Atpakaļ

Vismīļākais un foršākais kolēģis!

10 jautājumu Dino Zoo personāla speciālistei Līgai Brivnai

Līga kopš bērnības bijusi kaķumīle; arī tagad viņai mājās ir bezšķirnes trīskrāsaina kaķenīte Minna, kura ieradās pati un nu jau ir dāma labākajos gados - deviņus gadus veca. “Nebiju pārsteigta, ka Dino Zoo ofisā ir suns – pilnīgi normāla situācija, ņemot vērā nozari, kurā darbojas mūsu uzņēmums,” saka Līga. Bet kādas izveidojās attiecības ar jauno “kolēģi”?

Kas ir Dino Zoo ofisa četrkājainais “darbinieks”?

Mūsu ofisa suns ir četrus gadus vecais Džeka Rasela terjers Brents, kurš pieder mūsu biroja administratorei Sanitai un ofisā uzturas gandrīz katru dienu. No sirds varu teikt, ka uzskatu Brentu par foršāko un burvīgāko suni pasaulē, un viņš pavisam noteikti ir mans mīļākais kolēģis.

Vai sunim ofisā nav garlaicīgi?

Brents nekādas blēņas nedara. Kad kļūst garlaicīgi, viņš pastaigā pa biroju, paguļ savā guļvietā vai ņem kādu no savām mantām un aicina paspēlēties.

Džeka Rasela terjers (DRT) ir ļoti enerģisks – kur viņš atrod tam pielietojumu ofisā?

Enerģijas uzplūdu brīžos Brents iet laukā paskraidīt vai aicina kādu ar viņu parotaļāties. Vislabāk viņam patīk spēlēties ar ziepju burbuļiem un bumbu. Tad notiek skriešana, lēkāšana un skaļa priecāšanās par to visu. Brents nevienu netraucē strādāt, tieši otrādi, viņš sniedz pozitīvas emocijas un prieku. Ofisā Brentam visi ir draugi.

Socializēts DRT ir jauks, bet nemācīts – var kļūt par spītīgu, dusmīgu briesmonīti.

Brents ir skolots un izcili audzināts suns. Ļoti, ļoti labdabīgs, mīļš, pieklājīgs un draudzīgs. Pirms satiku Brentu, atbalstīju viedokli, ka suns ir suns - nekad nevar būt simtprocentīgi pārliecināts, ka sunim kaut kas neuznāk. Par Brentu esmu pārliecināta, ka viņš ir absolūti “drošs”, nekad nevienam nenodarīs pāri. Tas saistīts gan ar viņa gēniem un personiskajām īpašībām, gan, protams, ar pareizu audzināšanu.

Mēdz teikt, ka DRT ir dzimis avantūrists.

Brentam noteikti patīk piedzīvojumi! Ļoti patīk izmēģināt arvien jaunas lietas – no mantiņām vismīļākās ir bumbas. Esam devuši testēt arī guļvietas - viena no tām nu ir pastāvīgā lietošanā. Viņš vienmēr izrāda interesi par visu jauno, ko ierauga un atrod.

Šiem suņiem ļoti patīk sportot.

Jā, Brents trenējas adžiliti un sacensībās regulāri iegūst godalgas. Sportojot atklājas viņa trakulīgā puse. Ja ofisā Brents ir pārsvarā mierīgs un kluss, tad adžiliti ir vieta, kur viņš var no sirds iztrakoties, izskrieties un izrieties.

Savu saimnieku DRT dievina, lai gan var arī bieži “ palikt pie savām domām”.

Brenta autoritāte viennozīmīgi ir viņa saimniece Sanita, taču ir bijuši brīži, kad viņš tā aizrāvies, ka uzreiz nesadzird, ko viņam saka. Man ar Brentu jau kopš pirmās tikšanās ir izveidojusies abpusēja cieša un skaista draudzība, nebaidīšos teikt: ne tikai Brents man, bet arī es viņam esmu mīļākā kolēģe! Uzreiz aiz saimnieces, protams.

Kā izpaužas šī draudzība?

Viņš ir mans draugs, un tā arī pret viņu izturos: gan pabaroju, gan varu izvest laukā, gan izklaidēt. Un vienmēr atrodu laiku, lai ar viņu parunātos un pamīļotu.

DRT intelekts ir augsts, viņi ātri mācās un ir apķērīgi.

O, jā! Brents saprot visu, ko viņam saka un ko no viņa grib, kā arī ļoti labi prot panākt to, ko grib viņš - un bieži vien nevis tad, kad es varu, bet tad, kad viņš vēlas! Vajag viņam tikai pienākt, paskatīties, nedaudz pasmilkstēt, pabakstīt mani ar ķepām, un viss - esmu bezspēcīga viņa priekšā. Tā Brents tiek klēpī, asistējot man darbā pie galda, vai nogaršo kādu kriksīti no manām pusdienām.

Ārzemēs aizvien populārāk kļūst ideja turēt ofisos dzīvniekus – vai iesakā to?

Noteikti. Dzīvnieks ne tikai noņem stresu, bet arī rada ļoti pozitīvu, dzīvīgu, siltu un mājīgu gaisotni, tāpēc varētu teikt: kaut kādā mērā veicina arī darba ražīgumu. Protams, viss atkarīgs no konkrētā dzīvnieka un emocijām, ko tas rada darbiniekiem. Mūsu ofisā Brenta klātbūtne nāk tikai

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.