Atpakaļ

Gludspalvainais retrīvers (Flat Coated Retriever)

Gludspalvainais retrīvers lieliski saprotas ar bērniem un tas ir brīnišķīgs ģimenes mīlulis. Šķirnei ir ļoti stabils temperaments, suņi ir gudri, aktīvi un draudzīgi un mīlēs visus un ikvienu. Daži retrīveri var būt pat pārāk draudzīgi un uzbāzīgi, nomokot jūsu viesus ar pārlieku uzmanības izrādīšanu un mīlestību. Tas ir mīļš un dzīvespriecīgs suns, kuram patīk spēlēties un strādāt medībās. Suns ir ļoti uzticīgs un priecīgs astes luncinātājs, kam piemīt kucēnam raksturīga pieķeršanās un uzvedība pat brieduma gados.

Šķirnes raksturojums

Gludspalvainais retrīvers ir skaists, spīdīgs, melnas vai brūnas krāsas suns ar vidēji garu, biezu un spīdīgu apmatojumu, kas ir mazliet garāka uz kājām, astes un krūtīm. Garajai galvai ir maz izteiktas līnijas, purns ir spēcīgs un slaids, ar izteiktiem vaigu muskuļiem. Acīm jābūt tumši brunā vai melnā krāsā, ar inteliģentu izteiksmi. Vidēji mazās ausis brīvi nokarājas gar galvu. Degungalam jābūt melnam, ja suns ir melnā krāsā un brūnam - ja suns ir ar brūnu kažoku. Krūtis ir platas un dziļas. Mugura ir īsa un kvadrātveidīga, kājas īsas un muskuļotas, ar apaļām un stingrām ķepām.

Temperaments

Gludspalvainais retrīvers lieliski saprotas ar bērniem un tas ir brīnišķīgs ģimenes mīlulis. Šķirnei ir ļoti stabils temperaments, suņi ir gudri, aktīvi un draudzīgi un mīlēs visus un ikvienu. Daži retrīveri var būt pat pārāk draudzīgi un uzbāzīgi, nomokot jūsu viesus ar pārlieku uzmanības izrādīšanu un mīlestību. Tas ir mīļš un dzīvespriecīgs suns, kuram patīk spēlēties un strādāt medībās. Suns ir ļoti uzticīgs un priecīgs astes luncinātājs, kam piemīt kucēnam raksturīga pieķeršanās un uzvedība pat brieduma gados. Iekštelpās suns ir mierīgs un kluss, bet ārpus telpām - aktīvs un vienmēr gatavs spēlēties. Retrīveri ir ļoti sociālas būtnes, un tiem vajadzīga cieša saikne ar ģimeni. Šķirne ļoti labi saprotas ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem, ir viegli apmācāma un gudra, tikai tie ātri kļūst garlaikoti, tādēļ apmācības treniņus organizējiet īsus un aizraujošus, bez liekas atkārtošanas.

Augstums (skaustā): 56-58 cm.
Svars: 27-32 kg.

Veselības problēmas: šai šķirnei bieži sastop saslimšanu ar ļaundabīgajiem audzējiem, gūžas displāziju, progresējošu tīklenes atrofiju, epilepsiju un cukura diabētu.

Turēšanas apstākļi: gluspalvainais retrīvers nav piemērots dzīvei dzīvoklī, iekštelpās tas ir relatīvi neaktīvs un vislabāk jutīsies vidēja izmēra piemājas dārzā. Šī šķirne vislabāk jūtas kopā ar savu ģimeni, un suņi būs vislaimīgākie, ja tiem atļaus dzīvot iekštelpās un laidīs spēlēties laukā.

Treniņi: šim aktīvajam sunim nepieciešami regulāri fiziski treniņi, lai tas vienmēr būtu labā formā. Īpaši iecienītas nodarbes tam ir peldēšana un medības. Gludspalvainais retrīvers ir arī lielisks biedrs rīta skriešanai pa parku.

Dzīves ilgums: aptuveni 10 gadi.

Kopšana: šķirne maina apmatojumu vidēji aktīvi visa gada garumā. Suņa kažoks ir viegli kopjams, katru nedēļu to vēlams izķemmēt ar matu birsti, un nepieciešamības gadījumā izgriezt savēlušos matu kamolus.

Šķirnes vēsture: gludspalvainais retrīvers ir radīts ap 1900.gadu, krustojot vairākas jau zināmas šķirnes- īru seters, labradoru, ūdens suni (Water dog) un ņufaundlendu, un kā minēts kādā literatūras avotā - arī ar kolliju. Šī šķirne bija ļoti populāra līdz 1.pasaules karam, pēc kura to aizēnoja labradors un zeltainais retrīvers. Gludspalvainais retrīvers prasa lielāku uzmanību, tas ir ne tikai lielisks peldētājs un putnu suns, bet arī labs ģimenes kompanjons. Šie suņi ir apveltīti ar neatkārtojamu ožu un spēcīgu intuīciju. Šķirni izmanto gan medībām uz lauka, gan arī aizaugušos mežos un krūmājos, tie ir labi peldētāji un lieliski strādā arī purvainos apvidos. Daži no retrīvera talantiem ir putnu medības, peldēšana, aizsardzība, medījuma dzīšana un adžilitī.


Avots: Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/