Atpakaļ

Amerikāņu buldogs (American Bulldog / Old Country Bulldog)

Amerikāņu buldogi ir ļoti veikli, labi peld. Īsā, cieši pieguļošā spalva un labi attīstītais zemspalvas apmatojums, padara šos suņus nejūtīgus pret temperatūras maiņām, kā arī spēju pielāgoties dzīvošanai āra apstākļos, lai gan ne pārāk zemā temperatūrā. Suņu izmēri, kustīgums , spēcīgā un masīvā kaulu uzbūve, līdzsvarotais temperaments padara šos suņus par lieliskiem suņiem – miesassargiem.

Šķirnes apraksts

Amerikāņu buldogs - atlētiski veidots suns, ar lielisku tempermentu, kam piemīt liels spēks, morāla noturība, veiklība un pārliecība ar kādu apveltītas retas mūsdienu suņu šķirnes. Amerikāņu buldogs ir universāls suns, ļoti viegli padodas dresūrai. Citu suņu barā amerikāņu buldogs būs bara vadonis, bet tajā pašā laikā sadzīvos ar viņiem draudzīgi. Šiem suņiem ļoti patīk spēlēties ar bērniem, nav rets tāds skats, ka pēc ilgas spēlēšanās bērns ir aizmidzis un par spilvenu izmanto masīvo suņa ķermeni. Amerikāņu buldogs ir ārkārtīgi jūtīgi pret saimnieka vēlmēm un prasībām, tie ir lieliski miesasargi, kas aizstāv gan saimnieku, gan viņa īpašumu. Amerikāņu buldoga psihe ir ļoti noturīga, viņu nedrīkst jaukt ar pilnīgi atšķirīgām šķirnēm - pibulterjeru, amerikāņu Stafordšīras terjeru u.c.

Šīs suņu šķirnes popularitāte stabili pieaug visā pasaulē. Pieprasījums pēc sargsuņa, kas reizē ir arī lielisks kompanjons, visticamāk, pieaug pamatojoties uz mūsdienu pasaules nedrošību, kad aizejot mājās, cilvēks vēlas redzēt sev blakus spēcīgu un uzticamu draugu, un draugu, kas būtu uzticamāks par amerikāņu buldogu, iedomāties ir ļoti grūti.

Muskuļots, vidējas miesasbūves, galva gandrīz kvadrātveidīga, salīdzinoši ar pārējo ķermeni, izteikti liela, tomēr ne pārāk. Purns pietiekami plats, dziļš un nosacīti īss. Korpuss dziļš un plats. Mugura īsa, spēcīgas miesasbūves, plata un muskuļota. Priekšķepas arī muskuļotas, ar labi attīstītu priekšplecu muskulatūru. Veikls, kustībās enerģisks un apņēmības pilns, radot mērķtiecības, spēka, vitalitātes un pašaizliecības iespaidu. Visumā – spēcīgs, stiprs, uz smagsvara robežas. Suņi augumā no 56 – 71 cm, svars no 31, 5 kg – 54 kg, kuces augumā no 51 – 66 cm, svars no 27 – 45 kg.

Pirmās ziņas par amerikāņu buldogiem, hronikā ir atrodamas jau no Anglijas viduslaikiem, taču Amerikā buldogi parādījās kopā ar pirmajiem angļu emigrantiem, kur tie kļuva slaveni savas nosvērtās psihes un lielā izmēra dēļ. Praktiski vienmēr amerikāņu buldogi bija uzvarētāji cīņā „viens pret vienu”. Suņa – cīkstoņa unikālisms slēpjas tur, ka šī ir vienīgā suņu šķirne, kura savā laikā tika izmantota suņu cīņās „viens suns pret baru”; uzbrūkot suņu bara vadonim, tas cieši turēja to ciet, kamēr pārējie bara suņi metās viņam virsū no visām pusēm. Tieši spēja bezbailīgi mesties cīņā ar vairākiem uzbrucējiem uzreiz un spēja parādīt bezbailīgu izturību, neskatoties uz cīņas rezultātiem, padarīja amerikāņu buldogus par Amerikas jūras kājnieku simbolu.

Uz doto brīdi šī ir viena no labākajām darba suņu šķirnēm – izturīga, bezbailīga, paklausīga. Amerikāņu buldogi ir ļoti veikli, labi peld. Īsā, cieši pieguļošā spalva un labi attīstītais zemspalvas apmatojums, padara šos suņus nejūtīgus pret temperatūras maiņām, kā arī spēju pielāgoties dzīvošanai āra apstākļos, lai gan ne pārāk zemā temperatūrā. Suņu izmēri, kustīgums , spēcīgā un masīvā kaulu uzbūve, līdzsvarotais temperaments padara šos suņus par lieliskiem suņiem – miesassargiem. Bez tam, šie suņi maz rej, dodot priekšroku pretiniekam uzbrukt klusējot.

Bet galvenā rakstura īpašība ir neticamā padevība savam saimniekam. Šie suņi ir gatavi atdot savu dzīvību, jebkurā situācijā aizstāvot kādu no ģimenes locekļiem.

Nosaukums „amerikāņu buldogs” nostiprinājās tikai pēdējos gados, pirms tam šos suņus, dažādos Anglijas un Amerikas nostūros sauca katrā savādāk - amerikāņu pit-buldogs, vecais lauku buldogs, vecais baltais angļu buldogs, bet visbiežāk gan vienkārši buldogs. Šis nosaukums tiem tika dots un nostiprinājās ne ārienes, bet gan to paveiktā darba dēļ, kuru tie veica, palīdzot ganīt lopus un apsargājot saimnieka īpašumus.

80.gadu beigās amerikāņu buldogi guva publisku atzinību kā lielisks sargs un suns – kompanjons un no šī brīža interese par šiem suņiem tikai pieaug.


Avots: Materiālu sagatavoja Agita Krūmiņa

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/