Atpakaļ

Pozitīvais trušu taksis!

Līdz šim Vitas mājās suns un kaķis vienmēr bijis kāda cita ģimenes locekļa izvēle. Tas mainījās, kad viņa sāka strādāt Dino Zoo. “Vispirms atnesu mājās pundurtrusi, vēlāk - pāris degu, akvāriju ar zivtiņām un iguānu. Bet tagad man ir asspalvainais trušu taksis – Ortija!” Vita var palepoties.

10 jautājumu Dino Zoo sortimenta menedžerei VITAI BRAUEREI!

Līdz šim Vitas mājās suns un kaķis vienmēr bijis kāda cita ģimenes locekļa izvēle. Tas mainījās, kad viņa sāka strādāt Dino Zoo. “Vispirms atnesu mājās pundurtrusi, vēlāk - pāris degu, akvāriju ar zivtiņām un iguānu. Bet tagad man ir asspalvainais trušu taksis – Ortija!” Vita var palepoties.

Kas mudināja kļūt par takša saimnieci?

Pirms gada viesojos Polijā, kur satiku superīgu asspalvaino trušu taksi – mazu, rotaļīgu, komunikablu, drosmīgu, dzīvīgu un ļoti pozitīvu. Kopš tā brīža “iemīlējos”, un laikam zemapziņā radās doma, ka man arī būs tāds suns. Sāku meklēt informāciju par šo šķirni un audzētavu piedāvājumu. Biju ļoti priecīga, kad uzzināju par aprīļa beigās dzimušajiem kucēniem Polijā. Tagad viens no tiem ir mans.

Kas mainās dzīvē, kad mājās ienāk kucēns?

Nepieciešams tam veltīt gan laiku, gan uzmanību, un neiztikt bez milzīgas pacietības un mīlestības, taču, lai to izdarītu pareizi, ir jāiegūst jaunas zināšanas. Es sagaidu no Ortijas, ka viņa būs man labs draugs, kompanjons un pratīs pieklājīgi uzvesties sabiedrībā.

Tāpēc nepieciešama apmācība?

Jā, apmeklēt suņa paklausības skolu ir vairāk nekā nepieciešams! Apmācības jau galvenokārt ir vajadzīgas saimniekiem, jo sevišķi, kuriem ir pirmais suns, lai viņi labāk izprastu suņa uzvedību. Šobrīd apmeklējam suņu paklausības skolu, paralēli Ortija iet uz izstāžu treniņiem.

Ortija jums ir pirmais suns - vai kucēna biežā čurāšana nav liela problēma?

Nē, izmantojam Dino Zoo veikalos nopērkamos MidWest „Dry Paws” paladziņus. Jau izkristalizējušies laiki, kuros kucēnu nepieciešams izvest, tādēļ pārsvarā mums sanāk visas lietas darīt ārā. Paladziņš ir tikai drošībai - tām nedaudzajām reizēm, kad vienkārši „gadās”.

Kā atrisinājāt uztura jautājumu: mājas ēdiens vai gatava sausā barība?

Ortija ēd sauso barību ProPlan Puppy Mini, kas ir paredzēta tieši mazo šķirņu kucēniem. Uzskatu, ka tādējādi viņa saņem visu nepieciešamo atbilstoši vecumam, ko ir grūti panākt ar mājās gatavotu barību. Protams, saņem arī kādu kārumiņu.

Vai esat jau pamanījusi kaut ko no takša savā kucēnā?

Jā, taksis vienmēr ir un būs taksis. Pašpārliecināts! Kā jau medību sunim, vienmēr pa priekšu iet deguns ar nevainojamu ožu, kas atrod VISU, kas ir pa ceļam. Par skaļu riešanu un nepārvaramu alu rakšanu gan nevaru sūdzēties. Ikviens suns, pat ja salīdzina vienas šķirnes pārstāvjus, ir individuāls.

Mēdz teikt, ka suns līdzinās saimniekam.

Kad kolēģei vēl tikai rādīju bildes un teicu, ka plānoju ņemt sev kucēnu, kolēģe teica: „Viņa ir līdzīga tev!” Laikam sava taisnība tajā ir, jo cilvēkam ir grūti pieņemt svešas un nesaprotamas lietas, tādēļ izvēle parasti ir par labu kam līdzīgam un saprotamam – arī izvēloties suni. Pāris rakstura īpašību mums ir kopīgas: rūpīgi visu apdomājam, pirms rīkoties, un vēl - spītība.

Tagad īpaši uzsver, ka kucēns ir jāsocializē ar suņiem un cilvēkiem.

Pilnīgi noteikti! Jo vairāk kucēns mazotnē iepazīs, jo mazāk problemātisku situāciju būs vēlāk. Lielākā daļa socializācijas jāveic jau līdz 12. dzīves nedēļai. Kopš dienas, kad Ortija nonāca pie manis, mēs visur dodamies kopā – arī uz darbu. Protams, viņa tiek sapazīstināta arī ar dažāda lieluma suņiem; tas vienmēr notiek kontrolēti un ar pazīstamiem suņiem - lai būtu droši un nesabiedētu kucēnu, kaut gan Ortiju nobiedēt ir grūti!

Takši dievina aliņas – arī gultā!

Naktī Ortija guļ savā vietiņā. No rītiem viņai patīk atnākt, sasveicināties un ierušināties blakus, zem segas kā aliņā. Visā visumā viņai ļoti patīk siltums. Tādēļ tagad aizvien biežāk tiek meklētas vietiņas, kur sasildīties, piemēram, kad skatos TV, Ortija labprāt ieritinās man klēpī.

Kas ir vislabākais Ortijā?

Neizsīkstošs prieks un pozitīvās emocijas, ko viņa sniedz ik dienu man un apkārtējiem. Ortijas mīlestība un dzīvesprieks, ir neizmērojami. Garastāvoklis tiek uzlabots visiem!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923