Atpakaļ

Kane Korso (Cane Corso)

Mājās Kane Korso ir ļoti lojāls, kluss, ar vēlmi izpatikt saimniekam, suns ir ļoti gudrs un viegli dresējams. Aktivitātes un augstas spriestspējas dēļ, tas ir nepārspējams sargsuns. Pakļāvīgs un mīlošs pret saimnieku, lieliski saprotas ar bērniem ģimenē. Praktiski nekad nebēg prom no mājām, ar ļoti stabilu psihi, ļoti pieķeras savam saimniekam.

Šķirnes apraksts

Nosaukums Kane Korso cēlies no latīņu valodas vārda „Cohors”, kas nozīmē „sargs”, „aizstāvis”. Kane Korso ir vidēja lieluma suns ar plecīgu, bet ļoti elegantu miesasbūvi, spēcīgiem un gariem muskuļiem, cēls suns, kas izstaro spēku, veiklību un izturību. Suņa specifisko izskatu rada tā ķermeņa it kā neproporcionālais garums, jo augstums skaustā tam ir mazāks kā kopējais ķermeņa garums. Purns ir ļoti izteikts un plats. Purna platumam jābūt tikpat lielam cik garumam, un jāsasniedz 3,4/10 no kopējā galvas garuma, tam jābūt pamatīgam un kvadrātveida. Nāsu starpsiena ir pusapaļa un bieza. Pāreja no purna uz pieri ir ļoti izteikta, jo šai šķirnei ir izteikti frontālie sīnusi un nav uzacu arkas. Kakls ir viegli izliekts. Kakla forma ir ovāla, stingra un ļoti muskuļota. Āda ir samērā bieza, taču uz kakla krokas neveido. Uz galvas nav ādas krunku. Gļotādām jābūt melnā krāsā. Ķepām un nagiem -tumšā krāsā. Īsais apmatojums nav mīksts, tam ir stiklveida struktūra- cieta, spīdīga, blīva, ar nelielu pavilnu, kas ziemā kļūst biezāka. Apmatojuma vidējais garums ir 2-2,5 cm, uz gurniem, ķermeņa, pakaļkājām un astes tas var sasniegt 3 cm, bet neveido bārkstis. Uz purna apmatojums ir aptuveni 1,5 cm garš, mīksts un blīvs. Krāsa- melna, plūmju zilgana, pelēkzila, gaiši pelēka, gaiši brūna, brūna un dažādu toņu pelēkā un brūnā sajaukums strīpās. Gaišajām krāsu varietātēm sejas maska drīkst būt tikai uz purna, un nedrīkst pārsniegt acu līniju. Mazi baltas krāsas laukumi drīkst būt uz ķepu pirkstiem, krūtīm vai deguna.

Temperaments 

Mājās Kane Korso ir ļoti lojāls, kluss, ar vēlmi izpatikt saimniekam, suns ir ļoti gudrs un viegli dresējams. Aktivitātes un augstas spriestspējas dēļ, tas ir nepārspējams sargsuns. Pakļāvīgs un mīlošs pret saimnieku, lieliski saprotas ar bērniem ģimenē. Praktiski nekad nebēg prom no mājām, ar ļoti stabilu psihi, ļoti pieķeras savam saimniekam. Vajadzības gadījumā kļūst par nežēlīgu un drosmīgu cilvēku, mantas vai mājas aizsargu. Kane Korso nav cīņas suns. Pirms vairākiem simtiem gadu tas tika izveidots kā darba suns. Tas nekad neiesaistīsies kautiņā pirmais, bet arī neļaus citiem suņiem sev darīt pāri. Šīs šķirnes sunim vajadzīgs pieredzējis īpašnieks, jo suns var būt agresīvs pret svešiniekiem un citiem suņiem, tādēļ tas rūpīgi jāsocializē jau kopš agra kucēnu vecuma. Stingri iesaka ar šiem suņiem iziet pilnu paklausības apmācības kursu, pēc kuriem tie suņi kļūst par lieliskiem kompanjoniem. Aizdomīgs pret svešiniekiem, bet fantastisks kopā ar savu ģimeni. Saimnieka klātbūtnē tas aizdomīgi vēros svešiniekus. Ja suns tiks apmācīts jau kopš agras bērnības, tas vienādi sirsnīgi izturēsies pret visiem ģimenes locekļiem. Kane Korso ausis vēsturiski tika apgrieztas jau agrā kucēnu vecumā, lai vilki nevarētu tās saplosīt, kad suns apsargāja ganāmpulku. Ausis šim sunim ir jūtīgākas kā pārējais ķermenis. Kopumā suns ir nejūtīgs pret sāpēm un daudzi saimnieki, kas uzstādījuši elektrisko suņu nožogojumu ātri saprot tā nelietderīgumu priekš Kane Korso.

Augstums (skaustā): suņiem 64-68 cm, kucēm- 60-64 cm
Svars: suņiem-45-50 kg, kucēm- 40-45 kg

Veselības problēmas: Kane Korso ir samērā veselīgs suns ar lielajām šķirnēm raksturīgajām kaulu un locītavu problēmām.

Turēšanas apstākļi: Kane Korso var dzīvot dzīvoklī, ja tam nodrošina regulāras fiziskās aktivitātes. Tie var dzīvot arī ārā, ja sunim ir nodrošināts piemērots patvērums no lietus un vēja.

Treniņi: Kane Korso apmatojums izkrīt nedaudz, visa gada garumā, tā kopšana īpašas pūles neprasa. Pietiks ar regulāru suņa izsukāšanu, lai atbrīvotos no atmirušajā apmatojuma.

Šķirnes vēsture - Kane Korso ir oriģināla itāļu suņu šķirne. Tā tiešais priekštecis ir Canis Pugnax (Romāņu Molosu šķirne), no kura atvasināts Kane Korso un radīts kā lielo savvaļas dzīvnieku mednieks un karaspēka pavadonis. Gadsimtiem ilgi tas uzticīgi kalpojis itāļu tautai, kur nodarbināts kā personīgais miesassargs, īpašuma un ganāmpulka apsargs, kā arī medībās. Itālijā saglabājušās daudzas vēsturiskas liecības zīmējumu un gleznu veidā par šķirnes dzīvi gadsimtu gaitā, pēdējā laikā šķirnes suņus vairāk audzē Dieviditālijā- Puglia, Lucania un Sannio apvidū.

Avots: Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi:  www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/