Atpakaļ

Kāpēc ir vērts apdrošināt savu mājdzīvnieku?

Parūpējies par mīluļa drošību! Lasi rakstu, izmanto atlaižu kodu DINOZOO un saņem 10% atlaidi mājdzīvnieka polises iegādei.

Mājdzīvnieki ir daļa no ģimenes, un ir svarīgi ne tikai ikdienā rūpēties par savu mīluļu labsajūtu, bet būtiski arī sagādāt drošības spilvenu, kas sniegs atbalstu neparedzētos gadījumos. Tāpat kā veselības, īpašuma un auto apdrošināšana, arī mājdzīvnieka apdrošināšana var ievērojami atvieglot ikdienu. Neliels ieguldījums šodien var ļoti palīdzēt negaidītās situācijās, no kurām pilnībā pasargāts nav neviens. Apdrošinot savu mīluli, slimības, traumu un citu likstu gadījumā par izdevumiem parūpēsies apdrošinātājs.

Jebkurš mājdzīvnieks nozīmē papildu rūpes un, likumsakarīgi, arī papildu izdevumus. Tie, kuri nav saskārušies ar situācijām, kad mīlulim nepieciešama vizīte pie veterinārā speciālista, ārstēšana, operācija vai medikamenti, iespējams, nemaz nenojauš, kāds ir veterināro klīniku sniegto pakalpojumu izcenojums. Humānajā medicīnā ar pacienta līdzmaksājumu iespējams saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, taču veterinārā medicīna ir privātais sektors, līdz ar to par visiem izdevumiem, kas saistīti ar mājdzīvnieka veselību, atbildīgs ir tikai un vienīgi saimnieks.

Jebkuram mājdzīvniekam kādā savas dzīves brīdī būs nepieciešami veterinārie pakalpojumi, kas nebūt nav lēti. Tāpat kā mediķi, kuri rūpējas par cilvēku veselību, arī veterinārārsti daudzus gadus ir apguvuši savu profesiju, smēlušies zināšanas un pilnveidojušies, ieguldot ne tikai laiku, bet arī personīgos līdzekļus. Telpu īre, darbinieku algas, diagnostikas aparāti – tas viss maksā naudu un spēlē būtisku lomu veterināro klīniku izcenojumā. Jau laikus parūpējoties par sava mīluļa apdrošināšanu, iespējams izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem rēķina saņemšana brīdī.

 

Uzņēmums Dino Zoo, par godu savai 20 dzimšanas dienai, sadarbībā ar vienu no vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, IF Apdrošināšana, piedāvā iegādāties mājdzīvnieku apdrošināšanu 10% lētāk, izmantojot kodu DINOZOO.

Piedāvājums spēkā līdz 30.06.2023.

 

Veterinārārste, "Dino Zoo" klīnikas vadītāja Kristīne Dumpe-Siļķe stāsta, ka starp izplatītākajiem akūtajiem gadījumiem, kuru rezultātā dzīvniekiem nepieciešama palīdzība, ir zarnu trakta problēmas – gan vīrusu un baktēriju izraisītas, gan arī norīti svešķermeņi. Kā skaidro speciāliste, ar šādiem gadījumiem nākas sastapties katru dienu. Tāpat arī izplatītas ir dažādas traumas. Diemžēl nereti cilvēkiem ir uzskats, ka jebkuru vainu iespējams atrisināt ar vienu maģisku injekciju, taču dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem, nepieciešami dažādi izmeklējumi, analīzes, medikamenti.

"Cilvēki reizēm nesaprot, ka dzīvnieks ir ekskluzīva aizraušanās, hobijs. Arī, paņemot kaķīti vai sunīti no patversmes, ir jāsaprot, ka tās būs izmaksas, un ar to ir jārēķinās. Nevar atnākt pie mums un gribēt kaut ko par brīvu. Daudzi arī mēdz teikt, ka dzīvnieki agrāk tik daudz neslimoja, bet jāņem arī vērā, ka agrāk nebija pieejami tādi izmeklējumi," pieredzē dalās klīnikas vadītāja.

Apdrošināšana mājdzīvnieka saimniekam ir garants, ka neparedzētās situācijās neplānotie izdevumi tiks atmaksāti. Tiesa, klīnikas ikdienā nav daudz tādu klientu, kas saviem mīluļiem būtu sarūpējuši apdrošināšanas polisi, tāpēc veterinārārste mudina cilvēkus par to padomāt, jo rēķina summa nereti mērāma vairākos simtos eiro, ja veiktas analīzes, dažādi izmeklējumi un nepieciešami medikamenti.

“Dzīvnieks ir dzīva būtne, un var rasties jebkādi neparedzēti izdevumi. Ja tie ir saistīti ar veselību, apdrošināšana tos var nosegt. Dzīvnieki tiešām slimo ļoti bieži un daudz. Ne tikai ārstēšana, bet arī medikamenti ir dārgi. Tieši tas pats ir ar operācijām. Apdrošināšana ir drošības spilvens. Pavisam noteikti ir vērts katru mēnesi ieguldīt nelielu summu (sākot no 7 eiro), jo ilgtermiņā tas noteikti atmaksāsies.”

 

Iegādājies mīluļa apdrošināšanas polisi tiešsaistē, pie apmaksas norādi atlaižu kodu DINOZOO un saņem 10% atlaidi (kods derīgs līdz 30.06.2023.).

 

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķim trūce

Manai kaķenei no pašas dzimšanas ir trūce uz vēdera,tagad viņai drīz jau būs 24 gadi un viņa to trūci sakasija,apmēram 1-2cm lielumā(tāds ir pirmo reizi),mēs uz rētas uzlējām betadine,tā radinieki ārstēja savus dzīvniekus.ko mēs varam iesākt?Būsim ļoti pateicīgi par atbildi!!!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien.

Ar šāda veida problēmu būtu ieteicams pierakstīties uz vizīti pie veterinārārsta/ķirurga, lai pilnvērtīgi izvērtētu trūces lielumu un izrunātu ārstēšanas plānu.

Suņu un kaķu ciltsraksti

Sveiki! Nesen dzirdēju tādu pieņēmumu, ka dzīvieks bez papīriem ir letāks, tāpēc ka nav jāmaksā valstij nodoklis un vēl dažādi citi maksājumi. Tas esot iemesls, kāpēc drīkstot pirkt dzīvnieku no audzētajiem, kas sludinājumos raksta, ka ar papīriem būs dārgāk, taču bez papīriem būšot uz pusi lētāk. Gribēju jautāt, kādi ir papildu izdevumi, kas būtu jāveic audzētājam, ja viņi suņus, kaķus vēlas pārdot ar ciltsrakstiem? Ceru, ka sapratāt manu rakstīto. Paldies.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Suņa vai kaķa šķirni var pierādīt tikai un vienīgi ar ciltsrakstiem. Ciltsrakstu cena ir apmēram 30 eur.

Lai metiens būtu legāls, tad suni un kuci ir jāvēd uz izstādēm un jāsaņem nepieciešamās atzīmes. Kā arī ir jāveic veselības pārbaudes un testus. Katrai šķirnei ir savi. Pēc visām šīm darbībām ir iespējams saņemt parošanas atļauju.Tas viss aizņem daudz laika un protams prasa arī ļīdzekļus.

Par sludinājumiem "bez papīriem būs lētāk". Visticamāk nav izpildītas nepieciešamās prasības. Audzētājs vai nu vnk negribēja tērēt laiku un līdzekļus lai izpildīt šos noteikumus. Vai nu kaut kādu iemeslu dēļ šie suņi vai kaķi neder vaislai. Rezultātā būs "kaķis maisā". Gan ārējā izskata ziņā, gan veselības.

Kaķa elpošana

Labdien! Runcis (8g.v., kastrēts) pēkšņi uz kādu pusminūti sāka saraustīti elsot caur muti. Pēc tam tas pārgāja un atkal uzvedās kā parasti. Līdz šim tā nav bijis. Vai ir pamats satraukumam?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Elsošana caur muti liecina par satraukumu vai stressa situāciju, iespējams bija skrējis vai spēlējies intensīvāk tas arī varētu būt par iemeslu. Un elsošana caur muti var arī liecināt par sirrds problēmām un ja tas atkārtojas tad vajadzētu ar kaķīti griezties pie kardiologa uz sirds pārbaudi!

Kaķa aiziešana viņsaulē

Sveiki! Runcītim, brits, 7 mēneši, veica kastrāciju, pēc kuras uzreiz kļuva apātiska, mazkustīgs,sāka ēst mazāk (pirms tam bija ļoooti aktīvs). Pēc pāris nedēļām pamanījām,ka kaķim palielinās vēders tāds kā bumba. Sākumā tam nepievērsām uzmanību. Pagāja vēl kāds laiks, bijām pie vetārsta, uztaisīja analīzes uz vīrus infekciju, viss kārtībā, bet konstatēja, ka vēderā krājas šķidrums..... Kaķīti glābt vairs nespēja Vēlētos saprast, kaa par iemesliem varēja būt, ka uzreiz pēc kasrtēšanas, kaķis saslima - burtiski uzreiz, kā citu kaķi aamainīja. Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Izsakām līdzjūtību kaķa zaudēšanā!

Nezinot dzīvnieka anamnēzi, vai un kādi izmeklējumi (piemēram, EHO, asins analīzes) ir veikti pirms operācijas, kā arī nezinot operācijas gaitu, grūti komentēt radušos situāciju. Vislabāk Jums būtu konsultēties ar Jūsu kaķa veterinārārstu/ķirurgu.

Precīzu nāves iemeslu var noteikt, veicot pataloganatomisko sekciju. 

Ilgstoša caureja

Labdien! Manam 17 gadus vecam kaķim ir jau apmēram 2 nedēļas caureja. Esmu devusi stoper un dia dog and cat tabletes, probiotiķus, speciālos Royal canin Gastrointestinal fibre response sauso barību, bet nekas nepalīdz. Ko Jūs ieteiktu darīt, lai apstādinātu caureju?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ilgstošas caurejas gadījumā kaķi ieteicams atrādīt veterinārārstam.

Kā arī caurejas gadījumā nav ieteicams lietot "Fibre" veida barību, kas paredzēta dzīvniekiem ar noslieci uz aizcietējumiem. 

urinēšanas problēmas kaķim

Manam kaķim bija pirms pusotra mēneša problēmas ar čurāšanu(sāka čurāt rozā).Vetārsts izrakstija antibiotikas un speciālo baribu.Tagad it kā viss ir labi.Ar ko man viņu barot tagad?Agrāk ēda Purinas barību.Vai es drīkstu tagad ar to barot?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Jums ir jākonsultējas ar veterinārārstu, kurš ārstēja Jūsu dzīvnieku, jo nezinot kaķa slimības vēsturi un analīžu rezultātus, nevaram Jums sniegt turpmākos norādījumus par kaķa ēdināšanu.

 

Izaugums uz ādas

Labdien! Pāris dienas atpakaļ kaķim uz pakaļkājas pamanīju nevienmērīgu, plakanīgu izaugumu mana īkšķa naga izmērā. Momentā vedu pie ārsta. Taču negribēja nooperēt, izrakstīja tikai Vetoskin - vitamīnus ādai un lika atbraukt pēc mēneša. Vai tiešām tas nav nopietni?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Bez dzīvnieka apskates nevar pateikt, kāda veida veidojums/ādas problēma tā ir, līdz ar to arī nav iespējams pateikt vai bez vitamīniem ir nepieciešama vēl kāda ārstēšana. Ja vēlaties dzirdēt papildu viedokli, tad kaķi varat atrādīt veterinārārstam, ieteicams dermatologam. 

Ūdens došana kaķim

Labdien. Vēlējos pajautāt, vai kaķim var dot siltu ūdeni, nevis aukstu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Var dot, taču kaķi ir gana izvēlīgi un varētu dot priekšroku vēsam ūdenim. 

Kaķis krāc un trokšņaini elpo

Labdien! Mans kaķis krāc un skaļi, ņurdoši elpo, citu simptomu nav, apetīte laba. Ir liekais svars. Apmēram 8 gadi, pirms 4 gadiem paņēmām no patversmes.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Vai kaķis vienmēr ir krācis un trokšņaini elpojis? Ja tas ir kaut kas jauns kaķa uzvedībā, atrādiet kaķi veterinārārstam.

Saradināt kaķus

Labdien! Pāris nedēļas cenšamies saradināt divas kaķenes (vecākajai 2 gadi, jaunākajai 3 mēneši). Lai gan esam saradinājuši tiktāl, ka abas kopā var dzīvoties un ēst netālu viena no otras, vecākā dažbrīd (kad uznāk), var mazliet agresīvi padauzīties, iedzīt stūrī un uzņurdēt. Apdomāju nopirkt "Feliway" difuzoru, kamēr abas pierod viena pie otras. Bet, ja sāku tādu lietot, vai tāds mājās būs jātur vienmēr, lai noskaņojums būtu labs? Vai arī drīkstu mēģināt difuzoru lietot tikai pierašanas laikā? Mazliet bail - ja nopirkšu vienreiz, tas būs jāizmanto visu laiku :) Kā labāk rīkoties - mēģināt bez tāda iztikt un turpināt ar kārumiem un mīļošanu, vai labāk mīļā miera labad tādu nopirkt? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Šis difuzors izplata kaķu feromonus(kaķu hormons) un pie tā kaķis nomierinās bet nepietod, bet viņu vajadzētu lietot pa iepakojumiem, jo iedarbojas ne uzreiz tapēc labāk ir kad viņš ir ieslēgts visu laiku. Bet droši var lietot pieradināšanas laikā un pēc tam var nelietot!