Atpakaļ

Angļu kokerspaniels (English Cocker Spaniel)

Angļu kokerspaniels ir jautras, labestīgas dabas suns, ļoti kustīgs un straujš, patīkams ceļabiedrs un piemīlīgs, rotaļīgs mājas suns. Kažoks rūpīgi jāsukā un pēc noteikta reglamenta jācērp.

Šķirnes apraksts

Kokerspaniels pieder pie visvairāk iecienītajām mazo spanielu šķirnēm. Patiesībā tie ir ļoti seni angļu medību suņi, kas pavadījuši medniekus viņu gaitās jau tajos laikos, kad vēl nebija izgudroti ugunsieroči. Taču gadu, drīzāk gan jāteic gadsimtu gaitā kokerspaniels kļuva arvien populārāks kā mājas suns un pēdējos gadu desmitos piedzīvo ļaunāko, kas ar suni vispār var notikt, - veidojas par dīvāna suni, kura saimniekam medības nenāk ne prātā.

Tomēr par godu kokerspanielam jāteic, ka šie suņi savas darbspējas nav zaudējuši un joprojām ir kaislīgi mednieki, ja vien tiem tiek dota iespēja. Ja kokerspanielu jeb - kā suņaudzētāju vidū pieņemts īsāk teikt - kokeru grib turēt vienīgi mājai, jāsāk to jau agri apmācīt paklausībā un disciplinētībā, jo daba tam ir visai stūrgalvīga.

Augumā neliels (augstums suņiem 38-41 cm, kucēm - 37-40 cm) suns ar paprāvu, masīvu, pagaru spalvu. Labi attīstīta piere, visai labi iezīmēta pāreja no pieres uz samērā stūrainu purnu. Piegulošas lūpas. Šķērveida sakodiens, pilna zobu formula. Tumši brūnas vai brūnas acis. Kokera galvas košākā rota ir garās, zemās, nokarenās ausis, ko sedz gara, gluda (nesprogaina) spalva. Kokerspanielam ir negarš, kompakts korpuss, mugura stingra, sākot ar krustiem viegli nolaidena. Aste nedrīkst pacelties virs muguras līnijas. Samērīgi īsās kājas balstās uz stingrām, "kamoliņā" savilktām ķepām. Garo, zīdaino spalvu, kas nedrīkst būt ne cirtaina, ne pūkaina, standarts pieļauj jebkurā krāsā, vienīgais iebildums - vienkrāsainajiem angļu kokerspanieliem balta iezīme drīkst būt tikai uz krūtīm. Vienkrāsainie kokerspanieli mēdz būt sarkanrudi, zeltainrudi vai melni. Bez tam sastopami melnbalti suņi, arī melni ar rudām iezīmēm (black and tan -aut.), melni rudajiem pamatkrāsa ir melna ar palsi brūnām iezīmēm noteiktās vietās: uz galvas, ausu iekšpusē, uz kājām, ķepām un zem astes. Šīm iezīmēm vēlams tīrs krāsas tonis. Daudzkrāsainajiem pieskaitāmi arī suņi ar baltu kažoka pamatkrāsu, uz kuras ir dābolaini plankumi vai lielāki laukumi melnā, brūnā vai oranžrudā tonī.

Angļu kokerspaniels ir jautras, labestīgas dabas suns, ļoti kustīgs un straujš, patīkams ceļabiedrs un piemīlīgs, rotaļīgs mājas suns. Kažoks rūpīgi jāsukā un pēc noteikta reglamenta jācērp.

Latvijā pirmo angļu kokerspanielu ieveda 1978. gadā no Polijas. Tā bija kuce Kama Odra Modra.


Avots: Materiāla sagatavošanā izmantota Helmas Lapiņas grāmata "Suns, kuru mīlam"

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/