Atpakaļ

Pirmo reizi frizētavā – Kobes pieredze

Grumingu var izbaudīt ne tikai suņi, kas pie šīs procedūras radināti jau kopš mazotnes, bet arī tie mājas mīluļi, kam pucēšanās suņu frizētavā līdz šim bijusi sveša. Par to liecina mūsu klientes Evijas Ozolas pieredze, kurā viņa ir gatava dalīties, mudinot arī citu suņu saimniekus mājdzīvnieku kažoka aprūpi reizi pa reizei uzticēt profesionāļiem.

Grumingu var izbaudīt ne tikai suņi, kas pie šīs procedūras radināti jau kopš mazotnes, bet arī tie mājas mīluļi, kam pucēšanās suņu frizētavā līdz šim bijusi sveša. Par to liecina mūsu klientes Evijas Ozolas pieredze, kurā viņa ir gatava dalīties, mudinot arī citu suņu saimniekus mājdzīvnieku kažoka aprūpi reizi pa reizei uzticēt profesionāļiem.

Savu ģimenes mīluli, trīs gadus veco Kobi, Evija uz Dino Zoo Frizētavu augustā atveda pirmo reizi, ar rezultātam iepriecinot gan sevi, gan pašu suni.. “Lai gan Kobe ir bezšķirnes suns, viņa kuplais kažoks nav viegli kopjams. To regulāri jāķemmē un jāmazgā, tomēr dzīvnieks ir tik aktīvs, ka ne vienmēr tas izdodas tik rūpīgi, kā vajadzētu. Rezultātā spalva mēdz savelties, turklāt Kobe savā kažokā no pastaigām nereti mājās pārnes arī dažādus suvenīrus – zariņus, dadžus un lapas, kas garajā spalvā iepiņķerējas, vēl vairāk apgrūtinot tā kopšanu. Arī Kobes lepnums – kuplā aste un ausis jāķemmē teju katru dienu, taču dzīvniekam ne vienmēr pietiek pacietības, lai procedūru izturētu līdz galam,” stāsta Evija.

*"Kobe baudot vasaru!" Foto no Kobes saimnieces Evijas privātā arhīva

“Šo iemeslu dēļ pēc aktīvi pavadītas vasaras, kurā Kobe izbaudījis gan lauku burvību, gan garas pastaigas, rakšanos jūras smiltīs un peldes, izlēmām, ka pienācis laiks viņu apkopt rūpīgāk. Tā kā mājas apstākļos tas ir izaicinājums un sunīti parasti izdodas vien izmazgāt, līdz pienācīgai kažoka izžāvēšanai ar fēnu netiekot un ķemmēšanu atliekot līdz nākamajai dienai, devāmies uz Dino Zoo Frizētavu, uzticot sunīti pirmo reizi profesionāļiem.”

“Pirms gruminga procedūras ar frizieri vienojāmies, ka nevēlamies ekstrēmas pārvērtības. Priecājos, ka speciāliste acumirklī saprata mūsu vēlmes un tajās ieklausījās, vienlaikus arī pati iesakot, ko ieteicams darīt. Vienojāmies, ka Kobem tikai nedaudz tiks aplīdzināta spalva vietās, kur tas nepieciešams visvairāk – sēžamvietā, astē, ap ķepu spilventiņiem, pavēderē un padusēs. Tāpat lūdzām apgriezt nadziņus, ko Kobe mājas apstākļos neļauj darīt nekad,” stāsta Evija.

“Atdodot Kobi frizierei, jutos satraukta, jo dzīvnieku nekad neesam atstājuši pie svešiniekiem. Kobe no nepazīstamiem cilvēkiem baidās un pārdzīvo, ja saimnieku nav tuvumā, taču šoreiz šāda pieeja nostrādāja vislabāk – sunītim paliekot vienam ar frizieri, Kobe kļuva krietni mierīgāks un ļāva sevi apčubināt.”

Suņa saimniece atzīst, ka līdz šim uzskatījusi, ka gruminga procedūras ir noderīgas vien noteiktu šķirņu suņiem, kuru kažoka kopšana prasa īpašu specifiku, tāpēc liels bijis pārsteigums, uzzinot, ka arī Kobes sapošanai būs nepieciešama vismaz pusotra stunda: “Kobes kažoks tika pucēts samērā ilgi, tomēr dzīvnieks procedūras laikā uzvedās teicami. Tā kā viņam pakaļ ar vīru ieradāmies nedaudz ātrāk, mums bija iespēja pavērot procesu no malas. Bijām patīkami pārsteigti, redzot, ka Kobe jūtas mierīgs un paklausīgi seko frizieres komandām, viņai sunīti nostādot vajadzīgajā pozīcijā, lai, piemēram, būtu ērtāk iztīrīt actiņas vai apgriezt nagus. Vienmēr tik aktīvais suns stāvēja mierīgs, nebūt nebaidījās un, šķiet, pat izbaudīja šādu uzmanību.”

*Foto no Kobes saimnieces Evijas privātā arhīva

Lai gan Kobes vizuālās pārmaiņas pēc procedūras nebija izteiktas, Evija atzīst, ka suņa kažoks kļuvis krietni zīdaināks un mīkstāks, savukārt apgrieztā spalva vietās, kur tas bijis vajadzīgs, nu atvieglo mīluļa kopšanu mājās.

“Ieraugot Kobi pēc frizētavas apmeklējuma, nespējām vien beigt priecāties par to, cik spožs un pieskārieniem patīkams nu ir suņa kažociņš. Lai kompensētu uztraukumu, ko dzīvnieks sajuta procedūras sākumā, Kobi pacienājām ar našķiem un apbalvojām arī ar jaunu rotaļlietu, taču šķita, ka tas pat nebija vajadzīgs. Suns izskatījās ļoti apmierināts ar sevi un bija lieliskā noskaņojumā. Piefiksējām, ka mainījusies pat viņa stāja un gaita, Kobem demonstrējot acīmredzamu lepnumu par savu jauno izskatu,” smejas Evija, piebilstot, ka frizētavas apmeklējums Kobes ikdienā nu būs regulāra aktivitāte.

“Tas ievērojami ietaupa laiku, ko veltām sunīša aprūpei mājās, atvieglojot arī kažoka kopšanu. Spalvā vairs nav savēlumu, ko jāatšķetina, un tā ir īsāka vietās, kur vajadzīgs. Turklāt rezultāts ir nesalīdzināmi labāks, nekā tad, ja mēs visu būtu darījuši pašu spēkiem. Lietas, ko suns rakstura dēļ saimniekiem darīt neļauj, profesionāļi paveic bez pūlēm, nodrošinot arī teicamu servisu un darba kvalitāti.”

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923