Atpakaļ

Kā izbēgt no vētras suņu frizētavā?

DINO ZOO PASAULE frizētavas suņu frizieres Adeles Brancevičas ģimenē gandrīz 20 gadus turēti tikai amerikāņu Stafordšīras terjeri, pēdējā desmitgadē arī audzētavas statusā. Taču kā nācies, ka šīs īsspalvainās šķirnes mīluļu saimniece pievērsusies suņu frizēšanai?


Interesanti fakti

* Adele Branceviča sāka nodarboties ar kinoloģiju pirms 15 gadiem kā jaunā hendlere – kļūstot par trīskārtēju labāko Latvijas jauno hendleri un divkārtēju Eiropas vicečempioni un uzvarot starptautiskajā jauno hendleru finālā „Crufts” izstādē Lielbritānijā (2007). Beigusi Latvijas Kinoloģiskās federācijas kinoloģiskos kursus un friziera studijas suņu centrā Rīgā, nepārtraukti papildina zināšanas grūmingā.

* DINO ZOO FRIZĒTAVA atvērtie skatlogi dod iespēju vērot procesu no malas, nerādoties suņiem. Tādējādi saimnieks var kontrolēt visu procesu.

* Frizētavā suņa kažoks tiek izmazgāts ar piemērotu šampūnu, izžāvēts ar fēnu, izķemmēts, kā arī nogriezti nagi un iztīrītas ausis ar higiēniskajām salvetēm. Izstāžu suņus safrizēs atbilstoši šķirnes standartam un individuālajām īpatnībām. Mājas mīluli safrizē, ievērojot saimnieka vēlmes un suņa spalvas stāvokli.

* Pats efektīgākais Adeles klients bijis garspalvainais sanbernārs – ļoti netīrs, kā arī drausmīgi metis spalvu. Vajadzēja gandrīz piecas stundas, lai viņu izmazgātu, izžāvētu, izķemmētu. Pēc skaistumkopšanas viņš izskatījās vienkārši super, un visa DINO ZOO PASAULE nāca apskatīt milzeni!

DINO ZOO PASAULE frizētavas suņu frizieres Adeles Brancevičas ģimenē gandrīz 20 gadus turēti tikai amerikāņu Stafordšīras terjeri, pēdējā desmitgadē arī audzētavas statusā. Taču kā nācies, ka šīs īsspalvainās šķirnes mīluļu saimniece pievērsusies suņu frizēšanai?

Vai bija kāds likteņa mājiens, ka jākļūst par suņu frizieri?

Kopš jauno hendleru laikiem man ļoti patika izstādīt afgāņu vēja suņus un ķemmēt tos pirms ringa. Man vispār patika izstādīt visus garspalvainos suņus un palīdzēt saimniekiem tos sagatavot. Laikam suņu spalvas trūkums bērnībā ir ietekmējis manu likteni!

Ar “stafiņiem” frizierim laikam nav, kur izvērsties?

Cilvēki domā, ka īsspalvains suns jāmazgā reizi vai divas gadā, vai vispār var noslaucīt ar dvielīti. Teorētiski var, jo spalvas savēlumi neradīsies. Man tomēr nebūtu patīkami dzīvot ar „smaržīgu”, putekļainu suni. Tāpēc mani suņi tiek mazgāti diezgan bieži.

Savukārt, sagatavojot Stafordšīras terjeru izstādei, sunim jābūt izmazgātam ar piemērotu šampūnu un kondicionieri, izžāvētam, nadziņiem jābūt apstrādātiem ar elektrisko vīlīti, visai spalvai izķemmētai, purniņam gludi noskūtam, kā arī safrizētiem spalvas savienojumiem pie kakla, uz pakaļkājām un astes galiņā. Uz baltās spalvas izmanto talku vai bērnu pūderīti, lai krāsa izskatītos spilgtāka un nepaliktu netīra. Šāda sagatavošana izstādei var aizņemt aptuveni tikpat laika, cik punduršpica vai Jorkšīras terjera frizēšana.

Kādi ir lielākie suņu friziera darba riski?

Protams, nemierīgie klienti; - kuri mēģina iekost ne tikai frizierim, bet arī fēnam, ķemmei, šķērēm, kas ir ļoti bīstami, jo suns pats var savainties. Tāda rakstura suni tiek frizēti ar uzpurni un bieži vien saimnieka klātbūtnē. Godīgi sakot, pēc šādas stresa situācijas ir jūtams liels nogurums.

Sastopami arī “grūti” saimnieki, kuri paši nezina,  kādu grib redzēt sunīti pēc frizēšanas. Var arī atnākt ģimenes pāris, – sievai ar vīru ir pavisam pretējas vēlmes, un abi sāk strīdēties. Beigu beigās var atnākt cilvēks sliktā garastāvoklī, kuru viss besī ārā... Tajos gadījumos frizierim jābūt arī psihologam, lai neizprovocētu “vētru”, saprastu klienta vēlmes un piedāvātu frizūras variantus.

Saimnieka klātbūtne traucē vai palīdz frizēšanā?

Ir gadījies strādāt ar pilnīgi adekvātiem suņiem, bet saimnieka klātbūtne padara tos nemierīgus, kas ir bīstami, lietojot asās šķēres un asmeņus. Šādā gadījumā lūdzam saimnieku aiziet. Ja sunim ir veselības problēmas (vāja sirds, epilepsija vai cita veida lēkmes), tad mēs saimnieku lūdzam palikt.

Kāda ir bijusi efektīgākā frizūra, kas jāveido?

Reiz viens pēc otra atnāca divi klienti: viens ar Vesthailendas balto terjeru, otrs – ar skotu terjeru. Baltā vestika saimnieks palūdza standarta frizūru kā skotu terjeram, bet melnā skotu terjera saimnieks – kā vestikiem. Izskatījās... neparasti.

Vai vasarā suņi pēc peldes vēl jāmazgā?

Mūsu jūras ūdens nav tik sāļš, tāpēc suni ar īsu spalvu nav jāmazgā pēc katras peldes. Ja vedīsiet suni uz Vidusjūru vai Adrijas jūru – tad, arī Stafordšīras terjers noteikti jāmazgā pēc katras peldes ar saudzējošu šampūnu un kondicionieri/masku, kuri satur alveju vai kviešus.

Tomēr smilšu, sausuma un putekļu dēļ pa vasaru spalva kļūst netīra daudz ātrāk, tāpēc ir jāmazgā biežāk. Nekādā gadījumā nedrīkst lietot dziļi attīrošus šampūnus kā ikdienas/iknedēļas līdzekli, tie sausina spalvu!

Paši suņi novērtē jūsu darbu?

Reiz tika atvests ļoti netīrs suns ar savēlušos spalvu - viņš izskatījās kā veltenis, savēlumi kairināja ādu līdz krevelēm. Vienīgais, ko varēja izdarīt, – noskūt visu no deguna līdz pašam astes galam. Pēc noskūšanas suns bija ļoti pārsteigts, ka beidzot kāds viņu paglaudīja un savēlumi vairs nestiepj ādu.

Suņi, protams, ļoti priecājas redzēt savus saimniekus, kad tie atnāk viņiem pakaļ. Galvenais, lai sunim nav negatīvu emociju procedūru laikā, un beigās viņš noteikti jāatalgo ar kādu kārumiņu.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.