Atpakaļ

Franču buldogs liek atplaukt smaidā

Dino veikala pārdevējai Daigai Graudiņai reiz bija četrkājainais mīlulis - no Jelgavas patversmes paņemts Stafordšīras terjera jauktenis, “uzticības un mīlestības iemiesojums”, kā viņa to raksturo. Un nu mājās atkal ir suņa dvēselīte – septiņus mēnešus vecā franču buldoga meitene Zeffa.

Interesanti fakti

  • Franču buldogi patiesībā ir radušies Anglijā, krustojot angļu buldogus ar terjeriem un mopšiem tādējādi iegūstot toi-buldogus. Šie mini buldogi bija populāri angļu mežģīņu darinātāju un šuvēju vidū, kas emigrēja uz Franciju. Šeit tie iekaroja tik milzīgu popularitāti, ka tos drīz sāka dēvēt par franču buldogiem. Pirmoreiz šķirne parādījās izstādē 1896. g.
  • 19./20.gs. mijā franču buldogs kļuva par augstākās sabiedrības modes suni gan Eiropā, gan Amerikā, un maksāja astronomisku cenu – pat līdz 3000 dolāriem. Tas joprojām ir populārāko suņu desmitniekā Anglijā un ASV.
  • 1912. g. nogrimušā “Titānika” pasažieru vidū bija arī viens franču buldogs, kas piederēja kādam jaunam baņķierim, kurš to bija iegādājies par 150 mārciņām (mūsdienu naudā –  ap 17 000 dolāriem). Kāds izdzīvojušais pasažieris atcerējās, ka suns vēl peldējis okeānā, kad kuģis jau bija nogrimis...
  • Vairākas aviokompānijas ir aizliegušas pārvadāt šīs šķirnes suņus, jo pārāk daudzi nomiruši lidojuma laikā. Viņu elpceļi nav piemēroti lielam karstumam, bet lidmašīnas bagāžas nodalījumā temperatūra ieskrienoties var sasniegt +30 °C. 
     

Vai iegādāties franču buldogu bija dzīves sapnis?

Pirms iegādājos Zeffu, lasīju daudz rakstus par suņu šķirnēm, arī par franču buldogiem un to īpatnībām. Franču buldogu izvēlējos, jo šī šķirne vizuāli likās ļoti pievilcīga, suns auguma ziņā nav pārāk mazs un nav liels, bet spēj aizsargāt.

Bija kāda nozīme arī tam, ka šim sunim nav nepieciešama liela fiziskā aktivitāte – pietiek ar īsām ikdienas pastaigām?

Bija gan, jo reizēm jāstrādā līdz vēlam vakaram un neatliek laika garākām pastaigām. Un pēc nelielas pastaigas Zeffa, atgriežoties mājās, dodas pie miera.

Viena no šo suņu iesaukām ir “vardes suns”, jo tas mēdz sēdēt ar izplestām pakaļkājām. 

Jā, šī poza Zeffai ir novērota diezgan bieži un izraisa smaidu, jo izskatās neparasti...diezgan smieklīgi!

Vairums franču buldogu mīl ūdeni un peldes.

Peldes tiešām patīk, taču franču buldogam smaguma centrs ir galva tāpēc tas ir jāpieskata peldoties.

Galva liela un smaga, kaut arī pēc suņu šķirņu inteliģences pētījumiem, franču buldogi novērtēti vien kā vidēji gudri.

Suņa inteliģencei nav ne vainas – saprot, kad kaut ko nedrīkst darīt, kad jānāk blakus, kad jāiet uz savu vietu. Varbūt sabiedriskās vietās mazliet apjūk no burzmas un kļūst nedaudz nekontrolējama – bet sunītis vēl jauns, un tas ir tikai normāli. Suņu skolā gājuši arī vēl neesam. Drīz ceru piedalīties izstādēs, tad gan apsveru domu apmeklēt kādu suņu skolu. Lai ringā neizgāztos.

Šos suņus dēvē arī par “suņu klauniem”, jo ļoti mīl jautrību un tiem ir žirgts temperaments. 

Tiešām, garlaicīgi nav ne mirkli! Zeffa atrod veidu, kā pievērst sev uzmanību, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu ģimenes locekli. Arī tad, ja jāveic mājas darbi un nav laika pievērsties viņai, Zeffa atrod rotaļu sev pati. Un, vērojot to, tiešām uzplaukst smaids.

Viņiem arī ļoti patīk bērni, sevišķi franču buldogu meitenēm, kuras tos ļoti aizsargā. 

Manam trīsgadīgajam puikam Zeffa ir kā vienaudzis, ar kuru rotaļāties. Ir sajūta, ka mājās ir divi bērni: dažreiz abi nevar sadalīt rotaļlietas, tad sanāk kašķis, kurš ilgi neturpinās, jo Zeffa piekāpjas. Viņa ir labs draugs bērnam un pieaugot būs lieliska aizstāve.

Vai nebaidīja fakts, ka franču buldogiem veselība var sagādāt lielas problēmas, piemēram, īsā purna dēļ, kas apgrūtina elpošanu? Bīstams ir arī karstums. 

Veselības problēmu risks pastāv daudzām šķirnēm. Palasot internetā forumus, mati ceļas stāvus - kas tik par kaitēm un slimībām suņiem nav! Bet tas mani neatturēja iegādāties franču buldogu. Vasaras karstajās dienās Zeffa varbūt bija mazliet neaktīvāka, bet pietika ar atvēsinošu peldi, un suns bija uz strīpas. Drīzāk krākšana ir raksturīgāka elpceļu īpatnību dēļ.

Viņi arī mēdz būt stipri alerģiski un ciest no acu asarošanas.

Man ir paveicies - Zeffa nav alerģiska, un actiņas ir tīras. Tomēr barību izvēlējos Josera Minis Best - tā ir ar lasi un jēru, der arī alerģiskiem suņiem. Uzskatu, ka suņa veselīgums ir atkarīgs no tā vecāku gēniem. Paldies saku audzētājai Anetei, no kuras iegādājos Zeffu, viņa palīdz ar padomiem suņa kopšanā un audzēšanā. Man ir paziņas, kam franču buldodziņš patiešām ir alerģisks, slimīgs. Audzētājs laikam pieļāvis kādas kļūdas, sapārojot slimīgus suņus, jo, šķiet, vairums kaišu iedzimst.

Lai nu kā, franču buldogus uzskata par lieliskiem kompanjoniem – viņi reti rej un ar saimniekiem ir pacietīgi un sirsnīgi. 

Zeffa ir ļoti sirsnīga, mīļa... Un – ļoti pieķērusies, neatkāpjas ne soli, kad pošos iziet no mājas; sajūta ir tāda, ka atgādina par sevi, maisoties pa kājām - lai tik viņu  neaizmirst paņemt līdzi!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.