Atpakaļ

Kas jāņem vērā, dodoties dabā ar suni?

Lai patīkamāki un mierpilnāki brīži pie dabas, esam sagatavojuši pāris ieteikumus, kas varētu Tev noderēt dodoties dabā kopā ar savu mīluli.

Neviens tā nepriecājas par dabas plašumiem kā mūsu četrkājainie draugi. Vienalga vai tas ir mežs, pludmale vai pļava, dodoties ārā, mīluļa aste no prieka šaudās uz visām pusēm un sporta stunda tūlīt varēs sākties. Dodoties ārpus mājas, ļoti svarīga ir tieši suņu apmācība. Kā nodrošināt paklausību un kas vēl jāņem vērā, esot brīvsolī ar četrkājaino draugu, lasi rakstā!

Disciplīna ir pamatu pamats 

Vasaru tā pa īstam var izbaudīt tikai pie dabas nevis pilsētā starp rūcošām mašīnām un celtnēm. Mājdzīvniekam nav jābūt šķērslim, lai dotos atpūsties zaļumos. Bet lai izdotos pavadīt lielisku dienu vai nedēļas nogali un nevienam nebūtu jāsatraucas par mīluļa paklausību un drošību, suns ir jātrenē dažādās vidēs. Mīlulis var būt paklausīgs mājās, bet tas nenozīmē, ka klausīs saimnieku arī ārpus mājas, kur uzmanību var novērst dažādas skaņas, cilvēki, citi suņi un dzīvnieki.  

Esot prom no mājām, ļoti svarīgi, lai suns, pirmkārt, jau ir mācīts, kā uzvesties pie pavadas un arī bez. Otrkārt, dzīvniekam ir jāzina šādas komandas:  

 • Blakus – ja garām brauc mašīna, iet cilvēki ar vai bez saviem mājdzīvniekiem; 

 • Šurp – ja suns atrodas tālāk un vēlaties to sasaukt. Šī komanda jāizmanto regulāri, lai gan saimnieks zina, kur ir suns, gan otrādi;  

 • Atsaukties uz svilpi, ja mīlulis ir aizskrējis pārāk tālu un nevarat to sasaukt. Protams, ideālā variantā sunim visu laiku ir jābūt saimnieka redzes lokā, bet ne vienmēr tas tā notiek. Sevišķi, ja mežā savu balto ļipu kaut kur tālumā novicina kāds zaķis.  

Plānojot vairāku dienu izbraucienu ar nakšņošanu kempingā vai viesu namā, jāatrod suņiem draudzīgākā naktsmītne. Bet nedrīkst aizmirst, ka arī citi cilvēki ir atbraukuši atpūsties un nevēlas nemitīgi uztraukties par to, vai viņiem neuzbruks suns. Ja mīlulis labi nesatiek ar svešiniekiem, labāk izvēlēties vietu, kurā esat vienīgie nakšņotāji vai teritorija ir nožogota. 

Ja nepieciešams kinologa padoms vai dzīvniekam paklausība pieklibo, ieteicams doties uz suņu skolu.  

Katram sunim, tāpat kā cilvēkam, ir savs raksturs, tāpēc ne visiem der viena un tā pati audzināšanas metode. Arī saimnieka nezināšana, dzīvnieka iedzimtība vai kāda trauma var radīt papildus grūtības.  

 • Dino Zoo suņu skola piedāvā iespēju trenēties augsti kvalificētu kinologu vadībā. Pirmās iemaņas tiek apgūtas kucēnu skolā, bet tālāk noderēs paklausības apmācības, kuru laikā veidojas vēl ciešāks kontakts ar suni, lai ikdienā būtu vieglāk saprasties. 

Kādu aprīkojumu ņemt līdzi, dodoties zaļumos? 

Mūsdienās ir iespēja iegādāties visu nepieciešamo ērtai un drošai pastaigai vai aktīvai laika pavadīšanai ārpus mājas kopā ar savu mīluli. Protams, ka līdzi vienmēr jābūt galvenajam pastaigas “ekipējumam” - pavadai, kakla siksnai un maisiņiem suņu izkārnījumiem, jo par tīrību un kārtību ir jārūpējas visiem. 

Suņu pavadas galvenokārt tiek iedalītas 2 veidos: izvelkamās jeb inerces pavadas un virves pavadas. Inerces pavadām ir ērts rokturis un regulējams garums. Savukārt, virves pavadas garums ir nemainīgs, bet to vieglāk iespējams piesiet pie staba, somas vai citur. Ja plānots pārvietoties ar velosipēdu, tad ieteicams izvēlēties speciālu stiprinājumu velosipēdam, kuram pievieno īsu pavadu, lai suns braukšanas laikā pārāk neraustītu velosipēdu, kā arī neskrietu pārāk tālu. 

Arī suņu siksnas ir dažnedažādas, pielāgotas konkrētai vajadzībai: 

 • Pavisam klasiskas kakla siksnas vai iemauktiņi ikdienai; 

 • Atstarojošās, lai pastaigas tumsā vai lietus laikā, būtu drošākas; 

 • Korekcijas kakla siksna suņu apmācībai un dresūrām; 

 • Pretblusu siksna ilgstošai aizsardzībai pret blusām, ērcēm Jūsu mīlulim. 

Kakla siksnas noder ne tikai pavadu pielikšanai, pie tām tiek piekarināti adreses nesēji vai medaljoni.  

 • Adreses nesējos var ielikt zīmīti ar saimnieka kontaktinformāciju, kā sazināties gadījumā, ja suns vai kaķis aizklīst un viņu atrod nepazīstama persona. Tādam pašam nolūkam paredzēti medaljoni, uz kuriem tiek iegravēta informācija. Iegādājoties tos Dino Zoo veikalos, gravēšanu var veikt uz vietas.  

Papildus līdzi ieteicams ņemt jau minēto suņu svilpi, lai mīlulis var sadzirdēt saimnieku no lielāka attāluma un dažādus vasaras aksesuārus, kas vienkārši padarīs dzīvi skaistāku un ērtāku ka mājdzīvniekam, tā arī saimniekam. 

 • Ceļojumu ūdens pudele un bļoda; 

 • Velosipēdu piekabe vai speciālas somas, lai dzīvnieku transportēšana ir droša un ērta;

 • Atvēsinoši paklājiņi, ūdens bļodas un rotaļlietas vasaras karstajām dienām; 

 • Glābšanas veste un peldveste suņiem, kas lieliski noderēs laivu braucienos, mācot dzīvnieku peldēt un citās ūdens aktivitātēs;

 • Ķepu mazgāšanas rīks; 

 • Neslīdošas suņu zeķes, kas pasargā suņa kāju brūces no netīrumiem. 

Izbaudi vasaru, kamēr tā jau nav paskrējusi! Dino Zoo suņu apmācība palīdzēs sagatavoties izbraucieniem, savukārt suņu frizētava būs kā spa procedūra pēc lielajām aktivitātēm smiltīs, dubļos un ūdeņos. Dino Zoo veikalos un internetveikalā atradīsi visas noderīgās lietas, kas minētas rakstā!  

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.