Atpakaļ

Bedlingtonas terjers (Bedlington Terrier)

Rūpīga audzēšana ir radījusi draudzīgu un mīlošu bedlingtonieti. Dzīvespriecīgs un rotaļīgs tas lieliski saprotas ar bērniem un nav aizdomīgs pret svešiniekiem. Šie suņi ir lojāli, nedaudz spītīgi un mundri. Šai šķirnei jāiemāca cienīt kaķus un citus mājdzīvniekus mājās jau no kucēnu vecuma.

Šķirnes apraksts

Bedlingtonas terjers ir ticis aprakstīts kā suns ar lauvas sirdi un jēra izskatu. Ar savu olveida galvu, uzliekto muguru un viļņoto apmatojumu viņš patiešām līdzinās aitai. Purna līnija, no pieres līdz pat degungalam, ir nepārtraukta un plūstoša, acis ir dziļas un mazas. Aste ir smaila, priekškājas taisnas, ar mazām ķepām, kas atgādina zaķa pēdas. Divkārtainais apmatojums sastāv no cietiem, virsējiem matiem un mīkstas pavilnas, parasti- smilšu, zilganā vai rūsganā krāsā. Sunim var būt gaiši brūnas iezīmes virs acīm, uz kājām krūtīm vai gurniem. Šķirnei ir interesanta gaita- suns pārvietojas it kā viegli palecoties, īpaši, ja iet lēni.

Temperaments

Rūpīga audzēšana ir radījusi draudzīgu un mīlošu bedlingtonieti. Dzīvespriecīgs un rotaļīgs tas lieliski saprotas ar bērniem un nav aizdomīgs pret svešiniekiem. Šie suņi ir lojāli, nedaudz spītīgi un mundri. Šai šķirnei jāiemāca cienīt kaķus un citus mājdzīvniekus mājās jau no kucēnu vecuma. Parasti viņi labi satiek ar citiem suņi, taču turiet bedlingtoniešus pa gabalu no dominēt gribošiem suņiem, jo vienreiz nokaitināti šie suņi kļūst par nežēlīgiem karotājiem neskatoties uz viņu miermīlīgo ārieni. Tā ir kā maza spēkstacija, drosmīga un enerģiska, kas spēj skriet vēja ātrumā. Suns ir entuziastisks racējs, kam ļoti patīk riet, ko tas dara visai sparīgi. Tikai palaidiet suni drošā vietā izskrieties un tāpat kā vipetam, jūs redzēsiet kāds ātrums un enerģija piemīt jūsu sunim.

Augums(skaustā): Suņi-41-43 cm, Kuces-38-41 cm
Svars: 8-10 kg

Veselības problēmas: Bedlingtonas terjeram var būt iedzimta aknu slimība, ko dēvē par vara uzkrāšanās slimību(Cooper Storage Disease), tie ir predisponēti saslimšanai ar nieru, vairogdziedzera, acu slimībām, tādām kā dažādas tīklenes saslimšanas un katarakta.

Turēšanas apstākļi: šķirne piemērota turēšanai dzīvoklī, jo ir aktīva iekštelpās. Jānodrošina regulāras fiziskas aktivitātes ārpus mājas.

Treniņi: šie aktīvie suņi mīl dažādus uzdevumus un rotaļas un tāpat kā citi terjeri bez nodarbošanās paliks īgni, garlaikoti un destruktīvi.

Dzīves ilgums: 17 gadi un vairāk
Kucēni metienā: 3-6 kucēni

Kopšana

Apmatojums praktiski neizkrīt, taču tam nepieciešama īpaša trimēšana ik pēc 6 nedēļām, tādēļ būtu ērtāk, ja to iemācītos darīt pats saimnieks. Apmatojumu uz galvas un ķermeņa nogriež un trimē tā, lai akcentētu dabīgās ķermeņa formas. Ausis noskuj, galiņos atstājot spalvu kušķīšus. Uz kājām spalvu atstāj nedaudz garāku. Vēlams, lai pirmās reizes šo procesu jums parāda profesionāls suņu frizieris. Regulāri izķemmējiet suni, un iztīriet ausu iekšpuses. Bieža mazgāšana nepadara bedlingtonieša ādu sausu, kā tas ir citām šķirnēm, taču apmatojums kļūst gluds un taisns, kas nav raksturīgs šai šķirnei. Suņiem, kurus izstāda izstādēs vajadzīga lielāka un rūpīgāka kopšana un frizēšana. Šķirne piemērota cilvēkiem, kuri cieš no alerģijas pret suņa spalvām.

Šķirnes vēsture

Bedlingtonas terjers sākotnēji tika saukts par Rotburijas terjeru, par godu Rotburijas apgabalam uz Anglijas robežas. Čigāni to bija ieveduši tur un izmantoja kā lapsu, zaķu un āpšu medniekus. Aptuveni 1825.gadā Rotburijas terjers tika sapārots ar Bedlingtonas kuci un radās- Bedlingtonas terjers. Dažos literatūras avotos kā bedlingtoniešu priekšteči vēl tiek minēti Dendy-Dinmont terjers un Otterhaunds. Patreiz Anglijā daudzi audzētāji krusto Bedlingtonas terjeru ar Greihaundu vai vipetu un iegūst šķirni sauktu par Lurčeriem. Šķirni izmantoja Bedlingtonas ogļrači kā grauzēju iznīcinātāju, viņi atklāja arī šķirnes izturību un piemērotību suņu cīņām un medībām. Bedlingtonieši suņu izstādē pirmo reizi piedalījās 1877.gadā. Vēsturiski tas tika izmantots kā žurku mednieks alās un pļavās, mūsdienās Bedlingtonas terjers kļuvis par labu kompanjonu un lielisku sargsuni.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi:  www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.