspalvainais tojterjers atgādina miniatūru stirniņu - tam ir garas kājas, spēcīgs ķermenis, garš kakls un maza galviņa ar lielām, stāvošām trīsstūra formas ausīm, mazu purniņu un gudrām, platām acīm. Garspalvainais krievu tojterjers, saukts arī par Maskavas garspalvaino tojterjeru, ir īsspalvainā tojterjera kopija, un to vienīgā atšķirība ir garspalvainās varietātes bagātīgi apmatotās ausis. Kad jūs šo sunīti pamanīsiet, jūs būsiet ļoti pārsteigti, mazais suņa ķermenītis ir klāts ar īsu spalvu un milzīgās, apmatotās ausis suni padara līdzīgu taurenim. Jūs nekad nebūsiet redzējis neko tamlīdzīgu. Abas šķirnes varietātes var tikt krustotas savā starpā un vienā metienā būs gan garspalvaini, gan īsspalvaini kucēni. Īsspalvaino tojterjeru pāris var radīt garspalvainus pēcnācējus (kā tas ir bijis jau kopš šķirnes rašanās brīža), taču garspalvaino suņu krustošanas rezultātā nekad nepiedzims īsspalvaini kucēni. Krievu tojterjera izstāžu tipa suņiem populārākās apmatojuma krāsa ir melns ar brūnu, sarkana (visos krasas toņos) un sabuļa krāsa gan īsspalvainajiem, gan garspalvainajiem suņiem. Ļoti liels retums, īpaši garspalvaino suņu starpā, ir krāsojums- brūns ar gaišākām atzīmēm un zils ar gaišākām atzīmēm. Pieļauj (taču nav vēlams) baltas krāsas atzīmes uz krūtīm un kāju pirkstiem, kā arī dzīvnieks drīkst būt pilnīgi vienkrāsains - melns, zils vai brūns, taču ne ruds. Protams, tas nebūt nenozīmē, ka rudas krāsas suns būs nekvalitatīvs, taču krāsas dēļ tas nevarēs piedalīties izstādēs. Baltas krāsas suņi tiek diskvalificēti. Tojterjeram ir maza galva, un mazs deguns melnā krāsā vai krāsā, kas atbilst apmatojuma krāsojumam. Piere ir diezgan augsta, taču nav pārāk plata, vaigu kaulu platums nedrīkst pārsniegt pieres augstumu. Purna daļa ir nedaudz ieslīpa, un nepārsniedz pieres daļas garumu. Lūpas ir plānas, mazas un cieši sakļautas tumšā vai atbilstošā suņa apmatojumam krāsā. Zobi ir mazi un balti, sakļaujas šķērveida sakodienā, 6 priekšzobi augšžoklī un apakšžoklī būtu vēlami. Acis ir diezgan lielas, apaļas, tumšas, nedaudz izvirzītas uz āru, novietotas vidēji tālu viena otras. Acu plakstiņi ir tumši, cieši sakļauti. Kakls ir slīps, garš, augsts, nedaudz ieliekts. Krūtis ir dziļas, ne pārāk platas, radot ovālu formu. Aste tiek nogriezta, atstājot tikai 2-3 astes skriemeļus un tiek turēta augstu pacelta. Valstīs, kurās astes apgriešana ir aizliegta, tā var tikt atstāta dabīgajā garumā, sunim tā jātur nedaudz augstāk par muguras līniju un vēlams ieliekti.

Temperaments

Tojterjers būs mīlošs, inteliģents un uzticams draugs jums un jūsu ģimenei. Jūs iemīlēsiet šo mazo sunīti jau kopš iegādes brīža, un vienīgā problēma, ko viņš jums sagādās- tas liks jums vēlēties vēl vienu toiterjeru. Kustīgs, izturīgs, bezbailīgs, līdz nāvei uzticīgs savam saimniekam- tieši tā krievu tojterjeru īpašnieki apraksta savus mīluļus. Mazs, elegants suns, ar izteikti garām kājām, un kvadrātveidīgu ķermeņa uzbūvi, aktīvs, ļoti dzīvespriecīgs, nebūt nav kautrīgs vai ļauns. Suņi ir viegli apmācāmi, tādēļ būtu vēlams sākt vispārējo paklausības apmācību jau no agra kucēnu vecuma. Krievu toiterjeriem ļoti patīk piedalīties adžilitī sacensībās, tie ir lieliski kompanjoni visās jūsu gaitās, un pateicoties to mazajam izmēram- jūs savu toiterjeru varat ņemt līdzi jebkur kur ejat. Sunim patiks piedalīties visur, kur piedalās viņa saimnieks.
Augstums (skaustā): 20-26 cm
Svars: 1.3-2.7 kg

Turēšanas apstākļi

Krievu tojterjeri ir ļoti piemēroti dzīvei dzīvoklī
Treniņi- Jums noteikti radīsies vēlme šos miniatūros suņus visur nēsāt uz rokām, taču regulāras pastaigas un izskraidīšanās sunim nāks tikai par labu. Pastaigas laikā vēlams sunim uzlikt pavadu, un nedomājiet, ka mazam sunim vajag mazu fizisko slodzi, tas tāpat kā visi suņi visvairāk mīl skraidīt brīvā dabā un rotaļāties ar saimnieku.

Kopšana

Maigajiem, īsspalvainajiem suņiem apmatojums iknedēļu jāizsukā ar birsti vai jānoslauka ar mitru drāniņu. Garspalvainie suņi jākopj ikdienas, izsukājot tos ar matu birsti. Vannojiet suni reizi mēnesi, uzmanot, lai lielajās ausīs netiek ūdens. Regulāri pārbaudiet, vai austiņas nav iekaisušas, iztīriet tās, un regulāri apgrieziet suņa nadziņus.

Šķirnes vēsture

20.gs sākumā angļu tojterjers bija viena no vispopulārākajām dekoratīvajām suņu šķirnēm Krievijā, taču periodā no 1930.gada līdz 1950.gadam suņu imports tika pilnīgi apturēts un tojterjeru skaits Krievijā sasniedza kritisko līmeni. Tikai ap 50to gadu beigām pateicoties Krievijas suņu audzētājiem, šķirne sāka atkal atdzimt. Praktiski visi suņi, kuri tika toreiz pāroti bija bez jebkādiem šķirnes dokumentiem, daudzi no viņiem pat nebija tīršķirnes. Standarts, ko uzstādīja Krievijas suņu audzētāji daudzos aspektos ļoti būtiski atšķīrās no Anglijas tojterjeru standarta. No šī brīža Krievijas toiterjeru audzēšana turpinājās pēc nacionālajiem standartiem. 1958.gada 12.oktobrī divu īsspalvaino toiterjeru pārošanas rezultātā (vienam no kuriem bija nedaudz garāks apmatojums) piedzima kucēns ar iespaidīgu apmatojumu uz ausīm un elkoņiem. Tika nolemts saglabāt šo raksturīgo iezīmi šķirnē. Kucēnam pieaugot viņš tika sapārots ar tojterjera kuci, kurai arī bija nedaudz garāks apmatojums- tā radās tojterjeru garspalvainā varietāte. Suņi tika nosaukti par Maskavas garspalvainajiem tojterjeriem. Suņu audzētāja no Maskavas Jevgēnija Fomiņična Žarova ir devusi būtisku ieguldījumu šķirnes attīstībā. Garais izolācijas periods un specifiskais selekcijas process ir radījis jaunu suņu šķirni- 2 tipu krievu toiterjeru- garspalvaino un īsspalvaino.


Avots: Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.