Atpakaļ

Abi – pirmie un vienīgie!

Linda ir saimniece diviem klēpja sunīšiem: mopsim Bellai un čivavam Rufim. Abiem ir seši gadi, taču kopā viņi ir tikai pāris gadu – kopš Rufis tika adoptēts, kad no viņa atteicās saimnieki. Kā tad izvērtusies viņu kopdzīve?

10 jautājumu Dino Zoo veikala vadītājai LINDAI JAUNOZOLAI.

Linda ir saimniece diviem klēpja sunīšiem: mopsim Bellai un čivavam Rufim. Abiem ir seši gadi, taču kopā viņi ir tikai pāris gadu – kopš Rufis tika adoptēts, kad no viņa atteicās saimnieki. Kā tad izvērtusies viņu kopdzīve?

Kā radās ideja pieņemt pieaugušu čivavu?

Tā bija impulsīva rīcība. Gribēju palīdzēt Rufim ar mājām un cerēju, ka Bellai būs rotaļu draugs. Taču viss izrādījās daudz sarežģītāk. Abi grib būt pirmie un vienīgie. 

Čivavas mēdz būt nejauki. 

Piekrītu par čivavas nejauko raksturu, vismaz Rufa gadījumā. Bez psiholoģiskas traumas no saimnieku maiņas, sunim bija arī dziļākas problēmas, ko bija izraisījusi iepriekšējo saimnieku nepareiza un bezatbildīga audzināšana. Ļoti skumji, ka ir cilvēki, kas ar dzīvniekiem rotaļājas: šodien gribu, rīt ne... 

Vai tagad sunītis ir iedzīvojies jaunajās mājās? 

Iedzīvojās diezgan ātri, iepriekšējo dzīvi ir aizmirsis, taču bez manis ilgi nevienu nelaida klāt. Tikai nesen sāka atgūt uzticēšanos cilvēkiem. Nu ir daudz draudzīgāks nekā pirms diviem gadiem, vairs nebaidos laist pie bērniem.

Kā Bella izturējās, kad mājās ieradās otrs klēpja sunītis? 

Bella nav pieņēmusi līdz galam Rufi vēl šodien, jo jūtas vienīgā saimniece. Visur grib būt pirmā: mājās sagaidot, pie ēšanas, dodoties pastaigā, guļvietas izvēlē. Rufis kā jaunpienācējs piekāpjas suņu meitenei, jo baidās no uzbrukuma.

Ko darītu, ja Bella ar Rufi nesadzīvotu?

Bella ir ļoti svarīga man - mans bērnības piepildītais sapnis, kuram pati nopelnīju naudu un 18 gados sev uzdāvināju. Uzaudzināju viņu no kucēna vecuma, esam nešķiramas. Kad abiem suņiem sākumā bija grūti sadzīvot, es pat meklēju Rufim saimniekus, kuriem viņš varētu būt vienīgais un mīlētākais. Taču sarežģītā rakstura un dažu niķu dēļ tas neizdevās. Sapratu arī, ka viņa mazā sirsniņa vēl vienu nodevību nepārdzīvos, un nolēmu cīnīties, lai ko tas prasītu man un Bellai. Konsultējos ar vairākiem speciālistiem, esmu atradusi kompromisu dažām situācijām, lai viņi sadzīvotu labi.

Mopšus gan uzskata par diezgan slinkiem suņiem, bez agresijas.

Bellai ir izteikta mopša daba: miermīlīga, mīļa, paslinka, liela kārumniece, uzticīga, reizēm valdonīga. Taču, kad ir runa par saimnieces vietu, izpaužas arī bezbailība un agresīvāka rīcība nekā parasti. 

Kādas izveidojušās viņu attiecības? 

Situācija nav viegla, atšķirīgo temperamentu dēļ. Rufis pakļāvies Bellas valdonīgumam, taču ar savu aktīvo dabu daudz biežāk guļ man klēpī, jo ir veiklāks, ātri izmanto situāciju, kad Bellas nav tuvumā. Pastaigas laikā abi ir saticīgi un draudzīgi. Rotaļājamies arī visi trīs, katram ir sava mīļākā rotaļlieta. 

Kā viņi sadala saimnieces uzmanību? 

Suņi prasa lielu uzmanību, cenšos sadalīt savu mīlestību abiem vienādi, lai gan viņu savstarpējās attiecības ne vienmēr to pieļauj. Bella joprojām patur vadones lomu, it īpaši, ja runa ir par ēdienu vai našķēšanos. 

Katrs ēd no savas bļodas? 

Sākumā katram bija savs trauks, taču Bella aiz greizsirdības centās apēst dubultdevu, strauji parādījās liekais svars. Tagad ēšana notiek rindas kārtībā. Abi ir ļoti izvēlīgi, ēda tikai Gran Carno dažādu garšu konservus. Tagad pieradināju ēst arī sauso barību: Royal Canin Mini adult un Eukanuba All breed ar jēra gaļu. 

Našķējas arī rindas kārtībā?

Nē, kārumus dodu abiem suņiem vienādi, lai neviens nejustos apdalīts. Našķēties abiem patīk, šķiet reizēm lutinu viņus pārmērīgi! Abiem visvairāk garšo dažādi Trixie kārumi, Vitamin drops ar jogurtu un Trainer Snack Roller pop, ko izmantoju komandu apmācībai.

Labāk divi suņi vai viens mājās?

Kur divi suņi - tur jautrāk, bet dzīvē bieži vien tā nav, ja ir runa par klēpja sunīšiem. Katrs grib būt vienīgais savam saimniekam. Rufis ir mani iemīlējis un pieņēmis kā saimnieci, es nevēlos viņu pievilt. Ir brīnišķīgi, kad atgriežos vakarā no darba, abi mīlulīši sēž pie durvīm un sagaida ar skaļām ovācijām. Mīlu abus un rūpēšos par tiem katru dienu!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.