Atpakaļ

Īru terjers (Irish Terrier / Irish Red Terrier)

Neskatoties uz nelielo augumu, šā suņa krūtīs pukst īsta terjera sirds. Suns ir drosmīgs un reizēm patvaļīgs, tomēr īsts mājas mīlulis, labi pakļaujas apmācībai, ja vien saimnieks ir pašpārliecināts, konsekvents un iejūtīgs audzinātājs.

Šķirnes apraksts

Īru terjers ir īsts terjers - asspalvains, aktīvs, vienmēr ieinteresēts notiekošajā un dzīvespriecīgs, pirmo reizi tas oficiāli pieminēts 19. gadsimta otrajā pusē. Īru terjers ir senākā no Īrijā izaudzēto terjeru šķirnēm. Agrāk bijuši sastopami tīģerkrāsas un melni sedloti īru terjeri, patlaban šķirnes standarts nosaka rudu kviešu vai zeltaini rudu krāsu, pieļaujams arī neliels balts plankumiņš uz krūtīm. Augumā gan suņi, gan kuces ir ap 45-48 cm, svars - 11-12 kg. Šķirnes pirmsākumos īru terjeri izmantoti medībās, grauzēju iznīcināšanai, kā arī sargājuši māju un bijuši labi palīgi zemniekiem un mīluļi augstmaņu namos. Pirmā pasaules kara laikā izmantoti par sakarniekiem, kur demonstrējuši bezbailīgo dabu.

Neskatoties uz nelielo augumu, šā suņa krūtīs pukst īsta terjera sirds. Suns ir drosmīgs un reizēm patvaļīgs, tomēr īsts mājas mīlulis, labi pakļaujas apmācībai, ja vien saimnieks ir pašpārliecināts, konsekvents un iejūtīgs audzinātājs.. Saimniekam uzticīgs, īru terjers ir modrs un aktīvs, rotaļīgs, gatavs aizsargāt saimnieku un aizstāvēties pat pret daudz lielākiem pretiniekiem. Vajadzības gadījumā aizsargā savu teritoriju, taču parasti pret svešiem cilvēkiem nav naidīgi noskaņots. Kauslīgs terjers, nežēlīgs cīnītājs, vēlams suni no mazotnes radināt pie citu suņu sabiedrības. Ātrs un izturīgs, jūtīgs, pārdrošs, labs sportists, azartiski piedalās suņu sporta sacensībās. Labs ģimenes aizstāvis. Pret cilvēkiem izturas draudzīgi un labsirdīgi, uzticīgi pieķeras savai ģimenei, ļoti iecietīgs pret bērniem.

Īru terjers ir ārkārtīgi aktīvs un kustīgs suns, tam nepieciešamas regulāras un daudzveidīgas nodarbības, brīvas pastaigas. Asais biezais apmatojums ir divas trīs reizes gadā trimējams, regulāri sukājams.


Avots: Materiāla tapšanā izmantota "Suņu avīze", interneta resursi

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/