Šķirnes raksturojums

Japāņu spaniels tiek saukts arī par japāņu hinu jeb vienkārši par hinu. Tas ir izsmalcināts, mazs suns, ar īsu, platu purnu un mīkstu, pusgaru apmatojumu. Bieza matu apkakle apklāj suņa kaklu un krūtis. Piere ir apaļa, ar izteiktu nobeigumu. Deguns ir plats un nāsis plaši pavērtas, jo sunim ir ārkārtīgi īss deguna kanāls. Melnbaltajiem japāņu spanieliem degungalam jābūt melnam. Citiem suņiem deguna krāsai jāatbilst kažoka krāsojumam. Ekspresīvās, izvirzītās acis ir tumšas un mandeļveida formas. Zobiem jāsakļaujas pakāpeniskajā vai apakšējā sakodienā. Nokarenās V- formas ausis ir bagātīgi klātas ar matiem. Ķermeņa garums ir aptuveni vienāds ar ķermeņa augstumu skaustā. Priekškājas ir taisnas un spēcīgas. Apmatojums ir balts ar dažādas krāsas plankumiem - pārsvarā melniem, taču pieļaujama arī sarkana, dzeltena oranža, sabuļkrāsa vai raiba krāsa. Spalvainā aste tiek turēta uzliekta virs muguras. Jo mazāka izmēra ir suns, jo tas ir labāks. Japāņu hiniem piemīt īpatnēja, augstu pacilājoša gaita.

Temperaments

Hins ir šarmants, mundrs un dzīvespriecīgs suns. Tas ir paklausīgs, mīlošs un inteliģents, ārkārtīgi padevīgs savam saimniekam. Šī šķirne mīlēs ikvienu. Suņa smalko manieru un maigās izturēšanās dēļ, labāk to neiegādāties ģimenēm ar maziem bērniem. Ja jums tomēr ir mazi bērniem- iemāciet tiem izturēties maigi pret mazo sunīti. Hini lieliski saprotas arī ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem, tam vienmēr ir savs viedoklis un patīk būt uzmanības centrā. Šī šķirne ir klusa, un nav trokšņaina, apveltīta ar smalkām manierēm, eleganta un rotaļīga. Suns ir jūtīgs, kustīgs, cēls un tīrīgs. Šī šķirne ir paklausīgāka nekā vairums mazo šķirņu suņu un labi piemērota triku izpildei. Tie ir arī labi sargsuņi.

Augstums (skaustā): 18-28 cm.
Svars:4 kg (japāņu hinus iedala 2 kategorijās- līdz 3 kg, un virs 3 kg).

Veselības problēmas: tāpat kā vairums īspurnaino šķirņu, arī šiem suņiem ir tendence krākt un gārkt. Tie ir predisponēti saslimšanai ar acu un respiratorajām problēmām, kā arī bieži cieš no karstuma dūriena. Dažas līnijas ir īpaši uzņēmīgas pret suņu mēri, tādēļ palūdziet savam veterinārārstam, lai tas izvēlas sunim piemērotu imunizāciju.

Turēšanas apstākļi: Japāņu spaniels ir piemērots dzīvei dzīvoklī, tas ir vidēji aktīvs iekštelpās un lieliski iztiks bez piemājas dārza kur izskrieties, taču jāņem vērā ka šķirne ir jūtīga pret augstu temperatūru un pārkaršanu.

Treniņi: Japāņu hiniem nav vajadzīga regulāra fiziska slodze ārpus telpām, taču viņiem ļoti patiks iet pastaigās un rotaļāties parkā vai dārzā.

Dzīves ilgums: aptuveni 10 gadi.

Kopšana: dažu minūšu rūpes katru dienu liks suņa kažokam izskatīties lieliski. Izgrieziet savēlušos matu kamolus, viegli izķemmējiet suni atstājot matus mazliet piepaceltus pie saknēm, profesionāls suņu frizieris var parādīt kā to izdarīt pirmās reizes. Iztīriet suņa acis un pārbaudiet vai ausīs nav sācies iekaisums. Mazgājiet hinu tikai tad, kad tas ir nepieciešams.

Šķirnes vēsture

Neskatoties uz šķirnes nosaukumu tā iespējams cēlusies Korejā, vēlāk tika ievesta Japānā un 1700.gadā- Eiropā. Tā kļuva par galma iecienītu šķirni un bieži tika pasniegta kā karaliska dāvana valsts viesiem. Popularitātes augstākais vilnis bija 1853.gadā, kad pāris japānas hinu tika uzdāvināts karalienei Viktorijai no Komadora Perija, kad viņš atgriezās no vēsturiskā ceļojuma uz Japānu atklājot tirdzniecības ceļu starp abām valstīm. Japāņu spaniela šķirnes nosaukums uz „japāņu hinu” oficiāli tika mainīts tikai 1977.gadā, un to izdarīja AKC. Šķirnes galvenais uzdevums ir būt labam kompanjonam un draugam, un tas arī lieliski izpilda trikus.
Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com, www.bestfriendspetcare.com