Šķirnes apraksts

Uz 1953.gada Japānas markas ir attēlota Akita-inu. Akita-inu ir viena no septiņām šķirnēm, kas tiek uzskatītas par Japānas nacionālo īpašumu. Šķirne tika izveidota mežacūku, briežu un pat melno lāču medībām. 

Kopējais izskats: liels suns, spēcīgas uzbūves, labi sabalansēts,  spēcīgas uzbūves: sekundārās dzimuma pazīmes ļoti izteiktas; sunim piemīt  cēls veidols,  pieticība un  izteikta pašcieņa; spēcīgs konstitūcijas tips.  

Akita-inu ļoti mīl visus ģimenes locekļus un viņu draugus un izbauda saskarsmi ar cilvēku. Parasti atturīgs jūtu izpausmēs, aizstāvot ģimeni cīnās līdz pēdējam. 
Akita-inu, kā nevienai citai šķirnei, piemīt gluži vai neparasta pašcieņa. Medību spējās tiek iekļauta asa redze un jutīga oža, spēja ātri un klusi pārvietoties. Šis lielais spēcīgais suns ir piemērots medībām dziļā sniegā. Viņu vienmēr augsti vērtēja  dēļ prāta un bezbailīgas attieksmes pret medībām. Runā, ka Akita-inu  spēja iedzīt makšķernieku tīklos pat jūras zivis. 

Savā dzimtenē Akitai piedēvē svētas īpašības – to uzskata par uzticamu suni-kompanjonu, mājas sargu un labas veselības simbolu. 
Japāņu Akitas pamatkrāsas: sarkana, tīģērkrāsas, balta.  

Augums:  Suns: 67 cm, Kuce: 61 cm
Pieļaujamā novirze no augstāk minētajiem izmēriem – 3 cm uz jebkuru no pusēm.