Atpakaļ

MAZĀ MĀSA LAPSIŅA - VELSAS KORGIJS

Kā atrast kompanjonu savam 10 gadus vecajam vācu aitu sunim Lordam? Dino Zoo veikala pārdevēja Diāna Poriete ar ģimeni atrisināja šo jautājumu, un tagad Lords ir “lielais brālis mazajai māsai” - Velsas korgija meitenei Leksijai. 

Interesanti fakti:

  • Velsas korgijs pembroks ir vismazākā ganu suņu šķirne. Tā izveidota Velsā, Pembrokšīrā. Pastāv divas Velsas korgiju šķirnes: Velsas korgijs pembroks un Velsas korgijs kardigans, kas radies agrāk. Domājams, ka korgiju sencis varētu būt kāds vikingu, flāmu vai ķeltu ievests suns.
  • 1934. gadā Lielbritānijā abas Velsas korgiju šķirnes tiek oficiāli nodalītas atsevišķi. 
  •  Jau ilgāk nekā 70 gadus Velsas korgiji pembroki ir Anglijas karalienes Elizabetes II iemīļotākā suņu šķirne - viņai pa šo laiku piederējuši vairāk nekā 30 korgiju. 

Kā atrast kompanjonu savam 10 gadus vecajam vācu aitu sunim Lordam? Dino Zoo veikala pārdevēja Diāna Poriete ar ģimeni atrisināja šo jautājumu, un tagad Lords ir “lielais brālis mazajai māsai” - Velsas korgija meitenei Leksijai. 

Kāpēc izvēlējāties tieši korgiju?

Vēlējāmies nelielu, aktīvu suni ar labu apmatojumu - lai varētu dzīvoties pa dienu ārā ar otru suni, jo dzīvojam privātmājā. No otras puses - lai spalvas kopšana nesagādātu lielas galvassāpes. Izmazgāt, izķemmēt un viss. Un, lai nebūtu mūžīgās riešanas mājās, kas piedien ļoti maziem sunīšiem. Korgijs atbilst šīm prasībām. Draudzene nesen bija no Krievijas atvedusi Velsas korgija kucēnu, un, iepazīstot šo mazo lapsiņu, sapratām, ka mums būs šīs šķirnes suns. Atradām audzētāju Lietuvā. Tā nu mums ir 16 mēnešus vecs Velsas korgijs pembroks Amber L’Line Valhalos Sargas – mājās saukts –Leksija.

Par korgiju mēdz teikt: liels suns, ieslodzīts maza suņa ķermenī, jo tas ir atlētisks un fiziski spēcīgs. 

Korgiji ir ļoti izturīgi. Tā kā Leksija ir augusi kopā ar vācu aitu suni, varētu teikt, ka viņa ir maziņš “vācietis”. Ļoti labi sargā teritoriju. Ļoti aktīvs suns. Gatava darboties 24 stundas diennaktī. Lielu prieku sagādā spēles ar manu trīsgadīgo dēlu. Mēs piepūšam balonus, un tad viņi abi spēlē volejbolu. Protams, līdz mirklim, kad balons tiek sunim uz zoba!

Viegli apmācāmi un inteliģenti suņi, ļoti iecienīti kā adžiliti “sportisti”. 

Viņi tiešām ir viegli apmācāmi. Par kādu gardumiņu viņa jo sevišķi ir gatava darīt jebko. Elementārās komandas “sēdēt”, “gulēt”, “dod ķepu” sākām mācīt jau no pirmās dienas mājās. Pēc pirmās izstādes baby klasē sapratām, ka vajadzētu arī hendlinga treniņus, jo Leksija aiz bailēm iekoda tiesnesei. Izrādās, viņai bija bail no svešinieku pieskārieniem. Apmeklējam hendlinga treniņus joprojām, un par to lietderīgumu liecina tas, ka  esam nopelnījuši Baltijas juniora čempiona titulu. Par adžiliti domas arī bija, bet tam trūkst laika. 

Izstādes arī paņem daudz laika? 

Vienreiz piedaloties izstādē, tā lieta aizrauj. Jauna pieredze, jaunas iepazīšanās. Man “vācietis” arī ir izstāžu suns, lai gan sākumā pirkām vienkārši kā mājas sargu un ģimenes draugu. Korgijs tika pirkts jau ar domu par izstādēm. Tas tiešām ir ļoti interesanti.

Vai Leksijai izstādes sagādā prieku? 

Leksijai vispār patīk kaut kur braukt ar mašīnu, jo tas nozīmē jaunus piedzīvojumus. Viņa vienmēr labprāt uzturas izstādēs, jo parasti ar mums ir vēl kāda draudzene ar suni - korgiju vai Bernes ganu suni, kas ir Leksijas bērnības draugi. Izstādes rezultāts lielā mērā ir atkarīgs no viņas garastāvokļa. Bijušas reizes, kad viņa cēli iet ar augsti paceltu galvu, bet ir arī reizes, kad nav mūsu īstā diena.

Korgiji, var but vairāk vai mazāk sabiedriski sevišķi, ja nav mazotnē socializēti. 

Mums ir diezgan socializēts suns. No četriem mēnešiem visur brauc līdzi. Gan uz izstādēm, gan uz veikalu (sēž iepirkumu ratiņos). Leksija ir draudzīga pret citiem suņiem, bet mēdz arī parādīt raksturu. Pret cilvēkiem ļoti draudzīga, īpaši pret bērniem. Izstādē nevaram paiet garām nevienam bērnam, neiedodot slapju buču. Kaut gan mans bērns viņu periodiski “terorizē”, tas nav mazinājis viņas mīlestību.

Korgiji mēdz kost saimniekiem potītēs – tas ir viņu ganīšanas paņēmiens.

Leksija gan negana mājiniekus. Taču manas draudzenes korgijs parasti pastaigā iet saimniekam aizmugurē - ar degunu gandrīz papēžos. Laikam gana!

Ganīšanas instinkta dēļ korgiji mīl dzīties pakaļ visam, kas kustas.

Leksija ir nokārtojusi ganīšanas instinkta testu uz “teicami”. Bija īstu aitu ganīšana. Neviens nebija rādījis viņai, kā to darīt, bet viņa instinktīvi zināja, kā aitas savākt bariņā. Ja būtu laiks un iespēja, noteikti mēģinātu attīstīt viņai šo instinktu, jo viņai ļoti patika ganīt aitas. Varēja redzēt, ka suns ir savā ampluā un ļoti laimīgs! Ar Lordu savulaik apmeklējām aizsardzības treniņus. Viņš arī uzreiz saprata, kas jādara un kur jākož - arī darba suņa instinkti!

Runā, ka korgiji labās apetītes dēļ ar laiku var tikt pie liekā svara. 

Tas noteikti nav par mums! Jebko, kas nav sausā barība, Leksija labprāt ēd, bet ar sauso barību gan ir grūti... Jaucu klāt konservus, lai labāk garšo. Nesen Dino Zoo veikalos parādījās jauna sausā barība Carnilove – izmēģinājām, un ļoti iegaršojās. Kārumi gan, protams, ir izņēmums, it sevišķi dabīgie kaltējumi. Abiem garšo. Kopš dodu tos katru dienu, lielais suns pastaigas laikā vairs neuzlasa neko no zemes! 

Velsā ir leģenda, ka korgiji ir feju suņi – fejas par tiem pārvērtušas palaidnīgus rūķus. 

Leģendas ir dažādas. Esmu dzirdējusi, ka korgiji bija elfu zirdziņi. Viņiem pat uz muguras apmatojuma krāsojums ir seglu veidā. Protams, bērnībā neiztikām bez sagrauztām čībām un dārzā izraktām bedrēm - blēņas jau piedien jebkuram kucēnam. Taču, ja runājam par brīnumiem, Leksija ir viens liels brīnums! Tik dzīvespriecīga, paklausīga, mīļa, gudra...

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.