Atpakaļ

Grifons (Griffon Bruxellois / Griffon Belge / Petit Brabancon)

Grifons ir inteliģents, dzīvespriecīgs suns, ar terjeriem raksturīgo dedzību un interesanto raksturu, tas ir kļuvis par lielisku ģimenes kompanjonu. Suņi ir mīloši, aizrautīgi un ļoti pieķeras savai ģimenei. Tiem ir mundrs un apburošs raksturs, taču dažreiz tie kļūst nedaudz īgni.

Šķirnes apraksts

Grifons ir spēcīgs, miniatūra izmēra suns ar kvadrātveidīgām auguma proporcijām, kupolveidīgu galvu, maziem žokļiem, ļoti īsu degunu un spožām acīm. Galva salīdzinājumā ar visu ķermeni izskatās ļoti liela. Briseles grifona saboztais izskats piešķir sunim ļoti cilvēcīgu sejas izteiksmi, kas dažiem atgādina boksera seju. Šķirnei izšķir 2 tipus: asspalvaino (ciets un raupjš apmatojums) un mīkstspalvaino jeb Brabantas grifona varietāti (īss, taisns, spīdīgs apmatojums), kam vajadzīga mazāka kopšana. Grifoni mēdz būt rudā, rudā ar melnu, melnā ar brūnu vai pilnīgi melnā krāsā. Ausis un aste visbiežāk tiek kupētas (tā nav obligāta prasība), aste tiek turēta augstu pacelta virs muguras. Neparastās sejas izteiksmes dēļ suņa purniņu dažreiz mēdz saukt arī par pērtiķa seju.

Temperaments

Grifons ir inteliģents, dzīvespriecīgs suns, ar terjeriem raksturīgo dedzību un interesanto raksturu, tas ir kļuvis par lielisku ģimenes kompanjonu. Suņi ir mīloši, aizrautīgi un ļoti pieķeras savai ģimenei. Tiem ir mundrs un apburošs raksturs, taču dažreiz tie kļūst nedaudz īgni. Neparasti jūtīgi un diezgan kaprīzi - šai šķirnei patīk kad to lutina. Grifoniem jāaug kopā ar ģimeni mājās, tas labi saprotas ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem. Tiem ir kaprīza un izvēlīga ēstgriba, kā arī kucēnu varētu būt grūtības iemācīt nokārtoties ārā, taču grifoni ir arī lieliski sargsuņi un ātri iemācās izpildīt dažādus trikus. Tie ir samērā trokšņaini suņi, kuriem patīk riet. Lieliski saprotas ar bērniem, kuri vairs nav zīdaiņu vecumā.

Augstums (skaustā): 18-20 cm
Svars: 2,5-5,5 kg

Veselības problēmas: šo šķirni ir grūti pavairot, kucēm parasti dzemdības notiek ar ķeizargriezienu. Daži suņi predisponēti saslimšanai ar acu un elpošanas ceļu slimībām.

Turēšanas apstākļi: grifoni ir lieliski piemēroti dzīvei dzīvoklī, un labi iztiks arī bez mājas ar dārzu.

Treniņi: šī šķirne ir ļoti aktīva iekštelpās un saimniekam nebūs nepieciešams pavadīt daudz laika pastaigājoties ar suni. Suņi visas dienas garumā lieliski izklaidējas savā nodabā netraucējot citus dzīvokļa iemītniekus.

Dzīves ilgums: 12-15 gadi
Kucēnu skaits metienā: 1-3 kucēni (vidējais skaits 2)

Kopšana: asspalvainajiem suņiem apmatojums prasa diezgan sarežģītu kopšanu, taču ja suns nepiedalīsies izstādēs un būs ģimenes mīlulis, tad kažoku vajadzēs trimmēt tikai pāris reizes gadā.

Šķirnes vēsture

Kopumā ir 3 šķirnes varietātes- Briseles grifons, Beļģijas grifons un Brabantas grifons. Beļģijas grifonam ir garš, ass apmatojums ar īsām bārkstīm ap seju, Beļģijas grifonam arī ir asspalvains apmatojums, taču garāks kā Briseles grifonam. Brabantas grifonam ir īss, mīksts kažoks. Briseles grifons suņu izstādēs pirmo reizi parādījās 1880.gadā. Savos agrīnajos gleznojumos suni attēlojis ir arī Van Eiks, flāmu gleznotājs. 17.gs. Briseles grifonus audzēja kariešu vadītāji, jo suņi iznīcināja grauzējus zirgu staļļos, kopš tā laika šķirnes popularitāte auga pateicoties suņa draudzīgajam raksturam. Brabantas grifona iespējamā izcelsme saistīta ar mopšu asiņu piejaukumu vaislas darbā. Moderno grifonu šķirnes attīstībā iejaukti arī Jorkšīras terjeri, īru terjeri un angļu toispanieli. AKC kā šķirne pagaidām oficiāli tiek atdzīts tikai Briseles grifons, un Amerikas standarts pieļauj apmatojumā visas krasu varietātes, kā arī īsu un mīkstu apmatojumu (kā Brabantas grifonam).

FCI dala grifonus patstāvīgās šķirnēs- mīkstspalvainie (Brabantas grifons), asspalvainie rudie (Briseles grifons) un asspalvainie citu krāsu grifoni (Beļģijas grifoni). Eiropā savukārt suņi izstādēs tiek izstādīti pilnīgi atsevišķi kā 3 dažādas šķirnes un suņi netiek savstarpēji krustoti. Šķirnes izcelsmes vēsture vēl pilnībā nav noskaidrota.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika