Atpakaļ

Japāņu špics (Nihon Supittsu)

Japāņu špics ir dedzīgs, inteliģents un rotaļīgs suns, modrs un ļoti paklausīgs. Šis pārdrošais suns ir lielisks sargsuns un brīdinās saimnieku par iespējamām briesmām, kad vien uzskatīs to par vajadzīgu. Šo šķirni nebūt nav grūti trenēt, kamēr vien saimnieks būs nelokāms dotajās komandās un attieksmē. Suņi ļoti ātri visu apgūst, tiem ļoti patīk frīsbijs, adžilitī vai citas aktīvas spēles. Tie labi saprotas ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem.

Šķirnes raksturojums

Japāņu špica garajam apmatojumam ir bieza pavilna baltā krāsā, aste ir klāta ar gariem matiem un tiek turēta saliekta gredzenā uz muguras. Uz kājām zem ceļiem apmatojums ir īss un pieguļošs, virs ceļiem uz pakaļkājām tas ir pusgarš, veidojot sunim „bikses”, uz priekškājām- spalva arī ir nedaudz garāka, atgādinot aproces. Uz ķepām apmatojums ir ļoti blīvs. Japāņu špica purns ir izteikti ķīlveida. Ausis ir mazas un stāvošas, purns īss, ar mērenu pāreju no pieres uz purnu. Lielās ovālās acis ir tumšas un novietotas nedaudz ieslīpi, degungals un lūpas ir melnas.

Temperaments

Japāņu špics ir dedzīgs, inteliģents un rotaļīgs suns, modrs un ļoti paklausīgs. Šis pārdrošais suns ir lielisks sargsuns un brīdinās saimnieku par iespējamām briesmām, kad vien uzskatīs to par vajadzīgu. Šo šķirni nebūt nav grūti trenēt, kamēr vien saimnieks būs nelokāms dotajās komandās un attieksmē. Suņi ļoti ātri visu apgūst, tiem ļoti patīk frīsbijs, adžilitī vai citas aktīvas spēles. Tie labi saprotas ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem.

Japāņu špics savā būtībā ir liels suns maza suņa ķermenī. Mazais, izturīgais suns aktīvi aizstāvēs māju un ģimenes locekļus, var kļūt arī par apnicīgu rējēju, taču šo īpašību selekcijas ceļā audzētāji ir centušies samazināt. Saimnieka ģimenē suns ir priecīgs, izturīgs, mīlošs un lepns, bet kā visi špicveidīgie suņi- tas ir aizdomīgs pret svešiniekiem un vienmēr ries uz nepazīstamām personām kamēr netiks ar tiem iepazīstināts.

Augstums (skaustā): 30-38 cm
Svars: 5-10 kg

Turēšanas apstākļi: japāņu špics ir piemērots dzīvei dzīvoklī, un lieliski var iztikt bez piemājas dārza, ja sunim nodrošina pietiekamas fiziskās aktivitātes.

Treniņi: šis mazais aktīvais sunītis pielāgosies jūsu dzīvesstilam tik ilgi, kamēr netiks atstāts viens uz ilgāku laiku periodu- tas špicam ļoti nepatiks. Sunim patiks ilgas pastaigas katru dienu un iespēja brīvi izskraidīties atbrīvotam no saites.

Dzīves ilgums: aptuveni 12 gadi

Kopšana: japāņu špicu ir regulāri jāķemmē un jāsukā ar matu birsti. Tas ir ļoti mazs dzīvnieks, tāpēc jāvanno tas ir tikai tad, kad nepieciešams. Kad sunim divas reizes gadā mainās apmatojums, tas ir regulāri jāķemmē ar dubulto ķemmi, lai atdalītu mirušos matus no pavilnas.

Šķirnes vēsture 

Japāņu špica izcelsme vēl līdz šim brīdim nav īsti noskaidrota, taču ir versija, ka šī šķirne radusies no vietējiem Sibīrijas samojediem, audzēšanas laikā mērķtiecīgi samazinot to izmērus līdz Japāņu špica izmēriem. Šīs divas šķirnes ir pilnīgi identiskas, to atšķirība ir tikai izmērā. Japāņu špica parādīšanās tiek datēta aptuveni ap 19.gs., īpaši populāri tie kļuva Japānā ap 1950-to gadu, vēlāk popularitāte  kritās un šķirne pazīstamāka kļuva Eiropā un Ziemeļamerikā.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923