Atpakaļ

Takša un baltā runča omulība

Agneses ģimenē pirmais mīlulis – baltais runcis Hatabičs, kuram nu jau septiņi gadi, – ieradās impulsīvi, bez liekām pārdomām paņemot vienu no paziņas kaķēniem. Savukārt suņa iegāde pirms vairāk nekā diviem gadiem tika apsvērta rūpīgi – aktīviem cilvēkiem aktīvu suni, un tāda izrādījās taksenīte Bella. Tad nu noskaidrosim, vai viņi dzīvo - kā suns ar kaķi?!

10 jautājumu Dino Zoo veikala vecākajai pārdevējai AGNESEI BOKKUREI.

Agneses ģimenē pirmais mīlulis – baltais runcis Hatabičs, kuram nu jau septiņi gadi, – ieradās impulsīvi, bez liekām pārdomām paņemot vienu no paziņas kaķēniem. Savukārt suņa iegāde pirms vairāk nekā diviem gadiem tika apsvērta rūpīgi – aktīviem cilvēkiem aktīvu suni, un tāda izrādījās taksenīte Bella. Tad nu noskaidrosim, vai viņi dzīvo - kā suns ar kaķi?!

Takši gan ir mīļi un rotaļīgi, bet, kā jau medību šķirne, var būt arī diezgan stūrgalvīgi. 

Bellai vairāk izpaužas rotaļīgā puse, bet dažreiz parāda arī savu spītīgo raksturu - neklausa komandas. Tad mums nāk palīgā našķi, kas ir vienmēr pa rokai.

Paklausība nav takšu stiprā puse, un suņu gudrības skalā tie ierindoti apmēram pa vidu. 

Tiešām, apmācībai mēs padevāmies ļoti grūti. Bet svarīgāko iemācījāmies! Mums ļoti patīk komanda „Prasīt!”, jo par to vienmēr tiek kārums. Protam arī dejot. Vispār – pēc acīm izskatāmies ļoti gudri, bet spītīgais raksturs tomēr ņem virsroku.

Tikums vai netikums - bet takšiem patīkt rakt! 

Lai cik dīvaini tas nebūtu, bet Bella nerok bedres! Ir rādīti pat piemēri no citu suņu puses, bet viņu vairāk interesē pagrauzt kādu lielāku koka gabalu. Gultā gan taisām ierakumus – kad pa kluso ierāpjamies, jo esam mācīti, ka saimnieku gultā gulēt nedrīkst.

Ja šie suņi garlaikojas, var būt skaļi, agresīvi, kā arī var uzvesties destruktīvi mājās.

Mums ar Bellas riešanu nepatikšanu nav, jo esam pastāvīgi nodarbināti ar spēlēšanos vai mantiņu graušanu. Ar mājas graušanu gan bija problēma, kad bijām mazi, bet ar laiku iemācījāmies - ir savas mantiņas un našķi, ko grauzt, tā ka šī problēma izgaisa. Agresīvi? Ļoti reti pret citiem suņiem, nekādu saķeršanos nav bijis, jo pēc rakstura esam ļoti draudzīgi, ir vēlme paspēlēties. Bellai ļoti patīk jebkāda uzmanība – pastaigās viņa vienmēr pieskrien klāt garāmgājējiem, lai sasveicinātos. 

Savas cīsiņa formas dēļ takši bieži cieš no muguras problēmām. 

Bellas garais augums to neattur no lēkāšanas un trakas skriešanas. Ļoti patīk mežā lekt pāri zariem un nogāztiem kokiem.

Takšu vājība – labi paēst – nereti izpaužas liekajā svarā. 

Jā, apetīte mums ir ļoti laba, bet liekā svara gan nav - viss apēstais tiek pārvērsts enerģijā. Ēdam Royal Canin barību, kas paredzēta takšiem, dažreiz tiek arī kāds kārums no galda. Našķu ziņā neesam izvēlīgi - apēdam visu, ar ko cienā, īpaši patīk dabīgie našķi. Ir liela vēlme nobaudīt arī kaķa ēdienu - Royal Canin sauso  barību.

Takšu sadzīvošana ar kaķiem parasti atkarīga no tā individualitātes un audzināšanas. 

Bella ar Hatabiču sadzīvo ļoti labi; kad kaķim ir labs garastāvoklis, abi pat dala suņa gultu. Kaķis pēc rakstura ir mierīgs un draudzīgs, tāpēc bijām droši, ka viņam nebūs pretenziju pret vēl vienu mājas iemītnieku. Spēlējas viņi gan reti, jo runcim vairāk patīk cilvēku uzmanība. 

Socializēts mājas kaķis nav bailīgs vai kautrīgs, bet gan ziņkārīgs un draudzīgs.

Kautrība tiešām nav mūsu stiprā puse! Hatabičam ļoti patīk ciemiņi, it īpaši - iegulties klēpī, lai viņu paglaudītu. 

Baltie kaķi, šķiet, ir vismazāk piemēroti dzīvei ārā – ielas kaķu barā reti tos var manīt!

Jā, ar savu dzīvokļa teritoriju esam pilnībā apmierināti! Pa retai reizei izejam uz balkona, lai pagulētu saulītē un papriecātos par putniņiem. 

Hatabičs jau no mazotnes neizrādīja savu runča vēlmi izlavīties ārā, tāpēc neredzējām nepieciešamību viņu kastrēt. Arī Bella nav sterilizēta, un viņu savstarpējās attiecības tas nekādi nav ietekmējis.

Ja mājā dzīvo suns ar kaķi, tas nebūt nenozīmē - tur nav nekāda miera! 

Tieši tā. Mani mīluļi rada miera un mājīguma sajūtu mājās, vienmēr sagaida pie durvīm ar smaidu, kas

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.