Šķirnes apraksts

Šķirnes izcelšanās valsts: Vācija.

Galvenā funkcija: Īpašuma sargs, sargsuns, kompanjons.

Aptuvenais dzīves ilgums: 10 - 14 gadi.

Skausta augstums: Suņiem: 63-70 cm, Kucēm: 58- 65 cm.

Svars: Suņiem: ap 40 kg, Kucēm: ap 35 kg.

Vajadzētu būt proporcionālam suņa izmēram.

Attieksme pret svešiniekiem: Laba. Viņi mīl cilvēkus, bet viņiem ir stipra izjūta atšķirt cilvēkus. Brīdina cilvēku, ja ir nepieciešamība.

Kažoka tips: Vidēji garš, mīksts, spīdīgs ar apakšapmatojumu.

Krāsas: Melns, melns ar zeltaini brūniem lāsumiem, zeltainais (blond).

Vai kažoks pinkojās, saķep? Nē, ja tam seko līdzi.

Vai nepieciešama īpaša trimēšana gatavojoties izstādēm? Nē.

Kažoka kopšana: Reizi nedēļā vajadzētu izķemmēt

Labs ģimenes suns? Jā.

Vai labi sadzīvo ar citiem suņiem? Kopumā labi, bet vajadzētu uzmanīties. Pārsvarā ir dominanti, barveži.

Apmācība: Suns ātri visu apgūst, taču ir jāmāca tikai caur rotaļām.

Vai labi sadzīvo ar kaķiem? Jā.

Raksturojums: Spēcīgs suns, kas norūdīts visiem laika apstākļiem. Bezbailīgs, modrs, veikls un ātrs. Šiem suņiem noteikti nevajadzētu būtnervoziem. Viņa vislielākā vērtība ir stabils temperaments- kluss un dzīvīgs vienā laikā.

Hofavarts nav domāts dzīvot mazā voljērā vai pie ķēdes.

Viena no iezīmēm, kas atšķir hofavartu no citām šķirnēm ir fakts, ka šķirnes veidošanā raksturs, temperaments un veselība bija svarīgāki nekā viņa izskats.

Hofavarts bija un joprojām ir šķirne, kas der visiem darba veidiem gan kā īpašuma sargs, gan darbam policijā vai pēdu dzīšanā, gan adžilitij sporta veidā vai jebkurā darbā, ko mūsdienās suns var darīt.

Hofavarts ir neatkarīgs suns ar savu domāšanu, kas ir no tiem laikiem, kad viņam pašam bija jāpieņem visi lēmumi.

Uzvedība

Suns ir mierīgs mājās, bet enerģisks ārpus tās. Hofavarts ir lojāls pret ģimeni, bet ar tendenci palikt uzticīgam tikai vienam cilvēkam ģimenē. Šiem suņiem patīk spēlēties līdz sirmam vecumam. Hofavarts ir nosvērts, drosmīgs un modrs sargs. Sunim ir izteikta teritorijas izjūta. Hofavarts ciemiņus atzīs par draugiem, ja tā norādīs saimnieks un labi atcerēsies savus draugus un ienaidniekus. Šis izturīgais un enerģiskais suns mīl peldēt, skriet un lekt. Šiem suņiem piemīt ļoti laba oža, tāpēc viņi daudz kur tiek tieši pēdu dzīšanā. Šie suņi rej reti, kad tas tiešām ir nepieciešams un, kad viņi rej - balss ir zema un skaļa.

Padoms: Hofavarts ir obligāti jāapmāca, jo tas ir liels, spēcīgs un dominants suns. Suns var dzīvot arī dzīvoklī, bet tad noteikti ar suni ir daudz jādarbojas. Sunim nepieciešama liela fiziskā slodze.

Veselība: Šī ir ļoti veselīga šķirne.

Gūžas displāzija (skar visas lielās suņu šķirnes- dažām šķirnēm tā ir liela problēma) pārsvarā ir izskausta, Vācijā pārojot suņus tikai ar labiem rezultātiem.


Avots: Materiālu sagatavoja Dace Teibe