Atpakaļ

BOKSERIS – sargsuns kas rotaļājas

Dino veikala pārdevējas Elīnas Gavrovskas ģimenē mīluļu netrūkst: kaķis,  viļņpapagailis un zivtiņas, no kurām vienu - “gailīti stikla bumbā” - viņa paņēma līdzi, pārceļoties dzīvot atsevišķi no vecākiem. Taču pati galvenā mīlule Elīnas dzīvē ir bokseru meitene Zora, kurai drīz paliks deviņi gadi. 

Interesanti fakti

Gadsimtiem ilgi Rietumu un Centrālajā Eiropā bija izplatīti medību suņi – bulenbeiseri, kas ļoti atgādināja mūsdienu bokserus. Vācu audzētāji 1896.g. radīja bokseru šķirni no bulenbeiseriem, kas tagad ir izmiruši, un vecā tipa angļu buldogiem. 
Ir vairākas teorijas, kā radies šķirnes nosaukums. Leģendu, ka šim sunim patīk “boksēties” ar priekšķepām, stāvot uz pakaļkājām, daudzi uzskata par smieklīgu. Pētnieki domā, ka boksera vārds atvasināts no bulenbeisera iesaukas “boksls” vai no bīrbokseriem, kā Minhenē dēvēja suņus – bulenbeisera krustojumus. Bez tam Bokseris bija ļoti populārs suņa vārds 19. gs., tā varēja saukt vienu no pirmajiem šķirnes eksemplāriem.
Latvijā bokseri visvairāk izplatiti 1980. -1990.g., kad klubs pulcēja ap 300 audzētāju un tika reģistrēti līdz 60 kucēnu metieniem gadā; tagad grūti laiki – tikai aptuveni 50 audzētāju un 3-5 metieni gadā. Toties Amerikā un Lielbritānijā pēdējos gados bokseris saglabā vietu desmit populārāko šķirņu vidū.


Dino veikala pārdevējas Elīnas Gavrovskas ģimenē mīluļu netrūkst: kaķis,  viļņpapagailis un zivtiņas, no kurām vienu - “gailīti stikla bumbā” - viņa paņēma līdzi, pārceļoties dzīvot atsevišķi no vecākiem. Taču pati galvenā mīlule Elīnas dzīvē ir bokseru meitene Zora, kurai drīz paliks deviņi gadi. 

Kāpēc izvēlējāties tieši boksera šķirnes suni? 

Senāk mums bija suns - boksera un “vilka” krustojums. Kad tas sunītis mūs pameta, nemaz nebija jautājuma, kādas šķirnes kucēnu vēlamies. Tā nu pēc sludinājuma tika atrasta bokseru meitenīte, un nu jau daudzus gadus ikdiena nav iedomājama bez viņas. 

Tavuprāt, bokseri ir iecienīti Latvijā? 

Cik esmu skatījusies apkārt, tā nav īpaši populāra šķirne. Uz vienas rokas pirkstiem varu saskaitīt draugus ar bokseriem. Cilvēki, kuri satiek Zoru pirmoreiz, dažkārt brīnās, kas tā par šķirni. 

Bokserus uzskata par visrotaļīgākajiem no sargsuņiem – tiem patīk spēlēties līdz pat sirmam vecumam. 

Tam var simtprocentīgi piekrist. Šķiet, ka Zora varētu dauzīties cauru dienu, ja nebūtu arī jāpaēd un jāguļ. Iecienītākā rotaļa ir spēlēšanās ar mīļo cūciņu. Visas mantas parasti tiek ātri vien iznīcinātas, mēģinot izplēst ārā nejauko pīkstuli, bet šī cūciņa tiek saudzīgi paņemta aiz auss, lai nesaplēstu. Starp citu, arī “boksēties” viņai patīk! Kad ir atbilstošs rotaļu biedrs, tad “boksēšanās” iet pilnā sparā.

Šie suņi mīl fizisko slodzi – dievina garas pastaigas. 

Zorai patīk draiskoties pa ūdeni – vienalga, vai ir pats vasaras vidus, vēls rudens vai agrs pavasaris. Liekas, tajā mirklī viņa aukstumu vispār nejūt. Tāpēc, kad vien ir iespēja, cenšamies viņu aizvest uz jūru. Kad nav tādas iespējas, dodamies garās, garās pastaigās. Nu, izņemot vasaru, tad ilgi staigāt nevar, jo sunītim par karstu.

Lai gan izskatās spēcīgi suņi, bokseri patiesībā ir vārīgi – var viegli saaukstēties, bieži saslimst ar reimatismu.

Pēc mūsu mīlules to nepateiksi, jo ir bijuši gadījumi, kad viņa izdomā paņemt brīvsoli arī 20 grādu salā. Un, ticiet vai ne, nekādu problēmu!

Vai tad Zora nav paklausīga? Bokserus uzskata par viegli apmācāmiem, ne velti tos izmanto arī kā dienesta suņus.

Ir klausīga, lai gan suņu skolā nav gājusi. Bet bokseri ir ar savu raksturiņu – gribu daru, negribu nedaru. Ir vairākas komandas, ko Zora prot izpildīt - ja ir vēlēšanās. Bet, ja nav vēlmes neko darīt, tad izliekas, ka neredz un nedzird neko no tā, ko saki.

Tomēr šie suņi izslavēti ar savu līdzsvarotību un prātīgumu un der pat par neredzīgo cilvēku pavadoņiem. 

Jā, ir spēcīga nervu sistēma mūsu meitenei! Kad ciemos atbrauc mazie radu bērni, tad nu Zora tiek ņurcīta un burzīta. Un ne reizi neesmu dzirdējusi, ka viņa uzrūktu vai parādītu zobus. Kad sāk apnikt, ka viņa tiek izmantota rotaļām, tā pagriežas un aizmūk.

Bokseri ļoti pieķeras saimniekiem, mīl bērnus, bet ar svešiem gan esot uzmanīgi, neuzticas. 

Par pieķeršanos saimniekiem un rūpēm par bērniem – pilnīga taisnība. Bet par svešiniekiem nepiekritīšu. Svešiniekiem savu niknumu izrāda tikai pirmās pāris minūtes pēc iepazīšanās. Parej, parej un pēc tam jau luncinās pie svešinieka kājām - ar aicinājumu pamest viņai bumbiņu. Nekādus dižos uztraukumus viņa nav sagādājusi, pat ja reizēm izdomā uz savu galvu aiziet pastaigāt un veselu diennakti nerādīties mājās. 

Nu jau 13 gadus aizliegta bokseru astes un ausu kupēšana.

Pareizi, jo tā ir suņa mocīšana – process, kamēr sunītis atkopjas, ir smags. Mūsu sunenītei gan iepriekšējie saimnieki bija jau “parūpējušies” par astītes kupēšanu. Pierasts, ka viņai nav astes. Tas ir amizants skats, kā mēģinot pakustināt asti, kustas līdzi viss ķermenītis. Jebkurš suns ir lieliska dāvana, jo neviens tevi nekad nesagaidīs mājās ar tādu sajūsmu kā suns!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.