Grumings – procedūra, ko jāiepazīst katram sunim
“Dino Zoo” frizieri joprojām saskaras ar atsevišķu suņu saimnieku neizpratni par to, kāpēc suni jāmazgā, ja mīlulis tāpat tiek lutināts ar peldēm svaigā gaisā. Patiesībā šis arguments neiztur kritiku, jo higiēnas neievērošana un suņa kažoka neatbilstoša kopšana var rezultēties ne tikai ar nepatīkamu tā aromātu, bet pat pelējuma rašanos un dažādu ādas slimību attīstīšanos.
Neraugoties uz pieaugošo gruminga procedūras popularitāti un suņu saimnieku informētību par pareizu mīluļa kažoka kopšanu, “Dino Zoo” frizieri joprojām saskaras ar atsevišķu suņu saimnieku neizpratni par to, kāpēc suni gada siltajā sezonā jāmazgā, ja mīlulis tāpat tiek lutināts ar peldēm svaigā gaisā. Patiesībā šis arguments neiztur kritiku, jo higiēnas neievērošana un suņa kažoka neatbilstoša kopšana var rezultēties ne tikai ar nepatīkamu tā aromātu, bet pat pelējuma rašanos un dažādu ādas slimību attīstīšanos.
Lai suņa kažoks būtu veselīgs un skaists, ir svarīgi to pareizi kopt. Šai gadījumā talkā nāk profesionāli suņu grumeri, kas veic visaptverošu dzīvnieka kažoka apkopi un sniedz rekomendācijas tā aprūpē mājās.
Termins grumings apzīmē suņa ādas un spalvas kopšanu. Tā ir kompleksa procedūra, kas parasti ietver suņa kažoka mazgāšanu, ķemmēšanu, spalvas apkopšanu atkarībā no tās veida un arī nagu apgriešanu. Jāpiebilst, ka nagu apgriešana dzīvnieka higiēnas nodrošināšanā ir ļoti būtiska, jo nagi, ataugot pārlieku gari, var deformēt suņa ķepas.
Tāpat ir jānogriež vai no jānocērp arī spalva, kas aug starp suņa ķepu spilventiņiem. Ja tā ir pārāk gara, ķepas slīdēs, dzīvniekam pārvietojoties pa gludu segumu, piemēram, lamināta grīdu mājās. Turklāt spalva šai vietā var sākt velties, zem tās attīstoties sēnītes infekcijai.
Gruminga procedūras laikā tiek apcirpta arī spalva suņa intīmo zonu rajonā, lai novērstu savēlumu veidošanos un dažādu infekciju rašanos. Tāpat grumings palīdz arī atjaunot suņa kažoka vispārējo kvalitāti, izķemmējot un atbrīvojoties no vecās apakšspalvas. Īpaši svarīgi tas ir vasaras sezonā, jo ne visas suņu šķirnes spēj pašas nomest spalvu pirms siltās sezonas sākuma.
Kādiem suņiem nepieciešams grumings?
Grumings ir ieteicams jebkurai šķirnei, neraugoties uz suņa spalvas tipu. Atsevišķām šķirnēm, piemēram, pūdeļiem un citiem suņiem ar garu spalvu, vien jāveic šo procedūru biežāk, un tā var būt komplicētāka. Dažas suņu šķirnes to saimnieki ļoti vienkārši var izmazgāt un izķemmēt paši, bet ir šķirnes, kuru kopšana ir daudz sarežģītāka, tāpēc tai nepieciešama zināma pieredze un atbilstoši instrumenti. Tieši šī iemesla dēļ iesakām pirms suņa izvēles, ievākt informāciju par to, kāda kopšana tam būs nepieciešama un saprast, vai ikdienā spēsi ar to tikt galā.
Savukārt, ja rodas jautājumi, kā to pareizi darīt, kādas ķemmes izvēlēties un kā kopt suņa kažoku ikdienā, pēc padoma droši vari vērsties pie mūsu speciālistiem.
Kā norit gruminga procedūra?
Uzticot gruminga procedūru speciālistiem, ir svarīgi izveidot uzticības pilnas attiecības starp suni un grumeri. Šādā gadījumā procedūra noritēs bez starpgadījumiem. Jāpiebilst, ka nereti suņu saimniekiem šķiet, ka suni vest pie speciālista uz kažoka apkopi nebūs jēgas, jo dzīvnieks sevi neļauj ķemmēt pat saimniekam. Tomēr patiesībā pie profesionāļa teju visi dzīvnieki uzvedas labi, jo jūt maigus, bet profesionālus pieskārienus kažokam un pārliecinātas kustības, kas veiksmīgā procedūras norisē ir ļoti svarīgas.
Gruminga procedūras sākumā suns parasti tiek izmazgāts ar šampūnu, pēc tam kažokā ieklājot arī kondicionieri vai masku, jo svarīgi ir mitrināt un barot ne tikai dzīvnieka spalvu, bet arī ādu. Attiecīgie kopšanas līdzekļi jālieto, jo sausa spalva lūst un lielākā daudzumā izkrīt. Pēc tam kažoks tiek žāvēts ar fēnu, speciālistam novērtējot suņa ādas stāvokli un vajadzības gadījumā rekomendējot dzīvniekam vizīti pie vetārsta. Ja vajadzīgs, procedūras noslēgumā spalva tiek arī apgriezta vai nocirpta.
Cik bieži tā jāveic?
Gruminga procedūras biežums ir atkarīgs no suņa spalvas tipa, tās garuma un biezuma, kā arī tā, vai saimnieks spēj suni izmazgāt un izķemmēt paša spēkiem. Atsevišķas suņu šķirnes, piemēram, Jorkšīras terjerus jāmazgā reizi desmit dienās, savukārt pūdeļus – reizi nedēļā. Pūdeļiem nepieciešama arī regulāra kažoka apcirpšana, un, ja suns piedalās izstādēs, to jādara ik mēnesi.
Kā mīluļa kažoku kopt mājās?
Izplatīta kļūda, ko suņu saimnieki pieļauj, ir dzīvnieka izmazgāšana, tā kažoku pēc tam neizžāvējot un neķemmējot. Šādi var rasties spalvas savēlumi un dažādas ādas problēmas un iekaisumi, piemēram, dermatīts. Lai to nepieļautu, ir svarīgi iegādāties mīluļa kažokam piemērotu kosmētiku un spalvas apkopes instrumentus, kas procedūru atvieglos un padarīs efektīvāku.
Ja mīluļa mazgāšana un frizēšana mājas apstākļos Tev sagādā grūtības vai vienkārši vēlies ieekonomēt savu laiku, piesaki vizīti Dino Zoo Frizētavā. Mūsu prasmīgie meistari izķemmēs, izmazgās un safrizēs Tavu mīluli tā, lai prieks ne tikai Tev, bet arī pašam mīlulim. :)
Pakalpojumu cenrādis pieejams ŠEIT.
KONSULTĒJA: Dino Zoo Frizētavas meistare Aleksandra Abdulgazijeva