Atpakaļ

Pozitīvais trušu taksis!

Līdz šim Vitas mājās suns un kaķis vienmēr bijis kāda cita ģimenes locekļa izvēle. Tas mainījās, kad viņa sāka strādāt Dino Zoo. “Vispirms atnesu mājās pundurtrusi, vēlāk - pāris degu, akvāriju ar zivtiņām un iguānu. Bet tagad man ir asspalvainais trušu taksis – Ortija!” Vita var palepoties.

10 jautājumu Dino Zoo sortimenta menedžerei VITAI BRAUEREI!

Līdz šim Vitas mājās suns un kaķis vienmēr bijis kāda cita ģimenes locekļa izvēle. Tas mainījās, kad viņa sāka strādāt Dino Zoo. “Vispirms atnesu mājās pundurtrusi, vēlāk - pāris degu, akvāriju ar zivtiņām un iguānu. Bet tagad man ir asspalvainais trušu taksis – Ortija!” Vita var palepoties.

Kas mudināja kļūt par takša saimnieci?

Pirms gada viesojos Polijā, kur satiku superīgu asspalvaino trušu taksi – mazu, rotaļīgu, komunikablu, drosmīgu, dzīvīgu un ļoti pozitīvu. Kopš tā brīža “iemīlējos”, un laikam zemapziņā radās doma, ka man arī būs tāds suns. Sāku meklēt informāciju par šo šķirni un audzētavu piedāvājumu. Biju ļoti priecīga, kad uzzināju par aprīļa beigās dzimušajiem kucēniem Polijā. Tagad viens no tiem ir mans.

Kas mainās dzīvē, kad mājās ienāk kucēns?

Nepieciešams tam veltīt gan laiku, gan uzmanību, un neiztikt bez milzīgas pacietības un mīlestības, taču, lai to izdarītu pareizi, ir jāiegūst jaunas zināšanas. Es sagaidu no Ortijas, ka viņa būs man labs draugs, kompanjons un pratīs pieklājīgi uzvesties sabiedrībā.

Tāpēc nepieciešama apmācība?

Jā, apmeklēt suņa paklausības skolu ir vairāk nekā nepieciešams! Apmācības jau galvenokārt ir vajadzīgas saimniekiem, jo sevišķi, kuriem ir pirmais suns, lai viņi labāk izprastu suņa uzvedību. Šobrīd apmeklējam suņu paklausības skolu, paralēli Ortija iet uz izstāžu treniņiem.

Ortija jums ir pirmais suns - vai kucēna biežā čurāšana nav liela problēma?

Nē, izmantojam Dino Zoo veikalos nopērkamos MidWest „Dry Paws” paladziņus. Jau izkristalizējušies laiki, kuros kucēnu nepieciešams izvest, tādēļ pārsvarā mums sanāk visas lietas darīt ārā. Paladziņš ir tikai drošībai - tām nedaudzajām reizēm, kad vienkārši „gadās”.

Kā atrisinājāt uztura jautājumu: mājas ēdiens vai gatava sausā barība?

Ortija ēd sauso barību ProPlan Puppy Mini, kas ir paredzēta tieši mazo šķirņu kucēniem. Uzskatu, ka tādējādi viņa saņem visu nepieciešamo atbilstoši vecumam, ko ir grūti panākt ar mājās gatavotu barību. Protams, saņem arī kādu kārumiņu.

Vai esat jau pamanījusi kaut ko no takša savā kucēnā?

Jā, taksis vienmēr ir un būs taksis. Pašpārliecināts! Kā jau medību sunim, vienmēr pa priekšu iet deguns ar nevainojamu ožu, kas atrod VISU, kas ir pa ceļam. Par skaļu riešanu un nepārvaramu alu rakšanu gan nevaru sūdzēties. Ikviens suns, pat ja salīdzina vienas šķirnes pārstāvjus, ir individuāls.

Mēdz teikt, ka suns līdzinās saimniekam.

Kad kolēģei vēl tikai rādīju bildes un teicu, ka plānoju ņemt sev kucēnu, kolēģe teica: „Viņa ir līdzīga tev!” Laikam sava taisnība tajā ir, jo cilvēkam ir grūti pieņemt svešas un nesaprotamas lietas, tādēļ izvēle parasti ir par labu kam līdzīgam un saprotamam – arī izvēloties suni. Pāris rakstura īpašību mums ir kopīgas: rūpīgi visu apdomājam, pirms rīkoties, un vēl - spītība.

Tagad īpaši uzsver, ka kucēns ir jāsocializē ar suņiem un cilvēkiem.

Pilnīgi noteikti! Jo vairāk kucēns mazotnē iepazīs, jo mazāk problemātisku situāciju būs vēlāk. Lielākā daļa socializācijas jāveic jau līdz 12. dzīves nedēļai. Kopš dienas, kad Ortija nonāca pie manis, mēs visur dodamies kopā – arī uz darbu. Protams, viņa tiek sapazīstināta arī ar dažāda lieluma suņiem; tas vienmēr notiek kontrolēti un ar pazīstamiem suņiem - lai būtu droši un nesabiedētu kucēnu, kaut gan Ortiju nobiedēt ir grūti!

Takši dievina aliņas – arī gultā!

Naktī Ortija guļ savā vietiņā. No rītiem viņai patīk atnākt, sasveicināties un ierušināties blakus, zem segas kā aliņā. Visā visumā viņai ļoti patīk siltums. Tādēļ tagad aizvien biežāk tiek meklētas vietiņas, kur sasildīties, piemēram, kad skatos TV, Ortija labprāt ieritinās man klēpī.

Kas ir vislabākais Ortijā?

Neizsīkstošs prieks un pozitīvās emocijas, ko viņa sniedz ik dienu man un apkārtējiem. Ortijas mīlestība un dzīvesprieks, ir neizmērojami. Garastāvoklis tiek uzlabots visiem!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.