Atpakaļ

Grumings – procedūra, ko jāiepazīst katram sunim

“Dino Zoo” frizieri joprojām saskaras ar atsevišķu suņu saimnieku neizpratni par to, kāpēc suni jāmazgā, ja mīlulis tāpat tiek lutināts ar peldēm svaigā gaisā. Patiesībā šis arguments neiztur kritiku, jo higiēnas neievērošana un suņa kažoka neatbilstoša kopšana var rezultēties ne tikai ar nepatīkamu tā aromātu, bet pat pelējuma rašanos un dažādu ādas slimību attīstīšanos.

Neraugoties uz pieaugošo gruminga procedūras popularitāti un suņu saimnieku informētību par pareizu mīluļa kažoka kopšanu, “Dino Zoo” frizieri joprojām saskaras ar atsevišķu suņu saimnieku neizpratni par to, kāpēc suni gada siltajā sezonā jāmazgā, ja mīlulis tāpat tiek lutināts ar peldēm svaigā gaisā. Patiesībā šis arguments neiztur kritiku, jo higiēnas neievērošana un suņa kažoka neatbilstoša kopšana var rezultēties ne tikai ar nepatīkamu tā aromātu, bet pat pelējuma rašanos un dažādu ādas slimību attīstīšanos.

Lai suņa kažoks būtu veselīgs un skaists, ir svarīgi to pareizi kopt. Šai gadījumā talkā nāk profesionāli suņu grumeri, kas veic visaptverošu dzīvnieka kažoka apkopi un sniedz rekomendācijas tā aprūpē mājās.

Termins grumings apzīmē suņa ādas un spalvas kopšanu. Tā ir kompleksa procedūra, kas parasti ietver suņa kažoka mazgāšanu, ķemmēšanu, spalvas apkopšanu atkarībā no tās veida un  arī nagu apgriešanu. Jāpiebilst, ka nagu apgriešana dzīvnieka higiēnas nodrošināšanā ir ļoti būtiska, jo nagi, ataugot pārlieku gari, var deformēt suņa ķepas.

Tāpat ir jānogriež vai no jānocērp arī spalva, kas aug starp suņa ķepu spilventiņiem. Ja tā ir pārāk gara, ķepas slīdēs, dzīvniekam pārvietojoties pa gludu segumu, piemēram, lamināta grīdu mājās. Turklāt spalva šai vietā var sākt velties, zem tās attīstoties sēnītes infekcijai.

Gruminga procedūras laikā tiek apcirpta arī spalva suņa intīmo zonu rajonā, lai novērstu savēlumu veidošanos un dažādu infekciju rašanos. Tāpat grumings palīdz arī atjaunot suņa kažoka vispārējo kvalitāti, izķemmējot un atbrīvojoties no vecās apakšspalvas. Īpaši svarīgi tas ir vasaras sezonā, jo ne visas suņu šķirnes spēj pašas nomest spalvu pirms siltās sezonas sākuma.

Kādiem suņiem nepieciešams grumings?

Grumings ir ieteicams jebkurai šķirnei, neraugoties uz suņa spalvas tipu. Atsevišķām šķirnēm, piemēram, pūdeļiem un citiem suņiem ar garu spalvu, vien jāveic šo procedūru biežāk, un tā var būt komplicētāka. Dažas suņu šķirnes to saimnieki ļoti vienkārši var izmazgāt un izķemmēt paši, bet ir šķirnes, kuru kopšana ir daudz sarežģītāka, tāpēc tai nepieciešama zināma pieredze un atbilstoši instrumenti. Tieši šī iemesla dēļ iesakām pirms suņa izvēles, ievākt informāciju par to, kāda kopšana tam būs nepieciešama un saprast, vai ikdienā spēsi ar to tikt galā.

Savukārt, ja rodas jautājumi, kā to pareizi darīt, kādas ķemmes izvēlēties un kā kopt suņa kažoku ikdienā, pēc padoma droši vari vērsties pie mūsu speciālistiem

Kā norit gruminga procedūra?

Uzticot gruminga procedūru speciālistiem, ir svarīgi izveidot uzticības pilnas attiecības starp suni un grumeri. Šādā gadījumā procedūra noritēs bez starpgadījumiem. Jāpiebilst, ka nereti suņu saimniekiem šķiet, ka suni vest pie speciālista uz kažoka apkopi nebūs jēgas, jo dzīvnieks sevi neļauj ķemmēt pat saimniekam. Tomēr patiesībā pie profesionāļa teju visi dzīvnieki uzvedas labi, jo jūt maigus, bet profesionālus pieskārienus kažokam un pārliecinātas kustības, kas veiksmīgā procedūras norisē ir ļoti svarīgas.

Gruminga procedūras sākumā suns parasti tiek izmazgāts ar šampūnu, pēc tam kažokā ieklājot arī kondicionieri vai masku, jo svarīgi ir mitrināt un barot ne tikai dzīvnieka spalvu, bet arī ādu. Attiecīgie kopšanas līdzekļi jālieto, jo sausa spalva lūst un lielākā daudzumā izkrīt. Pēc tam kažoks tiek žāvēts ar fēnu, speciālistam novērtējot suņa ādas stāvokli un vajadzības gadījumā rekomendējot dzīvniekam vizīti pie vetārsta. Ja vajadzīgs, procedūras noslēgumā spalva tiek arī apgriezta vai nocirpta.

Cik bieži tā jāveic?

Gruminga procedūras biežums ir atkarīgs no suņa spalvas tipa, tās garuma un biezuma, kā arī tā, vai saimnieks spēj suni izmazgāt un izķemmēt paša spēkiem. Atsevišķas suņu šķirnes, piemēram, Jorkšīras terjerus jāmazgā reizi desmit dienās, savukārt pūdeļus – reizi nedēļā. Pūdeļiem nepieciešama arī regulāra kažoka apcirpšana, un, ja suns piedalās izstādēs, to jādara ik mēnesi.

Kā mīluļa kažoku kopt mājās?

Izplatīta kļūda, ko suņu saimnieki pieļauj, ir dzīvnieka izmazgāšana, tā kažoku pēc tam neizžāvējot un neķemmējot. Šādi var rasties spalvas savēlumi un dažādas ādas problēmas un iekaisumi, piemēram, dermatīts. Lai to nepieļautu, ir svarīgi iegādāties mīluļa kažokam piemērotu kosmētiku un spalvas apkopes instrumentus, kas procedūru atvieglos un padarīs efektīvāku.

Ja mīluļa mazgāšana un frizēšana mājas apstākļos Tev sagādā grūtības vai vienkārši vēlies ieekonomēt savu laiku, piesaki vizīti Dino Zoo Frizētavā. Mūsu prasmīgie meistari izķemmēs, izmazgās un safrizēs Tavu mīluli tā, lai prieks ne tikai Tev, bet arī pašam mīlulim. :)

Pakalpojumu cenrādis pieejams ŠEIT.

KONSULTĒJA: Dino Zoo Frizētavas meistare Aleksandra Abdulgazijeva

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923