Atpakaļ

Dziedošais papagailis (Psephotus haematonus)

Cēlušies no Austrālijas. Dabā apdzīvo krūmainus un mežainus reģionos, vienmēr atrodoties netālu no ūdenstilpnes. Var izaugt līdz 28 cm garumam, svaram nepārsniedzot 60 gramus.

Fakti:

  • Vidējais dzīves ilgums ap 20-30 gadiem;
  • Var izaugt līdz 28 cm garumam, svaram nepārsniedzot 60 gramus;
  • Cēlušies no Austrālijas. Dabā apdzīvo krūmainus un mežainus reģionos, vienmēr atrodoties netālu no ūdenstilpnes.
  • Dzimumu atšķirības – tēviņi ir krāšņi spilgtā krāsā, kurpretī mātītes ir nespodri pelēcīgi zaļā krāsā.
  • Aktīvi un sabiedriski putni. Var turēt pa vienam, pārī vai bariņā. Var sadzīvot ar citiem līdzīga izmēra Austrālijas papagaiļiem.

 

Būra iekārtošana:

 turēt plašā būrī vai aviārijā. Būra minimālie izmēri 80x50x95 cm un lielāku. Patīk lidot, tamdēļ vismaz reizi dienā jādod iespēja izlidinātis. Būris jāizvēlas plašs, ar iespēju palidot. Būri nepieciešams aprīkot ar dažāda resnuma koka un virvju laktām. Laktām jābūt izvietotām tā, lai putniem viegli pārlidot no vienas uz nākamo. Ieteicams būrī salikt arī dažādu izmēru lapukoka zarus. Būrī var izvietot dažādas rotaļlietas. Kā pakaišus var izmantot koksnes granulas, smiltis, papīra dvieļus. Obligāti nodrošināt putnus ar seklus, plašu ūdens vanniņu. Būri novietot tālāk no caurvējiem un tiešiem saules stariem. Pilnībā tīrīt vismaz reizi nedēļā.

 

Barošana:

pamatbarību izmantot zooveikalos nopērkamo barību vidēja izmēra papagaiļiem. Papildus piedāvāt dažādus augļus, ogas, dārzeņus, salātus un zaļumus, diedzētas sēklas, kā arī vārītas, sagrieztas olas ar čaumalu. Ieteicams ievietot būrī svaigus lapukoku zarus ar pumpuriem un lapām kā graužamo kārumu. Augļus un dārzeņus ietecams sarīvēt vai sagriezt mazos gabaliņos. Paretam var piedāvāt dzīvus vai kaltētus miltu tārpus un circeņus. Papildus nodrošināt putnus ar zooveikalos nopērkamu minerālakmeni, sēpiju un granti.

Var barot ar brokoļiem, burkāniem, ķirbi, zaļajām pupiņām, tomātiem un kabačiem, banāniem, āboliem, bumbieriem, melonēm, mango, zemenēm, ķiršiem un avenēm, salātiem, pienenēm,  burkānu lakstiem u.c. Svaigajai barībai jāsastāda 20% no ikdienas barības devas.

Nedrīkst barot ar avokado, alkoholu, sparģeļiem, kofeīnu, šokolādi, konfektēm, baklažāniem, piena produktiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, sēnēm, olīvēm, ķiplokiem, rabarberiem.

 

Biežākās veseības problēmas:

pārauguši nagi un knābis, ektoparazīti, elpceļu iekaisums, ievainojumi, traumas, saindēšanās, aptaukošanās.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Ūbeles

Vai korellas sadzīvo ar ūbelēm

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ja ir ļoti liels voljērs un ūbelēm būs ierīkota pažobele, tad putni var sadzīvot, bet noteikti atšķirīga barība, ūbelēm nepieciešama grants (obligāti).

Savvaļas putni

Pie mājas sēž vārna, nelido, izskatās ka savainots spārns. Vai var aizvest pie jums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ne visas klīnikas var pieņemt savvaļas dzīvniekus un putnus, tam ir nepieciešama speciāla atļauja!

Šādos gadījumos varat sazināties ar Latvijas Savvaļas putnu palīdzības biedrību ''Drauga Spārns''!

Suns rūc

Sveiki, man ir suns kurš draudzīgi dzīvojas ģimenē, ir draudzīgs un paklausīgs ar maziem bērniem (4 un 6) gadi, savukārt ar sievas senčiem (kuri arī dzīvo tajā pašā mājā) ir piesardzīgs, rej virsū, rūc ja tuvojas mūsu mājas pusei (privātmāja), kā mums risināt situāciju, itkā neko sliktu nav darījuši sunim + dažreiz pat pacienā ar kādu kauliņu vai gaļas gabalu (ne paši dod bet iedod lai mēs iedodam), ikdienas dzīvē sunim uzmanību nepievērš, ta pat laikā suns viņus redz katru dienu? Vai maz ir iespējams ko mainīt ja suns jau ir vairāk kā gadu vecs?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kāds suns ir attiecībā pret svešiem cilvēkiem? Arī rūc? Vai tikai uz Jūsu vecākiem? Iespējams ir bijis kaut kāds starpgadījums, iespējams sunim ir bail vai viņš sargā Jūs. Visādi var būt. Mēginiet sadraudzēt suni ar vecākiem. Ja sunim nav paniskas bailes vai agresijas, lai vecāki uzciena to sunīti ar našķi, paglaudā un t.t. Bet caur negribu noteikti nekas nav jādara.

brūce

Sunim uz ādas pušums, jēlums Devām antibiotikas., ziedēs dažādas.Nevar saaugt, sulo. Vai obligāti jāšuj?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ar dzīvnieku noteikti ir jādodas pie veterinārārsta. Šādā gadījumā diez vai tiksiet galā ar ziedēm. Ja vēlaties pieteikties uz vizīti pie veterinārārsta Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

pundurpapagaiļi

Sveiki, gribēju pajautat vai mazais papagailis izdzīvos ja aizgaja bojā otra pusīte (puika),vai labāk nopirkt jaunu draudziņu?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Ja putns pārdzīvo otra putna pazušanu, tad labāk iegādāties tomēr otru putniņu. Pundurpapagaiļi samērā labi pieņem jaunpienācējus. 

pundurpapagaiļi

Labdien! Ir divi viļņspārnu papagaiļi, bet tikai vienam ir problēma. Kasās ļoti, vairāk nekā otrais. Pārsvarā visu laiku kasās nemitīgi. Plūc sev ārā spalvu, sākumā tikai zem spārniem un kakla, bet nujau ir viss vēders izplūkts. Šis notiek apmēram jau gadu. Tagad uz vēdera ir mazi asins caurumiņi, bet vēdera apakšdaļā ir izkosts caurums no kura jau tek bieži asinis tās pamanāmas būrī pleķos. Kas noticis papagailim? Un kāpēc tikai vienam ja abi dzīvo vienā būrī?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Noteikti abi putni ir jāatrāda veterinārārstam klātienē. Noteikti vizīti daudz neatlieciet. Pie vainas var būt gan ektoparazīti gan vielmaiņas traucējumi. Putnam, kuram ir brūces palīdzība ir jāmeklē pēc iepsējas ātrāk. Dino Zoo klīnikā strādā dr. Inga. iepiekš jāpierakstās pa t. 67327923

Papagailis

Papagailis jau otro dienu netaisa vaļā vienu aci. Ko darīt?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Putns noteikti jāatrāda veterinārārstam.

Korella

Sveiki nopirkām korellu pagāja apmēram 3 mēneši devām klausīties katru dienu melodiju bet putns nemācās vai putns pats izvēlās ko grib mācīties vai tam var nepatikt tas ko rādi?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Liekot tikai klausīties mūziku putns diez vai to sāk atdarināt. Jūsu putna dzimums ir zināms? Meitenēm nav tik labi attīstīta balss un tās vairāk čiepst un klaigā. Puikām izteiktāk ir svilpošana un dažādu melodiju atdarināšana. Vai esat mēģinājuši paši svilpot kādu melodiju??? Katru dienu ar putnu ir jākomunicē, jātdarina dažās skaņas un jāvēro uz kurām putns vislabāk reaģē, tad tās skaņas arī vairāk jāatskaņo. 

Amadīni

Labdien! Gaidīsim drīzu atbildi, jo ļoti uztraucamies. Putniņi nekad nav bijuši, pieredzes nav. Amadīnu meitene izdējusi nedēļas laikā 4 oliņas. Neesam pārliecināti, vai atstāt, vai ņemt ārā, jo veikalā mums tomēr ieteica izņemt, jo tas esot ļoti apgrūtinoši mātītei, ar varbūtību, ka mazuļus neizbarosim un pats putniņš to nespēšot. Kā labāk rīkoties?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Cik un kādi putni jums ir? Tikai vienam meitene? Ja ir pāris - tad oliņas var atstāt un putni var mēģināt perēt. Pieaugušie putni jābaro kā parasti, ierastā barība, papildus vitamīni, vārīta ola nedaudz, nedaudz vārīti rīsi un zaļumi (nedaudz salāts, var vēl atrast ādu pieneņu lapu). Ja olas izšķilsies maziļi varētu būt pēc 20 - 25 dienām. Vecāki paši mazos izbaros. Ja tomēr vecāki pavirši silda olas (1 dienu perē, 2 - 3 dienas neperē) vailigzdu pamet pavisma, tad olas varat izņemt - diemžēl tās ir tukšas.

Ja jums ir tikai viena pati meitene, tad jā - labāk olas izņemt un būri aptumšot, lai pārtrauktu dēšanas ciklu. 

Žako

Labdien! Vēlējos pajautāt vai kāda no jūsu veikaliem ir pārdošana Žako papagailis?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Uz doto bīdi nav Žako papagailis pārdošanās. Bet varam piedāvāt Amazonu un Rozā Kakdu.