Atpakaļ

Bulterjers un miniatūrais bulterjers (Bull Terrier /BT Miniature)

Kaut šķirne kādreiz radīta kā nežēlīgs gladiators, mūsdienās tā ir kļuvusi daudz maigāka. Suns var izrādīt savus aizsarga instinktus aizsargājot saimnieku patiesi kritiskā situācijā, taču jāņem vērā, ka šis nav sargsuns. Drosmīgs, rotaļīgs, aktīvs un dzīvespriecīgs, neliels jokdaris un tai pašā laikā pilnīgi bezbailīgs bulterjers ir lojāls, pieklājīgs un paklausīgs suns.

Šķirnes raksturojums

Kompaktajam, proporcionālajam bulterjeram ir īss, blīvs apmatojums, kura krāsa var variēt starp pilnīgi baltu, melnu, rudu, gaiši brūnu, svītrainu vai trīskrāsainu. Šķirnes raksturīgākā pazīme ir platā, līdzenā galva, purns ir plats un gluds, pieres līnija dodas līdz pat deguna galam bez jebkādiem izliekumiem. Acis ir mazas, tumšas, mandeļveida formas un novietotas tuvu viena otrai. Ķermenis ir pilnīgs un apaļīgs, pleci robusti un muskuļoti, aste pārsvarā tiek nesta horizontāli.

Temperaments

Kaut šķirne kādreiz radīta kā nežēlīgs gladiators, mūsdienās tā ir kļuvusi daudz maigāka. Suns var izrādīt savus aizsarga instinktus aizsargājot saimnieku patiesi kritiskā situācijā, taču jāņem vērā, ka šis nav sargsuns. Drosmīgs, rotaļīgs, aktīvs un dzīvespriecīgs, neliels jokdaris un tai pašā laikā pilnīgi bezbailīgs bulterjers ir lojāls, pieklājīgs un paklausīgs suns. Tie ļoti pieķeras savam saimniekam, izrāda savu pieķeršanos un ir lieliski ģimenes kompanjoni. Bulterjeriem patīk būt nodarbinātiem visu laiku, tādēļ tas labi iederēsies aktīvas ģimenes lokā, no kuras saņems daudz uzmanības. Tas būs nelaimīgs situācijās, kad 8 stundas atradīsies ieslēgts viens pats. Šī šķirne var kļūt par lielisku biedru, ja tiek socializēta jau kopš bērnības, tomēr to neiesaka turēt vairumam cilvēku. Tas mīlēs gan pieaugušos, gan bērnus, taču iespējams, ka suns būs pārāk enerģisks saskarsmē ar maziem bērniem. Suns var būt neiecietīgs pret ņurcīšanu un kaitināšanu, tādēļ bērniem jau no kopš suņa ienākšanas ģimenē jāiemāca cieņa pret dzīvnieku. Nemēģiniet izraisīt sunī greizsirdību un neizaiciniet to, suns mēdz iejaukties ģimenes strīdos vai ķildiņos. Bulterjeram nepieciešama stingra dresūra un ļoti daudz dažādu vingrinājumu un pietiekošas fiziskās slodzes, ja ar suni nestrādāsiet- tā uzvedība var kļūt destruktīva. Socializējiet to jau kopš agra kucēnu vecuma, citādi suns var kļūt ļoti agresīvs pret citiem suņiem. Nekastrēti bulterjeri parasti slikti satiek ar citiem suņiem. Kuces labi sadzīvo ar suņiem, kā arī divas kuces var sadzīvot kopā saticīgi, ja tiek rūpīgi uzraudzītas un audzinātas. Šī šķirne nav piemērota turēšanai kopā ar citiem mājdzīvniekiem. Var būt nelielas grūtības apmācīt bulterjerus, taču tiem ir lieliskas sargsuņa īpašības, ja runa iet par novērošanu un teritorijas, mantu uzmanīšanu.

Augstums (skaustā): standarta bulterjeram- 51-61 cm, miniatūrajam bulterjeram- 25-33 cm

Svars: standarta bulterjeram-20-36 kg, miniatūrajam bulterjeram- 11-15 kg

Veselības problēmas: bulterjeri ir samērā veselīgi suņi, taču var ciest no cinka deficīta- slimības, kas var beigties ar letālu iznākumu. Daži kucēni dzimst kurli(biežāk balti suņi), daži cieš no problemātiskas uzvedības(piem.astes dzenāšana).

Dažas asinslīnijas ir predisponētas saslimšanai ar „slīdošo patellu”(ceļa kaula dislokāciju).

Vīriešu kārtas bulterjeriem var būt testosterona pārākums organismā, kas rada pārmērīgu teritorialitāti, šādā gadījumā labākais atrisinājums būtu suni kastrēt. Bulterjeri var būt alerģiski pret blusām vai citiem parazītiem, tiem var būt arī gremošanas traucējumi un barības alerģijas.

Turēšanas apstākļi: bulterjeri var dzīvot dzīvoklī, ja tiem nodrošina regulāru fizisko slodzi. Suņi priekšroku dod siltākam klimatam.

Treniņi: šķirnei nepieciešama liela fiziskā slodze, taču publiskās vietās tiem vienmēr jābūt pie pavadas, jo šķirnei ir nosliece kauties ar citiem suņiem. Ja sunim nenodrošināsiet pietiekamu slodzi, tas kļūs slinks un ātri aptaukosies.

Dzīves ilgums: 10-12 gadi

Kucēnu skaits metienā: variē no 1-9 kucēniem, vidējais skaits- 5

Kopšana: bulterjeru ir ļoti viegli kopt, pietiks ar izķemmēšanu un notīrīšanu ar saru birsti vairākas reizes nedēļā. Apmatojums tam izkrīt vidēji daudz un pilnībā nomainās 2 reizes gadā. Atmirušos matus jūs varat notīrīt ar speciālu gumijas cimdu, noslaukot suni katru dienu. Apmatojuma maiņas laikā uz mēbelēm un grīdas labāk pamanāmi būs baltas krāsas mati.

Šķirnes vēsture: 1830.gadā, kad buļļu un suņu cīņas bija popularitātes virsotnē, šī „sporta veida” cienītāji vēlējās radīt suņu šķirni, kas uzbruktu vēl veiklāk un nežēlīgāk. Bulterjeru radīja krustojot buldogu ar veco angļu terjeru(Old English Terrier),un pievienojot mazliet spāņu pointera asinis, tomēr izveidotā šķirne nebūt neizrādījās sekmīgākie cīkstoņi, 1850.gadā baltais bulterjers, saukts par Balto Kavalieri, piesaistīja augstās sabiedrības uzmanību un drīz vien šķirne kļuva par modes kliedzienu starp augstmaņiem.

Bulterjeri tikuši izmantoti kā žurku mednieki, ganu suņi un sargsuņi. Miniatūro šķirnes varietāti radīja, saglabājot visas raksturīgākās bulterjera īpašības kompaktākā izmērā.

Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com, www.seefido.com ,  www.chiots-france.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.