Atpakaļ

Padomi kā kaķim iedot tableti

Kā kaķim iedot tableti vai kādus citus medikamentus tā, lai tas būtu pēc iespējas mazāk traumatiski un nepatīkami kā kaķim, tā saimniekam – par to lasi šajā rakstā!

Kā pagalma, tā istabas kaķiem var gadīties saķert dažādas kaites, sākot no vieglas apaukstēšanās, līdz caurejai, vemšanai, urīnceļu iekaisumiem un citām nopietnākām saslimšanām. Šādos gadījumos pirmais, kas jādara – jāpiesaka vizīte veterinārajā klīnikā. 

Taču, ja situācija nav kritiska, kā arī gadījumos, kad visas nepieciešamās apskates, analīzes un terapeitiskās manipulācijas ir veiktas, turpmāko ārstēšanu vetārsts var nozīmē turpināt mājās, ja tas būs nepieciešams. Ja dzīvnieks cieš sāpēs, visticamāk, vetārsts izrakstīs speciālas pretsāpju zāles kaķim, arī dažādu citu saslimšanu gadījumos var tikt piemēroti medikamenti tieši tablešu formā. 
Tāpat veterinārie vitamīni un uztura bagātinātāji, lielākoties, tiek ražoti tablešu formā, kā arī aptuveni 2– 3 reizes gadā kaķiem nepieciešams dot arī prettārpu zāles. Kaķiem, kuriem nekas nekaiš uzdevums varētu būt vieglāks, taču tad ja mīlulis cieš sāpes vai ir slims, iebarot nepieciešamos medikamentus var būt ļoti grūti.

Kā kaķim iedot tableti vai kādus citus medikamentus tā, lai tas būtu pēc iespējas mazāk traumatiski un nepatīkami kā kaķim, tā saimniekam – par to šajā rakstā!

Kaķi ir gudri – ēdienu, kam pievienoti medikamenti, neēdīs! 

Liela daļa saimnieku, domājot par to kā iebarot kaķim zāles, pirmkārt iedomājas par medikamentu pievienošanu barībai. Taču šāda taktika, visticamāk, nebūs efektīva. Kaķiem ir ļoti spēcīga oža. Ēdienu, kas pēkšņi smaržos vai garšos savādāk, dzīvnieks negribēs ēst. 

Tāpat liela kļūda ir tā, ka saimnieki, labu gribot, atver un izber kapsulu saturu vai tableti sasmalcina, lai to varētu ērtāk iemaisīt barībā un kaķis to neizspļautu. 

Tablešu apvalks ir speciāli veidots lai tās saturs neizšķīstu kuņģī, bet tieši zarnās, kur tas paredzēts. Sasmalcinot vai pārlaužot tabletes apvalku tiek ne tikai mazināta medikamenta iedarbība un efekts, bet tādējādi var nodarīt kaitējumu arī kaķa veselībai. 
Tādēļ vislabākais veids kā kaķim iedot tableti ir to ielikt dzīvniekam tieši rīklē.

 

Speciālas šļirces – tablešu devēji 

Lai atvieglotu saimnieku uzdevumu iebarot dzīvniekam tableti, veterinārajās aptiekās ir nopērkami speciāli palīglīdzekļi – tablešu devēji, ar kuru palīdzību tiek nodrošināta droša un ātra tabletes ievietošana kaķa rīklē. 

Šādi palīglīdzekļi tiek ražoti no mīksta, viegli kopjama materiāla, kas netraumēs kaķa aukslējas, mēli vai smaganas, kā arī paša saimnieka pirkstus. 

Kā tablešu devēju pareizi izmantot? 

Tablete jāsatver ar šļirces galu, jāatver kaķa mute un tablete ātri jāievieto uz mēles saknes. Tad kaķa mute jāaizver un jāpietur, lai izraisītu rīšanas refleksu. Tablešu devējus iespējams lietot arī ievelkot tajā ūdeni, tādējādi tabletes norīšana tiks atvieglota, jo kaķim, reizē ar tableti, mutē tiek ieskalots ūdens. 

Kā kaķim iedot tableti droši un ātri 

Lai kaķim iedotu tableti noderēs kāds palīgs. Taču, ja tas jādara saimniekam vienam pašam, tad kaķi nepieciešams satvert un cieši ietīt kādā biezākā dvielī vai sedziņā tā, lai gan priekšējās, gan aizmugurējās ķepas būtu cieši nofiksētas. Tādējādi kaķis nevarēs savainot saimnieku vai aizmukt. 

 

Viegli satverot kaķi aiz skausta dzīvnieciņš atvērs muti, tad tableti ar ātru kustību jāievieto kaķim tieši uz mēles saknes. 

Ja uzdevums šķiet neizpildāms, talkā nāks veterinārārsts 

Gadījumos, kad saimniekam neizdodas kaķim iebarot nepieciešamos medikamentus, ir vērts vērsties veterinārajā klīnikā pēc palīdzības. Tur speciālists kaķim vajadzīgos medikamentus iedos ātri un droši, kā arī parādīs saimniekam kā to vislabāk izdarīt pašam. 

Kam būtu jābūt obligātajā aptieciņā? 

Taču, kam tad būtu jābūt obligātajā aptieciņā, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu mincim palīdzību? Piedāvājam sarakstu, pēc kura vadīties. 

  • Apsēji, marles saite, elastīgā saite

  • Pincete, šķērītes 

  • Gumijas cimdi, antiseptiskās salvetes

  • Vienreizlietojamās šļirces

  • Zāles kaķim pret caureju 

  • Attārpošanas zāles kaķim

 

Tomēr, bez konsultācijas ar veterinārārstu, kaķim nekādā gadījumā nedrīkst uz savu galvu dot nekādus recepšu vai citus medikamentus. Īpaši pretsāpju līdzekļus vai antibiotikas. 

Daļa saimnieku vēl aizvien mēdz saviem kaķiem dot cilvēkiem paredzētos medikamentus, arī cilvēkiem domātas prettārpu zāles. Tā ir liela kļūda, kas var izraisīt ļoti nopietnas veselības problēmas kaķim, atsevišķos gadījumos pat nāvi. 
Ja vizīte pie veterinārārsta uzreiz nav iespējama, iesakām vērsties tuvākajā veterinārajā aptiekā, kur personāls varēs ieteikt piemērotāko medikamentu un, kā to droši pielietot. Tiesa, apmeklējot vetaptieku, saimniekam jāzina precīzs sava mīluļa svars, jo liela daļa medikamentu pielāgojami ņemot vērā dzīvnieka svaru.

Dino Zoo – viss jūsu kaķa veselībai! 

Kā iedot kaķim tableti ir jautājums, kas bieži tiek uzdots Dino Zoo veterinārajās klīnikās. Šeit mūsu zinošie un augsti kvalificētie speciālisti ne tikai parūpēsies par jūsu mīluļa veselību, bet arī dos padomus, kā ikdienā droši parūpēties par sava mīluļa veselību un higiēnu. 

Tāpat citus noderīgus padomu, kas saitīti ar mājdzīvnieku kopšanu un aprūpi, atradīsiet dinozoopausaule.lv! 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labvakar! Mūsu ģimene vēlas iegādāties ragdolls kaķēnu no iepazītas audzētavas. Sakiet, lūdzu, kāds ir aptuvenais vecums, kad tos ir droši dot jaunajiem saimniekiem? Šobrīd mums piedāvā kaķēnu, kas ir 4 mēnešus vecs.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Latvijas republikā atsavināt kaķēnu jauniem samiekiem var no 10 nedēļu vecuma!
Ministru Kabineta Noteikumi Nr. 266

Attārpošana kaķim

Sveiki! Kaķēns 5mēn.jauns,attārpots 2mēn.vecumā,dzīvo tikai iekštelpās,ēd arī jēlu gaļu,spec.barību kaķēniem,gan konservus pārsvarā,arī sauso barību,dzer govs pienu, uztrauc tas,ka ūdeni dzer nedaudz.ir aktīvs un omulīgs.kā ar attārpošanu,lasu info,ka ik pa 2ned.tā bij jāveic,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kaķēnu  līdz 6 mēnešiem ieteicams attārpot 1 x mēnesī. kas attiecas uz govs pienu, tā nav pati piemērotākā barība kaķim. Ja kaķēns pārsvarā ēd konservus, ūdeni tas var dzert mazāk.

Kaķim senioram izkrīt zobi

Labdien! 13gv. sterilizētai bezšķirnes kaķenei 3 mēnešu laikā izkritis jau otrais ilknis (viens atrasts bez asinīm, otrs dauzoties, kožoties). Kādu gadu ož elpa, taču iekaisušas smaganas nav redzamas un ēd tikai sauso barību (Royal Canin) bez problēmām. Aktīva, bet dzīvoklī dzīvojoša, bez liekā svara, bez īpaša stresa un bez zināmām veselības problēmām. Vai ir iemesls steidzamai vizītei pie vetārsta?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Steidzami nav jādodas pie vetārsta, bet vajadzēto to ieplānot, lai varētu pārliecināties vai nav iekasis kāds zobiņš, jo tad labāk to izdarīt ātrāk jo ar katru gadu kaķis paliek vecāks un ir risks dod narkozi zobu ārstēšanai!

zobi kaķim

Labdien! Kaķītim aptuveni ir 2.5m, bet ir tikai ilknīši mutē, bet nav citu zobiņu. Vai tas ir normāli?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku grūti atbildēt uz šo jautājumu. Vai esat pārliecināti par dzīvnieka vecumu? Iespējams zobiņi ir mazi un tos nevar pamanīt.

Lai pārbaudītu kaķa veselības stāvokli dzīvnieks ir jāved uz konsultāciju pie veterinārārsta, Šajā vecumā kāķiem ir  jāveic arī vakcinācija. Esot pie ārsta pakonsultējieties arī par kaķa zobiem.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu , 

Dino Zoo klīnika

Kaķis nejūtas labi

Labvakar!Griežos pie jums pēc padoma!Sterilizēta kaķene ,iet 12 gads.Līdz šim nav bijušas īpašas veselības problēmas ,izņemot blusu izraisīto ēdi ,jo bija laiks kad dzīvojās pa āru,bet mājās ienāca tikai paēst!Bet ar izrakstītām zālēm Advokat ,tikām galā!Bet tagad ir citāda situācija!Pēdejo divu gadu laikā,man bija bieži braucieni ,divu nedēļu garumā!,Tā kā dzīvojām divatā,tad manas prombūtnes laikā,viņu apciemoja mana draudzene,kas viņai ļoti patika!Atgriežoties ,vienmēr bija priecīga un tāda kā vienmēr!Bet šoreiz,divas nedēļas atpakaļ,atgriežoties nepazinu savu mīluli.Sākumā ļoti daudz ņaudēja,kas viņai nebija raksturīgi!Tad pēkšņa nokārtošanās gultā.Un skapī sačurētas drēbes.Appetīte ļoti laba bet trauciņš jāpienes klāt,jo pati ,uz ierasto vietu neiet!Un maz dzer ūdeni!Ņaudēšana ir beigusies!Bet visvairāk satrauc tas,ka iešana uz kastīti nav!Vai tas ir normāli,ka kaķis nenokārtojas divas dienas,pie labas apetītes?Ēd divas reizes dienā,mīkstā barība!Ļoti raizējos!Varbūt tas if saistīts ar stressu,jo šoreiz ,kad aizbraucu,mājās bija sveša ģimene ar diviem maziem bērniem!Bet kaķene ir ļoti izvēlīga,ja kāds viņai nepatīk, pat klāt nenāks!Lūdzu palīdziet ar padomu!Appetīte laba,bet tā tualetes neapmeklēšana,sagādā raizes!Ar cieņu ,jūsu darbam!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iemesli šādai  kaķa  uzvedībai var būt dažādi. Iespējams , ka tas ir stress, bet iespējams, ka dzīvniekam ir veselības problēmas. Lai to noskaidrotu, būtu nepieciešams veikt padziļinātu veselības pārbaudi dzīvniekam ,kā minimums nodot kaķa urīna analīzes, iespējams arī asins analīzes , vai vēl kādus izmeklējumus, ko veterinārārsts uzskatīs par nepieciešamiem. Kaķim ir jānokārtojas katru dienu - nepieminējāt gan, vai kaķim nav defekācijas vai urinācijas vai abas kopā.

Diemžēl attālināti mēs nevaram pateikt , kas kaķim ir par vainu. Būtu labi kaķi pierakstīt uz vizīti pie veterinārārsta.

Ja vēlaties veikt pierakstu mūsu klīnikā , lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu 

Dino Zoo klīnika

 

Blusanex

Labdien! Es nopirku Blusanex blusu apkarošanai. Sakiet lūdzu vai es drīkstu ar to kaķa spalvu apstrādāt? Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien

Diemžēl mums nav informācijas par šo produktu, Bet pirms katra produkta lietošanas , lūdzam izlasīt lietošanas instrukciju.

Kaķis neēd

Man ir 2 kaķi nesen iegādājos kaķēnu un tagad mans vecākais kaķis atsakās ēst savu barību. ko man darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Visdrīzāk kaķis ir pagaršojis kaķēnu barību un savu ierasto nevēlas vairs ēst. Kamēr kaķēns paaugsies mēģiniet barot kaķus atsevišķās telpās, iespējams pamēģināt pieaugušajam kaķim  pakāpeniski pamainīt barību, vai piedāvāt mīksto barību.

Sveiki vai jūs zinātu kas šī ir pa šķirni spriežot pēc fotogrāfijas? Ar cieņu Tomass Ivo Kuļijevs

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Pēc bildes spriežot izskatās pēc kaķa parastā, jo nelīdzinās nevienai kaķu šķirnei!

Kaķu uzvedība

Sveiki. Mums radusies problēma ar kaķu sadzivošanu. Vecakai kaķenei ir gads un 10mēneši(kaķene), mazakajam ir 7meneši(runcis). Jaunāko kaķi panēmām kad vecākai kakenei bija gads un 5menesi. Kopā jau 5mēnešus. Visu laiku dzivoja draudzīgi, spēlējās, kopā gulēja. Pirms mēneša runcis bija pie vetārsta sakarā ar asinainiem izdalijumiem, tad kaķene ari palika agresiva un uzbruka, bet kad zāļu kurs bija iziet, nomierinājās un atkal bija draudzīgi. Tagad pēkšņi kaķene atkal brūk virsū, ka pat runcis trīc no bailēm. Takā dzivoklis nav baigi liels kaķus nošķirt ir pagrūti. Ko iesākt? Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Iespējams, ka problēma varētu būt saistīta ar smaržu, ko runcis sāk izdalīt sākoties dzimumnobriešanas periodam. Var konsultēties ar uzvedības speciālistiem, bet iespējams, ka šo var atrisināt tikai ruņča kastrācija.

Kaķa veselība

Mans kaķis sevi sakasa līdz asinīm. Pie ārsta esam bijuši 5 x Nomainīta pārtika, alerģija tiek izdlègta. Kas vèl tas var būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Visbiežākie niezes cēloņi ir parazīti, infekcijas un alerģijas, lai noskaidrotu konkrētu cēloni, jums jādodas pie dermatoloģijas specialista, kurš tālāk veic attiecīgās diagnostikas, lai noskaidrotu cēloni.