Jūlijas mājās mīt zivtiņas, kāmītis un suns Reksis. Taču viņa nespēja pretoties arī pārim zilu acu, neparedzamam raksturam un skaistam, slaikam ķermenim – īpašību kopumam, kas apvienojas Siāmas kaķī. Viņas meita ģimenes jaunpienācēju nodēvēja par Lolu, bet kāda tad šī skaistule ir kā mājas mīlule?

Siāmas kaķus dēvē par ekstravertiem - viņi tik ļoti mīl cilvēku sabiedrību!

Mana kaķene izvēlas sabiedrību tikai tad, kad viņa pati to vēlas. Ar to viņas raksturs īpaši izceļas!

Siāmieši ļoti pieķeras saimniekiem un var pat izturēties greizsirdīgi un privātīpašnieciski.

To, ka Lola būtu greizsirdīga, gan nevaru teikt, jo mums ir liela ģimene un pret katru viņa izturas citādāk. Labi kontaktējas ar bērniem - ja viņu nekaitina, bet visvairāk mīl manu mammu.

Šie kaķi vienmēr cenšas atrasties uzmanības centrā, – patīk fizisks kontakts un glāsti, bet necieš, ja tos neievēro.

Jā, Lolai nepatīk, kad viņu nepamana, viņa vienmēr centīsies atrasties uzmanības centrā. Glaudīt sevi gan ļauj tikai tad, kad jaunkundzei sagribas. Svešiem vispār neļauj sevi glāstīt.

Viena no mīļākajām šo kaķu rotaļām ir aiziet pakaļ un atnest, ir viegli apmācāmi un labprāt spēlējas arī pieaugušā vecumā.

Es neteiktu, ka mana kaķene būtu no tām, kas aizies pakaļ aizmestai mantai! Viņai vislabāk patīk spēlēties ar tekošu ūdeni - tā viņa remdē slāpes un gūst baudu no rotaļas.

Siāmiešiem patīk dzīvot pārī vai grupā, kaut vai kopā ar citiem kaķiem un suņiem – vienatni panes slikti.

Kolektīvā ar citiem dzīvniekiem viņa tiešām ir sabiedriska, bet tikpat labi jūtas, dzīvojot viena.

Siāmas kaķi naktīs mierīgi guļ, nav aktīvi, jo viņu zilajām acīm ir kāds trūkums – tās tumsā redz sliktāk salīdzinājumā ar citu kaķu redzi. 

Jā, tas tā tiešām ir! Naktī nevienu necenšas modināt, bet sešos no rīta viņa uzrodas kā modinātājs. Un Lolai patīk arī gulēt ar mums.

Siāmieši retāk slimo ar urīnceļu slimībām, bet pakļauti lielākam riskam ciest no kuņģa un zarnu trakta problēmām, tostarp sausās barības sagremošanas. 

Lolai nav veselības problēmu. Vienīgais, esmu pamanījusi, ka īpaši rūpīgi jāizvēlas sausās barības graudu lielums. Ja graudi būs pārāk sīki, viņa tos aprīs nesakošļājot, un pēc laika tas pats tiks arī izvemts. Tāpēc es izvēlos specializētu Royal Canin Siames un Royal Canin Fit barību, jo šo graudu forma ir paredzēta tieši siāmiešu šķirnei.

Siāmas kaķu viena no raksturiezīmēm ir tā balss – skaļa, uzstājīga, ar dažādām izteiksmīgām intonācijām, ne velti to salīdzina ar maza bērna raudāšanu! 

Par balsi tiešām tā ir taisnība. Skaļa un uzstājīga, kad kaut ko vajag, – liekas, viņa tad lamājas! Katru vēlmi Lola izsaka citādākā intonācijā, burtiski var saprast, ko viņa grib. Bet visbiežāk izdod smieklīgas skaņas - kad ierauga aiz loga putniņus.

Ja Siāmas kaķis netiek sterilizēts, viņa auru laiks var izrādīties apkārtējiem grūti paciešams. 

Auru laiks ir īsts pārbaudījums gan apkārtējiem, gan arī pašiem saimniekiem. Bet sadzīvot ar to var. Mana divus gadus vecā kaķene nav sterilizēta, jo nolēmām sapārot ar runci - un piedzima brīnišķīgi kaķēni! Turklāt sterilizētām kaķenēm ir arī tendence uzņemt lieko svaru.

Uzskata, ka no visiem kaķiem siāmieši visvairāk savā uzvedībā un uzticībā saimniekam līdzinās sunim. 

Atnākot mājās, Lola jau gaida mani pie durvīm, un nedrīkst paiet garām, nesasveicinoties un nepaglaudot viņu. Ja to neizdara, viņa staigā pakaļ, kož kājās vai bļauj - līdz panāks savu!

Mana Lola ir ļoti gudra un uzticīga, un, tā kā ir dzimusi 14. februārī, Valentīna dienā, viņa ienes daudz prieka un mīlestības, mūsu ģimenē. Reizēm šķiet, ka labāka drauga par dzīvnieku nemaz nemēdz būt!