Atpakaļ

Padomi kā kaķim iedot tableti

Kā kaķim iedot tableti vai kādus citus medikamentus tā, lai tas būtu pēc iespējas mazāk traumatiski un nepatīkami kā kaķim, tā saimniekam – par to lasi šajā rakstā!

Kā pagalma, tā istabas kaķiem var gadīties saķert dažādas kaites, sākot no vieglas apaukstēšanās, līdz caurejai, vemšanai, urīnceļu iekaisumiem un citām nopietnākām saslimšanām. Šādos gadījumos pirmais, kas jādara – jāpiesaka vizīte veterinārajā klīnikā. 

Taču, ja situācija nav kritiska, kā arī gadījumos, kad visas nepieciešamās apskates, analīzes un terapeitiskās manipulācijas ir veiktas, turpmāko ārstēšanu vetārsts var nozīmē turpināt mājās, ja tas būs nepieciešams. Ja dzīvnieks cieš sāpēs, visticamāk, vetārsts izrakstīs speciālas pretsāpju zāles kaķim, arī dažādu citu saslimšanu gadījumos var tikt piemēroti medikamenti tieši tablešu formā. 
Tāpat veterinārie vitamīni un uztura bagātinātāji, lielākoties, tiek ražoti tablešu formā, kā arī aptuveni 2– 3 reizes gadā kaķiem nepieciešams dot arī prettārpu zāles. Kaķiem, kuriem nekas nekaiš uzdevums varētu būt vieglāks, taču tad ja mīlulis cieš sāpes vai ir slims, iebarot nepieciešamos medikamentus var būt ļoti grūti.

Kā kaķim iedot tableti vai kādus citus medikamentus tā, lai tas būtu pēc iespējas mazāk traumatiski un nepatīkami kā kaķim, tā saimniekam – par to šajā rakstā!

Kaķi ir gudri – ēdienu, kam pievienoti medikamenti, neēdīs! 

Liela daļa saimnieku, domājot par to kā iebarot kaķim zāles, pirmkārt iedomājas par medikamentu pievienošanu barībai. Taču šāda taktika, visticamāk, nebūs efektīva. Kaķiem ir ļoti spēcīga oža. Ēdienu, kas pēkšņi smaržos vai garšos savādāk, dzīvnieks negribēs ēst. 

Tāpat liela kļūda ir tā, ka saimnieki, labu gribot, atver un izber kapsulu saturu vai tableti sasmalcina, lai to varētu ērtāk iemaisīt barībā un kaķis to neizspļautu. 

Tablešu apvalks ir speciāli veidots lai tās saturs neizšķīstu kuņģī, bet tieši zarnās, kur tas paredzēts. Sasmalcinot vai pārlaužot tabletes apvalku tiek ne tikai mazināta medikamenta iedarbība un efekts, bet tādējādi var nodarīt kaitējumu arī kaķa veselībai. 
Tādēļ vislabākais veids kā kaķim iedot tableti ir to ielikt dzīvniekam tieši rīklē.

 

Speciālas šļirces – tablešu devēji 

Lai atvieglotu saimnieku uzdevumu iebarot dzīvniekam tableti, veterinārajās aptiekās ir nopērkami speciāli palīglīdzekļi – tablešu devēji, ar kuru palīdzību tiek nodrošināta droša un ātra tabletes ievietošana kaķa rīklē. 

Šādi palīglīdzekļi tiek ražoti no mīksta, viegli kopjama materiāla, kas netraumēs kaķa aukslējas, mēli vai smaganas, kā arī paša saimnieka pirkstus. 

Kā tablešu devēju pareizi izmantot? 

Tablete jāsatver ar šļirces galu, jāatver kaķa mute un tablete ātri jāievieto uz mēles saknes. Tad kaķa mute jāaizver un jāpietur, lai izraisītu rīšanas refleksu. Tablešu devējus iespējams lietot arī ievelkot tajā ūdeni, tādējādi tabletes norīšana tiks atvieglota, jo kaķim, reizē ar tableti, mutē tiek ieskalots ūdens. 

Kā kaķim iedot tableti droši un ātri 

Lai kaķim iedotu tableti noderēs kāds palīgs. Taču, ja tas jādara saimniekam vienam pašam, tad kaķi nepieciešams satvert un cieši ietīt kādā biezākā dvielī vai sedziņā tā, lai gan priekšējās, gan aizmugurējās ķepas būtu cieši nofiksētas. Tādējādi kaķis nevarēs savainot saimnieku vai aizmukt. 

 

Viegli satverot kaķi aiz skausta dzīvnieciņš atvērs muti, tad tableti ar ātru kustību jāievieto kaķim tieši uz mēles saknes. 

Ja uzdevums šķiet neizpildāms, talkā nāks veterinārārsts 

Gadījumos, kad saimniekam neizdodas kaķim iebarot nepieciešamos medikamentus, ir vērts vērsties veterinārajā klīnikā pēc palīdzības. Tur speciālists kaķim vajadzīgos medikamentus iedos ātri un droši, kā arī parādīs saimniekam kā to vislabāk izdarīt pašam. 

Kam būtu jābūt obligātajā aptieciņā? 

Taču, kam tad būtu jābūt obligātajā aptieciņā, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu mincim palīdzību? Piedāvājam sarakstu, pēc kura vadīties. 

  • Apsēji, marles saite, elastīgā saite

  • Pincete, šķērītes 

  • Gumijas cimdi, antiseptiskās salvetes

  • Vienreizlietojamās šļirces

  • Zāles kaķim pret caureju 

  • Attārpošanas zāles kaķim

 

Tomēr, bez konsultācijas ar veterinārārstu, kaķim nekādā gadījumā nedrīkst uz savu galvu dot nekādus recepšu vai citus medikamentus. Īpaši pretsāpju līdzekļus vai antibiotikas. 

Daļa saimnieku vēl aizvien mēdz saviem kaķiem dot cilvēkiem paredzētos medikamentus, arī cilvēkiem domātas prettārpu zāles. Tā ir liela kļūda, kas var izraisīt ļoti nopietnas veselības problēmas kaķim, atsevišķos gadījumos pat nāvi. 
Ja vizīte pie veterinārārsta uzreiz nav iespējama, iesakām vērsties tuvākajā veterinārajā aptiekā, kur personāls varēs ieteikt piemērotāko medikamentu un, kā to droši pielietot. Tiesa, apmeklējot vetaptieku, saimniekam jāzina precīzs sava mīluļa svars, jo liela daļa medikamentu pielāgojami ņemot vērā dzīvnieka svaru.

Dino Zoo – viss jūsu kaķa veselībai! 

Kā iedot kaķim tableti ir jautājums, kas bieži tiek uzdots Dino Zoo veterinārajās klīnikās. Šeit mūsu zinošie un augsti kvalificētie speciālisti ne tikai parūpēsies par jūsu mīluļa veselību, bet arī dos padomus, kā ikdienā droši parūpēties par sava mīluļa veselību un higiēnu. 

Tāpat citus noderīgus padomu, kas saitīti ar mājdzīvnieku kopšanu un aprūpi, atradīsiet dinozoopausaule.lv! 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

kaķim smaka no mutes

Sveiki,man ir iegadats meinkuns no audzetavas,5 menesi meitene,vinai parsvara ir visu laiku atverta mute vala, un no mutes nak sausmiga smaka,kas tas varetu but?ediens nav mainits tads pats ka no audzetavas, Ed vina labi,smaganas un zobi izskatas labi,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iespējams kaķim mainās zobi un tādēļ smaka ir nedaudz intensīvāka. Jebkurā gadījumā dzīvnieku būtu labāk atrādīt veterinārārstam.

 

Ar cieņu ,

Dino Zoo klīnika

Labdien.Mēs ģimenē izlēmām dot mājas kaķēnam runcītim no patvetsmes,bet vēlamies paņemt vēl vienu kaķēnu arī runcīti,ļoti sirdī iekrita,bet ir raizes vai augot kopā nebūs problēma ar tetetorijas dalīšanu,mums ir liela lauku māja.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Ar bezšķirnes kaķiem ir tā, ka nevar prognozēt šķirnei raksturīgu raksturu un tapēc ir grūti prognozēt kaķu kopdzīves reakciju. Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir vienpatis, bet protams ir izņēmumi, kā meinkūni un citas aborigēnās šķirnes, kas var dzīvot vairāki kopā un būs draudzīgi

kaķim pampst lūpa

Labvakar! Skotu kaķenīte, šobrīd 10mēneši. Ik pēc ~ 2 mēneši mūs nomoka problēma, kas visu laiku atkārtojas. Braucam pie vetārstiem, ielaiž šprici, pāriet. Paiet 1,5-2mēn, atkal viss no jauna. Trauki nomainīti, barība mainīta, nekas nepalīdz. Pampst apakšlūpa, līdz ar to noiet nedaudz arī spalviņa, foto pievienošu. Ēd labi, ir aktīva, taču nevaram tikt galā ar šo. Pie kā vērsties tālāk? Nav problēma vest pie ārsta ik pēc 2 mēneši, taču cik prātīgi ir patstāvīgi laist iekšā zāles? Esam bezspēcīgi :( Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

šādā situācijā mēs ieteiktu pakonsultēties ar dermatologu.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju  Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Labdien! Vēstule būs diezgan gara, jo es vēlos situāciju aprakstīt iespējami konkrētāk. Es dzīvoju laukos. 2021. Gada decembrī mums pieklīda Svītruseja ( kaķene par kuru es vēlos uzdot jautājumu.) Viņai tecēja acis, viņa nebija pilnīgi vesela. Kad viņai piedzima kaķēni, pēc kāda laika aizvedām pie veterinārārsta, lai sterelizētu. Veterinārārsts teica, kā sākumā viņa jāizārstē, tad varēs sterelizēt. Devām zāles, palīdzēja un veterinārārsts deva zaļo gaismu. ( Tobrīd viņai bija apmēram ( 2-3 gadi). Aprīļa beigās, maijā sākumā viņai sāka pastiprināti krist ārā spalva. Sākumā nepievērsu tam uzmanību, domāju, kā nāk nost ziemas spalva. Bet spalva lielos daudzumos krīt ārā vēl jo projām. Vienkārši dažas reizes noglaudot muguru spalvas pa gaisu. Kārtīgi izķemmēju, bija ļoti daudz spalvu. Tagad tik daudz neķemmējas spalva ārā, bet noglaudot tik un tā spalva ļoti krīt ārā. Acis viņai arī sākušas vairāk tecēt, vairāk kā iepriekš. Svītruseja dzīvo gan ārā, gan iekšā. Viņa medī un ēd peles. Tāpēc mans jautājums ir šāds. : Kāds varētu būt iemesls tam, kā Svītrusejai tik ļoti krīt ārā spalva? Ko pret to var darīt? Viņa ir attārpota un atblusota ar kompleksajiem pilieniem. Es nevaru garantēt, kā viņai nav blusu vai tārpu, jo kā jau es minēju, viņa uzturās ārā un ēd peles. Es gan nedomāju, kā viņai varētu būt blusas vai tārpi. Jau iepriekš liels paldies par Jūsu veltīto laiku, par to, kā izlasījāt manu garo vēstuli, un protams liels paldies par atbildi!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Spalva var kaķim krist pastiprināti visu laiku un tas nav nekas traks. Ja kaķis dzīvotu tikai ārā visos gadalaikos, tad būtu sezonālā spalvas maiņa, bet ja kaķis dzīvo iekšā gan ārā tad tiek traucēta sezonalitātes spalvas krišana. Var padot arī vitamīnus kas ir domāti spalvai un ādai vai ir speciāli pilieni skaustā pilināmi kas uzlabo spalvas kvalitāti.

Labdien. Runčuks pēc kastrācijas ir kļuvis nežēlīgs pret savu māsu. Itkā grib rotaļāties bet rotaļu laikā nežēlīgi un neatlaidīgi kož viņai mugurā. Ko var darīt lai to novērstu?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Ja runcis ir kastrēts nesen tad var vēl mrēģināt pārot kaķeni tapēc nepieciešams lielāks laiks lai viņš nomierinātos.

kaķa sterilizācija

Какая общая стоимость стерилизации кошки с наркозом и всем что нужно для этой процедуры? кошке 9 месяцев

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kaķa sterilizācijas cena ir 90 eur. Lai pieteiktos uz procedūru lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, Dino Zoo klīnika

Paņēmām lauku kaķēnu, vecumu īsti nezinām, ir zobi, actiņas vaļā, pati ēd un dzer, ir aktīva. Sazinoties ar veterinārārstu, mums ieteica uz konsultāciju nākt pēc nedēļas, lai kaķēns pierod, lika barot ar mātas aizstājējpiena maisījumu + mitru sauso barību. Jau otro dienu kaķēnam caureja un nelieli asins izdalījumi, ūdeni dodam un tas ir pieejams visu laiku. No kā varētu būt caureja? Varbūt pārāk daudz piena? Citreiz kaķēns mēdz apēst gan barību, gan arī pa virsu uzdzert pienu. Kā novērst caureju? Paldies :)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
par cik kaķēns ir paņemts no ielas tas nevar zināt viņa veselības stāvokli un iespējamos iemantotos vīrusus no vecākiem, tādēļ būtu vēlams apmeklēt vēlreiz veterinārārstu lai novērstu caureju un iespējams utaisītu analīzes uz vīrusu slimībām un tad jau izdarīt secinājumu kāda ārstēšana ir nepieciešama.

Abesīnijas kaķi

Sveiki! Audzinu 8 mēn vecu Abesīnieti, runci. Pirms pāris dienām tika kastrēts. Ik pa laikam ejam ārā pie pavadiņas. Kaķēns kā kaķēns, taču nepārspīlējot viņš visu laiku ņaud, pat ne tā, ka prasītu kaut ko, bet staigā apkārt un bļauj. Ūdens svaigs ir pieejams, ēdiens arī(taču ne par ko neēd sauso barību), ar viņu spēlējos, taču viņam ātri zūd interese. Vai ir kādi ieteikumi kā risināt ņaudēšanas problēmu(veselības problēmas nav konstatētas)? Vai varbūt ir opcija konsultācija ar felinologu dzīvē kopā ar kaķēnu? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Abesīnijas kaķi tāpat kā siāmas, sfinksi un orientālie kaķi ir ļoti temperamentīgas šķirnes kas vēlas komunikāciju un tādā veidā mēģina komunicēc vai izteikt savu ikdienas garastāvokli un tad ir normāli šīm šķirnēm!

Kaķa veselība

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien, Nepieciešams apmeklēt veterinārārstu, Mūsu klīnikā varat konsultēties!

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.