Šķirnes raksturojums

Gludspalvainais retrīvers ir skaists, spīdīgs, melnas vai brūnas krāsas suns ar vidēji garu, biezu un spīdīgu apmatojumu, kas ir mazliet garāka uz kājām, astes un krūtīm. Garajai galvai ir maz izteiktas līnijas, purns ir spēcīgs un slaids, ar izteiktiem vaigu muskuļiem. Acīm jābūt tumši brunā vai melnā krāsā, ar inteliģentu izteiksmi. Vidēji mazās ausis brīvi nokarājas gar galvu. Degungalam jābūt melnam, ja suns ir melnā krāsā un brūnam - ja suns ir ar brūnu kažoku. Krūtis ir platas un dziļas. Mugura ir īsa un kvadrātveidīga, kājas īsas un muskuļotas, ar apaļām un stingrām ķepām.

Temperaments

Gludspalvainais retrīvers lieliski saprotas ar bērniem un tas ir brīnišķīgs ģimenes mīlulis. Šķirnei ir ļoti stabils temperaments, suņi ir gudri, aktīvi un draudzīgi un mīlēs visus un ikvienu. Daži retrīveri var būt pat pārāk draudzīgi un uzbāzīgi, nomokot jūsu viesus ar pārlieku uzmanības izrādīšanu un mīlestību. Tas ir mīļš un dzīvespriecīgs suns, kuram patīk spēlēties un strādāt medībās. Suns ir ļoti uzticīgs un priecīgs astes luncinātājs, kam piemīt kucēnam raksturīga pieķeršanās un uzvedība pat brieduma gados. Iekštelpās suns ir mierīgs un kluss, bet ārpus telpām - aktīvs un vienmēr gatavs spēlēties. Retrīveri ir ļoti sociālas būtnes, un tiem vajadzīga cieša saikne ar ģimeni. Šķirne ļoti labi saprotas ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem, ir viegli apmācāma un gudra, tikai tie ātri kļūst garlaikoti, tādēļ apmācības treniņus organizējiet īsus un aizraujošus, bez liekas atkārtošanas.

Augstums (skaustā): 56-58 cm.
Svars: 27-32 kg.

Veselības problēmas: šai šķirnei bieži sastop saslimšanu ar ļaundabīgajiem audzējiem, gūžas displāziju, progresējošu tīklenes atrofiju, epilepsiju un cukura diabētu.

Turēšanas apstākļi: gluspalvainais retrīvers nav piemērots dzīvei dzīvoklī, iekštelpās tas ir relatīvi neaktīvs un vislabāk jutīsies vidēja izmēra piemājas dārzā. Šī šķirne vislabāk jūtas kopā ar savu ģimeni, un suņi būs vislaimīgākie, ja tiem atļaus dzīvot iekštelpās un laidīs spēlēties laukā.

Treniņi: šim aktīvajam sunim nepieciešami regulāri fiziski treniņi, lai tas vienmēr būtu labā formā. Īpaši iecienītas nodarbes tam ir peldēšana un medības. Gludspalvainais retrīvers ir arī lielisks biedrs rīta skriešanai pa parku.

Dzīves ilgums: aptuveni 10 gadi.

Kopšana: šķirne maina apmatojumu vidēji aktīvi visa gada garumā. Suņa kažoks ir viegli kopjams, katru nedēļu to vēlams izķemmēt ar matu birsti, un nepieciešamības gadījumā izgriezt savēlušos matu kamolus.

Šķirnes vēsture: gludspalvainais retrīvers ir radīts ap 1900.gadu, krustojot vairākas jau zināmas šķirnes- īru seters, labradoru, ūdens suni (Water dog) un ņufaundlendu, un kā minēts kādā literatūras avotā - arī ar kolliju. Šī šķirne bija ļoti populāra līdz 1.pasaules karam, pēc kura to aizēnoja labradors un zeltainais retrīvers. Gludspalvainais retrīvers prasa lielāku uzmanību, tas ir ne tikai lielisks peldētājs un putnu suns, bet arī labs ģimenes kompanjons. Šie suņi ir apveltīti ar neatkārtojamu ožu un spēcīgu intuīciju. Šķirni izmanto gan medībām uz lauka, gan arī aizaugušos mežos un krūmājos, tie ir labi peldētāji un lieliski strādā arī purvainos apvidos. Daži no retrīvera talantiem ir putnu medības, peldēšana, aizsardzība, medījuma dzīšana un adžilitī.


Avots: Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com