Atpakaļ

Pirmo reizi frizētavā – Kobes pieredze

Grumingu var izbaudīt ne tikai suņi, kas pie šīs procedūras radināti jau kopš mazotnes, bet arī tie mājas mīluļi, kam pucēšanās suņu frizētavā līdz šim bijusi sveša. Par to liecina mūsu klientes Evijas Ozolas pieredze, kurā viņa ir gatava dalīties, mudinot arī citu suņu saimniekus mājdzīvnieku kažoka aprūpi reizi pa reizei uzticēt profesionāļiem.

Grumingu var izbaudīt ne tikai suņi, kas pie šīs procedūras radināti jau kopš mazotnes, bet arī tie mājas mīluļi, kam pucēšanās suņu frizētavā līdz šim bijusi sveša. Par to liecina mūsu klientes Evijas Ozolas pieredze, kurā viņa ir gatava dalīties, mudinot arī citu suņu saimniekus mājdzīvnieku kažoka aprūpi reizi pa reizei uzticēt profesionāļiem.

Savu ģimenes mīluli, trīs gadus veco Kobi, Evija uz Dino Zoo Frizētavu augustā atveda pirmo reizi, ar rezultātam iepriecinot gan sevi, gan pašu suni.. “Lai gan Kobe ir bezšķirnes suns, viņa kuplais kažoks nav viegli kopjams. To regulāri jāķemmē un jāmazgā, tomēr dzīvnieks ir tik aktīvs, ka ne vienmēr tas izdodas tik rūpīgi, kā vajadzētu. Rezultātā spalva mēdz savelties, turklāt Kobe savā kažokā no pastaigām nereti mājās pārnes arī dažādus suvenīrus – zariņus, dadžus un lapas, kas garajā spalvā iepiņķerējas, vēl vairāk apgrūtinot tā kopšanu. Arī Kobes lepnums – kuplā aste un ausis jāķemmē teju katru dienu, taču dzīvniekam ne vienmēr pietiek pacietības, lai procedūru izturētu līdz galam,” stāsta Evija.

*"Kobe baudot vasaru!" Foto no Kobes saimnieces Evijas privātā arhīva

“Šo iemeslu dēļ pēc aktīvi pavadītas vasaras, kurā Kobe izbaudījis gan lauku burvību, gan garas pastaigas, rakšanos jūras smiltīs un peldes, izlēmām, ka pienācis laiks viņu apkopt rūpīgāk. Tā kā mājas apstākļos tas ir izaicinājums un sunīti parasti izdodas vien izmazgāt, līdz pienācīgai kažoka izžāvēšanai ar fēnu netiekot un ķemmēšanu atliekot līdz nākamajai dienai, devāmies uz Dino Zoo Frizētavu, uzticot sunīti pirmo reizi profesionāļiem.”

“Pirms gruminga procedūras ar frizieri vienojāmies, ka nevēlamies ekstrēmas pārvērtības. Priecājos, ka speciāliste acumirklī saprata mūsu vēlmes un tajās ieklausījās, vienlaikus arī pati iesakot, ko ieteicams darīt. Vienojāmies, ka Kobem tikai nedaudz tiks aplīdzināta spalva vietās, kur tas nepieciešams visvairāk – sēžamvietā, astē, ap ķepu spilventiņiem, pavēderē un padusēs. Tāpat lūdzām apgriezt nadziņus, ko Kobe mājas apstākļos neļauj darīt nekad,” stāsta Evija.

“Atdodot Kobi frizierei, jutos satraukta, jo dzīvnieku nekad neesam atstājuši pie svešiniekiem. Kobe no nepazīstamiem cilvēkiem baidās un pārdzīvo, ja saimnieku nav tuvumā, taču šoreiz šāda pieeja nostrādāja vislabāk – sunītim paliekot vienam ar frizieri, Kobe kļuva krietni mierīgāks un ļāva sevi apčubināt.”

Suņa saimniece atzīst, ka līdz šim uzskatījusi, ka gruminga procedūras ir noderīgas vien noteiktu šķirņu suņiem, kuru kažoka kopšana prasa īpašu specifiku, tāpēc liels bijis pārsteigums, uzzinot, ka arī Kobes sapošanai būs nepieciešama vismaz pusotra stunda: “Kobes kažoks tika pucēts samērā ilgi, tomēr dzīvnieks procedūras laikā uzvedās teicami. Tā kā viņam pakaļ ar vīru ieradāmies nedaudz ātrāk, mums bija iespēja pavērot procesu no malas. Bijām patīkami pārsteigti, redzot, ka Kobe jūtas mierīgs un paklausīgi seko frizieres komandām, viņai sunīti nostādot vajadzīgajā pozīcijā, lai, piemēram, būtu ērtāk iztīrīt actiņas vai apgriezt nagus. Vienmēr tik aktīvais suns stāvēja mierīgs, nebūt nebaidījās un, šķiet, pat izbaudīja šādu uzmanību.”

*Foto no Kobes saimnieces Evijas privātā arhīva

Lai gan Kobes vizuālās pārmaiņas pēc procedūras nebija izteiktas, Evija atzīst, ka suņa kažoks kļuvis krietni zīdaināks un mīkstāks, savukārt apgrieztā spalva vietās, kur tas bijis vajadzīgs, nu atvieglo mīluļa kopšanu mājās.

“Ieraugot Kobi pēc frizētavas apmeklējuma, nespējām vien beigt priecāties par to, cik spožs un pieskārieniem patīkams nu ir suņa kažociņš. Lai kompensētu uztraukumu, ko dzīvnieks sajuta procedūras sākumā, Kobi pacienājām ar našķiem un apbalvojām arī ar jaunu rotaļlietu, taču šķita, ka tas pat nebija vajadzīgs. Suns izskatījās ļoti apmierināts ar sevi un bija lieliskā noskaņojumā. Piefiksējām, ka mainījusies pat viņa stāja un gaita, Kobem demonstrējot acīmredzamu lepnumu par savu jauno izskatu,” smejas Evija, piebilstot, ka frizētavas apmeklējums Kobes ikdienā nu būs regulāra aktivitāte.

“Tas ievērojami ietaupa laiku, ko veltām sunīša aprūpei mājās, atvieglojot arī kažoka kopšanu. Spalvā vairs nav savēlumu, ko jāatšķetina, un tā ir īsāka vietās, kur vajadzīgs. Turklāt rezultāts ir nesalīdzināmi labāks, nekā tad, ja mēs visu būtu darījuši pašu spēkiem. Lietas, ko suns rakstura dēļ saimniekiem darīt neļauj, profesionāļi paveic bez pūlēm, nodrošinot arī teicamu servisu un darba kvalitāti.”

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.