Atpakaļ

Takša un baltā runča omulība

Agneses ģimenē pirmais mīlulis – baltais runcis Hatabičs, kuram nu jau septiņi gadi, – ieradās impulsīvi, bez liekām pārdomām paņemot vienu no paziņas kaķēniem. Savukārt suņa iegāde pirms vairāk nekā diviem gadiem tika apsvērta rūpīgi – aktīviem cilvēkiem aktīvu suni, un tāda izrādījās taksenīte Bella. Tad nu noskaidrosim, vai viņi dzīvo - kā suns ar kaķi?!

10 jautājumu Dino Zoo veikala vecākajai pārdevējai AGNESEI BOKKUREI.

Agneses ģimenē pirmais mīlulis – baltais runcis Hatabičs, kuram nu jau septiņi gadi, – ieradās impulsīvi, bez liekām pārdomām paņemot vienu no paziņas kaķēniem. Savukārt suņa iegāde pirms vairāk nekā diviem gadiem tika apsvērta rūpīgi – aktīviem cilvēkiem aktīvu suni, un tāda izrādījās taksenīte Bella. Tad nu noskaidrosim, vai viņi dzīvo - kā suns ar kaķi?!

Takši gan ir mīļi un rotaļīgi, bet, kā jau medību šķirne, var būt arī diezgan stūrgalvīgi. 

Bellai vairāk izpaužas rotaļīgā puse, bet dažreiz parāda arī savu spītīgo raksturu - neklausa komandas. Tad mums nāk palīgā našķi, kas ir vienmēr pa rokai.

Paklausība nav takšu stiprā puse, un suņu gudrības skalā tie ierindoti apmēram pa vidu. 

Tiešām, apmācībai mēs padevāmies ļoti grūti. Bet svarīgāko iemācījāmies! Mums ļoti patīk komanda „Prasīt!”, jo par to vienmēr tiek kārums. Protam arī dejot. Vispār – pēc acīm izskatāmies ļoti gudri, bet spītīgais raksturs tomēr ņem virsroku.

Tikums vai netikums - bet takšiem patīkt rakt! 

Lai cik dīvaini tas nebūtu, bet Bella nerok bedres! Ir rādīti pat piemēri no citu suņu puses, bet viņu vairāk interesē pagrauzt kādu lielāku koka gabalu. Gultā gan taisām ierakumus – kad pa kluso ierāpjamies, jo esam mācīti, ka saimnieku gultā gulēt nedrīkst.

Ja šie suņi garlaikojas, var būt skaļi, agresīvi, kā arī var uzvesties destruktīvi mājās.

Mums ar Bellas riešanu nepatikšanu nav, jo esam pastāvīgi nodarbināti ar spēlēšanos vai mantiņu graušanu. Ar mājas graušanu gan bija problēma, kad bijām mazi, bet ar laiku iemācījāmies - ir savas mantiņas un našķi, ko grauzt, tā ka šī problēma izgaisa. Agresīvi? Ļoti reti pret citiem suņiem, nekādu saķeršanos nav bijis, jo pēc rakstura esam ļoti draudzīgi, ir vēlme paspēlēties. Bellai ļoti patīk jebkāda uzmanība – pastaigās viņa vienmēr pieskrien klāt garāmgājējiem, lai sasveicinātos. 

Savas cīsiņa formas dēļ takši bieži cieš no muguras problēmām. 

Bellas garais augums to neattur no lēkāšanas un trakas skriešanas. Ļoti patīk mežā lekt pāri zariem un nogāztiem kokiem.

Takšu vājība – labi paēst – nereti izpaužas liekajā svarā. 

Jā, apetīte mums ir ļoti laba, bet liekā svara gan nav - viss apēstais tiek pārvērsts enerģijā. Ēdam Royal Canin barību, kas paredzēta takšiem, dažreiz tiek arī kāds kārums no galda. Našķu ziņā neesam izvēlīgi - apēdam visu, ar ko cienā, īpaši patīk dabīgie našķi. Ir liela vēlme nobaudīt arī kaķa ēdienu - Royal Canin sauso  barību.

Takšu sadzīvošana ar kaķiem parasti atkarīga no tā individualitātes un audzināšanas. 

Bella ar Hatabiču sadzīvo ļoti labi; kad kaķim ir labs garastāvoklis, abi pat dala suņa gultu. Kaķis pēc rakstura ir mierīgs un draudzīgs, tāpēc bijām droši, ka viņam nebūs pretenziju pret vēl vienu mājas iemītnieku. Spēlējas viņi gan reti, jo runcim vairāk patīk cilvēku uzmanība. 

Socializēts mājas kaķis nav bailīgs vai kautrīgs, bet gan ziņkārīgs un draudzīgs.

Kautrība tiešām nav mūsu stiprā puse! Hatabičam ļoti patīk ciemiņi, it īpaši - iegulties klēpī, lai viņu paglaudītu. 

Baltie kaķi, šķiet, ir vismazāk piemēroti dzīvei ārā – ielas kaķu barā reti tos var manīt!

Jā, ar savu dzīvokļa teritoriju esam pilnībā apmierināti! Pa retai reizei izejam uz balkona, lai pagulētu saulītē un papriecātos par putniņiem. 

Hatabičs jau no mazotnes neizrādīja savu runča vēlmi izlavīties ārā, tāpēc neredzējām nepieciešamību viņu kastrēt. Arī Bella nav sterilizēta, un viņu savstarpējās attiecības tas nekādi nav ietekmējis.

Ja mājā dzīvo suns ar kaķi, tas nebūt nenozīmē - tur nav nekāda miera! 

Tieši tā. Mani mīluļi rada miera un mājīguma sajūtu mājās, vienmēr sagaida pie durvīm ar smaidu, kas

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923