Džeka Rasela terjeri ir ļoti drosmīgi suņi. Viņus raksturo draudzīgums, spēcīga uzūve un attapība. Viņi ir rotaļīgi un enerģiski. Džeka Rasela terjeri ir ieguvuši neparastu popularitāti sava dedzīgā, dzīvespriecīgā, jautrā, draudzīgā rakstura dēļ, neparasts mīlīgums pret saimnieku un mājiniekiem. Enerģisks suns, kurš piemērots ģimenēm ar aktīvu dzīvesveidu.

Īss ieskats vēsturē

Džeka Rasela terjera šķirni izveidoja angļu priesteris Džeks Rasels 19. gadsimtā, Lielbritānijā. Viņš attīstīja šķirni, vēlēdamies izveidot šķirni foksterjeru, kas spētu skriet līdzi dzinējiem un iet alās, lai izdzītu no tās lapsu vai citu medījumu. Rezultatā divas varietātes attīstījās pēc vienādiem standartiem, ja nebūtu galvenās atšķirības augumā un proporcijās. Augumā augstāks, kvadrātveidīgas uzbūves suns ir pazīstams kā Pārsona Rasela terjers, bet zemāka auguma, vairāk izstiepts suns ir Džeka Rasela terjers.  

Ārējais izskats un raksturs

Spēcīgs, aktīvs darba terjers ar lokanu vidēja lieluma ķermeni. Kustības ir ekspresijas pārpildītas. Spalvas tips var būt gluds, vidējs (jaukta tipa - broken) vai ass (ar bārdu).

Uzvedība/raksturs:  dzīvespriecīgs, veikls un aktīvs terjers ar vērīgu, gudru acu skatienu. Drosmīgs, drošsirdīgs, draudzīgs, mierīgs un uzticīgs.


Deguns: melns.
Purns: garumam no stopa līdz degungalam jābūt nedaudz īsākam nekā no stopa līdz pakauša pauguram.
Lūpas: cieši piegulošas, ar melnu pigmentāciju. 
Žoklis/zobi: ļoti spēcīgs, dziļš, plats; zobi stipri, ar šķērveida sakodienu.  
Acis: mazas, tumšas ar vērīgu izteiksmi; acīm nevajadzētu būt izbolītām, plakstiņiem ir jāsaskaras kopā; plakstiņu malām jābūt melni pigmentētām; acu forma - mandeļveida. 
Ausis: “pogas”  vai nokarenas; labas struktūras, ļoti kustīgas.

Aste: var būt nokarena, kad suns ir mierīgs; kustībā tai jābūt vertikālā pozīcijā;  ja aste ir kupēta, tās galiņam ir jāsasniedz vienu līmeni ar ausu locījuma līniju. 

Gaita\kustības: brīvas un atsperīgas. 

Apmatojums: gluda, vidēja (broken) vai asa spalva, kas jāpasargā suni no nelabvēlīgiem laikapstākļiem. 

Krāsas: balts pamatfons ar melniem vai\ un rudiem plankumiem; rudi plankumi var būt no gaišas līdz kastaņbrūnai krāsai.  

Augums skaustā: no 25 līdz 30 сm.  
Svars: jābūt ekvivalenti starp 1 kg svara uz katriem  5 см auguma. Piemēram, 25 cm augstam sunim ir jāsver aptuveni 5 kg, bet 30 cm augstam sunim - 6 kg.

Materiāla tapšanā tika izmantoti interneta resursi: www.jackrussellterrier.ru