Atpakaļ

Dāvanu idejas Tavam četrkājainajam mīlulim

Ziemassvētki viennozīmīgi ir ģimenes svētki un ikviens, kuram mājās ir kāds mīļš dzīvnieciņš, noteikti piekritīs, ka arī mājas mīlulis ir pilntiesīgs ģimenes loceklis, tāpēc mēs sagatavojām sarakstu ar pāris dāvanām, ko Tavs suns un kaķis priecātos atrast zem svētku eglītes.

Ziemassvētki viennozīmīgi ir ģimenes svētki un ikviens, kuram mājās ir kāds mīļš dzīvnieciņš, noteikti piekritīs, ka arī mājas mīlulis ir pilntiesīgs ģimenes loceklis, tāpēc mēs sagatavojām sarakstu ar pāris dāvanām, ko Tavs suns un kaķis priecātos atrast zem svētku eglītes.

Dāvanu idejas kaķu saimniekiem

1. Mīksts, čabošs tunelis, iederēsies jebkura rotaļāties mīloša kaķa guļvietu arsenālā. Aplūkot šeit.

2. Šī kompaktā mājiņa ar plīša apdari ļaus Tavam murrātājam sajusties kā karalim savā tronī. Tā sastāv no vairākiem plauktiņiem, no kurienes mīlulim būs iespēja pārredzēt savu teritoriju no visiem iespējamajiem rakursiem. Lai baudītu netraucētu vienatni, lieliski noderēs paslēpšanās pirmā stāva būdiņā, kas piešķirs kaķiem tik iemīļoto kastē būšanas sajūtu. Pieejama šeit.

3. Klasisks, vertikāls nagu asināmais ar platformām. Iederēsies jebkurā interjerā un lieliski noderēs, lai novērstu mīluļa uzmanību no Tava iemīļotā dīvāna plucināšanas. Pieejams šeit.

4. Divi vienā - nagu asināmais + rotaļu tunelis ar bumbiņām. Gofrkartona tekstūra ies pie sirds ikviena kaķa ķepas pieskārienam un iebūvētais rotaļu tunelis ar bumbiņām piesaistīs pat visnopietnākā murrātāja uzmanību. Pieejams šeit.

5. Gardās Miamor gaļas zupas būs kā radītas Tava kaķa svētku mielastam. Pieejamas trīs garšas – vista, pīle un tuncis.

6. Kuram gan negribētos plašu un ērtu vannasistabu savā mājoklī! Šī kaķu tualete lieliski derēs liela izmēra kaķiem. Tā ir slēgta, viegli kopjama un novērsīs nepatīkamo smaku izplatīšanos. Pieejama šeit.

7. Šī soma pavērs iespēju Tavam mīlulim doties Tev līdzi visos svētku izbraucienos. Tas viennozīmīgi ir viens no ērtākajiem veidiem, kā pārvadāt kaķi. Somu var izmantot arī pārlidojumos ar lidmašīnu. Pieejama šeit.

8. Ja Tavs kaķis mīl stundām ilgi rotaļāties, tad šī ir īstā dāvana, ko nolikt viņam zem eglītes. Bumbiņu trase stimulēs kaķa instinktu gaiņāt priekšmetus ar ķepu. Trase saliekama dažādās formās, tāpēc šī rotaļlieta tik viegli nevar nevienam apnikt. Pieejams šeit.

 

9. Ķemme masāžai. No īsspalvainiem kaķiem lieliski savāks vaļīgo, virsējo apmatojumu. Noderīgs rīks kaķa labsajūtas vairošanai. Pieejama šeit.

10. Droši vien esi ievērojis, ka kaķim patīk atrasties Tava mājokļa siltākajās vietās. Tāpēc lieliska dāvana Tavam mīlulim būs sildošais paklājiņš. Tas uzsilst un saglabā ķermeņa temperatūras siltumu, tādejādi kļūstot par ideālu atpūtas vietu drēgnajos ziemas vakaros. Pieejams šeit.

 

Dāvanu idejas suņu saimniekiem

1. Mitruma necaurlaidīga guļvieta ir tieši tas, kas uzticamam mājas sargam drēgnajos gada mēnešos ir nepieciešams. Tā ir izturīga, augstas kvalitātes un piemērota arī lietošanai ārpus telpām. Pieejami dažādi izmēri.

2. Pārvērt našķu pasniegšanu savam mīlulim par aizraujošu spēli, kuras laikā, tiek trenētas četrkājainā drauga maņas. Lai tiktu pie kāruma vai barības, sunim ir jāizmanto ķepas un purniņš. Spēle pieejama šeit.

3. Dzirdinātava, kas īpaši piemērota mīluļiem ar ūsām vai bārdām. Pudele ļaus mājdzīvniekam padzerties, nesaslapinot garās kažoka detaļas, atvieglojot garspalvainu dzīvnieku kopšanu ikdienā. Pieejama šeit.

4. Siltumu uzturoša guļvieta ir lieliska izvēle, lai nodrošinātu dzī­vniekam siltumu ziemas aukstajās naktī­s. Pieejama dažādos izmēros un arī melnā krāsā.

 

5. Par drošākām pastaigām tumsā, krēslā, miglā vai lietus laikā parūpēsies izgaismojoša kakla siksniņa, kas nodrošinās redzamību līdz pat 500 metru attālumam. Pieejama dažādos izmēros un krāsās.

 

6. Interaktīva rotaļlieta ar gaismu un skaņām, kas darbināma ar tālvadības pulti. Lieliska izklaide suņiem.Pieejama šeit. 

7. Lai gan izskata ziņā salīdzinoši vienkārša, taču šī rotaļlieta suņiem sagādā lielu prieku un ir pieprasīta izvēle suņu saimnieku vidū. Tā paredzēta graušanai un košļašanai. Lai mīlulis būtu nodarbināts saimnieka prombūtnes laikā, rotaļlietas caurumā var ielikt naški vai iesmērēt pastēti. Pieejama šeit.

8. Ultraskaņas rotaļlieta ir lieliska alternatīva pīkstošajām rotaļlietām. Tavs suns šīs rotaļlietas skaņu dzirdēs, bet Tu nē! Sunim tas sagādās neizsakāmu prieku, bet Tev klusumu. Pieejama šeit.

9. Našķi suņiem ir svēta lieta - it sevišķi, ja tie ir bez krāsvielām un konservantiem. Šī RINTI gardumu paciņa būs tieši laikā, lai apmierinātu Tava mīluļa kāri pēc "saldumiem". Pieejama šeit. 

10. Mīluļa svētku mielastā lieliski iederēsies Ontario Culinary konservi. Pieejamas piecas dažādas garšas.  

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Vai tas ir normāli kad kaķis guļ savā tualetē?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Jā, kaķim var patikt gulēt tualetes kastītē.

Kaķa svars

Sveiki! Man ir kaķis, Devonas Reksa jauktenis 5 gadus vecs. Viņš ir ļoti kaulains(svars apmēram 3kg) ēd labi, ir aktīvs. Kā lai palielina viņa svaru? Tagad ēd Royal Canin indoor barību. Iepriekš, lai censtos pieaudzēt svaru, devu Royal Canin persiešu kaķēniem.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

3kg priekš pieauguša Devonas reksa tipa kaķa ir pietiekams svars. 

Vai varbūt kaķis ir strauji notievējis pēdējā laikā? Tādā gadījumā kaķi ieteicams atrādīt veterinārārstam.

Kaķis kasās

Labdien! Mums kasās kaķis. Ir bijušas blusu siksnas, pretparazītu ampulas... Esam mainījuši barību. Tagad ir tā, ka nedēļu ir sakasījumi ar krevelēm. Spalva ārā nekrīt.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Pastiprinātai niezei var būt vairāki iemesli. Kā vieni no izplatītākajiem ir blusas, barības nepanesamība u.tml. Lai Jums ko ieteiktu, ir jāzina kāda veida pretblusu līdzekļus lietojāt? Vai veterinārajā aptiekā vai zoo veikalā nopērkamus līdzekļus? Šo līdzekļu iedarbības veidi krasi atšķiras un veterinārajās aptiekās nopērkamo līdzekļu efektivitāte var būt lielāka. Un pirms cik ilga laika lietojāt? Ja ir liela invāzija/blusas ir apkārtējā vidē, tad ieteicams arī telpas un dzīvnieka guļvietas apstrādāt ar pretblusu līdzekli kā, piemēram, "Neostomosan".

Ja Jums ir aizdomas, ka kaķim neder barība, jāņem vērā, cik ilgi kaķis ēd konkrēto barību. Un vai ēd tikai savu barību? Vai nieze sākās neilgi pēc barības nomaiņas? Vai arī kaķis jau gadiem ēd šo vienu barību un nieze ir kas jauns? Kā arī - pie barības nepanesamības visbiežāk tas, kas barībā neder, ir proteīna avots. Līdz ar to, nomainot barību, jāpāriet uz cita proteīna barību.

Kā arī pastiprinātu niezi var radīt apkārtējās vides faktori. Padomājiet, vai pirms niezes parādīšanās tika kaut kas mainīts apkārtējā vidē - kaķu smiltis, mazgāšanas līdzekļi u.tml. 

Ja iemesls niezei tomēr ir kāds cits vai arī nieze nemazinās, tad ieteicams kaķi atrādīt veterinārārstam-dermatologam. 

Labdien! Manam kaķim ir uzpampusi priekšējā, labā ķepa un viņš klibo, nevar nolikt kāju uz zemes. Mēģinājām smērēt ar smēri, bet sāp un rūc.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Kaķis, nevilcinoties, ir jāatrāda veterinārārstam, ja tas vēl nav darīts!

Добрый день! У котёнка шотландской прямоухой ( 3.5 месяца) высунут почти всё время кончик языка, на кончике есть белая выпуклая точка. Что это ? Аномалия / норма. Кошка полностью здорова . Даже при закрытом ротике виден кончик языка, прикус правильный. Спасибо.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Bez apskates nevarēs konstatēt kas ir par lietu! Vajadzētu pierakstīties pie veterinārārsta uz konsultāciju!

Labdien! Mums darbavietā sētā uzradās kaķene, ar apgrieztu austiņu, tas bija jau vairāk kā gadu atpakaļ. Barojām, žēlojām viņu, bet mājās tā arī neviens neatrada. Bija arī diezgan bailīga,nu jau ir tik pieradusi, ka izdevās noķert. Bet kā rīkoties tālāk? Ir atvesta mājās 2 dienas atpakaļ, sēž zem dīvāna. Rokās dodas kā brīžiem, bet paņemot murrā un mīca ķepiņas un guļ blakus. Atstājot vienu, atkal aizlien aiz dīvāna. Ēst ēdusi tik dažus kriksīšus konservus, kuri pielikti pie mutes, pati neiet. Saprotu, ka īss laiks pagājis, bet vai vispār iespējams pieradināt kaķi, kurš tik ilgi bijis bez mājām? Turklāt mums pašiem ir runcis, kurš izskatās, ka baidās no svešā(kaķene).Šobrīd svešā dzīvo savā istabā, kur mūsējais netiek. Kā rīkoties?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Šādiem kaķiem ir vajadzīgs ilgāks laiks lai pierastu pie jauniem apstākļiem. Ja kaķis negrib ēst dēļ tā ka baidās, tad sākumā vajadzēu ēdienu turēt tuvāk pie kaķa lai varētu dienas laikā ēst, jo neēšana kaķim ar lieliem intervāliem nav ieteicama! Pamazām pieradīs, jo ja viņa jau dodas rokās un nav lielas panikas, tad visam vajadzētu būt labi!

Kaķu sapārošanās

Labdien! Situācija sekojoša, puisim mamma paņēma kaķenīti no ielas (max 6 mēnešus vecu, pēc tam novēroju, ka kaķenītei dikti liels puncis sāk palikt, kā rezultata bija stavoklī, veiksmīgi piedzemdējusi mums pašiem palikuši divi kaķēni - meitenīte un puisītis, abiem aptuveni 4 mēnesīši, tā tad nav vēl kastrēti, sterializēti, bažos par to, ka dāma mazā palikusi ir stāvoklī, tādēļ, ka brālis lien pie māsas kā pie savas draudzenes, laiza, mazgā viņu, lien pie kaķenes dzimumorgāniem, laiza tur, un kaķenītei paliek apaļš vēderiņš, sākusi dikti murrāt, līst mīļoties) . Respektīvi jautājums vai tik agrā vecumā kaķene var palikt stāvoklī? Un vai vispār brālis un māsa savā starpā pārojās?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Katram dzīvniekam meklēšanās sākuma laiks var atšķirties. Ja kaķenīte meklēšanās laika auglīgajās dienās sapārojas, viņa var palikt grūsna. Un radniecība, pārojoties, netiek ievērota. Bet vai vecums ir precīzs? Jo, ja kaķenītei sāk palielināts vēdera apjoms, viņa jau ir grūsna aptuveni mēnesi. 

Iespējams viņai šobrīd ir meklēšanās, jo tās laikā dzīvnieki intensīvāk apmazgā dzimumorgānus, kļūst mīlīgākas.

Kā ir saprotams, ka runcītis lien pie kaķenes? Ja viņš tikai interesējas un aplaiza viņu, bet nemēģina lekt virsū, tātad viņš vēl nav dzimumnobriedis. Ja tomēr viņš mēģina lekt kaķenei virsū, tad viņš ir jātur atšķirti no kaķenes, ja viņa nav grūsna, un arī no mammas, ja viņa vēl nav sterilizēta. 

Kaķeniem struto actiņas

Man ir divi kakeni kuriem ir 2 menesi,jadodas katram pie savas gimenes,bet mums struto actinas!Tiriju ar kumelisu teju,pilinaju pilienus cilveku aptieka nopirktus,it ka bija labak pilieni beidzas, tikai teja nepalidz!baidos lai nepaliek akli!vetarstam naudas nav! Redzeju, ka ir acu tirisanai lidzeklis "suniem,kakiem",firma:TRiPeX.3,99€ vai sis mums palidzes?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Konkrētais līdzeklis nebūs zināms, taču, ja kaķēniem ir strutaini izdalījumi, tīrīšanas līdzeklis vien nebūs risinājums. Ja iepriekšējie pilieni palīdzēja, iespējams vajadzēja pagarināt to lietošanas kursu. Vai arī šobrīd jau iespējams nepieciešams nomainīt pilienus, taču medikamentoza ārstēšana, ja ir strutaini izdalījumi, noteikti ir nepieciešama. Acu pilieni ir recepšu medikamenti, turklāt, ne visus acu pilienus var lietot visos acu iekaisumu gadījumos, tāpēc kaķēnus tomēr vajadzētu atrādīt veterinārārstam. Ja Jums nav finansiālas iespējas kaķēnus atrādīt veterinārārstam, varbūt jaunie saimnieki to varētu pārņemt savā pārziņā? Kā arī būtu ieteicams kaķēniem padot uztura bagātinātājus imunitātes stiprināšanai, kas nopērkami veterinārajās aptiekās. 

Veterinārārsta apskate

Vēlos uzzināt cik var izmaksāt maza kaķēna pirmā veselības pārbaude?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Vai ir kāda sūdzība par kaķēna veselību? 

Konsultācijas izmaksas ir 25 eur. Taču, ja kaķēnam ir kāda konkrēta veselības problēma, tad vislabāk izmaksas precizēt telefoniski, jo "Dino Zoo" klīnikās pieņem ne tikai terapeti, bet arī dažādi speciālisti kā, piemēram, dermatologs, ēdināšanas speciālists u.c. Un attiecīgi katrs speciālists kaites diagnostificēšanā var veikt papildu izmeklējumus. 

Vai kaķēns ir jau saņēmis visas nepieciešamās vakcīnas? Ja nē un ja Jums nav sūdzību par kaķēna veselību, tad, ņemiet vērā, ka, veicot vakcināciju, veterinārārsts dzīvnieku apskata un novērtē viņa veselības stavokli.

Kaķēna socializēšana

Aizvakar mūsu mājas ieradās mazs 2 mēnešus mazs kaķēns. Viņš vēl ir bailīgs. Vai varat ieteikt kādu padomu? Kaķēna šķirne ir britu īsspalvainais

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Kāds padoms ir nepieciešams? Vai bailīguma pārvarēšanā? 

Ja tā, tad kaķēnam ir jādod laiks pierast pie jaunajiem saimniekiem un jaunās dzīvesvietas. Katrs dzīvnieks ir dažāds, un arī pierašanas laiks katram būs dažādāks - kāds pierod ātri, kādam citam nepieciešams ilgāks laiks. Adaptācijas periodā Jums vajag kaķēnu socializēt - centieties viņam veltīt pēc iespējas vairāk laika mierīgā gaisotnē viņu glaudot, rotaļājoties ar viņu. Lai kopā pavadītais laiks kaķim asociētos ar pozitīvām emocijām. Nevajadzētu viņu ar varu ķert, raustīt. Kā arī, ja mājās ir bērni, kaķēnu socializējot, nevajadzētu viņa klātbūtnē skaļi uzvesties, mēgināt pret kaķa patiku nēsāt rokās u.tml. 

Ja tas nelīdz, var izmēģināt veterinārajās aptiekās pieejamus līdzekļus stresa mazināšanai dzīvniekiem, piemēram, "Feliway".