Atpakaļ

Japāņu hins (Chin / Japanese Chin)

Hins ir šarmants, mundrs un dzīvespriecīgs suns. Tas ir paklausīgs, mīlošs un inteliģents, ārkārtīgi padevīgs savam saimniekam. Šī šķirne mīlēs ikvienu. Suņa smalko manieru un maigās izturēšanās dēļ, labāk to neiegādāties ģimenēm ar maziem bērniem. Ja jums tomēr ir mazi bērniem- iemāciet tiem izturēties maigi pret mazo sunīti. Hini lieliski saprotas arī ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem, tam vienmēr ir savs viedoklis un patīk būt uzmanības centrā.

Šķirnes raksturojums

Japāņu spaniels tiek saukts arī par japāņu hinu jeb vienkārši par hinu. Tas ir izsmalcināts, mazs suns, ar īsu, platu purnu un mīkstu, pusgaru apmatojumu. Bieza matu apkakle apklāj suņa kaklu un krūtis. Piere ir apaļa, ar izteiktu nobeigumu. Deguns ir plats un nāsis plaši pavērtas, jo sunim ir ārkārtīgi īss deguna kanāls. Melnbaltajiem japāņu spanieliem degungalam jābūt melnam. Citiem suņiem deguna krāsai jāatbilst kažoka krāsojumam. Ekspresīvās, izvirzītās acis ir tumšas un mandeļveida formas. Zobiem jāsakļaujas pakāpeniskajā vai apakšējā sakodienā. Nokarenās V- formas ausis ir bagātīgi klātas ar matiem. Ķermeņa garums ir aptuveni vienāds ar ķermeņa augstumu skaustā. Priekškājas ir taisnas un spēcīgas. Apmatojums ir balts ar dažādas krāsas plankumiem - pārsvarā melniem, taču pieļaujama arī sarkana, dzeltena oranža, sabuļkrāsa vai raiba krāsa. Spalvainā aste tiek turēta uzliekta virs muguras. Jo mazāka izmēra ir suns, jo tas ir labāks. Japāņu hiniem piemīt īpatnēja, augstu pacilājoša gaita.

Temperaments

Hins ir šarmants, mundrs un dzīvespriecīgs suns. Tas ir paklausīgs, mīlošs un inteliģents, ārkārtīgi padevīgs savam saimniekam. Šī šķirne mīlēs ikvienu. Suņa smalko manieru un maigās izturēšanās dēļ, labāk to neiegādāties ģimenēm ar maziem bērniem. Ja jums tomēr ir mazi bērniem- iemāciet tiem izturēties maigi pret mazo sunīti. Hini lieliski saprotas arī ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem, tam vienmēr ir savs viedoklis un patīk būt uzmanības centrā. Šī šķirne ir klusa, un nav trokšņaina, apveltīta ar smalkām manierēm, eleganta un rotaļīga. Suns ir jūtīgs, kustīgs, cēls un tīrīgs. Šī šķirne ir paklausīgāka nekā vairums mazo šķirņu suņu un labi piemērota triku izpildei. Tie ir arī labi sargsuņi.

Augstums (skaustā): 18-28 cm.
Svars:4 kg (japāņu hinus iedala 2 kategorijās- līdz 3 kg, un virs 3 kg).

Veselības problēmas: tāpat kā vairums īspurnaino šķirņu, arī šiem suņiem ir tendence krākt un gārkt. Tie ir predisponēti saslimšanai ar acu un respiratorajām problēmām, kā arī bieži cieš no karstuma dūriena. Dažas līnijas ir īpaši uzņēmīgas pret suņu mēri, tādēļ palūdziet savam veterinārārstam, lai tas izvēlas sunim piemērotu imunizāciju.

Turēšanas apstākļi: Japāņu spaniels ir piemērots dzīvei dzīvoklī, tas ir vidēji aktīvs iekštelpās un lieliski iztiks bez piemājas dārza kur izskrieties, taču jāņem vērā ka šķirne ir jūtīga pret augstu temperatūru un pārkaršanu.

Treniņi: Japāņu hiniem nav vajadzīga regulāra fiziska slodze ārpus telpām, taču viņiem ļoti patiks iet pastaigās un rotaļāties parkā vai dārzā.

Dzīves ilgums: aptuveni 10 gadi.

Kopšana: dažu minūšu rūpes katru dienu liks suņa kažokam izskatīties lieliski. Izgrieziet savēlušos matu kamolus, viegli izķemmējiet suni atstājot matus mazliet piepaceltus pie saknēm, profesionāls suņu frizieris var parādīt kā to izdarīt pirmās reizes. Iztīriet suņa acis un pārbaudiet vai ausīs nav sācies iekaisums. Mazgājiet hinu tikai tad, kad tas ir nepieciešams.

Šķirnes vēsture

Neskatoties uz šķirnes nosaukumu tā iespējams cēlusies Korejā, vēlāk tika ievesta Japānā un 1700.gadā- Eiropā. Tā kļuva par galma iecienītu šķirni un bieži tika pasniegta kā karaliska dāvana valsts viesiem. Popularitātes augstākais vilnis bija 1853.gadā, kad pāris japānas hinu tika uzdāvināts karalienei Viktorijai no Komadora Perija, kad viņš atgriezās no vēsturiskā ceļojuma uz Japānu atklājot tirdzniecības ceļu starp abām valstīm. Japāņu spaniela šķirnes nosaukums uz „japāņu hinu” oficiāli tika mainīts tikai 1977.gadā, un to izdarīja AKC. Šķirnes galvenais uzdevums ir būt labam kompanjonam un draugam, un tas arī lieliski izpilda trikus.
Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com, www.bestfriendspetcare.com  

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/