Atpakaļ

Grumings – procedūra, ko jāiepazīst katram sunim

“Dino Zoo” frizieri joprojām saskaras ar atsevišķu suņu saimnieku neizpratni par to, kāpēc suni jāmazgā, ja mīlulis tāpat tiek lutināts ar peldēm svaigā gaisā. Patiesībā šis arguments neiztur kritiku, jo higiēnas neievērošana un suņa kažoka neatbilstoša kopšana var rezultēties ne tikai ar nepatīkamu tā aromātu, bet pat pelējuma rašanos un dažādu ādas slimību attīstīšanos.

Neraugoties uz pieaugošo gruminga procedūras popularitāti un suņu saimnieku informētību par pareizu mīluļa kažoka kopšanu, “Dino Zoo” frizieri joprojām saskaras ar atsevišķu suņu saimnieku neizpratni par to, kāpēc suni gada siltajā sezonā jāmazgā, ja mīlulis tāpat tiek lutināts ar peldēm svaigā gaisā. Patiesībā šis arguments neiztur kritiku, jo higiēnas neievērošana un suņa kažoka neatbilstoša kopšana var rezultēties ne tikai ar nepatīkamu tā aromātu, bet pat pelējuma rašanos un dažādu ādas slimību attīstīšanos.

Lai suņa kažoks būtu veselīgs un skaists, ir svarīgi to pareizi kopt. Šai gadījumā talkā nāk profesionāli suņu grumeri, kas veic visaptverošu dzīvnieka kažoka apkopi un sniedz rekomendācijas tā aprūpē mājās.

Termins grumings apzīmē suņa ādas un spalvas kopšanu. Tā ir kompleksa procedūra, kas parasti ietver suņa kažoka mazgāšanu, ķemmēšanu, spalvas apkopšanu atkarībā no tās veida un  arī nagu apgriešanu. Jāpiebilst, ka nagu apgriešana dzīvnieka higiēnas nodrošināšanā ir ļoti būtiska, jo nagi, ataugot pārlieku gari, var deformēt suņa ķepas.

Tāpat ir jānogriež vai no jānocērp arī spalva, kas aug starp suņa ķepu spilventiņiem. Ja tā ir pārāk gara, ķepas slīdēs, dzīvniekam pārvietojoties pa gludu segumu, piemēram, lamināta grīdu mājās. Turklāt spalva šai vietā var sākt velties, zem tās attīstoties sēnītes infekcijai.

Gruminga procedūras laikā tiek apcirpta arī spalva suņa intīmo zonu rajonā, lai novērstu savēlumu veidošanos un dažādu infekciju rašanos. Tāpat grumings palīdz arī atjaunot suņa kažoka vispārējo kvalitāti, izķemmējot un atbrīvojoties no vecās apakšspalvas. Īpaši svarīgi tas ir vasaras sezonā, jo ne visas suņu šķirnes spēj pašas nomest spalvu pirms siltās sezonas sākuma.

Kādiem suņiem nepieciešams grumings?

Grumings ir ieteicams jebkurai šķirnei, neraugoties uz suņa spalvas tipu. Atsevišķām šķirnēm, piemēram, pūdeļiem un citiem suņiem ar garu spalvu, vien jāveic šo procedūru biežāk, un tā var būt komplicētāka. Dažas suņu šķirnes to saimnieki ļoti vienkārši var izmazgāt un izķemmēt paši, bet ir šķirnes, kuru kopšana ir daudz sarežģītāka, tāpēc tai nepieciešama zināma pieredze un atbilstoši instrumenti. Tieši šī iemesla dēļ iesakām pirms suņa izvēles, ievākt informāciju par to, kāda kopšana tam būs nepieciešama un saprast, vai ikdienā spēsi ar to tikt galā.

Savukārt, ja rodas jautājumi, kā to pareizi darīt, kādas ķemmes izvēlēties un kā kopt suņa kažoku ikdienā, pēc padoma droši vari vērsties pie mūsu speciālistiem

Kā norit gruminga procedūra?

Uzticot gruminga procedūru speciālistiem, ir svarīgi izveidot uzticības pilnas attiecības starp suni un grumeri. Šādā gadījumā procedūra noritēs bez starpgadījumiem. Jāpiebilst, ka nereti suņu saimniekiem šķiet, ka suni vest pie speciālista uz kažoka apkopi nebūs jēgas, jo dzīvnieks sevi neļauj ķemmēt pat saimniekam. Tomēr patiesībā pie profesionāļa teju visi dzīvnieki uzvedas labi, jo jūt maigus, bet profesionālus pieskārienus kažokam un pārliecinātas kustības, kas veiksmīgā procedūras norisē ir ļoti svarīgas.

Gruminga procedūras sākumā suns parasti tiek izmazgāts ar šampūnu, pēc tam kažokā ieklājot arī kondicionieri vai masku, jo svarīgi ir mitrināt un barot ne tikai dzīvnieka spalvu, bet arī ādu. Attiecīgie kopšanas līdzekļi jālieto, jo sausa spalva lūst un lielākā daudzumā izkrīt. Pēc tam kažoks tiek žāvēts ar fēnu, speciālistam novērtējot suņa ādas stāvokli un vajadzības gadījumā rekomendējot dzīvniekam vizīti pie vetārsta. Ja vajadzīgs, procedūras noslēgumā spalva tiek arī apgriezta vai nocirpta.

Cik bieži tā jāveic?

Gruminga procedūras biežums ir atkarīgs no suņa spalvas tipa, tās garuma un biezuma, kā arī tā, vai saimnieks spēj suni izmazgāt un izķemmēt paša spēkiem. Atsevišķas suņu šķirnes, piemēram, Jorkšīras terjerus jāmazgā reizi desmit dienās, savukārt pūdeļus – reizi nedēļā. Pūdeļiem nepieciešama arī regulāra kažoka apcirpšana, un, ja suns piedalās izstādēs, to jādara ik mēnesi.

Kā mīluļa kažoku kopt mājās?

Izplatīta kļūda, ko suņu saimnieki pieļauj, ir dzīvnieka izmazgāšana, tā kažoku pēc tam neizžāvējot un neķemmējot. Šādi var rasties spalvas savēlumi un dažādas ādas problēmas un iekaisumi, piemēram, dermatīts. Lai to nepieļautu, ir svarīgi iegādāties mīluļa kažokam piemērotu kosmētiku un spalvas apkopes instrumentus, kas procedūru atvieglos un padarīs efektīvāku.

Ja mīluļa mazgāšana un frizēšana mājas apstākļos Tev sagādā grūtības vai vienkārši vēlies ieekonomēt savu laiku, piesaki vizīti Dino Zoo Frizētavā. Mūsu prasmīgie meistari izķemmēs, izmazgās un safrizēs Tavu mīluli tā, lai prieks ne tikai Tev, bet arī pašam mīlulim. :)

Pakalpojumu cenrādis pieejams ŠEIT.

KONSULTĒJA: Dino Zoo Frizētavas meistare Aleksandra Abdulgazijeva

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.