Kā mīluļa klātbūtne ietekmē darba produktivitāti?

COVID-19 izraisītās pandēmijas dēļ, šobrīd teju visā pasaulē iedzīvotājiem tiek rekomendēts iespēju robežās strādāt no mājām. Bet, kā tas ir – strādāt no mājām, kad blakus ir mājdzīvnieks?
COVID-19 izraisītās pandēmijas dēļ, šobrīd teju visā pasaulē iedzīvotājiem tiek rekomendēts iespēju robežās strādāt no mājām. Bet, kā tas ir – strādāt no mājām, kad blakus ir mājdzīvnieks?
Zinātnieki uzskata, ka mājdzīvnieku klātbūtne spēj mazināt stresu, palielināt produktivitāti, kā arī palīdzēt uzturēt sevi pie veselības.
Īstenībā tavs mīlulis sniedz krietni vairāk par kompānijas sastādīšanu sociālās distancēšanās laikā un smieklīgām izdarībām tava videokonferencē. Zinātniski pierādīts, ka mājdzīvnieki padara cilvēku laimīgāku, veselīgāku un daudz produktīvāku.
Jau 2012. gadā Virdžīnijas universitātes veiktajā pētījumā tika pierādīts, ka mīluļu atrašanās darbavietā var pozitīvi ietekmēt darba rezultātus. 50% no pētījuma dalībniekiem, kas uz darbu bija līdzi paņēmuši savu suni, atzina, ka mīluļa klātbūtne būtiski palielina darba produktivitāti un samazina stresu.
Atkarībā no tava mīluļa temperamenta un tavām individuālajām sajūtām, šajā pētījumā atklāto varētu attiecināt arī uz pašreizējo situāciju, kad COVID-19 pandēmijas rezultātā daudziem no mums jāstrādā mājās.
Ja tev ir kaķis, kas nemitīgi vēlas saņemt tavu uzmanību un mēdz pat uzlēkt uz tava datora klaviatūras, tas var būt patiesi traucējoši, bet raugoties no otras puses – ja tev jātiek galā ar stresainām situācijām darbā, murrājošs kaķis klēpī varētu palīdzēt nomierināties.
Pētījumi apstiprina, ka, ja mājās ir mājdzīvnieks, tas palīdz labāk tikt galā ar dažādām stresainām situācijām.
Suņi īpaši var palīdzēt saimniekam pieturēties pie ierastās ikdienas rutīnas un saglabāt aktīvu dzīvesveidu. Eksperti uzskata, ka tas ir vitāli svarīgi cilvēka mentālajai un fiziskajai veselībai, it sevišķi COVID-19 pandēmijas laikā. Suņu saimnieki parasti pieder pie tiem cilvēkiem, kas vairāk nododas pastaigām svaigā gaisā un fiziskajām aktivitātēm, un tas pozitīvi atsaucas arī uz viņu veselību. Ja esam veseli, tad noteikti labāk varēsim tikt galā arī ar saviem darba uzdevumiem. Ar pētījumu palīdzību izdevies pierādīt, ka tieši šo iemeslu dēļ, suņu saimniekiem retāk sastopamas sirds un asinsvadu izraisītas saslimšanas, līdz ar to arī dzīves ilgums ir garāks.
Psihiatrijas profesore no Virdžīnijas Universitātes iesaka mājdzīvnieku saimniekiem laiku, kad esam spiesti būt vairāk mājās, izmantot lietderīgi, lai dažādos veidos nostiprinātu saikni ar savu mājdzīvnieku. Piemēram, tā vietā, lai pārtraukumā starp darbiem uztaisītu sev kārtējo tasi kafijas, izved (ja neatrodies pilnīgā karantīnā) nelielā pastaigā savu suni vai izķemmē kaķi.
Cilvēkiem, kuri jau ilgāku laiku apsver iespēju adoptēt/iegādāties mājdzīvnieku, šis varētu būt tam īpaši piemērots brīdis, jo daudz laika tiek pavadīts mājās - attiecīgi jaunais ģimenes loceklis saņems nepieciešamo uzmanību un aprūpi, kā arī ģimenē ienesīs prieku. Pirms pieņemat gala lēmumu, atcerieties, ka mājdzīvnieka pieņemšana ģimenē ir nopietns solis un uzliek atbildību par to rūpēties, neatkarīgi no aizņemtības un apkārt notiekošā.