Atpakaļ

Austrālijas aitu suns (Australian Shepherd)

Austrālijas aitu suns izceļas ar attīstītu prātu un spēju patstāvīgi strādāt un pieņemt lēmumus. Sarga instinkti ir ļoti attīstīti, tādēļ apmācot šos suņus, atliek vien novirzīt enerģiju pareizajā virzienā. Gudrie, apķērīgie, vērīgie suņi ir viegli apmācāmi, tiem raksturīga nosvērta, modra, piesardzīga izturēšanās. Šie suņi nav piemēroti mierīgas dzīves tīkotājiem.

Šķirnes apraksts

Lai gan šķirnes nosaukums vedina domāt, ka tās dzimtene ir Austrālija, jāsaka, ka patiesībā tās pirmsākumi meklējami tieši ASV. Ievesti Austrālijā merīnaitu ganāmpulku apsargāšanai, tie ieguva savu nosaukumu. Tie, kas redzējuši dokumentālās filmas ar šī suņa piedalīšanos ganos, zina, ka darba laikā šiem suņiem ir raksturīga nedaudz zemei pieplakusi gaita un koncentrēts skatiens. Vidēji liela auguma suns. Augstums skaustā 51-58 cm, kuces nepārsniedz 53 cm. Svars 16-23 kg. Apmatojuma krāsa var būt visda- žādākajos toņos, visbiežāk sastopamas marmora krāsojuma variācijas. Agrāk Austrālijas aitu suņiem tika kupētas astes, reizēm piedzimst arī kucēni ar pavisam īsu astīti.

Austrālijas aitu suns izceļas ar attīstītu prātu un spēju patstāvīgi strādāt un pieņemt lēmumus. Sarga instinkti ir ļoti attīstīti, tādēļ apmācot šos suņus, atliek vien novirzīt enerģiju pareizajā virzienā. Gudrie, apķērīgie, vērīgie suņi ir viegli apmācāmi, tiem raksturīga nosvērta, modra, piesardzīga izturēšanās. Šie suņi nav piemēroti mierīgas dzīves tīkotājiem. Darbīgie, noteiktie, uzticamie dzīvnieki pastāvīgi meklē aktīvu nodarbošanos. Jānodrošina pietiekam fiziskā slodze un jānodarbina tā rosīgais prāts. Pretējā gadījumā garlaicības māktam sunim var izveidoties kaitīgi ieradumi. Pietiekami nodarbināts, Austrālijas aitu suns ir mierīgs un līdzsvarots mājas suns.

Pret svešiem šie suņi izturas drīzāk rezervēti, taču ļoti pieķeras pazīstamiem cilvēkiem. Austrālijas aitu suņi gūst labus panākumus glābšanas un meklēšanas, kā arī pavadoņu dienestos. Visu jauno apgūst ar lielu aizrautību. No mazotnes iepazīstināts ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem, vēlāk ar tiem saprotas labi.

Apmatojums nav sarežģīti kopjams.


Avots: Materiāla tapšanā izmantota "Suņu avīze"

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika