Atpakaļ

BOKSERIS – sargsuns kas rotaļājas

Dino veikala pārdevējas Elīnas Gavrovskas ģimenē mīluļu netrūkst: kaķis,  viļņpapagailis un zivtiņas, no kurām vienu - “gailīti stikla bumbā” - viņa paņēma līdzi, pārceļoties dzīvot atsevišķi no vecākiem. Taču pati galvenā mīlule Elīnas dzīvē ir bokseru meitene Zora, kurai drīz paliks deviņi gadi. 

Interesanti fakti

Gadsimtiem ilgi Rietumu un Centrālajā Eiropā bija izplatīti medību suņi – bulenbeiseri, kas ļoti atgādināja mūsdienu bokserus. Vācu audzētāji 1896.g. radīja bokseru šķirni no bulenbeiseriem, kas tagad ir izmiruši, un vecā tipa angļu buldogiem. 
Ir vairākas teorijas, kā radies šķirnes nosaukums. Leģendu, ka šim sunim patīk “boksēties” ar priekšķepām, stāvot uz pakaļkājām, daudzi uzskata par smieklīgu. Pētnieki domā, ka boksera vārds atvasināts no bulenbeisera iesaukas “boksls” vai no bīrbokseriem, kā Minhenē dēvēja suņus – bulenbeisera krustojumus. Bez tam Bokseris bija ļoti populārs suņa vārds 19. gs., tā varēja saukt vienu no pirmajiem šķirnes eksemplāriem.
Latvijā bokseri visvairāk izplatiti 1980. -1990.g., kad klubs pulcēja ap 300 audzētāju un tika reģistrēti līdz 60 kucēnu metieniem gadā; tagad grūti laiki – tikai aptuveni 50 audzētāju un 3-5 metieni gadā. Toties Amerikā un Lielbritānijā pēdējos gados bokseris saglabā vietu desmit populārāko šķirņu vidū.


Dino veikala pārdevējas Elīnas Gavrovskas ģimenē mīluļu netrūkst: kaķis,  viļņpapagailis un zivtiņas, no kurām vienu - “gailīti stikla bumbā” - viņa paņēma līdzi, pārceļoties dzīvot atsevišķi no vecākiem. Taču pati galvenā mīlule Elīnas dzīvē ir bokseru meitene Zora, kurai drīz paliks deviņi gadi. 

Kāpēc izvēlējāties tieši boksera šķirnes suni? 

Senāk mums bija suns - boksera un “vilka” krustojums. Kad tas sunītis mūs pameta, nemaz nebija jautājuma, kādas šķirnes kucēnu vēlamies. Tā nu pēc sludinājuma tika atrasta bokseru meitenīte, un nu jau daudzus gadus ikdiena nav iedomājama bez viņas. 

Tavuprāt, bokseri ir iecienīti Latvijā? 

Cik esmu skatījusies apkārt, tā nav īpaši populāra šķirne. Uz vienas rokas pirkstiem varu saskaitīt draugus ar bokseriem. Cilvēki, kuri satiek Zoru pirmoreiz, dažkārt brīnās, kas tā par šķirni. 

Bokserus uzskata par visrotaļīgākajiem no sargsuņiem – tiem patīk spēlēties līdz pat sirmam vecumam. 

Tam var simtprocentīgi piekrist. Šķiet, ka Zora varētu dauzīties cauru dienu, ja nebūtu arī jāpaēd un jāguļ. Iecienītākā rotaļa ir spēlēšanās ar mīļo cūciņu. Visas mantas parasti tiek ātri vien iznīcinātas, mēģinot izplēst ārā nejauko pīkstuli, bet šī cūciņa tiek saudzīgi paņemta aiz auss, lai nesaplēstu. Starp citu, arī “boksēties” viņai patīk! Kad ir atbilstošs rotaļu biedrs, tad “boksēšanās” iet pilnā sparā.

Šie suņi mīl fizisko slodzi – dievina garas pastaigas. 

Zorai patīk draiskoties pa ūdeni – vienalga, vai ir pats vasaras vidus, vēls rudens vai agrs pavasaris. Liekas, tajā mirklī viņa aukstumu vispār nejūt. Tāpēc, kad vien ir iespēja, cenšamies viņu aizvest uz jūru. Kad nav tādas iespējas, dodamies garās, garās pastaigās. Nu, izņemot vasaru, tad ilgi staigāt nevar, jo sunītim par karstu.

Lai gan izskatās spēcīgi suņi, bokseri patiesībā ir vārīgi – var viegli saaukstēties, bieži saslimst ar reimatismu.

Pēc mūsu mīlules to nepateiksi, jo ir bijuši gadījumi, kad viņa izdomā paņemt brīvsoli arī 20 grādu salā. Un, ticiet vai ne, nekādu problēmu!

Vai tad Zora nav paklausīga? Bokserus uzskata par viegli apmācāmiem, ne velti tos izmanto arī kā dienesta suņus.

Ir klausīga, lai gan suņu skolā nav gājusi. Bet bokseri ir ar savu raksturiņu – gribu daru, negribu nedaru. Ir vairākas komandas, ko Zora prot izpildīt - ja ir vēlēšanās. Bet, ja nav vēlmes neko darīt, tad izliekas, ka neredz un nedzird neko no tā, ko saki.

Tomēr šie suņi izslavēti ar savu līdzsvarotību un prātīgumu un der pat par neredzīgo cilvēku pavadoņiem. 

Jā, ir spēcīga nervu sistēma mūsu meitenei! Kad ciemos atbrauc mazie radu bērni, tad nu Zora tiek ņurcīta un burzīta. Un ne reizi neesmu dzirdējusi, ka viņa uzrūktu vai parādītu zobus. Kad sāk apnikt, ka viņa tiek izmantota rotaļām, tā pagriežas un aizmūk.

Bokseri ļoti pieķeras saimniekiem, mīl bērnus, bet ar svešiem gan esot uzmanīgi, neuzticas. 

Par pieķeršanos saimniekiem un rūpēm par bērniem – pilnīga taisnība. Bet par svešiniekiem nepiekritīšu. Svešiniekiem savu niknumu izrāda tikai pirmās pāris minūtes pēc iepazīšanās. Parej, parej un pēc tam jau luncinās pie svešinieka kājām - ar aicinājumu pamest viņai bumbiņu. Nekādus dižos uztraukumus viņa nav sagādājusi, pat ja reizēm izdomā uz savu galvu aiziet pastaigāt un veselu diennakti nerādīties mājās. 

Nu jau 13 gadus aizliegta bokseru astes un ausu kupēšana.

Pareizi, jo tā ir suņa mocīšana – process, kamēr sunītis atkopjas, ir smags. Mūsu sunenītei gan iepriekšējie saimnieki bija jau “parūpējušies” par astītes kupēšanu. Pierasts, ka viņai nav astes. Tas ir amizants skats, kā mēģinot pakustināt asti, kustas līdzi viss ķermenītis. Jebkurš suns ir lieliska dāvana, jo neviens tevi nekad nesagaidīs mājās ar tādu sajūsmu kā suns!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923