Atpakaļ

Padomi kā kaķim iedot tableti

Kā kaķim iedot tableti vai kādus citus medikamentus tā, lai tas būtu pēc iespējas mazāk traumatiski un nepatīkami kā kaķim, tā saimniekam – par to lasi šajā rakstā!

Kā pagalma, tā istabas kaķiem var gadīties saķert dažādas kaites, sākot no vieglas apaukstēšanās, līdz caurejai, vemšanai, urīnceļu iekaisumiem un citām nopietnākām saslimšanām. Šādos gadījumos pirmais, kas jādara – jāpiesaka vizīte veterinārajā klīnikā. 

Taču, ja situācija nav kritiska, kā arī gadījumos, kad visas nepieciešamās apskates, analīzes un terapeitiskās manipulācijas ir veiktas, turpmāko ārstēšanu vetārsts var nozīmē turpināt mājās, ja tas būs nepieciešams. Ja dzīvnieks cieš sāpēs, visticamāk, vetārsts izrakstīs speciālas pretsāpju zāles kaķim, arī dažādu citu saslimšanu gadījumos var tikt piemēroti medikamenti tieši tablešu formā. 
Tāpat veterinārie vitamīni un uztura bagātinātāji, lielākoties, tiek ražoti tablešu formā, kā arī aptuveni 2– 3 reizes gadā kaķiem nepieciešams dot arī prettārpu zāles. Kaķiem, kuriem nekas nekaiš uzdevums varētu būt vieglāks, taču tad ja mīlulis cieš sāpes vai ir slims, iebarot nepieciešamos medikamentus var būt ļoti grūti.

Kā kaķim iedot tableti vai kādus citus medikamentus tā, lai tas būtu pēc iespējas mazāk traumatiski un nepatīkami kā kaķim, tā saimniekam – par to šajā rakstā!

Kaķi ir gudri – ēdienu, kam pievienoti medikamenti, neēdīs! 

Liela daļa saimnieku, domājot par to kā iebarot kaķim zāles, pirmkārt iedomājas par medikamentu pievienošanu barībai. Taču šāda taktika, visticamāk, nebūs efektīva. Kaķiem ir ļoti spēcīga oža. Ēdienu, kas pēkšņi smaržos vai garšos savādāk, dzīvnieks negribēs ēst. 

Tāpat liela kļūda ir tā, ka saimnieki, labu gribot, atver un izber kapsulu saturu vai tableti sasmalcina, lai to varētu ērtāk iemaisīt barībā un kaķis to neizspļautu. 

Tablešu apvalks ir speciāli veidots lai tās saturs neizšķīstu kuņģī, bet tieši zarnās, kur tas paredzēts. Sasmalcinot vai pārlaužot tabletes apvalku tiek ne tikai mazināta medikamenta iedarbība un efekts, bet tādējādi var nodarīt kaitējumu arī kaķa veselībai. 
Tādēļ vislabākais veids kā kaķim iedot tableti ir to ielikt dzīvniekam tieši rīklē.

 

Speciālas šļirces – tablešu devēji 

Lai atvieglotu saimnieku uzdevumu iebarot dzīvniekam tableti, veterinārajās aptiekās ir nopērkami speciāli palīglīdzekļi – tablešu devēji, ar kuru palīdzību tiek nodrošināta droša un ātra tabletes ievietošana kaķa rīklē. 

Šādi palīglīdzekļi tiek ražoti no mīksta, viegli kopjama materiāla, kas netraumēs kaķa aukslējas, mēli vai smaganas, kā arī paša saimnieka pirkstus. 

Kā tablešu devēju pareizi izmantot? 

Tablete jāsatver ar šļirces galu, jāatver kaķa mute un tablete ātri jāievieto uz mēles saknes. Tad kaķa mute jāaizver un jāpietur, lai izraisītu rīšanas refleksu. Tablešu devējus iespējams lietot arī ievelkot tajā ūdeni, tādējādi tabletes norīšana tiks atvieglota, jo kaķim, reizē ar tableti, mutē tiek ieskalots ūdens. 

Kā kaķim iedot tableti droši un ātri 

Lai kaķim iedotu tableti noderēs kāds palīgs. Taču, ja tas jādara saimniekam vienam pašam, tad kaķi nepieciešams satvert un cieši ietīt kādā biezākā dvielī vai sedziņā tā, lai gan priekšējās, gan aizmugurējās ķepas būtu cieši nofiksētas. Tādējādi kaķis nevarēs savainot saimnieku vai aizmukt. 

 

Viegli satverot kaķi aiz skausta dzīvnieciņš atvērs muti, tad tableti ar ātru kustību jāievieto kaķim tieši uz mēles saknes. 

Ja uzdevums šķiet neizpildāms, talkā nāks veterinārārsts 

Gadījumos, kad saimniekam neizdodas kaķim iebarot nepieciešamos medikamentus, ir vērts vērsties veterinārajā klīnikā pēc palīdzības. Tur speciālists kaķim vajadzīgos medikamentus iedos ātri un droši, kā arī parādīs saimniekam kā to vislabāk izdarīt pašam. 

Kam būtu jābūt obligātajā aptieciņā? 

Taču, kam tad būtu jābūt obligātajā aptieciņā, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu mincim palīdzību? Piedāvājam sarakstu, pēc kura vadīties. 

  • Apsēji, marles saite, elastīgā saite

  • Pincete, šķērītes 

  • Gumijas cimdi, antiseptiskās salvetes

  • Vienreizlietojamās šļirces

  • Zāles kaķim pret caureju 

  • Attārpošanas zāles kaķim

 

Tomēr, bez konsultācijas ar veterinārārstu, kaķim nekādā gadījumā nedrīkst uz savu galvu dot nekādus recepšu vai citus medikamentus. Īpaši pretsāpju līdzekļus vai antibiotikas. 

Daļa saimnieku vēl aizvien mēdz saviem kaķiem dot cilvēkiem paredzētos medikamentus, arī cilvēkiem domātas prettārpu zāles. Tā ir liela kļūda, kas var izraisīt ļoti nopietnas veselības problēmas kaķim, atsevišķos gadījumos pat nāvi. 
Ja vizīte pie veterinārārsta uzreiz nav iespējama, iesakām vērsties tuvākajā veterinārajā aptiekā, kur personāls varēs ieteikt piemērotāko medikamentu un, kā to droši pielietot. Tiesa, apmeklējot vetaptieku, saimniekam jāzina precīzs sava mīluļa svars, jo liela daļa medikamentu pielāgojami ņemot vērā dzīvnieka svaru.

Dino Zoo – viss jūsu kaķa veselībai! 

Kā iedot kaķim tableti ir jautājums, kas bieži tiek uzdots Dino Zoo veterinārajās klīnikās. Šeit mūsu zinošie un augsti kvalificētie speciālisti ne tikai parūpēsies par jūsu mīluļa veselību, bet arī dos padomus, kā ikdienā droši parūpēties par sava mīluļa veselību un higiēnu. 

Tāpat citus noderīgus padomu, kas saitīti ar mājdzīvnieku kopšanu un aprūpi, atradīsiet dinozoopausaule.lv! 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!

Astes kosmētiskais defekts

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja tas kaķēnu pašu nesatrauc, viņš to nelaiza, negrauž, neizrāda diskomfortu, kad to aiztiek, tad tas ir vairāk kā kosmētisks defekts. Ja tomēr astes deformācija sāk satraukt un traucēt pašam kaķim, tad jādodās pie veterinārārsta un jāveic nepieciešamie izmeklējumi, un balstoties uz izmeklējumiem , jāizvēlas attiecīga ārstēšana.

Kaķenei kaķēni

Sveiki. Jautajums saistīts ar tikko dzemdējušu kaķeni. Mums ir 2 kaķi, kaķene dzemdēja 10.02., ka arī mums ir runcis, kaķi ir pilnībā atdalīti, bet kaķene rūc kad runcis iet gar durvīm, ka arī kaķene daudz ņaud kad neesam viņai blakus. Runcim visu laiku gribas iet pie durvīm kur ir kaķene ar bērniem. Ko darīt? Kā palīdzēt kaķenei lai viņai nebūtu jasatraucas par runci?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Jums jānodrošina kaķenei pilnīgs miers un runcis jānodala, lai nav iespējas iet pie durvīm, kur ir kaķene.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika