Atpakaļ

Lāzerterapijas procedūra mīluļa ārstēšanai

Terapeitiskais lāzers pielietojams gan suņu un kaķu, gan arī eksotisko dzīvnieku ārstēšanā. Ar tā palīdzību mājdzīvniekam var mazināt sāpes, kas radušās traumas rezultātā. Ja mīlulim nesen bijusi operācija, lāzera stari mazinās tūsku un veicinās ātrāku audu atjaunošanos.⁣⁣ Janvārī lāzerterapijas procedūrām Dino Zoo Klīnikā 20% atlaide.

Janvārī Dino Zoo Klīnika piedāvā klientiem 20% terapeitiskā lāzera procedūrām mājdzīvniekiem, tāpēc vēlamies pastāstīt vairāk par šo moderno procedūru.

Mājdzīvnieka savainošanās parasti ir gana liels pārdzīvojums arī pašam saimniekam. Taču, lai arī kāda būtu mīluļa gūtā trauma, problēmu tomēr ieteicams uzticēt profesionālim, nevis sasteigti rīkoties pašam, mājas apstākļos, it sevišķi jau tāpēc, ka mūsdienās veterinārajās klīnikās ir pieejamas vismodernākās ārstēšanas metodes.

Kas ir lāzerterapija un kādas traumas tā ārstē?

Lāzerterapija ir ātra un ērti veicama procedūra, kura, pēc idejas, ievērojami paātrina visdažādāko traumu sadzīšanu.

Lāzerterapija traumu dziedēšanai joprojām izklausās gana futūristiski, taču, kā norāda “Dino Zoo Klīnika" vadītāja, veterinārārste Kristīne Dumpe, šī metode ārstniecībā tiek veiksmīgi pielietota jau no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem.

“Mūsu klīnikā tiek izmantots tā dēvētais ASA veterinārais lāzers. Šī lāzera viļņu garums ir pietiekošs, lai iekļūtu audos 3-4 cm dziļumā. Lāzers ģenerē nepārtrauktu, pulsējošu staru emisiju, kas sniedz gan pretiekaisuma, gan pretsāpju efektu, vienlaicīgi arī mazinot tūsku ievainojuma vietā. Lāzers veicina apasiņošanu un stimulē šūnu reģenerāciju,” skaidro klīnikas vadītāja.

Veterinārārste atklāj, ka terapeitiskais lāzers ir pielietojams gan suņu un kaķu, gan arī eksotisko dzīvnieku ārstēšanai.

Dino Zoo Klīnikas lāzeram ir speciālas iepriekš izveidotas programmas dažādiem dzīvniekiem un dažādiem ievainojumiem – 20 programmas suņiem un kaķiem, 21 programma zirgiem un 41 programma eksotiskajiem dzīvniekiem. Lāzera pielietojums ir ļoti plašs. To var izmantot gan traumām – īpaši pie akūtām un hroniskām sāpēm –, gan arī pēc operācijām, lai mazinātu tūsku un veicinātu ātrāku audu atjaunošanos. Tas ir lietojams arī muskuļu skeleta sistēmas slimību ārstēšanas procesā.

Vai dzīvnieks jūt diskomfortu?

Lāzerterapijas iedarbība ir zinātniski pierādīta un par tās spējām paātrināt brūču dzīšanu ikdienā pārliecinājusies arī “Dino Zoo Klīnika” vadītāja ar savu veterinārārstu komandu.

“Dzīvnieks šīs terapijas laikā neizjūt it nekādu diskomfortu. Gluži pretēji – daži dzīvnieciņi, jūtot siltumu, ko ģenerē lāzera stars, paliek mierīgāki,” skaidro speciāliste.

Būtiski gan zināt, ka lāzerterapiju nepielieto, ja dzīvniekam ir onkoloģiska saslimšana, gadījumos, ja dzīvnieks ir grūsns, vai tam konstatēta aktīva asiņošana. Tāpat to arī neiesaka lietot imūnmediēto slimību gadījumos. Savukārt pie kaulu lūzumiem – lāzera staru nedrīkst vērst tieši uz metāliskajiem implantiem. Jāuzmanās arī, lai lāzera stars netiktu vērsts pret acīm. Procedūras laikā veterinārārstam un dzīvnieka saimniekam ir jālieto speciālas aizsargbrilles.

Cik dārga un ilga ir šāda procedūra?

Pēc veterinārārstes Kristīnes Dumpes stāstītā, ārstēšanas biežums un ilgums katrā individuālā gadījumā var būt atšķirīgs, taču parasti pirmās divas nedēļas procedūras tiek veiktas biežāk – katru otro dienu, ik pēc divām dienām, pakāpeniski samazinot procedūru biežumu.

“Ārstēšanas shēmu izveido atkarībā no pacienta stāvokļa un klienta iespējām – gan materiālajām, gan iespēju atvest dzīvnieku uz procedūru,” piebilst speciāliste.

Viena procedūra vidēji izmaksā 10 – 12 eiro. Cena gan ir atkarīga no katra konkrētā gadījuma sarežģītības.

Noskaties video un uzzini, kā notiek ārstēšana ar terapeitisko lāzeri!

 

Pieraksts uz procedūru pa tālr. 67327923

Dino Zoo Klīnika - Rīgā, Krasta ielā 52.

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

kaķim smaka no mutes

Sveiki,man ir iegadats meinkuns no audzetavas,5 menesi meitene,vinai parsvara ir visu laiku atverta mute vala, un no mutes nak sausmiga smaka,kas tas varetu but?ediens nav mainits tads pats ka no audzetavas, Ed vina labi,smaganas un zobi izskatas labi,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iespējams kaķim mainās zobi un tādēļ smaka ir nedaudz intensīvāka. Jebkurā gadījumā dzīvnieku būtu labāk atrādīt veterinārārstam.

 

Ar cieņu ,

Dino Zoo klīnika

Labdien.Mēs ģimenē izlēmām dot mājas kaķēnam runcītim no patvetsmes,bet vēlamies paņemt vēl vienu kaķēnu arī runcīti,ļoti sirdī iekrita,bet ir raizes vai augot kopā nebūs problēma ar tetetorijas dalīšanu,mums ir liela lauku māja.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Ar bezšķirnes kaķiem ir tā, ka nevar prognozēt šķirnei raksturīgu raksturu un tapēc ir grūti prognozēt kaķu kopdzīves reakciju. Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir vienpatis, bet protams ir izņēmumi, kā meinkūni un citas aborigēnās šķirnes, kas var dzīvot vairāki kopā un būs draudzīgi

kaķim pampst lūpa

Labvakar! Skotu kaķenīte, šobrīd 10mēneši. Ik pēc ~ 2 mēneši mūs nomoka problēma, kas visu laiku atkārtojas. Braucam pie vetārstiem, ielaiž šprici, pāriet. Paiet 1,5-2mēn, atkal viss no jauna. Trauki nomainīti, barība mainīta, nekas nepalīdz. Pampst apakšlūpa, līdz ar to noiet nedaudz arī spalviņa, foto pievienošu. Ēd labi, ir aktīva, taču nevaram tikt galā ar šo. Pie kā vērsties tālāk? Nav problēma vest pie ārsta ik pēc 2 mēneši, taču cik prātīgi ir patstāvīgi laist iekšā zāles? Esam bezspēcīgi :( Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

šādā situācijā mēs ieteiktu pakonsultēties ar dermatologu.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju  Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Labdien! Vēstule būs diezgan gara, jo es vēlos situāciju aprakstīt iespējami konkrētāk. Es dzīvoju laukos. 2021. Gada decembrī mums pieklīda Svītruseja ( kaķene par kuru es vēlos uzdot jautājumu.) Viņai tecēja acis, viņa nebija pilnīgi vesela. Kad viņai piedzima kaķēni, pēc kāda laika aizvedām pie veterinārārsta, lai sterelizētu. Veterinārārsts teica, kā sākumā viņa jāizārstē, tad varēs sterelizēt. Devām zāles, palīdzēja un veterinārārsts deva zaļo gaismu. ( Tobrīd viņai bija apmēram ( 2-3 gadi). Aprīļa beigās, maijā sākumā viņai sāka pastiprināti krist ārā spalva. Sākumā nepievērsu tam uzmanību, domāju, kā nāk nost ziemas spalva. Bet spalva lielos daudzumos krīt ārā vēl jo projām. Vienkārši dažas reizes noglaudot muguru spalvas pa gaisu. Kārtīgi izķemmēju, bija ļoti daudz spalvu. Tagad tik daudz neķemmējas spalva ārā, bet noglaudot tik un tā spalva ļoti krīt ārā. Acis viņai arī sākušas vairāk tecēt, vairāk kā iepriekš. Svītruseja dzīvo gan ārā, gan iekšā. Viņa medī un ēd peles. Tāpēc mans jautājums ir šāds. : Kāds varētu būt iemesls tam, kā Svītrusejai tik ļoti krīt ārā spalva? Ko pret to var darīt? Viņa ir attārpota un atblusota ar kompleksajiem pilieniem. Es nevaru garantēt, kā viņai nav blusu vai tārpu, jo kā jau es minēju, viņa uzturās ārā un ēd peles. Es gan nedomāju, kā viņai varētu būt blusas vai tārpi. Jau iepriekš liels paldies par Jūsu veltīto laiku, par to, kā izlasījāt manu garo vēstuli, un protams liels paldies par atbildi!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Spalva var kaķim krist pastiprināti visu laiku un tas nav nekas traks. Ja kaķis dzīvotu tikai ārā visos gadalaikos, tad būtu sezonālā spalvas maiņa, bet ja kaķis dzīvo iekšā gan ārā tad tiek traucēta sezonalitātes spalvas krišana. Var padot arī vitamīnus kas ir domāti spalvai un ādai vai ir speciāli pilieni skaustā pilināmi kas uzlabo spalvas kvalitāti.

Labdien. Runčuks pēc kastrācijas ir kļuvis nežēlīgs pret savu māsu. Itkā grib rotaļāties bet rotaļu laikā nežēlīgi un neatlaidīgi kož viņai mugurā. Ko var darīt lai to novērstu?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Ja runcis ir kastrēts nesen tad var vēl mrēģināt pārot kaķeni tapēc nepieciešams lielāks laiks lai viņš nomierinātos.

kaķa sterilizācija

Какая общая стоимость стерилизации кошки с наркозом и всем что нужно для этой процедуры? кошке 9 месяцев

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kaķa sterilizācijas cena ir 90 eur. Lai pieteiktos uz procedūru lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, Dino Zoo klīnika

Paņēmām lauku kaķēnu, vecumu īsti nezinām, ir zobi, actiņas vaļā, pati ēd un dzer, ir aktīva. Sazinoties ar veterinārārstu, mums ieteica uz konsultāciju nākt pēc nedēļas, lai kaķēns pierod, lika barot ar mātas aizstājējpiena maisījumu + mitru sauso barību. Jau otro dienu kaķēnam caureja un nelieli asins izdalījumi, ūdeni dodam un tas ir pieejams visu laiku. No kā varētu būt caureja? Varbūt pārāk daudz piena? Citreiz kaķēns mēdz apēst gan barību, gan arī pa virsu uzdzert pienu. Kā novērst caureju? Paldies :)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
par cik kaķēns ir paņemts no ielas tas nevar zināt viņa veselības stāvokli un iespējamos iemantotos vīrusus no vecākiem, tādēļ būtu vēlams apmeklēt vēlreiz veterinārārstu lai novērstu caureju un iespējams utaisītu analīzes uz vīrusu slimībām un tad jau izdarīt secinājumu kāda ārstēšana ir nepieciešama.

Abesīnijas kaķi

Sveiki! Audzinu 8 mēn vecu Abesīnieti, runci. Pirms pāris dienām tika kastrēts. Ik pa laikam ejam ārā pie pavadiņas. Kaķēns kā kaķēns, taču nepārspīlējot viņš visu laiku ņaud, pat ne tā, ka prasītu kaut ko, bet staigā apkārt un bļauj. Ūdens svaigs ir pieejams, ēdiens arī(taču ne par ko neēd sauso barību), ar viņu spēlējos, taču viņam ātri zūd interese. Vai ir kādi ieteikumi kā risināt ņaudēšanas problēmu(veselības problēmas nav konstatētas)? Vai varbūt ir opcija konsultācija ar felinologu dzīvē kopā ar kaķēnu? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Abesīnijas kaķi tāpat kā siāmas, sfinksi un orientālie kaķi ir ļoti temperamentīgas šķirnes kas vēlas komunikāciju un tādā veidā mēģina komunicēc vai izteikt savu ikdienas garastāvokli un tad ir normāli šīm šķirnēm!

Kaķa veselība

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien, Nepieciešams apmeklēt veterinārārstu, Mūsu klīnikā varat konsultēties!

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.