Atpakaļ

Bulterjers un miniatūrais bulterjers (Bull Terrier /BT Miniature)

Kaut šķirne kādreiz radīta kā nežēlīgs gladiators, mūsdienās tā ir kļuvusi daudz maigāka. Suns var izrādīt savus aizsarga instinktus aizsargājot saimnieku patiesi kritiskā situācijā, taču jāņem vērā, ka šis nav sargsuns. Drosmīgs, rotaļīgs, aktīvs un dzīvespriecīgs, neliels jokdaris un tai pašā laikā pilnīgi bezbailīgs bulterjers ir lojāls, pieklājīgs un paklausīgs suns.

Šķirnes raksturojums

Kompaktajam, proporcionālajam bulterjeram ir īss, blīvs apmatojums, kura krāsa var variēt starp pilnīgi baltu, melnu, rudu, gaiši brūnu, svītrainu vai trīskrāsainu. Šķirnes raksturīgākā pazīme ir platā, līdzenā galva, purns ir plats un gluds, pieres līnija dodas līdz pat deguna galam bez jebkādiem izliekumiem. Acis ir mazas, tumšas, mandeļveida formas un novietotas tuvu viena otrai. Ķermenis ir pilnīgs un apaļīgs, pleci robusti un muskuļoti, aste pārsvarā tiek nesta horizontāli.

Temperaments

Kaut šķirne kādreiz radīta kā nežēlīgs gladiators, mūsdienās tā ir kļuvusi daudz maigāka. Suns var izrādīt savus aizsarga instinktus aizsargājot saimnieku patiesi kritiskā situācijā, taču jāņem vērā, ka šis nav sargsuns. Drosmīgs, rotaļīgs, aktīvs un dzīvespriecīgs, neliels jokdaris un tai pašā laikā pilnīgi bezbailīgs bulterjers ir lojāls, pieklājīgs un paklausīgs suns. Tie ļoti pieķeras savam saimniekam, izrāda savu pieķeršanos un ir lieliski ģimenes kompanjoni. Bulterjeriem patīk būt nodarbinātiem visu laiku, tādēļ tas labi iederēsies aktīvas ģimenes lokā, no kuras saņems daudz uzmanības. Tas būs nelaimīgs situācijās, kad 8 stundas atradīsies ieslēgts viens pats. Šī šķirne var kļūt par lielisku biedru, ja tiek socializēta jau kopš bērnības, tomēr to neiesaka turēt vairumam cilvēku. Tas mīlēs gan pieaugušos, gan bērnus, taču iespējams, ka suns būs pārāk enerģisks saskarsmē ar maziem bērniem. Suns var būt neiecietīgs pret ņurcīšanu un kaitināšanu, tādēļ bērniem jau no kopš suņa ienākšanas ģimenē jāiemāca cieņa pret dzīvnieku. Nemēģiniet izraisīt sunī greizsirdību un neizaiciniet to, suns mēdz iejaukties ģimenes strīdos vai ķildiņos. Bulterjeram nepieciešama stingra dresūra un ļoti daudz dažādu vingrinājumu un pietiekošas fiziskās slodzes, ja ar suni nestrādāsiet- tā uzvedība var kļūt destruktīva. Socializējiet to jau kopš agra kucēnu vecuma, citādi suns var kļūt ļoti agresīvs pret citiem suņiem. Nekastrēti bulterjeri parasti slikti satiek ar citiem suņiem. Kuces labi sadzīvo ar suņiem, kā arī divas kuces var sadzīvot kopā saticīgi, ja tiek rūpīgi uzraudzītas un audzinātas. Šī šķirne nav piemērota turēšanai kopā ar citiem mājdzīvniekiem. Var būt nelielas grūtības apmācīt bulterjerus, taču tiem ir lieliskas sargsuņa īpašības, ja runa iet par novērošanu un teritorijas, mantu uzmanīšanu.

Augstums (skaustā): standarta bulterjeram- 51-61 cm, miniatūrajam bulterjeram- 25-33 cm

Svars: standarta bulterjeram-20-36 kg, miniatūrajam bulterjeram- 11-15 kg

Veselības problēmas: bulterjeri ir samērā veselīgi suņi, taču var ciest no cinka deficīta- slimības, kas var beigties ar letālu iznākumu. Daži kucēni dzimst kurli(biežāk balti suņi), daži cieš no problemātiskas uzvedības(piem.astes dzenāšana).

Dažas asinslīnijas ir predisponētas saslimšanai ar „slīdošo patellu”(ceļa kaula dislokāciju).

Vīriešu kārtas bulterjeriem var būt testosterona pārākums organismā, kas rada pārmērīgu teritorialitāti, šādā gadījumā labākais atrisinājums būtu suni kastrēt. Bulterjeri var būt alerģiski pret blusām vai citiem parazītiem, tiem var būt arī gremošanas traucējumi un barības alerģijas.

Turēšanas apstākļi: bulterjeri var dzīvot dzīvoklī, ja tiem nodrošina regulāru fizisko slodzi. Suņi priekšroku dod siltākam klimatam.

Treniņi: šķirnei nepieciešama liela fiziskā slodze, taču publiskās vietās tiem vienmēr jābūt pie pavadas, jo šķirnei ir nosliece kauties ar citiem suņiem. Ja sunim nenodrošināsiet pietiekamu slodzi, tas kļūs slinks un ātri aptaukosies.

Dzīves ilgums: 10-12 gadi

Kucēnu skaits metienā: variē no 1-9 kucēniem, vidējais skaits- 5

Kopšana: bulterjeru ir ļoti viegli kopt, pietiks ar izķemmēšanu un notīrīšanu ar saru birsti vairākas reizes nedēļā. Apmatojums tam izkrīt vidēji daudz un pilnībā nomainās 2 reizes gadā. Atmirušos matus jūs varat notīrīt ar speciālu gumijas cimdu, noslaukot suni katru dienu. Apmatojuma maiņas laikā uz mēbelēm un grīdas labāk pamanāmi būs baltas krāsas mati.

Šķirnes vēsture: 1830.gadā, kad buļļu un suņu cīņas bija popularitātes virsotnē, šī „sporta veida” cienītāji vēlējās radīt suņu šķirni, kas uzbruktu vēl veiklāk un nežēlīgāk. Bulterjeru radīja krustojot buldogu ar veco angļu terjeru(Old English Terrier),un pievienojot mazliet spāņu pointera asinis, tomēr izveidotā šķirne nebūt neizrādījās sekmīgākie cīkstoņi, 1850.gadā baltais bulterjers, saukts par Balto Kavalieri, piesaistīja augstās sabiedrības uzmanību un drīz vien šķirne kļuva par modes kliedzienu starp augstmaņiem.

Bulterjeri tikuši izmantoti kā žurku mednieki, ganu suņi un sargsuņi. Miniatūro šķirnes varietāti radīja, saglabājot visas raksturīgākās bulterjera īpašības kompaktākā izmērā.

Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com, www.seefido.com ,  www.chiots-france.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923