Atpakaļ

Kā parūpēties par suni karstās vasaras dienās

Tuvojoties karstam laikam, ir svarīgi atsvaidzināt zināšanas par to, kā vasaras tveicē parūpēties par mājdzīvniekiem. Īpaši svarīgi tas ir suņu saimniekiem, kuri ar mīluli dodas gan ikdienas gaitās, gan atpūtā.  

Tuvojoties karstam laikam, ir svarīgi atsvaidzināt zināšanas par to, kā vasaras tveicē parūpēties par mājdzīvniekiem. Īpaši svarīgi tas ir suņu saimniekiem, kuri ar mīluli dodas gan ikdienas gaitās, gan atpūtā. Vairāk par to, kā karstās vasaras dienās nodrošināt visu suņa veselībai un labsajūtai nepieciešamo, stāsta Dino Zoo Suņu skolas vadītāja, kinoloģe Tatjana Bodricka.

  

Karstās dienās garākās pastaigās ar suni labāk doties agri no rīta vai vēlu vakarā, kas attiecas arī uz suņa dresūrai veltīto nodarbību apmeklēšanu. Ja ir nepieciešamība izvest suni ārā pa dienu, ieteicams pastaigas laikā atrasties ēnā. Nekādā gadījumā nedrīkst suni vest pa uzkarsušu asfaltu, jo, ja cilvēka pēdas no karstuma pasargā apavi, suns var gūt ķepu spilventiņu apdegumus.

Lai nodrošinātu suņa komfortu visas dienas garumā, ieteicams izveidot dzīvniekam īpašu stūrīti, kurā iespējams atvēsināties. Šim nolūkam pagalmā kādā ēnainā vietā var novietot nelielu baseinu vai vannu. Zooveikalos var iegādāties arī speciālus atvēsinošus paklājiņus un matračus, kurus var izmantot gan ārā, gan iekštelpās, ja suns dzīvo, piemēram, dzīvoklī. Vienmēr arī jābūt pieejamam tīram un svaigam ūdenim.  Zooveikalos iegādājamas arī īpašas atvēsinošās rotaļlietas suņiem, kas mīluli ne tikai izklaidēs, bet uzlabos tā pašsajūtu īpaši tveicīgās dienās. Ja mājā vai dzīvoklī ir kondicionieris, arī to var izmantot, lai palīdzētu dzīvniekam atvēsināties.

 

 

“Īpaša uzmanība karstajā laikā jāpievērš to šķirņu suņiem, kuri atrodas tā dēvētajā riska grupā,” uzsver Tatjana. “Tie ir, piemēram, mopši, buldogi, pekinieši un bokseri. Šiem suņiem ir saīsināti purni, tāpēc viņiem ir grūtāk panest karstumu, un pat minimāla fiziskā slodze karstā laikā dzīvniekam var kaitēt.”

Nereti suņu saimnieki uzskata, ka dzīvniekam karstumā paliks vieglāk, ja tā kažoks tiks apcirpts vai pat noskūts. Patiesībā ir tieši otrādi. Šķietami biezais kažoks suni pasargā no karstuma, jo spalva dzīvniekiem ir nepieciešamā termoregulācijai. Tāpat, noskujot suni teju kailu, dzīvnieks var iegūt saules apdegumus. Ir svarīgi atcerēties, ka spalva pasargā dzīvniekus ne tikai no aukstuma, bet arī karstuma.

Taujāta, kā noteikt, kad dzīvniekam kļuvis karsti, Tatjana iesaka uzmanību pievērst suņa elpošanai: “Kad sunim ir karsti, viņš sāk elsot. Savukārt, ja ir jau pārāk karsti, suns kļūst mazkustīgs, apātisks. Ja dzīvniekam sākas krampji, vemšana, paātrinās sirdsdarbība, acis kļūs sarkanas un paaugstinās ķemeņa temperatūra, steidzami jāsniedz neatliekama palīdzība. Ja to nedarīs, suns no pārkaršanas var nomirt. Šādā situācijā ir nekavējoties jāsazinās ar veterinārārstu un, pats galvenais, pēc iespējas ātrāk jāpazemina suņa ķermeņa temperatūru. To var izdarīt sekojoši – aiznest dzīvnieku ēnā, aplaistīt no dušas vai dārza šļūtenes, samitrināt ķepas, vēderu un skaustu. Var izmantot arī aukstus, slapjus dvieļus, pudeles ar aukstu ūdeni. Ja suns ir zaudējis samaņu, noteikti ir jāgriežas pie veterinārārsta. Diemžēl arī es pati esmu saskārusies ar suņa pārkaršanu. Labi, ka zināju ko darīt, un līdzi bija pietiekoši daudz vēsa ūdens, kā arī tuvumā atradās ēnaina vieta, kur mēs ar suni varējām paslēpties no saules un veikt visas nepieciešamās manipulācijas, lai dzīvnieku atvēsinātu.”

 

 

Svarīgi!

  • Visas manipulācijas, kas sunim var būt nepatīkamas, piemēram, nagu griešanu vai ausu tīrīšanu, labāk atlikt uz vēsāku laiku. Stress un karstums var ietekmet suņa veselības stāvokli, turklāt dzīvnieks, atrodoties stresa situācijā, var ātrāk pārkarst.
  • Nekad neatstājiet suni karstumā automašīnā – pat ēnā un ar mazliet atvērtiem logiem. Gaisa temeperatūra mašīnā paaugstinās ļoti strauji, un suns var ļoti ātri pārkarst. Pat divdesmit minūtes automašīnā karstā vasaras dienā dzīvniekam var kļūt letālas, turklāt nāve ir ļoti mokoša.

 

Viss nepieciešamais Tava mīluļa labsajūtai iegādājam mūsu veikalos visā Latvijā un e-veikalā www.dinozoo.lv.

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.