Atpakaļ

Kā parūpēties par suni karstās vasaras dienās

Tuvojoties karstam laikam, ir svarīgi atsvaidzināt zināšanas par to, kā vasaras tveicē parūpēties par mājdzīvniekiem. Īpaši svarīgi tas ir suņu saimniekiem, kuri ar mīluli dodas gan ikdienas gaitās, gan atpūtā.  

Tuvojoties karstam laikam, ir svarīgi atsvaidzināt zināšanas par to, kā vasaras tveicē parūpēties par mājdzīvniekiem. Īpaši svarīgi tas ir suņu saimniekiem, kuri ar mīluli dodas gan ikdienas gaitās, gan atpūtā. Vairāk par to, kā karstās vasaras dienās nodrošināt visu suņa veselībai un labsajūtai nepieciešamo, stāsta Dino Zoo Suņu skolas vadītāja, kinoloģe Tatjana Bodricka.

  

Karstās dienās garākās pastaigās ar suni labāk doties agri no rīta vai vēlu vakarā, kas attiecas arī uz suņa dresūrai veltīto nodarbību apmeklēšanu. Ja ir nepieciešamība izvest suni ārā pa dienu, ieteicams pastaigas laikā atrasties ēnā. Nekādā gadījumā nedrīkst suni vest pa uzkarsušu asfaltu, jo, ja cilvēka pēdas no karstuma pasargā apavi, suns var gūt ķepu spilventiņu apdegumus.

Lai nodrošinātu suņa komfortu visas dienas garumā, ieteicams izveidot dzīvniekam īpašu stūrīti, kurā iespējams atvēsināties. Šim nolūkam pagalmā kādā ēnainā vietā var novietot nelielu baseinu vai vannu. Zooveikalos var iegādāties arī speciālus atvēsinošus paklājiņus un matračus, kurus var izmantot gan ārā, gan iekštelpās, ja suns dzīvo, piemēram, dzīvoklī. Vienmēr arī jābūt pieejamam tīram un svaigam ūdenim.  Zooveikalos iegādājamas arī īpašas atvēsinošās rotaļlietas suņiem, kas mīluli ne tikai izklaidēs, bet uzlabos tā pašsajūtu īpaši tveicīgās dienās. Ja mājā vai dzīvoklī ir kondicionieris, arī to var izmantot, lai palīdzētu dzīvniekam atvēsināties.

 

 

“Īpaša uzmanība karstajā laikā jāpievērš to šķirņu suņiem, kuri atrodas tā dēvētajā riska grupā,” uzsver Tatjana. “Tie ir, piemēram, mopši, buldogi, pekinieši un bokseri. Šiem suņiem ir saīsināti purni, tāpēc viņiem ir grūtāk panest karstumu, un pat minimāla fiziskā slodze karstā laikā dzīvniekam var kaitēt.”

Nereti suņu saimnieki uzskata, ka dzīvniekam karstumā paliks vieglāk, ja tā kažoks tiks apcirpts vai pat noskūts. Patiesībā ir tieši otrādi. Šķietami biezais kažoks suni pasargā no karstuma, jo spalva dzīvniekiem ir nepieciešamā termoregulācijai. Tāpat, noskujot suni teju kailu, dzīvnieks var iegūt saules apdegumus. Ir svarīgi atcerēties, ka spalva pasargā dzīvniekus ne tikai no aukstuma, bet arī karstuma.

Taujāta, kā noteikt, kad dzīvniekam kļuvis karsti, Tatjana iesaka uzmanību pievērst suņa elpošanai: “Kad sunim ir karsti, viņš sāk elsot. Savukārt, ja ir jau pārāk karsti, suns kļūst mazkustīgs, apātisks. Ja dzīvniekam sākas krampji, vemšana, paātrinās sirdsdarbība, acis kļūs sarkanas un paaugstinās ķemeņa temperatūra, steidzami jāsniedz neatliekama palīdzība. Ja to nedarīs, suns no pārkaršanas var nomirt. Šādā situācijā ir nekavējoties jāsazinās ar veterinārārstu un, pats galvenais, pēc iespējas ātrāk jāpazemina suņa ķermeņa temperatūru. To var izdarīt sekojoši – aiznest dzīvnieku ēnā, aplaistīt no dušas vai dārza šļūtenes, samitrināt ķepas, vēderu un skaustu. Var izmantot arī aukstus, slapjus dvieļus, pudeles ar aukstu ūdeni. Ja suns ir zaudējis samaņu, noteikti ir jāgriežas pie veterinārārsta. Diemžēl arī es pati esmu saskārusies ar suņa pārkaršanu. Labi, ka zināju ko darīt, un līdzi bija pietiekoši daudz vēsa ūdens, kā arī tuvumā atradās ēnaina vieta, kur mēs ar suni varējām paslēpties no saules un veikt visas nepieciešamās manipulācijas, lai dzīvnieku atvēsinātu.”

 

 

Svarīgi!

  • Visas manipulācijas, kas sunim var būt nepatīkamas, piemēram, nagu griešanu vai ausu tīrīšanu, labāk atlikt uz vēsāku laiku. Stress un karstums var ietekmet suņa veselības stāvokli, turklāt dzīvnieks, atrodoties stresa situācijā, var ātrāk pārkarst.
  • Nekad neatstājiet suni karstumā automašīnā – pat ēnā un ar mazliet atvērtiem logiem. Gaisa temeperatūra mašīnā paaugstinās ļoti strauji, un suns var ļoti ātri pārkarst. Pat divdesmit minūtes automašīnā karstā vasaras dienā dzīvniekam var kļūt letālas, turklāt nāve ir ļoti mokoša.

 

Viss nepieciešamais Tava mīluļa labsajūtai iegādājam mūsu veikalos visā Latvijā un e-veikalā www.dinozoo.lv.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

jaunākais suns kaut kā izsaka nepatiku reizēm vecākajam

Sveiki! Gribētu pajautāt jūsu domas par vācu aitu suņu attiecībām. Mums ir 2 puikas. Vienam 7 gadi, otram 4 gadi. Viens otru pieņēmuši, vecākais audzinājis mazāko, bet nu skatos, ka jaunākais kaut kā izsaka nepatiku reizēm vecākajam. Itkā neplēšas.. Domāju kāda situācija varētu būt vēl pēc 3 gadiem. Kad vecākais vairs nevarēs spēcīgi ierādīt vietu jaunākajām? Satraucos par to, ka nesāk plēsties.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien! 

Izklausās ka jaunākais suns ir sācis dominēt. 2-3 gadi tas ir tas vecums kād lieli suņi nobriest un sāk rādīt savu svarīgumu un dominēšanu attiecībā pret citiem suņiem. Jums ir nepieciešams kontrolēt situāciju, lai nakotnē nebūtu konflikti. 

Suns

Sveiki! Mūsu sunītim ir 7 mēneši. Nekad nav bijusi pie veterinārārsta. Kad būtu labākais laiks?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Sunim šādā vecumā ir jabūt savakcinētam un čipotam. Sunīti vajadzētu arī attārpot. Lai pierakstītos uz konsultāciju "Dino Zoo klīnikā" , lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923. 

Meiteņu lietas + meklēšanas

Sveiki. Man ir suņu meitene 9 mēnešus veca(haskijs) . Viņa nu jau vairākus mēnešus draudzējas ar suņu puiku(haskijs) . Abi ļoti draudzīgi. Manai meitenei vēl nav bijusi meklēšanas un reizes arī nav bijušas. Šodien suni spelejas un mana suņu meitene lec virsū suņu puikam un ņem viņu priekšā. Aizrādīju ka ta nedrīkst. Bet viņa turpināja lekt virsū un ņemties. Vai tas varētu liecināt ka vinai drīz sāksies meiteņu lietas + meklēšanas?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ta ir absolūti normāla un dabiska suņiem uzvedība. Un šādai uzvedībai var būt absolūti dažādi konteksti. Suns mēģina dominēt, sunim ir stress, vai viņš ir pārāk uzbudināts. Spēlēšanas laikā suņi izmanto ļoti dažādus uzvedības elementus. Viņi medī, ganā, uzbruk un t.t. Ta ka šāda uzvedība nevar liecināt par to ka Jūsu dāmai drīz saksies meklēšanas laiks.

Problēmas ar tualeti (ārā)

Labdien! Īsi par situāciju: Kucēns haskijs, meitene, 5 mēneši. Ir problēmas ar tualeti (ārā). Kad visu dienu esmu mājas, viņa saprot, ka mājas savas darīšanas nedrīkst darīt. Tikko es braucu projām, kaut uz stundu, atbraucot mājas atradu gan liekas, gan mazas darīšanas. Tas ir protests, ka viņai nepatīk atrasties vienai mājas vai tas pagaidām vecuma dēļ? Jo naktī notiek tas pats un no rīta grīdā pilna ar pārsteigumiem.. Paldies.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nekādā gadījumā nav protests. Jūsu prombutne sagādā dzīvniekam stresu. Atvieglot sunim atšķirtības sindromu var sekojoši. Vakarā pirms gulētiešanas vai pirms Jūs plānojiet doties prom nodrošiniet suni ar fizisko un mentālo slodzi. Suns būs piekusis un visticamāk gulēs. Varat arī iedot ļoti izturīgu pildītu ar kārumiem rotaļlietu (paredzēto graušanai). Tādā veidā suns mazāk domās par Jums, mazāk stresos.

Un protams no rītiem sākuma izvedām suni ārā un pēc tām ejam tīrīt zobus un t.t..

Напишите пожалуйста расписание занятий для собак по хендленгу средних и малых пород в spice home.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

В Спице Хоум не проходят занятия. Все занятия проходят в Dino Zoo Pasaule, Krasta iela 52.

Индивидуальные занятия проходят по вторникам и пятницам по предворительной записи. Занятия в группе по вторникам в 13:00 и воскресеньям в 11:00. Также по предворительной записи. 

Записаться можно по телефону 29390650.

Sveiki. Ir bezšķirnes-takša krustojuma suns, meitene, 4gadi. Pēdējā laika sākusi neklausīt saimniekus, sēž, skatās citur un izliekas ka nedzird. Komandas kā sēdēt, gulēt, ķepu utt izpilda un klausa, bet kad sauc no āra iekšā nenāk, ja aizrāda ka nevar riet, neklausa un turpina riet. Agrāk klausīja ļoti labi uz vārda, kādus nu jau 2 mēnešus jau neklausa.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Iespējams ka tika pieļautās kļūdas suņu apmācībā, sakarā ar to suns ir saprastis ka var arī ignorēt saimnieku un darīt tikai to kas patīk.

Rekomendējam atnkākt uz individuālo konsultāciju, lai kinologs varētu Jums parādīt kas un kā jādarā lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

kur iegādāties čivavas kucēnu

Labdien, man ir 11 gadi es nezinu kur man iegādāties garspalvaino čihuahua kucēnu, es gibu meitenīti brūnā vai pelēkā krāsā.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Bērniem kucēnus nepārdod. Rekomendējam Jūsu vecākiem griezties klubā, kur var saņemt vairāk informācijas par kucēna iegādi:

LATVIJAS DEKORATĪVO SUŅU KLUBS

29424990
toyclub@inbox.lv
 http://www.toy-dogs.lv

Plānojam iegādāties sunīti no audzētavas, kura ir LKF biedrs.

Labdien, Plānojam iegādāties sunīti no audzētavas, kura ir LKF biedrs. Diemžēl pati audzētava ir atsūtījusi tikai pāris dienas veca kucēna bildes, sakot, ka tas ir vienīgais kucēns, kurš palicis nerezervēts un apskatīt to varēsim tikai pēc mēneša. Īpaši kontaktā neiesaistās ar mums, jo vēlējāmies apskatīties kucēna vecākus. Kā lai saprot, vai tiešām konkrētais audzētājs nevazā aiz deguna? Kādi jautājumi būtu jāuzdod gadījumā, ja audzētājs, grib rezervācijas maksu par kucēnu, ko varēs apskatīties tikai pēc mēneša? Paldies par palīdzību!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Var palūgt audzētāju atsūtīt Jums bildes vai video ar vecākiem. Pajautāt vecāku pilnus vārdus un ar google palīdzību apskatīt vecākus. Pajautāt par vecāku veselības pārbaudēm. Ja kucēns ir tiešām tikai dažu dienu vecs, tād Jums ir jāuzgaidā kamēr viņš paaugsies :)

Kā variants Jūs varat griezties pie noteiktas šķirnes kluba vadības. Kluba vadība var palīdzēt Jums atrast vai ieteiks kur meklēt kucēnu tuvākajās valstīs.

Resns suns

Sveiki, mums ir 3 gadus vecs bīgls, kurš ir resns. Viņš sver ap 20-21 kg, un noteikti neizskatās labā formā. Barots viņš tiek ar suņu granulām, kurām pievienota klāt gaļa (visbiežāk tītara) 2x dienā. Viņš ne vienmēr apēd savu ēdienu no rīta, tad sanāk, ka ēd 1x dienā. Viņam ir paradums diedelēt, un ja kaut ko nedod no galda, rej, smilkst, lec virsū. Mēs viņam dodam našķus, un kā jau minēju, ēdienu no galda, kas ir nepareizi, zinu, bet tos vairs nedosim, ja nepieciešams. Kā viņš varētu nomest svaru? Tiek vests ārā 3x dienā, dzīvo dzīvoklī. Savādāk nav prieks skatīties uz suņuku, kas pēc maza pelmenīša izskatās...

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sunim ir liekais svars. Bīgla šķirnes sunim svars ir no 12 - 15(17) kg. Barība - light (ar mazāku tauku saturu), ievērojot barības normu diennaktī, papildus vistas (bez ādas) vai liellopa gaļa. Nekādi kārumi (cepumi utt.), var dot dabīgo skrimsli, cīpslas. Aktīvas pastaigas 1.5 - 2h dienā (vēlams no rīta un vakarā). Nekādi našķi, jo īpaši no cilvēka ēdienkartes.

Suns sācis čurāt gultā

Labdien, suns sācis čurāt gultā, ko darīt, kā labāk atradināt viņu no tā. Parasti tas notiek pa nakti, pat ar visu to kad tieši pirms gulēt iešanas tiek izvesta ārā kur sadara visas savas darīšanas. Tāpat mājās ir arī izlikti paladziņi un viņa zina kam tie domāti. Metiss- Džeka rasela terjers ar krievu toijterjeru, vecums 7mēneši.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Sākumā pārbaudiet vai sunim viss ir kārtībā ar veselību. Iespējams ka suns nevar izturēt visu nakti un čurā. Iespējams ka necūra uz grīdas, jo par to viņš bija sodīts.

Ja asins un urīnas analīzes viss ir kārtībā, tād jāatgriežās pie audzināšanas.