Atpakaļ

Pārtikas produkti, kas kaitīgi mūsu mīluļiem

Suņi un kaķi mēdz apostīt un nolaizīt visu, kas piesaista viņu uzmanību. Taču, lai pasargātu savus mīluļus no dažādām veselības problēmām, ir svarīgi zināt, ar ko drīkst un ar ko nedrīkst barot savu mājdzīvnieku. Ieskaties sarakstā un uzzini, kuri pārtikas produkti var kaitēt Tavam mīlulim.

Suņi un kaķi mēdz apostīt un nolaizīt visu, kas piesaista viņu uzmanību. Taču, lai pasargātu savus mīluļus no dažādām veselības problēmām, ir svarīgi zināt, ar ko drīkst un ar ko nedrīkst barot savu mājdzīvnieku. Ieskaties sarakstā un uzzini, kuri pārtikas produkti var kaitēt Tavam mīlulim.

1. Košļājamā gumija ar ksilītu

Košļājamā gumija vai konfektes bez cukura? Pat nelielā daudzumā tās ir ārkārtīgi bīstamas jūsu mīluļiem. Ksilīts ir sintētisks saldinātājs, kas izraisa aknu slimības un asinsreces traucējumus. Sākotnējie simptomi ir vemšana, letarģija, koordinācijas zudums un lēkmes.

2. Jēlas zivis

Esiet uzmanīgi ar lasi un forelēm! Jēls lasis ir ļoti bīstams, it īpaši, ja tas ir inficēts ar Neorickettsia helminthoeca baktēriju, kas dažos gadījumos var būt letāla mājdzīvniekiem. Taču pagatavots lasis un foreles tiem nekaitēs. Laikus nosakot diagnozi, jūsu mīlulim būs labas izredzes atveseļoties.

3. Aknas

Lai gan nelielā daudzumā aknas ir nekaitīgas, pārāk daudz aknu jūsu mīluļa uzturā var radīt problēmas. Aknas satur daudz A vitamīna, kas var kaitēt jūsu mājdzīvnieka muskuļiem un kauliem.

4. Sēnes

Noteiktas sēnes var noindēt mājdzīvniekus. Lai gan dažas sēnes ir ēdamas, labāk izvairieties no sava mīluļa barošanas ar tām. Sēņu toksiskums var būt letāls, izraisot lēkmes, trīci un orgānu mazspēju.

5. Nenogatavojušies kartupeļi

Tas var šķist pārsteidzoši, taču zaļi, nenogatavojušies kartupeļi ir toksiski mājdzīvniekiem. Kartupeļu izraisītas saindēšanās simptomi ietver vemšanu, nelabumu, lēkmes un sirdsdarbības traucējumus.

6. Rabarberi

Šo dārzeni var likt uz plātsmaizes, taču to nekad nevajadzētu dod mājdzīvniekiem. Tā lapas un kāti samazina kalcija līmeni suņu organismā. Mājdzīvniekiem rabarberi var izraisīt nieru mazspēju un citas medicīniskas problēmas.

7. Vīnogas un rozīnes

Rūpīgi apskatiet cepumus. Vīnogas un rozīnes var radīt dehidratāciju un zarnu trakta problēmas. Simptomi ietver vemšanu un caureju.

8. Makadamijas rieksti

Tiešām? Jā, acīmredzot, tie satur toksīnu, kas rada kinestētiskus traucējumus, trīci un ekstremitāšu pietūkumu. Simptomi ietver muskuļu vājumu, trīci, vemšanu un depresiju. Tas nav labi.

9. Sīpoli

Sīpoli var kaitēt jūsu mīluļa sarkanajiem asinsķermenīšiem. Tie satur mājdzīvniekiem kaitīgus ķīmiskos savienojumus.

10. Ķiploki

Ķiploki var nodarīt vēl lielāku kaitējumu mājdzīvniekiem, jo tie satur mājdzīvniekiem indīgus ķīmiskus savienojumus. Tie ietekmē arī sarkanos asinsķermenīšus. Jūsu mīluļa urīns var kļūt oranžs vai tumši sarkans. Tas arī nav labi.

11. Avokado

Šis garšīgais auglis mājdzīvniekiem var izraisīt vemšanu, apgrūtinātu elpošanu un sirds asinsvadu nosprostošanos. Avokado satur toksīnu persīnu, kas mājdzīvniekiem izraisa kuņģa darbības traucējumus. Tas apgrūtina arī elpošanu.

12. Citrusaugļi

Citrusaugļu kāti, lapas, mizas un sēklas satur citronskābi, kas var radīt kairinājumu. Apēdot pietiekamā daudzumā, tie var negatīvi ietekmēt jūsu mīluļa centrālo nervu sistēmu.

13. Kokosrieksti

Lai gan mazos daudzumos tie nav kaitīgi mājdzīvniekiem, svaigu kokosriekstu piens satur eļļas, kas var radīt kuņģa darbības traucējumus un caureju. Nedodiet savam mīlulim arī kokosriekstu ūdeni, jo tas satur daudz kālija.

14. Rauga mīkla

Apēdot rauga mīklu, tā mājdzīvnieka vēderā var uzrūgt, radot zarnu plīsumus. Simptomi ietver spēcīgas vēdergraizes un iekšēju asiņošanu.

15. Ābolu serdes

Tāpat kā persiku, aprikožu un plūmju kauliņi, arī ābolu un bumbieru serdes satur glikozīdus, t. i., cianīdu. Tas mājdzīvniekiem var izraisīt reiboni, ģīboni, apgrūtinātu elpošanu, hiperventilāciju, šoku vai pat komu.

16. Šokolāde

Jūs noteikti jau esat dzirdējuši par šokolādi un tās kaitīgumu suņiem. Šokolāde satur kofeīnu un teobromīnu, kas tiek uzskatīti par metilksantīniem. Tos apēdot, var sākties vemšana, dehidratācija, vēdergraizes, izteikts nemiers, muskuļu trīce, neregulārs sirdsdarbības ritms, lēkmes un nāve.

17. Piens

Arī mājdzīvnieki, it īpaši suņi, var ciest no laktozes nepanesības. Piens satur cukura paveidu, kuru suņu organisms nespēj pārstrādāt enzīmu trūkuma dēļ. Piens var izraisīt vemšanu, caureju un kuņģa–zarnu trakta traucējumus.

18. Siers

Tāpat kā piens, arī siers satur cukurus un taukskābes, kurus suņu organisms nespēj pienācīgi sagremot. Apēdot to lielos daudzumos, var rasties caureja, vemšana un kuņģa–zarnu trakta traucējumi.

19. Alkohols

Jūs no tā kļūstat iereibis, bet jūsu mīlulis – slims. Alkoholiski dzērieni un pārtikas produkti, kas satur alkoholu, var izraisīt vemšanu, caureju, apgrūtinātu elpošanu, trīci, pārmērīgu asins skābumu, komu un pat nāvi.

20. Jēla vai nepietiekami apstrādāta gaļa, olas un kauli

Jēla gaļa un olas var saturēt tādas baktērijas kā salmonella un E. coli, kas ir kaitīgas gan mājdzīvniekiem, gan cilvēkiem. Jēlas olas satur enzīmu, ko sauc par avidīnu. Tas mazina biotīna uzsūkšanos, radot problēmas ar ādu un spalvu. Barojot savu mīluli ar neapstrādātiem kauliem, var rasties iekšēja asiņošana un mājdzīvnieks var aizrīties.

21. Kafija

Visbeidzot, nedodiet savam mīlulim kafiju. Kafija ne tikai padarīs to nervozu, bet var radīt arī slāpes un hiperaktivitāti. Kofeīns izraisa pārmērīgu elsošanu un lēkmes.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.