Atpakaļ

Lāzerterapijas procedūra mīluļa ārstēšanai

Terapeitiskais lāzers pielietojams gan suņu un kaķu, gan arī eksotisko dzīvnieku ārstēšanā. Ar tā palīdzību mājdzīvniekam var mazināt sāpes, kas radušās traumas rezultātā. Ja mīlulim nesen bijusi operācija, lāzera stari mazinās tūsku un veicinās ātrāku audu atjaunošanos.⁣⁣ Janvārī lāzerterapijas procedūrām Dino Zoo Klīnikā 20% atlaide.

Janvārī Dino Zoo Klīnika piedāvā klientiem 20% terapeitiskā lāzera procedūrām mājdzīvniekiem, tāpēc vēlamies pastāstīt vairāk par šo moderno procedūru.

Mājdzīvnieka savainošanās parasti ir gana liels pārdzīvojums arī pašam saimniekam. Taču, lai arī kāda būtu mīluļa gūtā trauma, problēmu tomēr ieteicams uzticēt profesionālim, nevis sasteigti rīkoties pašam, mājas apstākļos, it sevišķi jau tāpēc, ka mūsdienās veterinārajās klīnikās ir pieejamas vismodernākās ārstēšanas metodes.

Kas ir lāzerterapija un kādas traumas tā ārstē?

Lāzerterapija ir ātra un ērti veicama procedūra, kura, pēc idejas, ievērojami paātrina visdažādāko traumu sadzīšanu.

Lāzerterapija traumu dziedēšanai joprojām izklausās gana futūristiski, taču, kā norāda “Dino Zoo Klīnika" vadītāja, veterinārārste Kristīne Dumpe, šī metode ārstniecībā tiek veiksmīgi pielietota jau no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem.

“Mūsu klīnikā tiek izmantots tā dēvētais ASA veterinārais lāzers. Šī lāzera viļņu garums ir pietiekošs, lai iekļūtu audos 3-4 cm dziļumā. Lāzers ģenerē nepārtrauktu, pulsējošu staru emisiju, kas sniedz gan pretiekaisuma, gan pretsāpju efektu, vienlaicīgi arī mazinot tūsku ievainojuma vietā. Lāzers veicina apasiņošanu un stimulē šūnu reģenerāciju,” skaidro klīnikas vadītāja.

Veterinārārste atklāj, ka terapeitiskais lāzers ir pielietojams gan suņu un kaķu, gan arī eksotisko dzīvnieku ārstēšanai.

Dino Zoo Klīnikas lāzeram ir speciālas iepriekš izveidotas programmas dažādiem dzīvniekiem un dažādiem ievainojumiem – 20 programmas suņiem un kaķiem, 21 programma zirgiem un 41 programma eksotiskajiem dzīvniekiem. Lāzera pielietojums ir ļoti plašs. To var izmantot gan traumām – īpaši pie akūtām un hroniskām sāpēm –, gan arī pēc operācijām, lai mazinātu tūsku un veicinātu ātrāku audu atjaunošanos. Tas ir lietojams arī muskuļu skeleta sistēmas slimību ārstēšanas procesā.

Vai dzīvnieks jūt diskomfortu?

Lāzerterapijas iedarbība ir zinātniski pierādīta un par tās spējām paātrināt brūču dzīšanu ikdienā pārliecinājusies arī “Dino Zoo Klīnika” vadītāja ar savu veterinārārstu komandu.

“Dzīvnieks šīs terapijas laikā neizjūt it nekādu diskomfortu. Gluži pretēji – daži dzīvnieciņi, jūtot siltumu, ko ģenerē lāzera stars, paliek mierīgāki,” skaidro speciāliste.

Būtiski gan zināt, ka lāzerterapiju nepielieto, ja dzīvniekam ir onkoloģiska saslimšana, gadījumos, ja dzīvnieks ir grūsns, vai tam konstatēta aktīva asiņošana. Tāpat to arī neiesaka lietot imūnmediēto slimību gadījumos. Savukārt pie kaulu lūzumiem – lāzera staru nedrīkst vērst tieši uz metāliskajiem implantiem. Jāuzmanās arī, lai lāzera stars netiktu vērsts pret acīm. Procedūras laikā veterinārārstam un dzīvnieka saimniekam ir jālieto speciālas aizsargbrilles.

Cik dārga un ilga ir šāda procedūra?

Pēc veterinārārstes Kristīnes Dumpes stāstītā, ārstēšanas biežums un ilgums katrā individuālā gadījumā var būt atšķirīgs, taču parasti pirmās divas nedēļas procedūras tiek veiktas biežāk – katru otro dienu, ik pēc divām dienām, pakāpeniski samazinot procedūru biežumu.

“Ārstēšanas shēmu izveido atkarībā no pacienta stāvokļa un klienta iespējām – gan materiālajām, gan iespēju atvest dzīvnieku uz procedūru,” piebilst speciāliste.

Viena procedūra vidēji izmaksā 10 – 12 eiro. Cena gan ir atkarīga no katra konkrētā gadījuma sarežģītības.

Noskaties video un uzzini, kā notiek ārstēšana ar terapeitisko lāzeri!

 

Pieraksts uz procedūru pa tālr. 67327923

Dino Zoo Klīnika - Rīgā, Krasta ielā 52.

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!

Astes kosmētiskais defekts

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja tas kaķēnu pašu nesatrauc, viņš to nelaiza, negrauž, neizrāda diskomfortu, kad to aiztiek, tad tas ir vairāk kā kosmētisks defekts. Ja tomēr astes deformācija sāk satraukt un traucēt pašam kaķim, tad jādodās pie veterinārārsta un jāveic nepieciešamie izmeklējumi, un balstoties uz izmeklējumiem , jāizvēlas attiecīga ārstēšana.