Atpakaļ

Mazo grauzēju veselību

Ja mazais grauzējs saslimis, pats svarīgākais ir turēt to siltumā un dot daudz šķidrumu, lai mēģinātu novērst dehidratāciju, kas var iestāties visai strauji. 

Pirmā palīdzība 
Ja mazais grauzējs saslimis, pats svarīgākais ir turēt to siltumā un dot daudz šķidrumu, lai mēģinātu novērst dehidratāciju, kas var iestāties visai strauji. Grauzēju var dzirdināt ar pipeti vai nelielu šļirci, bet nedari to pārāk vardarbīgi un atceries, ka šķidrums, kas nokļuvis elpošanas ceļos, var nodarīt vairāk ļaunumu nekā labuma. 

Pie veterinārārsta vai aptiekā var iegādāties rehidratācijas pulverus, kas jāatšķaida ar ūdeni. Taču mazasi grauzējs vienā reizē spēj iedzert tikai dažus pilienus. Tāpat var izmantot vārītu un atdzesētu krāna ūdeni, kam pievieno ēdamkaroti (ar kaudzi) glikozes pulveri un nolīdzinatu tejkaroti sāls uz puslitru ūdens. 

Savainojumi 
Nelielas brūces var viegli noskalot ar siltu ūdeni un apstrādāt ar vāju antiseptisku līdzekli, bet lielas brūces jāparāda veterinārārstam. Pārāk ziņķārīgi grauzēji bieži vien mēdz nokrist no liela augstuma. Tādā gadījumā mazais grauzējs saudzīgi jānoliek būrī, lai tur atgūtos no šoka. Ja stundas laikā dzīvniekam nekļūst labāk, tas, iespējams, ir salauzis kādu kaulu vai guvis iekšējus savainojumus. Tādā gadījumā, protams, ir jādodas pie veterinārārsta. Raugies, lai grauzējs pārnēsājot būtu siltumā, jo ķermeņa atdzišana bieži vien ir letāla. 

Zobi
Zobi aug nepātraukti, bet parasti tie nodilst paši par sevi, ja vien dzīvniekam ir pietiekami daudz ko grauzt. Koka klucītis vai augļkoka zars (kas nav miglots ar insekticīdiem) palīdzēs uzturēt zobus kārtībā. Reizēm zobi neattīstās pareizi un kļūst pārāk gari. Tādā gadījumā peles uzvedība parādīs, ka kaut kas tās mutē nav kārtībā. Var gadīties, ka zobi regulāri jāgriež. 

Nagi
Parasti nagi ir īsi, jo tās rokas un kašņājas pa būri. Tomēr laiku pa laikam nagi jāapskata, lai pārbaudītu, vai tie nav jāapgriež, it sevišķi, kad grauzējs ir vecāks. Vislabāk būs, ka veterinārārsts tev parādīs, kā apgriežami grauzēja nagi un zobi. Pēc tam nagus var apgriezt mājas apstākļos ar nagu šķērītēm. Ja esi iesācējs, palūdz kādam pieredzes bagātākam dzīvniekmīlim, lai tev palīdz. Apgriežot nagus pārāk īsus, tu vari sagādāt dzīvniekam sāpes un izraisīt asiņošanu. Ja tomēr tā noticis, nekrīti panikā - asiņošana drīz vien pāries pati no sevis. 
Avots: Materiāls sagatavots no B.Vainera grāmatas "Pele".

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Nekton

Kur varētu iegādāties Nekton vitamīnus grauzējiem?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Nekton vitamīni MSA pieejami Dino Zoo Pasaules aptieka un Alfa

Mazie dzīvnieki

Ko darit ja žurkai ir liela pumpa pie mutes un clikti ēd

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! Ieteicams pēc iespējas ātrāk vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta.

trusis bez būra

Vai trusis drīkst dzīvot visu laiku bez būra? Cik ilgi trusis drīkst palikt viens?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Viss ir atkarīgs no konkrēta dzīvnieka, jebkurā gadījumā dzīnviekam ir nepieciešama sava''drošā vieta", kur patverties, kur ir barības trauki un gulēšanas vieta. Par to cik ilgi drīkst palikt viens, noteikti nav pareizās atbildes, kā jebkuram dzīvniekam ir nepieciešams ēdiens un apkopšana. Diemžēl nevaram viennozīmīgi atbildēt uz Jūsu jautājumu.

jautājums

Sveiki! Man ir Dāvi meitenīte 3ar pus gadi un es atnākot mājas redzu ka viņai nak āra kaut kāds pakts šķidrums.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl pēc rakstītā nevaram saprast, kas tas ir par dzīvnieku. Vai Jūs lūdzu varētu precizēt dzīvnieka sugu.

Šinšila

Labdien! Jau vairākus gadus gadus esmu šinšilas īpašnieks. Pēdējā laikā esmu ievērojis, ka zvēriņš siekalojas un paliek slapjš kažociņš kakla rajonā radot spalviņu salipšanu. Lūdzu Jūsu padomu!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

šādas pazīmes varētu liecināt par zobu problēmām. Dzīvniekam nepieciešams veikt mutes dobuma izmeklēšanu. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

trusis apēdis avokado

Trusītis saēdies avokado un aso piparu (lapas un kociņus), redzamas asinis urīnā, trusis nav apātisks, ēd, dzer un ir pat ļoti aktīvs. Ko var darīt mājās, ja trusim asinis urīnā, bet nav iespējas apmeklēt veterinārārstu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

 Urīna sarkanā krāsa var būt no pigmenta porfirīna, kas ir zaļo augu pigments. Jums jāseko līdzi truša apetītei un defekācijai, ja gadījumā trusis pārstāj ēst un tam nav defekācija, tas nekavējoties ir jāved pie veterinārārsta.

Ar cieņu,

Dino ZOO klīnika

kāmis

Sveiki, atnācu majas pec darba redzēju,kad kamim bija iesprūdudi kāja,izkatas,kad vina ir lausta,ko darīt tada situvācija ? Un cik tas varẽtu izmaksāt,lai izārstētu?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Labdien!

Noteikti kāmi atrādiet veterinārārstam. Dzīvniekam ļoti sāp. Nesniegt palīdzibu nedrīkst. Risinājumi ir dažādi. Kopā ar ārstu noteikti atradīsiet piemērotāko. 

Izbraukšaņa

Здравствуйте. Переезжаю в Россию. Нужно забрать с собой шиншиллу. Подскажите пожалуйста можно ли у вас сделать осмотр, прививки и вет. паспорт?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jā, to izdarīt ir iespējams mūsu klīnikā, lai pierakstītos lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

šinšilla

Vai šinšillai var dot maizi?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Šinšilai labāk maizi nedot. noteikti ne svaigu - veidosies gremošanas traucejumi. kaltētu kliju vai sēklu maizi (gaišo) nelielu gabaliņu var dot kā gardumu, bet kaltēta maize noteikti nevar būt kā ikdienas barība.

zurka

Mums ir žurkulēns, meitene 3 ar pus gadi. Pirmo reizi sanācis tā ka domāju ka pie dibena kas pielipis, paņēmu rokās , bet tur asins kamols! Varianti kas tas var būt …. Gribēju noslaucīt ar salveti, bet nekā , liekas ka ar gļotām velkas un vairāk neaiztiku

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Žurciņu noteikti atrādiet veterinārārstam, jo iespējams ir zarnas izkrītums vai jaunveidojums. Pēc iespējas ātrāk atrādiet veterinārārstam.